CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

perubahan fizikal ala2 "UGLY BETTY"

besar betul masalah dia..setiap manusia tu ada kecantikan tersendiri..tak cantik paras rupa fizikal tp cantek hati budi..tak cantik hati budi, cantik kat fizikal paras rupa..

pilih nak yg mana? yg penting konfiden level kena la tinggi..

aku tgk macik2 tua yg kertu tak igt donia slamber je pakai baju steng2, jeans ketat2 kalah baju remaja muda mudi

aku dulu pon ugly betty gak tp aku tak rasa aku sangat ugly..kecik2 dulu aku hitam, sampai orang gelar aku anak hindu..masa kecik2 amik hati gak la, terasa aku ni anak angkat ke apa sbb family aku semua putih2, adik beradik aku putih2, aku je itam legam..

masuk skolah menengah org laen ada bf, aku takde bf sbb itam, takde sapa taste..

masuk uni pon sama, takde unimate, coursemate yg berkenan kat aku sbb aku itam..

bila dah kerja, pandai bergaul, dok dalam econ, kulit cerah dua tona, ada personality sendiri, dan aku tak kisah apa org kata.

sampaikan bila kawan2 uni/skolah tengok pict aku kat fb semua dok cakap aku dah lain, dah putih gebu cantek jelita *huwekkkk*

hahaha~ an ugly duckling transform into a beauty swan..dont worry la pasal tuh, kemaskan diri, set dlm mind teguh2 pendirian yg tegar tuh, tak yah peduli kata2 nista org, yg penting be urself. tinggikan sket konpiden level tuh

harap berguna la kata2 aku ni..

aku tak tau kenapa dan apa masalah sebenar ko ni. aku rasa elok ko pi check la. masalah besar ko ni.

Hahaha, sori ar kalau aku ckp ek? Actually kawan2 ko bukan jauhkan diri diorang sebab penampilan ko, tapi sebab mentaliti ko... belajar untuk bersyukur... At least ko sempurna, kan? takde cacat cela, kalau ada pun mayb dari segi pemikiran ko... Be honest with urself... buat apa ko berubah sebab dengar kata2 n cacian org? asalkan ko sihat, dah ar... tak salah kalau ko nak berubah jadi cantik... sape tak nak jadi cantik dan hensem, kan? aku pun nak...

Tapi nawaitu tu yg penting... cara ko ckp tu, ko nak jadi cantik seolah0-olah sebab nak org berkawan dgn ko... ingat dik, kawan sejati adalah kawan yg berkawan dgn kita seadanya diri kita...

aku kecik2 dulu nampak awkward gile
like a weirdo...kecik,rambut kinting,kurus keding
sekarang ni bulihlah tahan...agak pentingkan imej dan gaya
transformasi aku buat berdasarkan usaha menyogo di hari minggu

tt ni yg aku faham dari posting2 dia dulu, dia jantan.

la ni sibuk sgt nak cantikkan kulit dia seputih gebu seperti kulit baby.

aku confuse suda.

tt, ko ni memang ada masalah. cepat2 la pi check

ooo..dis thread made me laugh sowang2 !!! haha..
jus for sharing..
dulue mase i form 2..i slalu kena ktuk2 ngn girlz coz i nie xmatang ngn xde jerawat !!
dowang cakap klow matang kena ade jerawat !!
so..everyday i,m pray n bdoa mnx2 ade jerawat !! (seyesly keje bodoh doa camnie)
rase eppy giler biler kua jerawar seketul kecik kt tgh dahi !!!

n now i,m 24..i,m realized owang xbejerawat ag better thn org bjerawat..(jamboo !!! ) haha..
bersyukur doa ak xdmakbulkan shingga skunk..

#so..what de point from my story??
kecantikan luaran tue nothing je laaa..
yg penting kecantikan dalaman !!! (tol ke my cnclusion ?? haha..LOL..dun care..ak nak balik  keje g psar malam..zassss.. )

Follow Us
Aku paham perasaan ko. DUlu aku pun masa sekolah menengah pun rupa nan hadooo sesangat. Sekarang dah masuk U baru la baik sikit rupa aku.

Nasihat aku, silap aku dulu adalah aku rasa aku sangat hodoh so aku tak dress up sangat, pakai baju gelebeh, tudung hitam sentiasa, pakai selipar saja. Dah besar ni, baru aku ada kesedaran nak ubah cara pemakaian aku. Sekarang aku dah start pakai baju yang fit(bukan ketat), tudung pun dah macam2 kaler and style , siap pakai high heels lagi noks. Seriously, lepas aku berubah macam ni, baru aku ada self-esteem. Barulah aku sedar, selama ni aku bukan hodoh sangat pun, tapi sebab aku selalu sangat rasa aku ni teruk, pasal tulah aku tak ada self-esteem.

Kalau kau rasa sekarang ni kau selekeh, apa kata kau ubah gaya pemakaian dulu. Pakai la baju smart sikit, kau laki lagi la senang nak beli baju. Beli baju yang berkolar, style rambut,pakai deodorant and etc. Buatla apa yang kau mampu untuk ubah diri kau yang sekarang ni. Kau kena ingat, kau sorang je yang boleh ubah diri kau ni. OKay?

Pos la gamba ko kat sini, mana la tau dekat forum ni nanti ada forumer yang boleh tolong ko makeover free je kan.

dik aster.... akak xsempat nak reply soalan yg dulu tuh..

kawan kak bed ada yg mcm aster tp walau die kuat mkn badan maintain slim... xpasti nape dik... akak jew yg badan sekrng makin menembam....

aku pulak tetiba tertanya2 yg Asteruk ni lelaki ke perempuan? memula aku baca cerita aku bayangkan perempuan. Tapi selama ni aku ingat Asteruk ni lelaki. Mohon pencerahan~

aku pulak tetiba tertanya2 yg Asteruk ni lelaki ke perempuan? memula aku baca cerita aku bayangkan p ...
BebeQ Post at 3-7-2012 17:11

ai lelaki yg pernah sgt ensem and jadi sgt buruk and nak jadi ensem balik

aku dulu pun ugly betty jgk.
gemuk,gigi tak betul,x reti style
tp skrg da ok la since msuk U aku s ...
myralolx92 Post at 1-7-2012 19:38

klo pakai braces mahal x skrg ni?tringin gak nak pakai.sbb gigi x cantik.brapa tahun baru leh tanggal ek

Reply 32# As_Qein

mahal?dlm rm3500 tak termasuk cbut gigi dgn scaling,xray.

depends kt gigi la.biasanya 2tahun je
tp klau teruk lama la.mcm awal dia pkai smpai 5thn

<<<---- cantik pe ugly betty

ooo..dis thread made me laugh sowang2 !!! haha..
jus for sharing..
dulue mase i form 2..i slalu ke ...
R.A.M.A_mirror Post at 2-7-2012 17:55

dalam avvy tu you ke?

i pon dulu orang ingat akan end up jd model..then i anorexia time dkt uni..rasanya sbb badan tak cukup khasiat sbb keep muntahkan balik lepas makan..so..i dpt msalah jerawat..dan kulit jadi gelap sbb i wakil sport dekat uni dlu..then bila setaun dua before kahwin sedar diri..pergi buat treatment..and bila time kahwin dah jadi mcm dlu..act better..tp time tu gain weight dkt 20kg..tp still BMI normal la..tp i nak kurus sikit..tp tak nak mcm dlu yg sgt2 underweight..i used to wear size 0..skrg dah size 6..harap tinggi je..kalau tak mmg dah kategori overweight..

tt ni yg aku faham dari posting2 dia dulu, dia jantan.

la ni sibuk sgt nak cantikkan kulit dia s ...
BATUAPI8888 Post at 2-7-2012 17:08

dia ni jambu kan???

i pon dulu orang ingat akan end up jd model..then i anorexia time dkt uni..rasanya sbb badan tak cuk ...
tinker_bell Post at 4-7-2012 16:59

meh ai senaraikan prob you:
1. terlalu kurus
2. muka berjerawat
3. pernah putih tp jadi hitam sbb cahaya matahari

boleh ai tau mcm mana you atasi semua masalah kat atas ni? you cakap you buat treatment, treatment mcm mana? kat mana? secara detail utk semua prob diatas. sbb ni lah prob2 yg ai sedang lalui dan cuba nak atasi

Post Last Edit by tinker_bell at 4-7-2012 21:20

1.terlalu kurus tu dlu sbb i muntah everytime after lepas makan..tp skrg da rajin makan..dlu i makan da la sikit..lepas tu muntah pulak..i admit berat i naik, sbb dlu i active sport/gym/dance every week..dah kahwin mmg tak lgsg exercise sbb husband i jenis indoor..so jogging dkt shopping complex je..plus maybe sbb bahagia kot..

2.muka berjerawat tu dah ok bila i pakai product avene..avene tu mmg berkesan sgt2 esp kalau muka u sensitif sgt2 mcm i..lepas tu buat peeling dgn dermatologist utk buang parut2..tp parut i rata setakat bekas hitam je..so..boleh remove pakai peeling..tp kalau parut jenis lubang2..kena buat laser..

3.bila peeling tu muka pon turut cerah..jadi kulit asal balik..sbelum tu mmg obvious sgt badan tangan putih tp muka gelap..skrg muka da putih dr tangan

tp act u kena refer dkt dermatologist la..masalah orang beza2..dlu i pergi buat facial dkt saloon famous..beribu2 habis tapi tak de beza..last2 i pergi dermatologist..i satisfied sgt2..jgn pergi saloon2 la..serius membazir duit..untuk maintan kalau kulit dah cantik tak per..tp kalau kulit bermasalah mmg better jumpa pakar dr beautician kt saloon yg tak tahu apa2..tp asik nak duit kita je..and i geram sgt..sbb muka 1 jadik berparut lepas buat treatment saloon la.tp skrg ok sudah..

i suggest u pergi gym..buat treatment

dia ni jambu kan???
kiyudi Post at 4-7-2012 17:15

dari pemahaman aku, jambu merangkap gayah