CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fleurzsa

Melawat Kawasan

Ace, tq for the credit...

cadangan ...aku cadangkan Qimi

ahahahha....jangan marah kak !

Salam...ni kan board bakat & penulis...kira orang yg menulis cerita mmg patut dan wajib mendapat extra kredit dari mod kan...tu pendapat seposen aku lah...yelah teringat dulu waktu aku aktif kat board lit sinun..bila komen or review pasal sesuatu buku..dapat gaklah extra kredit...yg kat sini..aku tengok mod macam tak menghargai jer hasil hasil karya penulis...bagi aku penulis penulis disini berbakat..even ada yg berjaya diterbitkan karyanya.

Aku harap sangatlah..agar mod board ni dapatlah menjalankan keje yang telah diamanahkan...kerana selama ini aku rasa mod telah melupakan kewujudan board ni kerana sebuk diboard yg lain. Mungkin kami kami diboard ni terlalu baik..tak perlu pantauan kot.. berbanding ngan yang lain...

Detox....Qimi...alright..aku setuju beb. Otai tu.

Ace, tq for the credit...

cadangan ...aku cadangkan Qimi

ahahahha....jangan marah kak !
detox Post at 7-3-2010 07:02

TQ Detox and Kay.... ha ha ha sesungguhnya haku x layak langsung dan x tahu tugas2 tu pun
Haku kan selalu jadi pembangkang ha ha ha ha

Post Last Edit by qimi08 at 7-3-2010 13:56

Selain penulis enovel yg diberi credit pembaca yg memberi komen yg bernas dan membina utk kebaikan juga harus di beri credit.
Kadang2 terdapat juga sesuatu yg ditulis oleh penulis sprt  fakta yg x tepat, perkara2 yg bercanggah dgn ajaran agama kita... dln sbgainya.
Nak ditegur x berani sbb terlalu ramai die hard fan.... nanti x pasal dpt PM & surat cinte yg berjela berkajang  ha ha ha.

Sebenarnya, selagi masih ada permintaan, maka disitu ada pengeluaran.

Bab kata beberapa org penulis novel ...kita harus peka...kerana apa yg kita tulis itu nanti akan dipersoalkan kelak di kemudian hari walaupun setengah berpendapat bahan bacaan ni hanya sbgai hiburan untuk mengisi masa lapang.

Salam...ni kan board bakat & penulis...kira orang yg menulis cerita mmg patut dan wajib mendapat extra kredit dari mod kan...tu pendapat seposen aku lah...yelah teringat dulu waktu aku aktif kat board ...
kaypo Post at 7-3-2010 11:20

Setuju dengan kaypo... dah ler kedit kita ciput kan... rasa nak jek tepek citer dua baris, esok dua baris, lusa dua baris sampai habis citer leh kedit 12k...

21# detox

Bintang cadangkan detox :pompom:

Follow Us
Macam best jek kalo diadakan pertandingan menulis cerpen... :cf:

Bab kata beberapa org penulis novel ...kita harus peka...kerana apa ygkita tulis itu nanti akan dipersoalkan kelak di kemudian hari walaupunsetengah berpendapat bahan bacaan ni hanya sbgai hiburan untuk mengisimasa lapang.
qimi08 Post at 7-3-2010 13:08

saya setuju sgt....saya juga selalu terpikir perkara yang kak Qimi sebutkan,  takut esok di persoalkan....dgn tulisan yang lagha buat seseorang berkhayal ke arah perkara-2 negatif...thank you kak Qimi, beri peringatan pada saya.....

21# detox

Bintang cadangkan detox :pompom:
bintang Post at 7-3-2010 13:41

emm bintang terima kasih....but No Thanks ekekekek

tak punya waktu la bintang......dah ada mod tu ok le...depa tak nak bagi kedit apa boleh buat....as long as ramai lagi yang menghargai karya ko, karya aku dan karya penulis2 kat sini.....

Macam best jek kalo diadakan pertandingan menulis cerpen... :cf:
bintang Post at 7-3-2010 14:25

i like the idea very much...so bintang apa lagi....

......atau pun kita buat cerita bersambung2...someone start, and others sambung, secara tak langsung menjana kreativiti....ihihi

Salam...ni kan board bakat & penulis...kira orang yg menulis cerita mmg patut dan wajib mendapat extra kredit dari mod kan...tu pendapat seposen aku lah...yelah teringat dulu waktu aku aktif kat board ...
kaypo Post at 7-3-2010 11:20

kay....mana menghilang....aku rindu banget sama kamu

Post Last Edit by cmf_blingblings at 7-3-2010 14:54
Post Last Edit by qimi08 at 7-3-2010 13:56

Selain penulis enovel yg diberi credit pembaca yg memberi komen yg bernas dan membina utk kebaikan juga harus di beri credit.
Kadang2 terdapat juga sesua ...
qimi08 Post at 7-3-2010 13:08
qimi, kebanyakan penulis yg menulis di sini bukanlah yg menulis krn wang dan apa jua sbbnya pun... kalau penulis novel bercetak dsb itu lainlah  perlu melalui proses ilmiah seperti kursus penulisan dan sastera selain bakat yg ada.

Seperti juga penulis2 blog yg mempunyai kebebasan menulis mengikut kepercayaan dan keinginan masing2, namun begitu bukannya mudah untuk menulis suatu karya yg berat melainkan banyak pengalaman hidup utk dikongsi termasuk juga kaji selidik dan dari sumber pembacaan yg mempunyai fakta. Fakta2 ini juga kdg kala berbeza dr seorg ke seorg yg lain.

Seperti mana resipe makanan, sebut saja Rendang, pelbagai versi resipenya, semuanya tak salah semuanya benar mengikut apa yg kita amalkan, berdasarkan latar belakang hidup kita...

Kpd pembaca sekalian, jika pembacaan itu dapat memberikan ilmu dan kebahagian bacalah, namun jika hingga menimbulkan ketegangan (bergaduh suami isteri) dan merosakkan minda dan rohaniah maka berfikirlah secara logik... ambil yg baik buang yg buruk..aman hidup kita bersama...TQ

i like the idea very much...so bintang apa lagi....

......atau pun kita buat cerita bersambung2...someone start, and others sambung, secara tak langsung menjana kreativiti....ihihi
detox Post at 7-3-2010 14:31
cuma nak tanya istilah cerpen ini maksimumnya berapa page?

Aih...

emm bintang terima kasih....but No Thanks ekekekek

tak punya waktu la bintang......dah ada mod tu ok le...depa tak nak bagi kedit apa boleh buat....as long as ramai lagi yang menghargai karya k ...
detox Post at 7/3/2010 14:29

Sumer tolak jer ni... Kita cadang BINTANG jerlah jadi Moderator kat sini... Hik! Hik! Hik!

Jizzz... Klong! Klong!

Sumer tolak jer ni... Kita cadang BINTANG jerlah jadi Moderator kat sini... Hik! Hik! Hik!

Jizzz... Klong! Klong!
AceHand Post at 7-3-2010 18:07

Adeh pakcik Ace

Bintang tak boleh jadi mod dan takmo..

Alasan bintang;  laptop bintang ni kadang kadang sengal macam patrick starfish, tenet lak kadang kadang poyo cam squidward, bintang sendiri lak kadang kadang angau cam en krab.

Jadi, takleh jadi mod. Titik.

31# detox

Detox...tengah berhibernating sekarang.....gue pun rindu banget ngan kamu dan kroni kroni mak mak dara kat rumah kamu tu.....tambahan sekarang udah ada penyeri cilik tu.

Qimi...mmg benar..dan aku setuju ngan pendapat ko..penulis walaupun tak dibayar..dan menulis kerana minat perlulah bertanggungjawab atas apa yang ditulis..perlu mengajar pembacenya ..jgn tulis ikut sesedap rasa..sebab dipublic ni mmg ramai pembace tak kira umur. Tambahan kita tidak tahu sapa mereka disebalik nick yg digunakan..Mata pena oops sekarang ni dah tak guna pen guna keyboard.... tu lebih tajam dari pisau.  Jadi berhati hatilah ya kawan kawan ku.

Sekarang ni tak kira peringkat umur..masing masing makin bijak it..tu pasal kes kes rogol dera makin meningkat...tengok suratkhabar hari ni...bebudak 11 & 12 tahun rogol sepupu 8 tahun ..apa kes..sebab semuanya mudah..ikut apa yg ditonton dan dibace..tu belom cite part part agama lagi yang kadang kadang tanpa sedor..tersasar sedikit, which aku sendiri tak berani nak sentuh ler kat sini.

Aku salute pada semua penulis penulis disini..walaupun sekarang ni aku "berhibernating"...seperti...detox, bintang, adilla, ifah, bling bling.dan yang lelain..lupa pulak sapa lagi..hmhm..smiley sang arjuna..(pst bila nak buat cite baru ni)....masing masing punyai bakat menulis..dan aku suka bace cite cite mereka ini. Penulis bercetak sekarang ni pun ramai asalnya datang dari penulis enovelgak kerana minat dan bakat yang sedia...dan rezeki mereka..dapatterpilih menjadi penulis bercetak. Ku doakan kalian semua berjaya hingga menjadi penulis bercetak...Adilla exclude la ya..tu kena doa next novel cepat la sikit..;)

Pasal pemilihan mod tu kan pakcik Ace..oops mmg ko pakcik ya..aku ikut orang jer sesedap rasa panggil ko gitu..tak pe kan... apa kata jalankan pencalonan...pengundian..hehehe.. demokrasi beb...make surelah orang yang dipilih , kriteria paling kurang pun minat melepak membace kat sini...susah susah pakcik Ace jer lah pantau board ni....yg aku tahu ko ni ramai orang suka sampai berebut suruh jadi mod kat tmpt lain.:pompom:

Ok lah...tu jelah imput sekupang aku buat masa ni.

salam..peace no war
yang minat membace enovel....addicted macam kafein{:1_144:}
-kaypo-

kaypo...bernas !

ok selamat...i salute you....

28# detox

Detox....
Akak pun bukan pandai sgt pun. Akak hormat dah hargai mereka2 yg berbakat dlm bidang penulisan.
Banyak membaca begai-bagai jenis novel dan berbincang dari hati kehati dgn beberapa org penulis, pengritik novel, sifu2
editor2 so dari situlah akak belajar dan apa yg akak tahu tu kita kongsi bersama itu aje...

31# detox

Detox...tengah berhibernating sekarang.....gue pun rindu banget ngan kamu dan kroni kroni mak mak dara kat rumah kamu tu.....tambahan sekarang udah ada penyeri cilik tu.

Qimi ...
kaypo Post at 8-3-2010 11:34

dari tangan seorang penulis baru setahun jagung..

sya terima apa yg  dikatakan oleh kay...memang sya akui sebagai penulis kita kadang kala tersasar dan mementingkan diri sendiri bila menulis dan terlupa adakah perceritaan kita itu boleh diterima atau tidak, Siapa pembaca kita, tahap mana IQ mereka. Sya sendiri kurang ambil berat untuk menganalis benda-benda ini semua. Yg dalam fikiran hanya mahu membuat n3 terbaik diantara yang terbaik. Komen kay sedikit sebanyak memgugatkan hati ini samaada apa yang ditulis oleh sya akan dipersoalkan nanti oleh yang BERKENAAN. Sya berterima kasih krn atas kritikan-kritikan seperti ini sedikit sebanyak akan membuat sya lebih bertanggungjawab dalam penulisan sya (jgn sedap tangan je menaip). Sya juga akui jenayah2 yg makin menular ini datangnya dari tahap persekitaran yang sudah tidak terkawal. Yang membuat ia tidak terkawal adalah datangnya dari kita sendiri. Akhir kata sya ucapakan syabas untuk insan seperti KAY, QIMI dan yang lain-lain yang sanggup memberi pandangan tanpa memilih pasangan. Dengan adanya anda maka sya sanggup mengukur langkah-langkah sya sebelum meniti ke jalan-jalan seterusnya.

kedit kita ciput kan..rasa nak jek tepek citer dua baris, esok dua baris, lusa dua baris sampai habis citer leh kedit 12k...
bintang Post at 7-3-2010 13:40

bintang, tak cukup lagi ke credit kau yng hampir 5 ribuan tu, adventurer lak tu, aku lak saja nak kekal kan junior kat bawah nama tu, rasa cam muda aje