CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lailawati

Hang Tuah Perempuan????

Originally posted by Lailawati at 7-11-2006 12:04 PM

Okey...dah ada dah...aku nak pi lunch kejap

Thanks Lailawati pastekan artikel ni.
Aku tergelak betul baca kisah Hang Tuah yang di ceritakan pakcik Haji Ismail.
Rasa macam tak percaya aje cerita pakcik tu & seolah-olah direka-reka & di tokok tambah
Cerita pakcik ni boleh di kategori kan sebagai cerita dongeng & lari dari fakta sejarah.

Originally posted by pee3 at 7-11-2006 01:33 PM

Thanks Lailawati pastekan artikel ni.
Aku tergelak betul baca kisah Hang Tuah yang di ceritakan pakcik Haji Ismail.
Rasa macam tak percaya aje cerita pakcik tu & seolah-olah direka-rek ...

ur welkem....
yg tu satu...
yg kedua, apa reaction keturunan Hang Tuah mengenai hal ni? Sbb aku ada baca kat HM pasal keturunan Hang Tuah...barang peninggalan dia dan sebagainyer.....adakah derang akan buat keterangan balas kat pakcik nih...? Aku pun nak tau gak kan since pak cik ni ngan confidentnyer kata yg HT tu pompuan....

Originally posted by Lailawati at 7-11-2006 01:46 PM

ur welkem....
yg tu satu...
yg kedua, apa reaction keturunan Hang Tuah mengenai hal ni? Sbb aku ada baca kat HM pasal keturunan Hang Tuah...barang peninggalan dia dan sebagainyer.....adakah d ...

Keturunan Hang Tuah yang Singaporean tu ke? Yang pernah jadi kontroversi  pergaduhan antara kakak & adik pasal barang bukti peninggalan Hang Tuah yang cuba @ sudah di jual oleh si adik

thanks Lailawati   ...dapat juga baca apa yg pakcik tuh dok cakap
tapi leh cayer ker pakcik nie :hmm: :stp:

Originally posted by pee3 at 7-11-2006 01:53 PM

Keturunan Hang Tuah yang Singaporean tu ke? Yang pernah jadi kontroversi  pergaduhan antara kakak & adik pasal barang bukti peninggalan Hang Tuah yang cuba @ sudah di jual oleh si adik

a'ah...yg tulah.....adik dia jual yg salasilah HT kan? YG tinggal skrg gelang HT kalau x silap...

Originally posted by Lailawati at 7-11-2006 02:17 PM

a'ah...yg tulah.....adik dia jual yg salasilah HT kan? YG tinggal skrg gelang HT kalau x silap...

Ya! Kalau tak silap gelang aje yang tinggal. Mungkin betul kata si kakak yng si adik tamak haloba lebih mementingka duit dari nilai salasilah tu. Itu keturunan Hang Tuah yang di ketahui yang lain mungkin ada lagi tapi tak di ketahui kat mana berada. Aku kesiankan generasi yang akan datang contoh macam anak2 kita kalau depa2 ni di dedahkan dgn fakta2 sejarah yang mengelirukan & di putar-belitkan. Kalau pihak2 yang ada hubungkait dgn sejarah2 yang ada kat Malaysia masih berdiam diri tanpa mengambil tindakan pasti ketulenan & keaslian warisan sejarah akan tercemar.

Follow Us
lepas nih ada kata Hang Tuah nih Apon pulak.....:lol aw awu

macam2 la diorang nak cemar kan sejarah.......

jgn layan la org2 cam pak cik tu, cam tak caya jer.....ntahapa2 ntah pak cik tu....

malas la wa nak huraikan......takkan la masyarakat dulu bodoh nak mampos...pakcik tu cuma memperbodohkan diri sendiri dan cuba memperbodo kan org ramai

Yang sebenarnya takder buku buku sejarah lain yang boleh mengatakan Hang tuah itu perempuan. Kemungkinan bahan Asal usul Hang tuah dan sahabatnyer dah dibakar atau diubahsuai untuk tidak menonjolkan kebenaran asal. Saya pasti Hang Tuah itu seorang bangsa China dan dihantar oleh Raja China untuk menjaga kedaulatan Sultan Melaka.

kureng percayalah aku kat pak haji nih. mana sumber fakta dia? kalau setakat citer jer.. sesaper pong boleh.

huh, first time aku dgr yg hang tuah nih pompuan....????

mastika nih leh caya ker...?

cerita2 sejarah nie bukan boleh main hentam krono, ia kena ada  fakta dan sumber rujukan.

dari mana fakta pakcik tu jumpa dan kumpul tak tahu lerr

Originally posted by mok_nik at 10-11-2006 11:38 AM
cerita2 sejarah nie bukan boleh main hentam krono, ia kena ada  fakta dan sumber rujukan.

dari mana fakta pakcik tu jumpa dan kumpul tak tahu lerr

N'tah lah mok_nik  pakcik tuh i rasa dah sewel sikitlah.   
:nerd:

Tunggu dulu nak tanya sikit, Hang TUAH ni wujud ker ? aku ingat mitos jer

pelik lah. camne citer ni sampai ke pakcik ni. Sapa yg sampaikan maklumat? kalau ikut story yg bleh pecah citer Tun Teja lah since dia kata Bendahara mendiamkan cerita ini dan Jebat pula yg tau cerita dah mati dibunuh dan Tuahnya sendiri pun melarikan diri. Unless bendahara yg pecah mulut. anyway whateverpung....citer ni tinggal citer je lah slagi takde bukti

ASM.
Datuk Laksamana Hang Tuah tu manusia agung. Macam yang aku pernah kata dulu, janganlah kita orang sekarang nak menilai dia. Siapa lah kita nak menilai dia. Aku rasa tak cukup sangat Ilmu kita nak buat begitu malah, kalau akulah, malu aku pada diri sendiri apa lagi pada Rohaniah beliau. Aku rasa yang lebih baik ialah, kita baca fatihah banyak-banyak dan hadiahkan kalau ada pahalanya pada dia. Itu insyaAllah lebih baik.
salam pada Datuk Laksamana!
Biar apa orang mengata, ular bisa melilit akar tetap ular hakikatnya jua...
WaAllahua'lam.

cool! girl power seh..

Originally posted by sherrina at 11-11-2006 02:01 AM
pelik lah. camne citer ni sampai ke pakcik ni. Sapa yg sampaikan maklumat? kalau ikut story yg bleh pecah citer Tun Teja lah since dia kata Bendahara mendiamkan cerita ini dan Jebat pula yg tau cer ...

:setuju:  Kalau dah semua mendiamkan diri, macamana sumber Pak Chik ni tahu.

salam..

kalau diikut memang ada logiknya.. mustahil tun teja tak tersentuh langsung.. dah rasmi antara lelaki dan pompuan ni macam minyak dengan api..  dan diceritakan dalam hikayat, tun teja tu dah 'surrender' pada dia.. tak kan nothing happen.. unless..

by the way pompuan dulu memang lebih bersifat keras berbanding pompuan sekarang.. arwah nenek hamba setakat panjat pokok kelapa dan bertumbuk tu no hal lah.. hehehehe bukan apa, cuma sekadar diskusi tambahan..

jgn kata h tuah pondan dah ler. ni dorg buat sensasi ala2 da vinci code..