CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: confuse_girl

PENING DAN KELIRU

aku tak sokong A atau B...neutral

Banyak nya suruh pilih B

macam mana kalau B tu hanya buat trick konon-konon merisik secara diam itu kononnya ciri lelaki baik dan bagus? Terpaksa aku bongkarkan juga, lelaki secara pukul ratanya tahu trick ini, purak-purak tunjuk baik konon merisik secara diam-diam tu supaya ko berpandangan dia baik,sebenarnya dia mungkin hanya nak divert attention supaya nampak baik.

So kat sini ada dua kemungkinan:

a) B memang baik
b) B Pura-pura je baik... mungkin dia tak lah jahat sangat pon, tapi tak lah terlalu good,sekadar camouflage je...

So... last2 terpulang kepada ko, pandai2 la ko siasat dia...

Dan, mohon beritau apa outcome dari solat istikharah ko kat sini....nak jugek tauuuu...keh.

lelaki A:
tuan umah dah tawar hati kat dia,meneruskan percintaan hanya sekadar kerana A merayu2 minta diberikan 2nd chance...
rasanya tuan umah jenis boleh memaafkan tapi sukar melupakan...
kalau rasa memang dah tawar hati,jangan teruskan...
takda maknanya cinta akan datang semula...
tambah pulak wujudnya lelaki B...

Lelaki B:
lebih berumor dari tuan umah rasanya..
stabil dan dh bersedia untuk beri komitmen terhadap perkahwinan...
cuma tuan umah ragu2 sama ada nak menerima atau pun tidak...

so pendapat aku..
bincang dengan family tuan umah dulu tentang lelaki B..
mintak pendapat mak ayah kerana mereka lebih pandai menilai bakal anak menantu depa...
tuan umah penah pergi jumpa family lelaki B tak?
tuan umah rasa,family lelaki B ok tak?
kerana kita bukan sekadar berkahwin dengan pasangan kita sahaja..
kita berkahwin dengan family nya skalik...

kalau family B okies,boleh ngam ngan tuan umah..
apa kata tuan umah bertunang setahun dua dulu...
dalam islam pun berkata tempoh bertunang adalah tempoh berkenal2an...
jangan tergesa2 tuk berkahwin...

mudah2an tuan umah dapat membuat keputusan dengan hati yang tenang n wajar...

Rate

1

Originally posted by no_identity4 at 3-6-2009 12:38
Banyak nya suruh pilih B

macam mana kalau B tu hanya buat trick konon-konon merisik secara diam itu kononnya ciri lelaki baik dan bagus? Terpaksa aku bongkarkan juga, lelaki secara pukul ratan ...

pernah terjadi kat ko mcm nie ker..buat malu muke je siot kalau B berkelakuan mcm tu..

tinggalkan dua-dua cari lagi bagus

Originally posted by otakotak at 3-6-2009 13:46
tinggalkan dua-dua cari lagi bagus

kan frust menonggeng tuan umah kan

lbh baik buat solat istikharah dulu...
perkahwinan nih bukan perkara main2..
tambah2 skang ko pun keliru dgn pilihan yg ada...
kalo dpt petunjuk alhamdulillah...
jika sebaliknya cuba bandingkan kedua2nya...
mana yg lbh ko sayang dan inginkan utk jadi suami...
kalo kita,kita akan pilih laki yg sayangkan kita,kewangan yg stabil dan lbh penting attitude...

Follow Us
Originally posted by eddie_worlds at 3-6-2009 13:50

kan frust menonggeng tuan umah kan

sebenarnya pada aku bila kta keliru

atau rs berbelah bahagi

baik jgn pilih mana2

sebab nnt dia menyesal je kemudian hari

bila ada mslh yang dtg walaupun xada kaitan dengan hal lepas

biasalah manusia

suka guna ayat "kalaulah aku x....." kalaulah..........." hidup ni xada kalau kalau....dah jadi dah.

sebenarnya pada aku bila kta keliru

atau rs berbelah bahagi

baik jgn pilih mana2

sebab nnt dia menyesal je kemudian hari

bila ada mslh yang dtg walaupun xada kaitan dengan hal lepas

biasalah manusia

suka guna ayat "kalaulah aku x....." kalaulah..........." hidup ni xada kalau kalau....dah jadi dah

kite  x di benarkan kan menggunaakan perkataan KALAULAH...Sbb ia bermaksud kite tolak qada & qadar Allah

Contohnye : Kalau lah aku pilih A tentu aku x di pukul B..

ini dah jadi kite dah tolak qada dan qadar Allah..

kite sebagai manusia perlu berubah dari baik ker yang lagi baik..

INGAT !!!! BERUBAH bukannye MENGUBAH...

**please tegur aku kalau aku salah eja QADA & QADAR

[ Last edited by  eddie_worlds at 3-6-2009 14:39 ]

Originally posted by eddie_worlds at 3-6-2009 14:30

kite  x di benarkan kan menggunaakan perkataan KALAULAH...Sbb ia bermaksud kite tolak qada & qadar Allah S.A.W

Contohnye : Kalau lah aku pilih A tentu aku x di pukul B..

ini dah jadi  ...

i learned new things to day.

thx eddie

betullah kau eja tu

sebab tu jangan pilih, go with the flow.

sakit sakit jugak

terima jelah

Originally posted by otakotak at 3-6-2009 14:37

i learned new things to day.

thx eddie

betullah kau eja tu

sebab tu jangan pilih, go with the flow.

sakit sakit jugak

terima jelah

Fuh...Belanje KFC eh

terima kasih kat semua yang reply.... aku kat opis ni, curi2 reply je... ihihi

lelaki A bukan cinta pertama tapi cinta yang paling lama, lelaki yang aku pernah rase paling sayang gile2... sebab tu aku leh sabar je ngan perangai dia sampai satu tahap bilamana aku ni berlembut dan sentiasa memaafkan salah dia, so dia naik lemak. mungkin mase tu dia pikir, dia wat ape pun kat aku, aku tetap terima dia punya. tapi kesabaran aku akhirnya tiba di penghujung bile perangai dia semakin melampau, for 1st time aku mintak putus sebab aku dah tak tahan lagi, time tu baru dia rase terpukul. terus pujuk datang merayu depan aku, depan mak bapak aku. sanggup datang dari jauh2 semata2 nak pujuk aku. siap merayu kat mak aku, mintak mak aku pujuk aku untuk terima dia balik. tapi mak aku cakap, semuanya terpulang pada jodoh, makcik tak janji ape2....

kenapa aku masih nak bagi peluang kat dia?

sebab aku tengok dia sungguh2 nak berubah. setelah 6 bulan perkara tu berlalu, dia nampak dah berubah (tak tau la akan datang), dia call hari2, sms hari2, caring, cakap pun lembut, takde nak sakitkan hati aku lagi. now aku pulak yang selalu menyinga ngan dia. sebab dulu aku lembut dia pijak kepala. soal perasaan tu memang aku tak sayang dia macam dulu, nak cakap "saya sayang awak" pun tersekat kat tekak. aku cube jugak hadirkan semula perasaan tu ngan acting macam couple, tapi tak trully nak ada la.......tapi aku percaya perasaan tu leh pupuk nanti lepas kawin....

kenapa aku tak terus terang je kat B pasal A?
kalau aku terus terang yang aku skrang tengah tunggu A n bagi peluang kat dia, baik aku tak payah cakap aku single. cakap je aku ada BF, tapi aku tak brape sayang BF tu, bole tak jawab camtu?

kenapa aku tak tinggalkan aje si A?
sebab aku tak nak kecewakan A (even dalam diam aku dah mengecewakan pun) aku tak sampai hati la... memang betul2 tak sampai hati.... dah banyak benda aku lalui ngan dia. memang betul, aku bagi dia peluang sebab aku masih sandar pada kenangan.... aku dah close ngan parent A. parent A aggap aku cam anak diorang gak.... dan A dah tau segalanya tentang baik buruk aku, terima aku seadanya. pastu kalau aku tinggalkan A, aku tak nak dikata aku tinggalkan A sebab ada orang ketiga.... dan aku paling takut kalau benda sama jadi kat aku. what if in future, ape yang aku wat kat A berbalik semula kat aku? kena plak time tu A dah berjaya dalam idop, dah setaraf ngan B diwaktu skrang ni... sure dia kata kat aku "padan muke u...."

pasal lelaki B....

memang kalau bole aku tak nak pilih sape2.... tapi sape la aku ni, pempuan yang lama2 bole cair kalau dah hari2 jumpe si B, paling tak pun B mesti ajak aku lunch. sorang pempuan yang hati dia dah terjentik dek kerana seseorang tentu susah nak menolak kan? memang la mule2 keluar as kawan, makin lama nanti makin mesra, lepas tu ape? jadi teman tapi mesra?

Originally posted by eddie_worlds at 3-6-2009 14:41

Fuh...Belanje KFC eh

meh datang sini

Reply #31 confuse_girl's post

kalau aku terus terang yang aku skrang tengah tunggu A n bagi peluang kat dia, baik aku tak payah cakap aku single. cakap je aku ada BF, tapi aku tak brape sayang BF tu, bole tak jawab camtu?

Silap ko berpunca kat sini...Sepatutnye ko kene cakap jujur ngan seseorang yang ko dah ade bf..Skrang mati2 B ingan ko single..Memang la skrang ko anggap diri ko single, Tp ko still menanti A..Kalau ko terus terang ngan B, ape perasaan B plak..sdangkan dia dah pun berjumpa ngan family ko... kat sini ape yang aku pelik..Ko x sayang BF ko, TP ko nagku ade bf..Aku dah konpius..

Maksudnye : AKU ADE TUNANG TP AKU X PERNAH SYANG DIE...(im really crazy u know)

kenapa aku tak tinggalkan aje si A?
sebab aku tak nak kecewakan A (even dalam diam aku dah mengecewakan pun) aku tak sampai hati la... memang betul2 tak sampai hati.... dah banyak benda aku lalui ngan dia. memang betul, aku bagi dia peluang sebab aku masih sandar pada kenangan

Skrang ni ko dalam masalah, ko akan pikir mase depan orang len..tapi ko x pikir mase depan ko..Ko pikir mase depan A kalau ko tinggalkan die..Tp ko x pikir kalau bile A sudah berkerje dia akan jumpe orang lain..Ape nasib ko mase tu..Wallahualam..

Mase aku ngan ex aku dulu semua aku kenal ex akunyer sedara mara..SALAH SORANG PAKCIK DIA ADALAH SEORANG PADERI DI BRUNEI..
aku kenal dia 2 thn..mase kami belajar lagi..Satu hari dia kawin dia jemput aku,,so aku datang ngan hati terbuke siap bayk hadiah lagi..ape yang memalukan aku ialah mak dia menagis tgk aku mase tu..TP apekan daya jodoh tiada..Skrang aku hepy nagn keputsan aku yang mintak break dulu..

Originally posted by confuse_girl at 3-6-2009 14:51
terima kasih kat semua yang reply.... aku kat opis ni, curi2 reply je... ihihi

lelaki A bukan cinta pertama tapi cinta yang paling lama, lelaki yang aku pernah rase paling sayang gile2... seba ...

sila jwb

hati anda masih di a?

dan anda mmg xada hati kat b?

btl?

Originally posted by otakotak at 3-6-2009 15:23

sila jwb

hati anda masih di a?

dan anda mmg xada hati kat b?

btl?

die ngah blur la otak2..x leh nak bagi jawapan..kang timbul LELAKI C plak mau aku wat karangan 10 perenggan lagi..

xbaik kau ni eddie kang aku teneyh tulang ayam kfc kang tercekik smpi mati...huhuhu

knp ek mesti ada kekeliruan?

eddie,

aku dah tawar hati kat A, tapi AKU CUBA NAK WUJUDKAN BALIK PERASAAN SAYANG TU atas sebab2 yang telah aku sebutkan tadi.... dalam waktu aku bagi peluang kat A, aku jumpe orang lain yang aku sendiri lom betul2 kenal dia.

otakotak,

hati aku so-so je ngan A. aku rase kalau A nak tinggalkan aku pun, aku bole kata, okey, sy tak kisah dan aku takkan nak merayu cam orang gile macam dulu....  aku pernah cakap kat A, tolong jangan push call2 aku byk kali kalau aku tak jawab call atau lambat reply sms, sebab sy bukan wife awak pun! (aku rase aku kejam sgt cakap macam tu, pastu aku pi mintak maaf sebab dia terkilan ngan kata2 aku)

[ Last edited by  confuse_girl at 3-6-2009 15:37 ]

Originally posted by confuse_girl at 3-6-2009 15:35
eddie,

aku dah tawar hati kat A, tapi AKU CUBA NAK WUJUDKAN BALIK PERASAAN SAYANG TU atas sebab2 yang telah aku sebutkan tadi.... dalam waktu aku bagi peluang kat A, aku jumpe orang lain yang aku sendiri lom betul2 kenal dia.

aku paham kat situ..ape - ape pun aku harap ko dapat balik perasaan sayang ko tu..

what about b?

Originally posted by otakotak at 3-6-2009 15:34
xbaik kau ni eddie kang aku teneyh tulang ayam kfc kang tercekik smpi mati...huhuhu

abik la tengkuk aku tercekik tulang ayam..nasib x mati..dapat lagi berporem...

1) sebab ade salah faham..
2) sebab penipuan dah tiada kejujuran
3) sebab sebab sebab ermmm ape ek..