CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sudugaru

Kisah Hantu Ampang {Sharing is Caring}

Reply 257# 247

mn sambungannya ?

Post Last Edit by 247 at 4-3-2012 04:02

Reply 361# ayudress

Aku cite kn gak lah...

Masa kucing tu sembunyi bwh selimut aku cube usap kucing tu n rasa yg bulu dia tgh mengembang *mcm kucing gaduh2...  Aku cube nk beranikan diri tgk kat balkoni tp bdn n kepala aku berat sgt nk toleh.. Bunyi kat luar dok main2 lagi.. Yg tk leh blah dgr bunyi bola jatuh padahal takde bola pun... Selang beberapa minit bunyi senyap... Aku rasa lega la sket... Tp hati aku still lagi berdebar...

Mmg tak tenang la hati tu... Pastu tetibe je aku dpt rase kaki aku panas... Dari kaki dia naik ke peha... Aku dh jd tak menentu... Aku ajak B masuk bilik balik sbb aku dh tak bes duk kat hall... Masuk bilik dok kat sofa kejap n terus aku ckp kat B yg aku kene kuar dr rumah tu.... Aku dan B cepat2 kuar dr rumah... Dh turun lif n nak ke kereta aku tk berani nak pandang atas or belakang... Aku ckp kat B jalan je terus... Dh masuk keta aku rasa lega sket... Masa nak kuar dr driveway lalu pokok besar tu n tibe2 meremang tengkok..

Then lepak la kiteorg kat mamak smpai pagi.....

Dh pukul 7 pg kiteorg pun balik la rumah.. Maid tya knp keluar smlm... Kami ckp takde pape... Dia ckp ade something ker cuz she felt it too.... Rupenye maid tu dh lama rasa yg rumah tu tak clean after kejadian kene rasuk tuh... Kadang2 mlm dia rasa ade lembaga dok tenung dari penjuru bilik dia... Pastu ada satu lagi bilik nih mmg maid akan tutup pintu bila mlm sbb dia penah nmpak ada lembaga dok mundar mandir dlm bilik tu n kdg2 dia dgr benda jatuh dlm bilik tuh... Kwn kiteorg ada gak tumpang solat n kadang2 aku pun solat kat bilik tu... Bilik tu jd panas bile ada org solat.. Berpeluh2 even pasang aircon.. Tp kiteorg biarkn je...

One time, nk dijadikan cite, adik angkat kami umur dia time tu 2 thn camtu... Kene la demam panas... Pastu meracau "im scared" byk2 kali smbil tunjuk kat siling... B ni dukung la dia n dia cengkam nye B ni kuat2 mcm takut gile... Aku ckpl kat B jgn la tegur pape... Nk ckp biar kat klinik nnt...  Tapi aku ckp kat B dmm panas nih mmg leh buat org meracau so aku advice jgn la pk bukan2...

Sepanjang masa duk kat umah tu mmg aku n B susah nak tido mlm... Tataw la nape... Meybe terlalu pikir kn benda yg bukan2... N tk lama pastu kami decide utk pindh...  So skang bila lalu kat jln ampang tu... Usha2 gak rumah tu.. Pokok besar tu dh takde sbb diorg tgh buat restoran arab kat situ... N rumah tu pun mcm sunyi jek takde org duduk... Bila mlm2 still nmpak scary...

Gitu la cite aku... Kalo rajin aku cite lagi experience aku kat area ampang nih...

Adios...

Rate

1

Dulu sebelum Bahagian Teknologi Pendidikan (BTP) berpindah ke Bukit Damansara, ia terletak  di jalan Ampang sebelah Dewan Tuanku Abdul Rahman (sekarang dah jadi pejabat MATIC/restoran/cafe Saloma Bistro ke apakebende tah)...sori ya saya dah tak berapa ingat sgt apa dah jadi dgn bangunan tu. Tapi cerita yg saya nak sampaikan ni bukan ttg bangunan tu. Cerita saya berkisar ttg bangunan di sebelahnya. Pada awal tahun 80an arwah bapak & mak saya pernah kerja di sana. Masa saya sekolah rendah dulu kerap jugalah berjalan ke pejabat arwahnya dari sekolah sebab dekat je sekolah dgn pejabat diorg.

Arwah bapak saya cerita,  kawasan sebelah pejabat dia hutan belukar...bayangkan..tengah2 KL berdekatan pusat komersial masih lagi ada belukar. Saya tanya kenapa tak dibangunkan tempat tu? Dia jawab sebab kononnya kat situlah tempat askar jepun penggal kepala mangsa dan tanam mayat zaman perang dunia kedua dulu. Jadi u all faham2lah keangkeran tempat tu yg tiada tolok bandingannya.

Kejadian ni berlaku pada arwah bapak saya sewaktu dia baru sampai ke pejabat. Dlu2 zaman sebelum punchcard kakitangan kerajaan cuma sign nama je kat buku kedtgn. Arwah bapak saya perasan ada kawan dia yg selalu dtg lambat tgh duduk kat bilik simpanan cakera filem. Pintu bilik tu terbukak separuh jadi dia cuma nampak badan kawan dia ajelah. Arwah bapak saya pun heranla..kenapa si mamat ni dtg awal..Dia tahu sgt susuk tubuh kawan dia ni sebab dia tu bangsa punjabi..besar, teguh & peramah..so dia nak ajakla gi makan kt kantin.

Bila masuk aje kat bilik tu dia tegurlah member dia si Singh ni..tapi member dia senyap semacam aje. Arwah bapak saya terkedu bila 'member' dia tu menoleh ke arahnya sambil tersenyum dgn mata yg cuma nampak mata putih aje...dlm ertikata lain, kawan dia tu takde mata hitam. Jadi arwah bapak saya taulah itu bukan member dia. Makhluk yg menyerupai member arwah bapak saya tu kemudian hilang dgn sekelip mata.

Akibat kejadian tu, arwah bapak saya demam sekejap. Pastu dia tak lagi tegur sesiapa pun kat dlm bilik tu lagi dah. Takut pisang berbuah dua kali.

Rate

1

saya pon nk share 1 kesah nie...ni pon jdi area ampang..taman xxxx....(terpaksa di rahsiakan takut uncle seekers dtg)wuahahaha...... taman aku duduk nie..ntah la..ramai dah cakap ada hantu raya yang memang dibela orang untuk melindungi rumah dan harta2 nya... saya cukup kenal dengan orang yang membela hantu puaka tu..n satu taman tu tak berapank kawan dengan pakcik nie..lagi 1 pakcik ni tak pernah ke surau walopun sembahyang raya.. dan mak aku pon selalu lebam2 badan kne kokak(makne nye kne gigit) dengan puaka tu..n smpai la 1 malam tu..tepat2 pukul 12tengah malam..kawan baik aku yang tinggal selang 4buah rumah dengan aku..dikacau..dia baru je nak lena ..dia terdengar orang panggil dia kat tingkap..3kali diseru nye nama kawan aku tu....nasib la kawan aku tu tak kne histeria..cuma dia menggigil sampai subuh... gituw la storey nye..kalo nk storey lagi pon ada..kisah hantu tu jenguk besfren aku tu dari atas almari baju!! ..nanti la citer..ni tumpang share2 je ek TT..heheheh...

Rate

1

Reply 364# bondabonda

kat Taman mana tu..taman kosas ker..saja je nak tau sbb aku duduk kat situ..

Reply 365# cupcakes

taman tu dekat2 dengan taman putra..sila la tanya cik google...

Follow Us
alamk thread ni buat aku seram...dah elok2 nak tdo tutup lampu aku pi bukak lampu bilik sebab seram

sejak aku pindah area pandan ni dah 3 kali aku pindah umah....mula2 area dekat ngan lrt cempaka tu..masa tu bujang lagi..dok menyewa berdua..tapi housemate aku tu selalu tak tdo kat umah..kira selalu keseoranganla..alhamdulillah tak pernah jadi pape..tapi kat setiap pintu umah tu aku tgk ada keris kecik yang kena paku..aku seram nk tanya housemate aku tu so tak pernah tanya apa tujuannya..pernah satu mlm tu aku tgh tdo sorang2 (housemate takda)..aku macam tersentak dari tdo, terkejut tiba2 tak tau kenapa..tiba2 lampu bilik aku berkelip2 kejap idup kejap mati..(aku tdo bukak lampu sbb takut )..dlm ati aku..ah sudah dia main2 lampu pulak kan..lama2 berkelip makin malap terus padam tak idup2 balik, kipas on je..cantik je timing masa aku tgh tjaga..terus aku tutup mata dlm takut2 tu..pikir apa nak jadi jadila..tak sedar bila tertdo..nasib baik tak kena kacau

umah kedua yang aku duduk kat commercial park tu..bayu murni ke nama dia..ala2 scary sikit area tu sebab malam agak gelap..masa tu aku memang duduk sorang je, 6 bulan..rumah sebelah kanan aku tu kosong takda orang duduk..tak pernah la kena gangguan ke apa2..tapi yang scary sebab aku duduk tingkat atas sekali n betul2 bawah tangki air..tangki tu bocor kot sampai air melimpah2 abis umah aku selalu basah smpi siling n dinding jadi tompok2 macam tompok itam cita ju on tu..lepas kawin aku stay situ bapa bulan sebelum pindah umah sekarang, masih kat area pandan lagi

serius masa aku duduk sorang2 kt umah lama tu aku tkdela rasa seram..tapi bila ingat balik bole tahan seram pulak sbb laki aku ckp dia slalu dga bunyi guli dtg dari uma sebela yang takde orang tu... tapi dia ckp bila dah pindah uma skrg ni..pdhl masa aku duduk bujang kat uma tu aku selalu terlupa yang umah tu kosong..rasa mcm ada je jiran..wawawawa

Rate

1

Reply  halimi78

dulu cm simpang 3..skrg x taw nak ckp cmne..simpang tu bersebelahan Masjid  ...
sudugaru Post at 25-11-2011 08:29

serious? umah aku ni betul2 kat sebelah foodcourt..seberang jalan simpang pi masjid pandan indah..sebelah dia taman joging tu kan...aritu dlm kol 1,2 pagi kot ada eksiden..kuat gila bdentum betul2 tepi jalan besar ni...rasa terbabas kot..aku pikir2 mabuk ke ape..ke dia nmpak entiti

serious? umah aku ni betul2 kat sebelah foodcourt..seberang jalan simpang pi masjid pandan ...
bluecrystal Post at 9-3-2012 02:24

betul la tu..ko mesti duk nuri court ni..hehehehe..kadang kala ada gak entiti..kekdg dorg mabuk..

hehehehe..depan tu asalnya semua lombong..

Reply 368# bluecrystal

ni simpang 3 yg nak masuk ke masjid al-azim tu ke?..dpn masjid tu ada mamak jual cendol? kat situ ke sudugarpu?..satu lagi simpang 3 kat depan skit ada tarafic ligt, kan?

betul la tu..ko mesti duk nuri court ni..hehehehe..kadang kala ada gak entiti..kekdg dorg  ...
sudugaru Post at 9-3-2012 09:08

sekali kantoi da umah aku ada entiti ke kat sini...nasib baik aku tak merayap mlm..pernah sekali kena keja kat depan ni memalam, kena kejar ngan anjing, tapi sebab depan ni ada foodcourt jadi aku rase meriah sikit..masa aku dok commercial park tu sunyi sepi je, yang ni jalan depan sikit jumpa sekola ampang campuran tu ..forumer mana ckp tempat tu sesuatu kan

Reply 360# sudugaru

tak email aku pun kan citer kat aku  kan? ko ni memang tau!! hahahahhaaweyhhh susur tmn melwati yg mana satu nih kat bawah flyover tu ke?

serious? umah aku ni betul2 kat sebelah foodcourt..seberang jalan simpang pi masjid pandan ...
bluecrystal Post at 9-3-2012 02:24 AM

area pandan ni agak keras... ni ikut cakap hubby la... dia penduduk asal pandan...
sejak dr zaman setinggan tepi lombong sampai now dah xde rupa lombong lagi...

masa bujang dpt umah sewa tepi lrt pandan indah...
hubby warning siap2... area situ byk org bela toyol... eda cam erkk... biar betik kt bandar pon orang bela toyol ke
dok umah flat tu selalu dgr org tarik kusi... orang main guli... masa ni x saspek apa2 la...
dok merungut sorang2 jek apsal la anak makcik atas ni suka main guli malam2...
eda dok 2nd floor... x pernah naik floor atas2... ntah2 xde orang pon xtau
kat umah tu plak if eda balik mlm2.. housemate lain xde rajin sungguh menumbuk sambal belacan...
selalu jadi bila eda mandi... keluar blk air lalu dapur elok jek lesung dok terlangkup....
time ni control macho jek ngan hantu.... lena jek tido sampai esok pagi... yang penting lampu mau kena pasang 1 rumah....

now dah kawen still dok pandan gak... hubby cakap area umah tu pon keras gak...
ada kes bunuh diri, siap ada ulang tayang lagi bila cukup 1 tahun.. huhu!!!
lepas tu ramai jumpa cik ponti....
tu cite time baru2 diorang dok situ....
now dah berbelas tahun area tu berpenghuni ok je...
tp belakang blok tetap keras.....
dalam rumah pon hubby cakap pernah je jumpa...
tp alhamdulillah setakat 5 tahun dok ok jek....
tp kecut gak la if kena dok sorang2...
selalu if hubby kena stayback tido lampu hall buka jek...
now umah depan kosong kat 2 tahun... lagi la rasa keseraman....

Reply  bluecrystal

ni simpang 3 yg nak masuk ke masjid al-azim tu ke?..dpn masjid tu ada mamak j ...
sepok Post at 9-3-2012 10:01

yg kat masjid tu la..hehehehe..ada yg ckp entiti ada ckp situ x sesuai jadikan simpang 3..

Reply  sudugaru

tak email aku pun kan citer kat aku  kan? ko ni memang tau!! hahahahhaaweyh ...
syahoney Post at 9-3-2012 15:34

bukan la dude...melawati yg ada maybank,depan tu kan ada cm bus stop...

area pandan ni agak keras... ni ikut cakap hubby la... dia penduduk asal pandan...
sejak dr zama ...
waneeda1904 Post at 9-3-2012 15:44

berani tul laki bini ni..meh test kat flat aku..ada satu tgkat 3 x penah org duduk..katanya keras,aku x mo la duduk situ.

bukan la dude...melawati yg ada maybank,depan tu kan ada cm bus stop...
sudugaru Post at 9-3-2012 15:58

oh situ..tmpt aku tunggu bas zaman aku blaja dulu tuh...tau2 ..kalao bus stop depan zoo tu aku tau la angkernya apa..ehheheheh

oh situ..tmpt aku tunggu bas zaman aku blaja dulu tuh...tau2 ..kalao bus stop depan zoo tu  ...
syahoney Post at 9-3-2012 16:04

hehehehhe..ko x nak wat seekers ke??hehehehe

berani tul laki bini ni..meh test kat flat aku..ada satu tgkat 3 x penah org duduk..katanya ...
sudugaru Post at 9-3-2012 03:59 PM

berani ke camtu....
eda klu takat bunyi2 leh lagi wat2 macho.... padahal masa dengar tu kepala dah start kecik besar dah rasa...
tp xkan la nak dok bertapa dalam bilik air plak sampai esok.. lagi la meriah dok menumbuk... tu yang redah jek...
masa eda dalam bilik air kan... bila pasang air bunyi la tumbuk2.. bila air stop bunyi pon stop...
test 2/3 kali camtu tutup air x sempat lap kering2 terus masuk bilik la....

dekat rumah now x takut sangat sebab lom pernah jumpa or dengar...
tp... eda hanya berani tido bilik sendiri...
bilik sebelah (blk mil, jarang2 mai kl) hubby cakap dia pernah nampak...
lagi langsung xde ingin eda nak tido... even siang hari pun...
now ada hero kecik wat teman ok skit if hubby kena stayback malam2...
tp if hero kecik cukup masa nak tido... ibu pon join tido sama la even x ngantuk pon...
xde kuasa dah nak dok luar sorang2 tengok tv

flat mana tu keras... eda tau flat memang keras sebab wat dari batu kan

Reply 373# waneeda1904

serius? nasib baikla sepanjang aku dok sini mmg takde bjalan2 malam ke apa..husban pun jenis ajak pi mamak malam2/tgk wyg midnight kt MBO galaxy tu tamo...alamk seram cis2...umah aku ni betul2 ngadap simpang nk masuk masjid al-Azim..kalo malam2 pi singgah speedmart depan mesjid tu mesti mata ada melilau sikit tengok taman joging tu..tapi tak nampak pape..gelap gulita je..agaknya ngape tanak letak lampu spotlight ke kat situ ek..senang sikit nak teropong kot2 ada pasangan berbulan madu ke, agaknya diorang takut terteropong menda lain ke