CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: novelloverzz

Mek Salam Pantai Timur kahwin kali kedua

dari salam pantai timur ke salleh yaacob show..
mek ni macam.. annoying.

z_k posted on 11-8-2012 02:56 PM
dari salam pantai timur ke salleh yaacob show..
mek ni macam.. annoying.

mmg pun..
aku penah terr tgk skali..
dia dok sebut2 bmadu...last2 dia send yg .....
patut tayah citer sbb dia kawen tu...sian kt bini no 1 tu..
msti terasa giler...

abby_R posted on 11-8-2012 03:06 PM
mmg pun..
aku penah terr tgk skali..
dia dok sebut2 bmadu...last2 dia send yg .....

kan...
dahlah katanya madu dia tak suka.
pastu cerita sebab nak zuriat.
bertambah2 lah pedih orang tu.

kesian....

dah jodoh dia... itu aku tak kesah.....tp aku x suka cara dia duk bgtau media bini 1st xder anak bagai...kalau aku jd bini tua pun mau terasa hati...silap2 kena cili je mulut tu....diam2 sudahlah...jawab kat repoter "dah mmg jodoh kami...." xpyh la lebih2...bangga kut dia dipilih krn subur....

Bile die cerai pun aku x tau....

mixed posted on 11-8-2012 01:55 PM
tu ah terkejut baca kt metro dia dh bercerai awal thn lalu.

sheol jd bini no. 2 nok

Biasalah madu tak boleh terima, dalam sepanjang kehidupan saya, hanya 3 okasi saya jumpa yg ummah bermadu aman makmur, satu nya ustaz pattani jiran saya dahulu yg hidup bermadu satu rumah, rasanya bini muda itu asalnya maid.

Keduanya parents kawan saya, masa kahwen beliau pun elok sahaja ibu tiri dan ibu betul sama sama sibuk layan tetamu.

Ketiganya kawan saya yg madu madunya aman makmur selalu outing sama sama dgn anak tiri dan anak betul, siap karoke sama sama berduet lagi.

Follow Us
Mek Dah ada anak rupanya. Ingatkan mandul

Aku pun tak tau yg dia dah bercerai. Laki lama dia dulu ensem gak

z_k posted on 11-8-2012 02:42 PM
yang suami tu..
iye je yakin dengan 1st wife dia tak da anak sebab masalah 1st wife.
ntah2 sebab ...

klu aku momod aku dah bg ko tacang.. aku AGREE!

mixed posted on 11-8-2012 02:48 PM
Myb  somi tu igt mek kan penah preggy and ada anak so xda masalah kot nk preggy lg.

tp ada jer  ...

Kalau 9 tahun laki tu duk tunggu, cek mmg sah bini nya mandul, so si bini kena rela hati lah laki kahwen satu lagi.. Jenuh la nak tunggu, umur dah lanjut

shanshero posted on 11-8-2012 04:43 PM
Mek Dah ada anak rupanya. Ingatkan mandul

Amboii...statement uols!! Kejam tau!

Changa posted on 11-8-2012 04:41 PM
Biasalah madu tak boleh terima, dalam sepanjang kehidupan saya, hanya 3 okasi saya jumpa yg ummah  ...

Perempuan, kdg2 mereka mudah lupa laki yang mampu layak berkahwin lebih.. Sbb dalam jiwa dah diterapkan oleh ideologi ummah kapir poligami itu sengsara.. Maka seribu lobang duk mengeji suami2 begitu.. Hukum tuhan jatuh lubng punggung mereka, asalkan laki dapat bolot sorang2

Perempuan2 sebegini yang merosakkan keindahan poligami ciptaan tuhan..

Tolak ketepi poligami  jantan rakus nafsu tapi sengkek ekonomi... Sah2 tu haprak namanya..

kebanyakan org kelantan mmg suka kawin cerai yer?
ni drpd apa yg sara baca,
yg sara lihat drpd sahabat serta kenalan
dan yg sara dengor drpd cerita kenkawan

p/s: no offence to kelantanese yaaa

BungaSaffron posted on 11-8-2012 01:29 PM
sejak kurus nampak dia mcm bajet hot kan

tau tak pe..

addamnor posted on 11-8-2012 05:42 PM
Perempuan, kdg2 mereka mudah lupa laki yang mampu layak berkahwin lebih.. Sbb dalam jiwa dah diter ...

semacam punya emosional, nak kahwin lain bini tak kasi ker???

Laki lama dia dulu Setiausaha Sulit Raja Perempuan KELANTAN..
*Mek ni dulu ada cerita dia keturunan Puteri Mayang Mengurai kot.... Bilik dia kena semua warna kuning....

addamnor posted on 11-8-2012 05:42 PM
Perempuan, kdg2 mereka mudah lupa laki yang mampu layak berkahwin lebih.. Sbb dalam jiwa dah diter ...

betul tu dulu2 aku pung marah gak maklumlah bertahun2 dok baca kisah dicelah2 kehidupan kat pancaindera smpai kepala otak ni cam dah 'dibasuh' bhwa poligami tu perkara terburuk dan terteruk di donia nan fana ni..
padahal poligami halal di sisi ALLAH..
setelah menengok byk kes bini 1st yg blm redho dgn perkahwinan kedua si suami kat bod FD..membaca setiap royanan mereka dan menelaah setiap nasihat otai2 bod FD akhirnya aku sedar dan berpijak di bumi nyata.

pertamanya,apabila kita berkahwin bermakna kita kena bersedia utk dimadukan nak2 kalo laki kita mampu dan cukup semua syarat nak berpoligami.kena ingat suami bukan hak milik mutlak isteri tetapi isteri hak milik mutlak suami..

kedua..bagi lelaki depa takde istilah curang kerana memang ade 3 kekosongan

ketiga muhasabah diri sendiri dan jangan sesekali menyalahkan org ketiga(pompuan lain)bukan salah pompuan lain kalau dia lebih cantik dan baik drpd kita dan bukan salah suami jika dia terpikat kerana dia manusia normal yg sukakan yg indah2 igt senang bodo je nak terima pasangan tu seadanya..sampai bila isteri nak suh suami dia terima seadanya kemonlah  sentiasa lah berusaha menjadi yg terbaik utk suami.

keempat,jangan nak berprinsip sgt cthnya selalu ckp langkah mayat dulu la kalo nak kawen lain..biasanya org segini akan selalu di uji dgn hal yg paling tidak disukainya.

kelima,bersihkan hati byk bini 1st busuk hati dan semakin hitam hatinya apabila suami dah kawen lain..asik nak melayan duka laranya walhal laki dia berlaku adil je(lainlah lakinya mmg haprak) cuma sbb rasa busuk hati dan rasa tamak takmo berkongsi **** laki dia ngan madu maka asik dok meratap pilu berharap agar rmhtangga suami yg baru cepat2 berantakan..bawak2lah move on dan redho atas ketentuannya..mende dh jd kita xleh ubah patutnya kita bangkit dan berusaha buat yg terbaik..percayalah kalau kita terus berhati mulia tetap menghormati suami..suami menengok pun akan terasa lebih sayang dgn kebaikan hati kita kan.

wahhhh gitu panjang lebor karangan iolsss sorry hehehheehe

cmf_blingblings posted on 11-8-2012 08:46 PM
semacam punya emosional, nak kahwin lain bini tak kasi ker???

ai tak emo.. i bercakap atas kapasiti sebenar lelaki yang mampu dan perempuan yang tamak claim seorang suami adalah hak milik isteri secara mutlak

p/s: ai tak perlu permission bini untuk kahwin lain.. cuma ai mmg tak mampu nak berpoligami sbb i sibuk, satu bini pon ai tak boleh fokus, lagikan nak tambah dua tiga.. tunggu ai lapang2 masa dulu Last edited by addamnor on 11-8-2012 09:03 PM

z_k posted on 11-8-2012 02:55 PM
itulah akak ckp. maybe suami tu confident highly yg
dia takda masalah. so kawen dgn mek akan dapa ...

kun fa ya kun...semuanya di tangan Allah. Dlm hidup ni tak boleh mementingkan diri sendiri dan jgn riak serta takbur

terkejut gak bce die da cerai..rse mcm bru taun lepas jumpe die kt shopping complex..
mule2 tgk kt tv suke jerk..
tp bile jumpe depan2 ngan muka sombong nyer..
ank die biar jerk maid die dukung..n ank mrengek pon biar maid jerk yg uruskn...terus xminat die..