CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rikashi

susahnyer jadi ugly duckling....

Originally posted by Hanafie at 9-7-2007 10:27 AM
kenapa kah nama aku(hanafie) disebut2 ni..tersedak susu baby aku ni..coz tu nama dia..

laaaa ni hanafie rupenyer..

aku konpius lahh aku ingat Leon_78 tadi... sbb dia pon pakai avatar samer cam ko...

sori yer...

Originally posted by True-X at 9-7-2007 10:28 AM
ni mesti canggihnyer hp...

aku pakai nokia rege 350 jer.. patutlah tk der dictionary...

eh taklah..

rasanya any handphone yg support java boleh guna dictionary tu..

dictionary tu bukan handphone punya default menu.. software java yg diinstall.. kat bod handphone ada banyak software utk handphone by musang_pulut

Aku pun kadang2 rasa macam ni...tapi takde sampai xtreme mcm rikashi..most of the time aku sorang yang perasan aku ni ugly duckling. Orang takdelah mengata depan aku. Nasib baik gak sebab aku ni mulut mau terlepas...kalau kene ribut aku gerenti nangis..nasib baik aku ni jenis sabar berlimit..

Rikashi...despite all u rasa u kekurangan, think about what you have and be thankful for that. There are others out there in worse state than you are...serba kekurangan...then again ada yang have lebih dari you. Tu yang buat kita compare. Biasalah tu...itu kehidupan.

mak long kau tu lantaklah....tu dosa dia...biar dia jawab kemudian hari...you continue ajelah hidup.. mana2 aspek in life yang kau boleh baiki/upgrade buat le apa yang terdaya...yang lain leave tu yg Maha Esa...

mintak maaflah dengan mak kau....dia pun manusia ..boleh buat silap dan ada kekurangan..jgn lak kau emulate dia..selama ni dia gak yang besarkan kau. jgn lupa that part. Kalau dia tak sayang kau, dah lama dia tunjuk....takkan boleh tunggu sampai besar.

so accept yourself for what you are. What's inside is more important and everlasting than anything physical. Reflect on yourself from time to time and make some changes (if you feel like it). It'll make you feel better. It can't rain all the time..

Rate

1

Reply #23 aw76's post

terima kasih....
Itula aku ni tak patut ckp camtu ngan mak aku.camnele aku nak keje sampai pukul 5 ari ni,asyik terbayang muka mak aku je.
Mata pun asyik bergenang je nie.....

Originally posted by True-X at 9-7-2007 09:12 AM
my dear rikashi..

huhuu sedeyy lak aku dengar criter ko nie...

FYI .. aku pon ugly duckling dlm family aku..
my mon is chinese cerah.. idung mancung... my dad malay gelap lak tuh idung kem ...

true...

tempeklah gambar transformation ko dr dulu hingga sekarang..

ehehehe..

btw.. kalau ugly duckling ni in malay org panggil apa??

sambung sket lagi....

pasal mak awak tu....kalau boleh threat her kindly as possible as u can.... walau apa pun yg mak awak katakan/buat kpd awak....ingat dia tetap emak awak dan dia yg melahirkan awak.....sbb apa aku ckp mcm tu? sbb aku dah tadek mak...  (aku pantang kalu ada citer sedeyy pasai mak nih. kompom aku menangis tang nih jugak... )

sedih....sedih....sedih bangat sih....

apa ekk aku nk tulis nih..... emo pulak aku lah.........

hmmm....... tadek apa sgt kot... cuma aku nk ckp.....aku mmg rasa kehilangan yg amat sgt time mak aku pergi....sampai la nih pun...aku rasa kosong giler...(dh la idup menyolo... ) eben aku x rapat sgt ngan mak aku.... (sbb masa aku bersama kalu dinisbahkah dgn 10.... 1:10 jek kot masa aku dgn mak...aku dok asrama dr umur 13 sampai la umur aku 23..... dipendekkan citer.... kurang masa dgn mak )

then... time kije plak.....dok jauh jugak..... so masa mmg terhad. aku sedeyy bangat.... sbb x sempat nk balas budi mak (ada org ckp...bls budi2 nih x payah sbb dh mmg tggjwb parent besarkan kita...) x sempat nk bahagiakan mak...n etc..

tp yer lah.... Tuhan lebih sygkan mak aku.... what to do....

moral of the story..... pd siapa yg masih ada mak aka parent....jaga lah mak elok. aku dh x sempat..... jgn korang jd x sempat cam aku...

Rate

1

Follow Us

ko mintak maaf ajelah dgn mak ko..

pastu ko cakap dgn dia baik2 ko tak suka dibanding2kan..

Rate

1

ataupun ko buat mcm aku... ko tulis surat luahkan isi hati ko.. pastu ko lari dr rumah sekejap,.,.,

sure mak ko terasa kehilangan ko, so nanti mak ko paham ler perasaan ko..

Reply #25 freekey's post

hahaha.. tak mo lahh tepek.. aku penah tepek.. kat porem tp sekejap jer..

aku tensen.. biler org kater anak mix mesti cantik..... sbb aku tak cantik... hahahha..

salah satu sbb aku malas nak bgtau kengkawan mak aku chinese...

Originally posted by True-X at 9-7-2007 10:57 AM
hahaha.. tak mo lahh tepek.. aku penah tepek.. kat porem tp sekejap jer..

aku tensen.. biler org kater anak mix mesti cantik..... sbb aku tak cantik... hahahha..

salah satu sbb aku malas ...

ko mmg takda unsur2 chinese langsung ke??

anyway rilek ler.. mak aku pun chinese gak.. dan bapak aku gelap mcm mamat penang.. huhu.

so ada sorang abg aku dgn sorang kakak aku turun kulit gelap bapak aku tu.. heh.

but as time goes by and as they are growing older.. kulit diorang jd cerah dengan sendirinya..

kakak aku pun dah lawa dah sekarang.. mcm ko lah kot.. hihih..

Reply #1 rikashi's post

aku pun camtu gaks rikash, puas owang kutuk aku gemuk, itam, pendek, anak hindu n memacam lagiks  ... tp satu ari aku luahkan sume perasaan ati aku kat mak masa pagi raya... masa tu baru sumer org paham perasaan aku ... ko mintak maap aje lah kat mak ko tu rikashi... n belajar2 ler pekakkan terlinga ..coz satu hari owang akan nampak gaks kebaikan yg ada dalam diri kita ..........yg penting ko taw apa yg ko buat sume betul ...  good luck ...

Rate

1

Reply #31 Hana_Hirokawa's post

isk isk sapalah yg cakap mcm tu??

teruknya...

Reply #26 afja's post

huhuhu

Sedeynyer......

Kepala aku dah sakit dah,sbb sedey ni.....

Reply #30 freekey's post

yup..betul tu..adik aku dulu masa kecik2 gelap jer..skrg nie dah cerah..

Originally posted by Hana_Hirokawa at 9-7-2007 11:00 AM
aku pun camtu gaks rikash, puas owang kutuk aku gemuk, itam, pendek, anak hindu n memacam lagiks  ... tp satu ari aku luahkan sume perasaan ati aku kat mak masa pagi raya... masa tu baru sumer or ...

Reply #31 Hana_Hirokawa's post

Itula Hana,masalahnyer aku ni tak baik pun.degil.....

nsb baik laa aku takde adik atau kakak pompuan..huhu..aku mmg tak suka kalau ada adik pompuan atau kakak..so, aku ada adik laki sorang jer..dulu masa aku mengandungkan adik aku, aku siap cakap kat mak aku..kalau dapat adik pompuan, aku nak campak adik aku tue.. ..terkujat mak aku masa aku cakap mcm tue..padahal aku baru darjah satu masa tue..nsb baik laa dapat adik lelaki.. ..aku mmg jeles kalau dapat adik pompuan..mgkn sbb ada persaing sbb tue aku tak suka..mcm mak aku mmg cantik laa, ayah aku keturunan chinese..so, aku mmg ikut totally muka ayah aku..tapi aku berangan gak nak muka cam mak aku sbb mak aku keturunan benggali..so, keluarga belah mak aku semua lawa2..tp nsb baik laa hidung aku separa mancung.. ..pastu ramai cakap muka aku mmg lain dgn mak aku..ada yg cakap mak aku lagi lawa dari aku.. ..tapi aku tak jeles laa sbb mak aku dah tua.. ..seriously laa, walaupun mak aku dah 48 tahun tapi muka cam 30 thn..

apa2pun kan ko jgn sesekali merendahkan diri ko tue..lantak laa org nak cakap apa pun..asalkan ko bahagia..ko mesti anggap diri ko cantik..kalau aku jd ko, aku akan berubah totally especially dari pakaian, makeup..muka tak blh diubah tapi boleh makeupkan.. ..tapi ko kena minta maaf dgn mak ko..tak baik mengguriskan perasaan mak ko tue..aku paham perasaan ko..tapi ko sebagai anak kena sabar laa..mgkn mak ko tue just gurau2 jer..

Rate

1

Originally posted by putri22 at 9-7-2007 11:13 AM
nsb baik laa aku takde adik atau kakak pompuan..huhu..aku mmg tak suka kalau ada adik pompuan atau kakak..so, aku ada adik laki sorang jer..dulu masa aku mengandungkan adik aku, aku siap cakap ka ...

ya Allah giler ganazzz ko ni.. tapi kan... takkanlah masa ko darjah 1.. ko dah boleh pikir pasal irihati ni?? siap nak campak adik ni..

so, ko dua beradik jelah ya??

Reply #38 freekey's post

a'ah..aku baru dapat adik masa darjah satu..beza 7 tahun tau..sbb aku dah biasa dimanjakan oleh mak, ayah, nenek n atok aku..sbb tue mcm aku susah nak terima org baru dalam hidup aku..lps aku dapat adik, aku buat perangai lagi..aku taknak pegi sekolah.. ..puas mak n ayah aku pujuk.. ..alah, tue zaman dulu..sekrg nie aku asyik berperang jer dgn adik aku tue..best dapat adik laki sbb takde persaingan..

Originally posted by putri22 at 9-7-2007 11:23 AM
a'ah..aku baru dapat adik masa darjah satu..beza 7 tahun tau..sbb aku dah biasa dimanjakan oleh mak, ayah, nenek n atok aku..sbb tue mcm aku susah nak terima org baru dalam hidup aku..lps aku dap ...

ko ni mengalahkan anak bongsu lah plak ya??