CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lizsha

Dimanakan ku cr kekasih yg jujur n setia??help me

ruff
ko leh jamin ke member2 ko yg show off bf tu dpt kebahagiaan sampai bila2.. belum tentu lagi tawwww... tp idok ler gi doa yg buruk2 or buruk sangka.. tp lumrah ler org tgh bahagia wat gituk..  ko wat bodo aje ... jgn emo sgt... pasal bf ko tu, if kowang gado atas sebab2 yg siyes, me rasa better ko bagi dia masa.. coz lelaki ni selalu gituk, dia takmo contact or citer apa2 sehingga emo n ego dia stabil ... me arap ko sentiasa berdoa agar dia lembut ati n sudi maafkan ko n terima ko seadanya...

Post Last Edit by ruffleen at 5-3-2010 11:14
ruff
ko leh jamin ke member2 ko yg show off bf tu dpt kebahagiaan sampai bila2.. belum tentu lagi tawwww... tp idok ler gi doa yg buruk2 or buruk sangka.. tp lumrah ler org tgh bahagia wat gituk.. ...
Hana_Hirokawa Post at 5-3-2010 10:58

serius jugk la puncanya...everything was ok until awal bulan lepas ada org gosip kat opif kononnya bf aku tu tunang org..so kami gaduh besar la...dia marah sbb aku dgr ckp org..aku pulak bodohnya pegi serang dia kat opis bila dgr mende2 tu...tpi xde le dpn org, kat blkg opis je..

dia mcm susah nak maafkan aku..aku dah berulangkali mohon maaf,dah jenuh berdoa supaya hati dia dilembutkan utk terima aku semula...

psl gosip tu, aku dah call adik dia (aku x kenal adik dia tpi pernah la dia call adik dia guna hp aku - so aku save la number adik dia kat hp aku) adik dia menafikan...tu yg aku menyesal x hengat tu...

eh la, sori kat TT, aku dah buat benang ni mcm benang aku plak. aku ekceli malas nak membukak benang sendiri hehehee

tak caya ngan bomoh2..
Hana_Hirokawa Post at 5-3-2010 10:41
ini bomoh masjid punya..
semayang punya olang maaaaa...

tapi ok per.. gua anytime bleh sumbat susuk dalam badan korang..
bukan senang nk dapat susuh free tawwww

susuk laah pulaokk..kih3

bomoh
gua tak layan mende free...

ruff
oh gitu citenye.. since dah terbukti si dia mmg bkn tunangan org, kira bersyukurlah... wat masa ni spt yg me advice.. bg dia masa utk tenangkan diri dan ilangkan rasa malu dia ngan opismate dia yg mungkin npk masa ko serang dia tu.... lelaki egonye lebih tinggi dari wanita, kena igt tuh.. tp insya allah.. kalo dah dia jodoh mu, dia akan kembali .. and this time, jgn lepaskan si dia okeh hehehe.... wat solat hajat n istikharah hari2, moga2 diberi petunjuk

mane tuan umah?
nak bagi nasihat

Follow Us
1# lizsha

jgn tlalu mudah jth ati kt org...
biar kwn lme2..bile rse da ok n korg sume slg syg2 tros kawen jer

bomoh
gua tak layan mende free...

ruff
oh gitu citenye.. since dah terbukti si dia mmg bkn tunangan org, kira bersyukurlah... wat masa ni spt yg me advice.. bg dia masa utk tenangkan di ...
Hana_Hirokawa Post at 5-3-2010 11:38

hopefully

never gi up hope..

20# ruffleen

beb lama tk sembang ngan hang...ala beb sbb tu wa ckp smtimes hidup ni tk seperti kita jangka kan..plan dah nak kwin bagai pun lum tentu bahagia...org kawin lama pun cerai..sbb tu kita perlu kuat untuk hadapi hari2 kita...aku pun penah rasa..sbb tu aku malas buat pesbuk ke ape..sbb ramai org leh tahu hal kita..even indah or not

so ko fk satu jer......mungkin Allah menjanjikan yg terbaik buat ko one day..sbb tu di simpanNYA dulu ape saja.....

20# ruffleen

beb lama tk sembang ngan hang...ala beb sbb tu wa ckp smtimes hidup ni tk seperti kita jangka kan..plan dah nak kwin bagai pun lum tentu bahagia...org kawin lama pun cerai..sbb tu  ...
selendangemas Post at 5-3-2010 11:53

hmmm betul jgk...tpi ntahlah...aku sunyi, seumur hidup aku inilah lelaki pertama yg jadi bf aku...all oh the sudden jadi mcm ni,hampa betul rasanya...

harap2 ada sinar dihujung terowong yg gelap ni..

tuan umah tak layan saya

saya mrajuk
harap akan dipujuk

besar sgt k masalah mcm nie

ntahlah hana

aku rasa aku perlukan seseorg disisi aku,aku sunyi...tpi tahun demi tahun berlalu aku masih mcm ni

nak pegi reunion kwn2 skolah/IPT pun aku trauma...kwn2 semua dtg menayang an ...
ruffleen Post at 5-3-2010 10:12 AM

ko rasa sunyi, orang lain pun rasa sunyi juga.. sekurang2nya ko sunyi orang tak pandang serong pada ko..

ko pikir kalo golongan janda, yg set2 'lembut' tu semua dan sebagainya.. biasanya la kan masyarakat kita pandang serong pada golongan macam tu tapi tak semua la kan.. dorang pon rasa sunyi tapi ada yang bersabar..

pedulik kan jumpa kawan2 yg jumpa masa reunion universiti ke hape..dorang bukan tau masalah kita.. dorang kat luar nampak macam bahagia belum tentu kt umah dia bahagia.. kena pikir positif.. kalo ko asik pikir negatif selamanya ko takkan puas ati dan bersyukur dengan keadaan ko skang.. kalo ko sendiri dah pikir negatif memanjang takde sape pon bole tolong ko.. forumner kat sini bole bagi kata2 semangat, idea, sesama kita tapi pape pun terpulang pada diri kita sendiri..
yg nak baik untuk diri kita pon adalah kita dan yg nak tak baik untuk diri kita pon adalah kita..

34# put3reen

tengok juga lar mcm mana keadaannya.. pape pon kita sama2 membantu kan..

tak kisah ler moral support ke, bagi idea ke etc.

tuan umah tak layan saya

saya mrajuk
harap akan dipujuk
tajul186 Post at 5-3-2010 12:13

sabar la tajul..nti dia dtg la pujuk

matro
stujukk .. pokok pangkal dari diri kita sendiri juga...

ko rasa sunyi, orang lain pun rasa sunyi juga.. sekurang2nya ko sunyi orang tak pandang serong pada ko..

ko pikir kalo golongan janda, yg set2 'lembut' tu semua dan sebagainya.. biasanya la kan ...
matryoshka7 Post at 5-3-2010 15:21

btul jgk kan..tu la aku try nak sibukkan diri skrg ni...

bila sibuk kita x de masa sgt nak pikir kan...

sabar la tajul..nti dia dtg la pujuk

3dea_mension Post at 5-3-2010 15:43

pujuk sekarang
bagi no phone n pesbuk

ko umo brape?
hBk Post at 5-3-2010 02:58

umor sy tolak cmpur bhgi drab seme skali 22thun