CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cahaya485

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

salam...

tq sbb share citer ni, tu kadang klu nak beli rumah atas orang suspen gak kan...
di buatnya ada hantu Mrs Tan payah plak la....
banyakkan baca surah Al-Baqarah

2 tahun aku dok serumah ngan member hindu aku yang aku kira alim la..pasai dia semayang tiap2 pagi ngan malam, siap ada gambar gajah yg banyak belalai ke tangan ntah dalam bilik dia..alhamdulillah takde la pulak sebarang gangguang pada aku dari bilik sebelah tu even kalau masa aku dok sorang pun...cuma kalau ada member lain yg nak menumpang tido bilik kalau housemate aku takde mesti dia telungkupkan gambar gajah kat atas meja tu...takut kena kacau hehehehe

paling lama member aku buat attachment kat us 3 bulan, aku duk sensorang kat umah...gajah tu pulak dia tak bawak..alhamdulillah takde gangguan secara besar-besaran...kdg2 aku masuk kuar gak bilik tu tolong angkat kain la...check plug la....takat2 bunyi2 ngan pintu buka tutup tu ada tapi aku assume sebab angin la..

mmg betul esp tang kuil dorang tu.. sungguh keras.. even kite mengata smthing kat dlm hati pun bole kena badi gak..

makcik aku penah tegur smthing yg dia nmpk kat kuil, then mata dia bengkak n  ...
ms_oji Post at 5-3-2010 16:12

rasanya mmg betul tu.. sepupu aku pernah sakit teruk.. badan dia jadi gatal2 dan dipenuhi kudis.. lama jugakla dia sakit mcm tu.. puas dah mak dia bawa berubat.. tapi tak sembuh2.. at last, bila tanya betul2 pada sepupu aku ni, barula dia bukak cerita yg sebelum sakit dia ada pegi ke kuil hindu dgn kwn2 dia..

aku tak sure dia buat apa kat situ.. tapi penyakit dia mmg teruk.. mak dia dah bawa berubat jumpa mcm2 bomoh (dalam masa yg sama berubat juga di hospital).. akhir sekali, dia berubat dgn sorang ustaz.. ustaz tu ckp yg benda mengacau sepupu aku tu kuat sgt.. tapi dia cuba tolong... dlm proses ustaz tu menyembuhkan sepupu aku, sepupu aku tu terus sakit teruk.. dimasukkan ke hospital dan koma.. akhirnya dia meninggal selepas koma 4 hari... masa dia meninggal tu terus keluar darah2 dari celah2 rongga dia.. aku cuma dgr cerita, tak sempat melawat dia kat hospital..

aku tak beranila nak kata yg kematian dia berpunca dari gangguan penghuni kuil tu.. tapi kalau betul la dia sakit hingga meninggal disebabkan benda tu, rasa sedih dan terkilan sgt.. kalaula dia tak main kat kuil tu, mungkin dia masih sihat dan masih bergurau dgn kami sefamili... (arwah seorang yg periang dan pandai ambil hati semua org).. tapi aku tau itu semua qada dan qadar dari tuhan..

Post Last Edit by rose_liz at 1-3-2010 19:37

sementara duk menunggu sambungan dr TT, meh kiter pekena air sirap dulu.....:

sila klik untuk mendapatkan air sirap...saper2 yg ader penyakit kencing ...

http://www.npys.net/
rose_liz Post at 1-3-2010 19:08

awak jahaaaaaaaaaaaaaaaaaaat!!!!!jahat la awak.....sampai hati buat takut ni...lemah jantung sya tau dibuatnya  

rasanya mmg betul tu.. sepupu aku pernah sakit teruk.. badan dia jadi gatal2 dan dipenuhi kudis.. lama jugakla dia sakit mcm tu.. puas dah mak dia bawa berubat.. tapi tak sembuh2.. at last, bila tan ...
Pari2 Post at 6-3-2010 09:45 AM

kesian nya sepupu ko ni..terok gak eh penangan kuil2 nih...btw sepupu ko tu kecik lagi ker masa tu..coz ko kate dier main2 kat kuil..

tak kosong bg med..owner yg kristian tu masih dok kat umah Mr. Tan..tp skrg ni dier bawak sanak saudara dier dok skali kat situ..rasanya lebih 10 org gak lah..
cahaya485 Post at 2-3-2010 10:27

nak tanya, orang kristian tu bangsa india ke cina?

Follow Us
nak tanya, orang kristian tu bangsa india ke cina?
temansejati17 Post at 6-3-2010 02:22 PM

bukan cina dan india..yg dok umah Mr. Tan skang nih..suku kaum local swk.

Ingat lg dulu jiran sebelah rumah siap tanya saya sama ada rumah sebelah saya tuh ada org mati ker tak sebelum dia beli hehe.

Kesimpulannya kenalah kita bertanya kat kejiranan tuh pasal rumah yg kita nak beli/sewa kot.

Macam saya kat sini, rumah yg tgh open for sale/rent tuh dapat tahu dari jiran sebelah saya ...rumah tuh ada something wrong somewhere!

Jiran sebelah kata owner rumah tuh dah kematian suami (suami dia kerja di luar negara dan meninggal di sana).

Sejak dia dan anak lelaki dia pindah ke rumah baru. Diorang anak beranak rasa aman dan lena nak tido. Bukan macam masa diorang tinggal kat umah lama tuh.

Apa citer betul saya pun tak tahu cuma jiran sebelah kata memang hari2 anak dia menangis2 takut. Lepas tuh rasa cam ada org lain selain diorang berdua.

kesian nya sepupu ko ni..terok gak eh penangan kuil2 nih...btw sepupu ko tu kecik lagi ker masa tu..coz ko kate dier main2 kat kuil..
cahaya485 Post at 6-3-2010 14:13

masa kena tu arwah umur 18 tahun.. baru masuk kolej.. budak2 remaja mcm tu kan suka explore yg bukan2.. tak taula dia wat apa kat kuil tu..

332# erdina

erdina,
kengkadang jiran tu mungkin nak berbuat baik atau tolong kita.
dia cakap/tegur/larang semua tu sekadar bagitau awal-awal, in advance.  ye la supaya kita tak terbuat semua tu dan kesannya kita dikacau saka/hantu raya yang dia bela.
mmm...  ni berdasarkan contoh sebenar yang terjadi kat ahli keluarga aku.  
jiran-jiran dia ok tapi tu la...  tak sangka diorang ni membela.  tapi at least diorang bagi advance info supaya tak jadi mangsa saka/hantu raya diorang.

kuil india, memang keras.  dan biasanya kuil india ni, walaupun bermula dari 1, lelama akan bertambah jadi banyak...  ni yang buatkan kuil makin keras.

281# cahaya485

Dalam cerita Waris Jari Hantu pun ada adegan macam tu...maya karin...rusdi ramli dan kawan mereka sorang lagi tu diupah oleh satu keluarga cina untuk menangis...meraung...meratap...kerana salah seorang ahli keluarga mereka mati...

I ingat cerita Phillipines yang u maksudkan tu...Crying Ladies ke apa tajuknya...3 orang perempuan diupah supaya menangisi kematian seorang ahli keluarga cina yang kaya...tapi banyak skandal dalam keluarga tu...lepas satu2 terbongkar...kelakar sebenarnya cerita tu...

281# cahaya485

Dalam cerita Waris Jari Hantu pun ada adegan macam tu...maya karin...rusdi ramli dan kawan mereka sorang lagi tu diupah oleh satu keluarga cina untuk menangis...meraung...meratap.. ...
shiina Post at 6-3-2010 10:36 PM

a'ah btol shiina..citer Crying Ladies..citer tu citer lawak sbnrnya kan..
3 pompuan tu keje dier tukang nangis mayat lam citer tu..pelik tp mungkin benar...

fuh nasib baik ... kita tinggal dalam perkampungan Islam/Melayu, walaupun berjiran dgn bangsa cina, tapi dorang baik dan jenis cina yg dah murtad, tak kisah kan agama dorang hehehehe ... bangsa India tak ada.

da abes ke citer TT?? tunggu rumah tu jual balek la eh.

Orang kata, tempat tinggal/rumah/kuil India lagi kuat ke'mistik'annya sebab depa puja (pooja) segala entiti yang ada kat situ. Chiness just tinggalkan food & sembah the buddha patong only. Entiti, kal ...
annakaranina Post at 4-3-2010 15:34

jiran bawah umah aku org india...(kuaters)
ankel tu rajin tolong wife die masak....jeles aku tengok...kagum pn ade gak...
kekadang aku terpikir...ade lagi rupanye laki yg rajin tolong wife masak...
romantik btol...

mane nak carik laki cam tu ar...
kalo ade jual memang aku da beli...

TT ada citer terbaru ke??kalau ada....mmg tak sabo menunggu ni...

355# bawanghitam

kalau ikutkan dh abih dah..tak taw plak nak sambung part maner
ekceli kisah2 yg berlaku lam umah tu aku  tak citer detail sbb bykkkk yg dh lupo
boleh la dikatakan aku ni kategori lemah lutut..hehe..so aku cuba sehabis boleh utk cepat melupakan kisah2 mistik umh Mr. Tan..dan nampaknya setelah berbelas thn aku telah berjaya melupakan byk perkara..yg TT citer tu cuma saki baki jer lagi

TT ada citer terbaru ke??kalau ada....mmg tak sabo menunggu ni...
medangmru Post at 9-3-2010 09:48 PM

citer terbaru?hehe..ader tu mmg ader..pasal pasangan suami isteri kat kg nenek TT yg mengamalkan ilmu hitam..dan selalu mengganggu big family TT sehingga skrg..nak citer tu pyh sikit..tgh recall2..pasal TT ni pelupa

353# cahaya485

I rasa memang betullah cahaya...memang ada orang yang bekerja seperti 3 orang crying ladies tu...cos memang katanya dalam adat cina...kalau ada ahli keluarga yang mati...mesti ada orang yang meratap meraung bagi menunjukkan rasa sedih tearamat sangat atas kematian tersebut...lagi kuat menangis...lagi bagus katanya...

Berbeza dengan Islam yang tak galakkan ahli keluarga menangis teruk2 apalagi meraung kalau ada kematian...