CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tobby

[Jenayah] Retak tulang dibelasah 25 orang senior sekolah berasrama penuh Negeri Sembilan

sy rasa patut ada polis di tempatkan di setiap sekolah biar rasa takut sket budak2 ni nak membuli....kalo ada kes,xde la pihak sekolah berani nak berselindung/cuba nak mempertahankan si pembuli...

Kalau budak ni bersekolah kat maktab kat jempol tu...saya percaya mereka yg belasah tu ramai yg akan kena buang/gantung...

Batch saya dulu ramai je kena buang sbb gaduh...  

ensem adik yg dalam gambar tu, patutnya insan2 yg lawa2 ni tak patut di layan sebegitu.....   tp yg lebih penting, ohnolia hairan mcm mana kes buli membuli boleh berlaku di so call asrama penuh...... mcm susah nak percaya... ye lah nama pun asrama penuh, biasanya anak2 pintar, IQ dan EQ tinggi2......    pengisian dan sahsiahnya haruslah sgt2 tinggi nilai2 mututnya..

potensi utk kecacatan kekal rupanya.

“Pada mulanya saya menyerahkan perkara ini kepada pihak sekolah untuk menyelesaikan kes ini namun selepas mendapat keputusan perubatan daripada doktor memaklumkan anak saya mungkin berdepan dengan kecacatan kekal, saya bertindak akan membuat tuntutan sivil,” katanya yang membuat laporan di Ibu Pejabat Polis Daerah (IPD) Jempol.

elok la pun report polis sebelum penjenayah2 ni membesar menjadi samseng.

Ummah mana yang terrorist ini?

Follow Us
budakgraphic posted on 21-8-2012 01:45 PM
Hmmm, tak tau nak komen mcm mana? Asal sebut melayu je, mesti kes gangster beramai-ramai... Bila sor ...

... Hahaha, rindu zaman aku pi serang sekolah seorang diri cari budak yg pow duit belanja adik aku... Sampai polis datang... kalau tak mmg dah lunyai budak tu kena tinju dgn aku... hahaha...

sudah ada pun produk kelemahan sistem kita. 5 years from now we will here testimony budak2 kaki pukul dlm berita ni pulak dlm forum....

Decaffeinated posted on 21-8-2012 11:25 PM
sudah ada pun produk kelemahan sistem kita. 5 years from now we will here testimony budak2 k ...

Hehehe, dun get me wrong... Kelemahan ibu bapa dlm memastikan 'kawan2' anak2 mereka tu yg jadi punca... Aku pegi sekolah, datang tanya bebaik... Mmg silap org ar budak tu nak tunjuk kurang ajar... Siap main petik2 nama kononnya anak buah bagai... tapi dia silap sebab nama org yg dia petik tu, pakcik aku... Terus aku call tanya, n pakcik aku nafikan yg budak tu anak buah dia... Tu ar susahnya budak2 zaman skang... Kecik2 org hantar sekolah utk belajar, tapi depa pi sekolah dok sibuk 'sarung baju'... Lepas tu takde rasa hormat pada org tua... Aku bukan budak2 umur baya2 dia, dia nak tunjuk kurang ajar... Budak2 sekarang nih byk yg dah terpesong... To be frank, aku bukan gangster, aku tak reti bergaduh... Tapi aku dah sumpah pada tok guru silat aku utk gunakan ilmu yg aku ajar utk mempertahankan maruah keluarga... And trust me bro, kalau ko kat tempat aku masa tu, ntah2 sampai mampus budak kerek tu ko kerjakan... hehehe...

Prinsip aku sgt simple... Aku boleh jadi sebaik-baik manusia, dan aku boleh jadi sejahat-jahat iblis... Selamat beramal...

Orange1 posted on 21-8-2012 04:04 PM
melayu memnag suka pukul2 ni...kan melayu dikaitkan dgn amok.

salah tu..
amok dikaitkn ngn melayu, psl melayu kuat kaitan ngn agama islam, org mengamuk psl dia takle bunuh diri, so dia amuk sbb nk org bunuh dia..psl dia tahu dosa bunuh diri lagi dahsyat dlm islam..

harap mak bapak simangse bwa ke mahkamah, saman/penjarakn 25 ekor ni.jgn lepaskn.

kes pukul asrama sekola aku dulu pun cmni, tapi silap orgla, bapaknye ketua pengarah kementerian negeri _ _ _ _ __ _ _ _ .. mampusla budak2  6 ekor tu masuk lokap jap, pastu kene buang.

budakgraphic posted on 22-8-2012 12:01 AM
Hehehe, dun get me wrong... Kelemahan ibu bapa dlm memastikan 'kawan2' anak2 mereka tu yg jadi p ...
Prinsip aku sgt simple... Aku boleh jadi sebaik-baik manusia, dan aku boleh jadi sejahat-jahat iblis... Selamat beramal..

ppppssssttttttttt................kalu iblis nengok miker, dier pung idak mengaku kawan!!! (refer Al Quran).

niceghost2005 posted on 22-8-2012 12:46 AM
ppppssssttttttttt................kalu iblis nengok miker, dier pung idak mengaku kawan!!! (ref ...

Hahaha, itu metaphora je ar...

habisla budak2 yg pukul tu...
bkn setakat kena buang sbp, kena buang sekolah terusla jawabnya....

buang je la....buat apa buang duit rakyat tanggung makan minum budak-budak macam ni.

qislea posted on 22-8-2012 01:12 AM
habisla budak2 yg pukul tu...
bkn setakat kena buang sbp, kena buang sekolah terusla jawabnya....
...

klu dah rajin pukul anak org lain sampai cacat elok jer dihantar ke penjara, bukan ke sekolah henry gurney.  pelik benar dg perangai sesetengah pengetua yg suka sorok jenayah yg berlaku dlm pagar sekolah.  patut la ketua polis pun kata jenayah sudah menurun, walhal statistik disorokkan utk tujuan tertentu.

tobby posted on 21-8-2012 11:54 AM
benar la teguran sahabat sy ni...
Jenayah meningkat, jangan sorok fakta - Musa Hassan.

yg ni ke?    pengetua pun belajar dari KERAJAAN sorok fakta.

Jenayah meningkat, jangan sorok fakta - Musa Hassan

KUALA LUMPUR: Ketika kerajaan cuba memberitahu rakyat bahawa kadar jenayah negara ini berkurang, rakyat dikejutkan dengan kenyataan bekas Ketua Polis Negara (KPN), Tan Sri Musa Hassan (gambar) bahawa ia sedang meningkat.

Beliau mendakwa kadar jenayah di Malaysia sememangnya telah meningkat dan meminta agar pihak berkuasa tidak menyorokkan fakta sebenar kepada orang ramai.

“Rakyat perlu tahu perkara sebenar, tidak perlu sorok-sorok tentang masalah jenayah.

“Sewaktu saya memikul tanggungjawab sebagai KPN dahulu, saya sering sebut tentang peningkatan kadar jenayah,” kata Musa dalam wawancara bersama The Malaysian Insider semalam.

Bekas KPN itu turut mengakui kadar jenayah di Malaysia pada hari ini berada di tahap yang membimbangkan.
Last edited by shahgti on 22-8-2012 01:24 AM

batmana posted on 22-8-2012 12:46 AM
harap mak bapak simangse bwa ke mahkamah, saman/penjarakn 25 ekor ni.jgn lepaskn.

kes pukul asram ...

mungkin juga akan dilepaskan mcm kes rogol tu hanya krn dia adalah pemain bowling berbakat . hakim pun jenis biol.

asrama bukan sahaja tempat melahirkan orang2 bijak pandai tetapi juga tempat dimana gangster2 taik kucing mengasah bakat manjadi gangster taik kucing.pukul ramai2 berani.bila ajak sparring satu lawan satu banyak yang diam membisu.

budakgraphic posted on 21-8-2012 11:01 PM
Hehehe, dun get me wrong... Kelemahan ibu bapa dlm memastikan 'kawan2' anak2 mereka tu yg jadi p ...

aku tak persoalkan kewiraan ko. kalau tanya bebudak senior ni pun aku yakin mrk juga ada cerita tersendiri demi menghalalkan tindakan. mangsa yg kononnya mengundang masalah menconteng nama di dinding. enough provocation bukan? kalau sebegitu ramai senior yg terlibat, aku percaya betullah mangsa ini sgt di'benci'. namun adakah tindakan mrk itu betul? ko tanya forummer dlm ni mrk sependapat mengutuk secara berjemaah. Ko tak nak backing ka since ko nampaknya lebih memahami, ke yg ni laeeeennn....

p/s: edit betulkan ayat
Last edited by Decaffeinated on 22-8-2012 09:30 AM

@mahathirGX

ni bukan sekolah agama tawwwwwwwwwww...

hahaha...