CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rileks

Frim, Kepong

sigenit This user has been deleted
hehhhe..nak share ngan korang pasal frim...

i pegi ke sana actually for training before i pegi mount kinabalu, its quite an interesting place...mula2 kita terjah je nak gi mana ikut kata hati...but then..kita ternampak ada ofis kat situ so kita singgah dan dapatkan info pasal frim ni..

n...pegawai bertugas tu memnag bagus dia terangkan kat kita secara terperinci apa istimewa frim ni selain dari tgk hutan aje..
emm...tempat air terjun tu mmg tak happening sgt but utk panjat smpi kat air terjun..tu yang best..then kita boleh try canopy walk tu..n canopy walk tu pun simple aje...mungkin pada org yg takut ketinggian ada rasa sikit takut laa..
ada lagi satu tempat interesting kat lake tu...bila kita tepuk tangan kuat2 nanti ada ikan giant datang.......memang betul!!!!ikan tu besar sgt...memula kita tak percaya smpi gatal tapak tangan sebab lama sgt bertepuk tapi bila dia dtg pas tu dia libas ekor die...tuhhh mak aiii besar nye ikan!!

lepas tu ada lagi satu tempat yg best dia panggil "wow"...yg tu u kena berjalan masuk hutan smpi kat satu tempat tu u dongak ke atas..memang cun gilerrr aaa...kalau ada kamera canggih bole amik gambar then nampak cahaya skit2 masuk ikut celah2 pokok..memang kagum ngan ciptaan allah swt. Along the way sebelum smpi kat wow tu ada bebeapa benda menarik...mcm pokok yg berbau mcm bwg putih dan mcm2 lagi....

untuk memudahkan anda...kita rasa bila u nak ke frim..dapatkan brochure dan khidmat nasihat dari pegawai frim dulu then baru la best kita jalan2..ada hala dan tujuan..tak la pegi sia-sia..kan..kan...kan...;)

aku selalu pg frim main beskal mountain bike..ramai geng2 mountain bike main situ..siap bawak anak2 lg..its a nice place for jog sambil menikmati pemandangan dan udara bersih n tak jauh dr KL..

frim ada dua kawasan yang boleh dikatakan menarik .satu kawasan yang ada banyak kolam air( masuk ikut perumahan ) dan satu lagi kawasan dlm frim (masuk ikut pintu utama)

memang sejuk je suasana kalau masuk frim ni sebab banyak pokok.aku selalu masuk tapi tak pernah keje bayar pun.

* nak masuk keje frim ni kalau ada kabel senang je dapat sebab biasanya jawatan kosong diorg akan papar melalui iklan dalaman dulu kalau takda yg layak baru iklan kat paper sebab tu kot ada yang mertua dan anak keje sana he he he

Balas #23 mikasa\ catat

saja^saja nak masuk boleh ke?
dari pagi kol bape dia buka?

restaurant berdekatan apa yg best?

boleh je masuk meround..

tp byr dulu kat pintu masuk tu..

aku tak try pulak memana tmpt mkn dlm ni..sbb masa pegi tu dah siap bwk bekal dgn kengkawn

saya masuk aritu pun xkena bayar...kalu tahan menapak ok ler

Follow Us

macam nak pegi je utk weeken ni.. dekat dan murah..

Reply #1 rileks's post

Ok, yang aku tahu FRIM ni.. boleh masuk everyday..sampai jam 7 malam je..after that pelawat kena keluar..kalau hari Sabtu Ahad, tak ada restriction sangat untuk parking kete kat dalam tu, tapi kalau untuk pelawat yang nak masuk FRIM pada hari bekerja, korang kena chow before 730 am, because after that parking lot akan diconvert untuk kakitangan lak...dan korang jangan nak memandai cabut pokok2 (hatta anak pokok sekalipun) dalam FRIM tu...sebab nanti kena rampas..Aku dengar hari tu, Ketua Pengarah diorang sendiri tangkap pelawat datang cabut pokok berharga berhadapan dengan sekolah kebangsaan yang ada kat dalam tu...

FRIM ni, adalah beberapa tempat kat dalam tu ko leh enjoy. The scenery there not bad...ada air terjun kat belah belakang, Dekat dengan air terjun tu ada replika rumah tradisional dan juga padang bola yang besar...kat silap aku, kat situ diorang tanam pokok Kapur.Pastu dekat dengan bangunan pentadbiran tu ada tasik yang ada ikan besar, Arapaima agigas kot, aku pun dah lupa...Ikan tu akan appear bila korang tepuk tangan..

Kalau korang rasa macam tak secure, actually korang boleh hire tour guide.. tapi aku tak ingat la dia punya rate berapa...tapi boleh kontek Cik Wahayu

wahayu@frim.gov.my

Pastu kat dalam tu adalah menatang2 best yang boleh korang tengok..kalau bernasib baik, boleh tengok babi tonyok...and beberapa spesies pokok yang ditanam...cam Keruing, Kempas, Kapur, Sesenduk and etc. Tongkat ali juga ada, but tak leh amik,ok.

Kalau nak masuk FREE, bawak le kawan yang juga kakitangan FRIM.hehehheehheeh...memang free memanjang..just tunjuk pass je...ada ramai officer hensem kat dalam tu...termasuklah sorang tu..ada chinese looking sket kat lab Composite.

[ Last edited by  eastrun at 27-3-2009 16:24 ]

Tambahan..

Kat dalam tu pun ada jabatan gantung..tapi kalau waktu ujan biasanya tak boleh naik sebab diorang takut korang tergelincir atau petir...maklumlah..kalau petir kat situ biasanya sambar menyambar...and kat situ pun ada laluan untuk korang jogging..Bagus jogging ramai-ramai sebab takut babi tonyok kejar...

Kalau nak pergi solat, ada masjid kat dalam tu..dekat dengan kantin, masjid ni pun berhampiran dengan satu makmal....aku tak ingat sangat nama makmal tu sebab dia beri aku kenangan pahit and dia punya kakitangan hipokrit...ada kaitan dengan Fire...

Mmm...Villa Aromatica...tempat rumah rehat KP pun ada, tapi rumah KP ni, korang kena masuk dalam lagi..dia berdekatan dengan Pusat Teknologi Kayu...rumah ni bukan KP duduk pun, tapi dia sebagai rumah yang digunakan FRIM untuk tujuan latihan atau seminar...

[ Last edited by  eastrun at 27-3-2009 16:33 ]

kawan aku pon biasa pi sini..dia kata klu tuk rekreasi mmg best...
dia selalu pi dgn anak beranak dia....

FRIM best!!!

AKu suka Frim especially titi gantung nya

pukul berapa sesuai pegi frim ni?

Reply #34 lilyflower's post

Kalau hari bekerja, datang before and after waktu bekerja, kalau pakai kete..sebab nanti, parking akan dibuka HANYA PADA KAKITANGAN pada tempoh waktu selain itu. Tapi kalau jalan kaki, boleh je ko datang bila2 waktu..Berbasikal kat FRIM pun superb gak..

reen dh pergi frim ni..masa tu time opisnyer family day..kalau takde event ni...tak pergi aku kt frimni..hehehe
best gak tmpttu..sejuk n nyaman je dlm tu
to those yang suka jog...beriadah...elok gi sini
leh gak cuci2 mata

Originally posted by narif at 27-3-2009 17:09
FRIM best!!!

ceritakan ape yg keebesttan sangat tuh..?

aku baru je gi frim minggu lepas...ade kawan kawen..

Originally posted by Uchiba_naruto at 24-4-2009 04:21 AM

ceritakan ape yg keebesttan sangat tuh..?

nyaman, tenang, boleh hiking sket2, ada jambatan gantung... lain la feeling dari gi one utama

ok la frim.. sejuk ngan pokok2 beso .. nnt aku tepek gambo..