CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

Reply 410# kintan

lama lg ke nk pencen?sementara tu apa kata share dulu resipi ns lemak tu kat cni...
wat penawar kot2 kempunan nk rasa ns lemak org pencen...hehe...

nak tanya, kot2 sape2 tau n perasan..

depa letak satu air. air tu dia selalu letak botol mineral kecik, tebuk lubang atas tutup, warna kuning ada buih2 sket..
tora Post at 6-2-2011 15:51

kiutnye...hehe

Tu Jus/Air perahan HALIA ler.. hehe

aku rasa gerai goreng pisang dgn mee rebus kat taman ibu kota kat rumah aku nieh pakai mandrem lah..sbb aku yg dok kat setapak indah...rasa masaknyer tak sedap..kuihpun tak sedap..mee rebus pun tak sedap...tapi org makan mmg tak hengat..ada jiran kata, makcik gerai tuh, sebelum bukak kedai, ada menabur sesuatu...ekceli tekak keluarga aku nieh kalau tak sedap mmg tak sedap..walaupun berbakul letak mandrem..tp takderlah nampak monyet gittew...cuma tekak sekeluarga macam loya semacam walaupun makan mee rebus jerk....

Akak memang suka try makan tempat2 yg famous ..... selalunya tak sedap mana, kita masak lagi sedap. TAPI org penuh tak putus2 tambah dgn rega cekik darah lagi.

Bila akak komplen x sedap, husband selalu marah ...toke kedai tu dah kaya raya ...yg kita tu keja tau komplen je...

Ada satu kedai tu ada la 2,3 kali pegi ...tiap kali lpas makan akak mesti meloya nak muntah. X tau le dia masak guna apa. Sejak tu x penah singgah dah.

ana pun nak kongsi...

tak ingat bulan bila...ada dengar ceramah Al-Kuliyah kat TV3...tajuknye pelaris kot...tak ingat...ustaz sharhan rasanya penceramah die...ada la cakap pasal cam mana nak kesan owner kedai guna pelaris ke tak...yang ana ingat dalam makanan tu ada rambut...tu kira pelaris tak berapa kuat la...satu lagi yang paling kuat...jeng..jeng...jeng...kuku...(tadi ana terbaca yang nampak sebunjut kuku dalam laksa tu...tu yang teringat ceramah tu)
ustaz tu kira bagi tips jugak la...nak elak santau dan pelaris segala tu....baca ayat penggerak...kalau santau, gelas minuman pecah...kalau pelaris, kita boleh rasa mcm mana rasa sebenar makanan tu...insyaAllah...

nak dijadikan cerita...selalu before datng ofis ana akan singgah gerai makcik yang jual nasi lemak kat ofis ana...ana pun tak tahu kenapa ana selalu sangat nak makan nasi lemak die...nasi lemak die biasa je...tapi nak telan tu boleh la...cuma yang ana curious sangat setiap nasi lemak yang ana beli tu ada rambut...(masa ni tak tengok lagi ceramah tu)

satu hari tu, ana pun beli la nasi lemak die...bawak balik ofis...entah kenapa hati ana tak sedap...teringat ceramah ustaz tu...before makan, ana baca ayat penggerak tu...sesuap je...terus ana muntahkan balik...sumpah tak sedap langsung...kalau dulu boleh telan jugak...kali ni tak boleh langsung...lepas tu ana perasan ada rambut jugak dalam nasi lemak tu...terus ana buang nasi lemak tu...:@(membazir duit ana je...)sampai hari ni ana tak pernah hingin pun nak singgah gerai nasi lemak makcik tu...bukan menuduh tapi banyak pulak tanda-tanda pelaris tu...before kena lagi teruk, baik elak kan...

Rate

1

hana pun nak citer gak pgalaman hana makan kat kedai makan kat u hana masa blaja dlu.
kedai ni dok kat blakang skit, kalau nk g kat situ kena lalu satu gate kat blakang hostel.. tp hana xtau la ader ke x jalan lain ke kedai tu.. sbb kdai tu buka waktu mlm jer..

xtau la kedai tu ader pelaris ker x. tp kat kedai tu hana perasan gak ader patung2 cam monyet, ungka.. dkat kaunter siap tergantung topeng cam seram skit.. kedai tu rmai la. slalunya budak2 u especially yg kapel.. tp tmpat tu emmang sunyi, pekerja dia pkai pakaian hitam jer.. nk ckap ader sesuatu x berani gak..sbb ader jer student u yg keja part time kat situ..
masa tgah makn2 tu rsa gak ragu2 tp sbb kwan beria2 ajak makn kat situ.. makan jer lah.. lgpun haga mkanan kat situ ok gak.. tp hana x tau la kedai tu dh tutup ker belum.. sbb dh 4 taun hana x pegi..

Follow Us
ana...kongsi ler ayt penggerak tu

cite2 ni kalo xde bukti bahaya...dapat dosa free je nanti

kiutnye...hehe

Tu Jus/Air perahan HALIA ler.. hehe
Diba_79 Post at 9-2-2011 16:40

hahaha.ye keee? igt air kencing..wakakakak

ana...kongsi ler ayt penggerak tu
shiri Post at 11-2-2011 11:20

ni ayat tu...

elok amalkan kalau nak buat apa-apa pun...sebab semua Allah yang tentukan...kite hanya mampu berdoa je mintak perlindunganNya...

ni ayat tu...

elok amalkan kalau nak buat apa-apa pun...sebab semua Allah yang tent ...
ana_princess Post at 14-2-2011 10:59

ayat bismillah 5.

Ada satu gerai nasi lemak di BBB Seksyen 1
peniaganya pasangan suami isteri dari seberang
ini disa ...
shiri Post at 9-2-2011 08:41

sek 1 dkt pasar ke? atau sek 16 sbb ramai org keliru sek 1 dan 16 ni.

Aku rasa Drive Thru McD ada bela jugak la....asyik teringat nak singgah drive thru je walaupun tak berapa nak lapor

Aku rasa Drive Thru McD ada bela jugak la....asyik teringat nak singgah drive thru je walaupun tak b ...
penyo. Post at 14-2-2011 21:43

lenkali lalu jelah tak yah beli

Aku rasa Drive Thru McD ada bela jugak la....asyik teringat nak singgah drive thru je walaupun tak b ...
penyo. Post at 14-2-2011 21:43

Lawaklah hang
Agaknya yg dok asyik teringat tu pasal kat Drive Thru McD ada crew yg cun kot tu sebab hati hang dok mcm di tarik2 nak singgah kat situ kot

cite2 ni kalo xde bukti bahaya...dapat dosa free je nanti
rennafella_23 Post at 11-2-2011 11:40

cerita cerita mistik memang tak akan ada bukti. tapi tak apa teruskan saja....biar forumers menilai sendiri daripada menyembunyikannya , lebih ramai jadi mangsa. lelebih lagi ia menjadi bersubahat plak.

Post Last Edit by ^pomen_GTR^ at 23-2-2011 12:39

penat merempit dari page 1....cerita pasal nasi lemak....

yang femes aku rasa nasi lemak mambau (n9)...pasal ape??? lu pikir la sendiri...kohkohkoh....

lagi nasi lemak mantin tu tiap-tiap pagi ramai orang....tapi nasi lemak dia lembik jer tak cukup lemak....

yang paling best kat seremban(*berdasarkan pengalaman aku) nasi lemak area opis lama aku....kat light industry taman tun dr ismail (jalan ke mantin kona-konan) situ ada satu deret kedai papan....tapi akak ni soran gjer meniaga....kedai sebelah tak meniaga...tengok kedai..uzur jer...akak ni kuat bebel sikit...tapi ati baik...suka makan situ pasal time kitorang sampai memang fresh baru siap....berasap woooo....

cerita pasal ikan bakar melaka...jgn pegi la umbai tu...ikan beli kat pasar jugak.....takde fresh pun....yang ok sikit kat muara sungai duyung dgn alai...tapi itupun kureng.....nak terbaik carik jalan masuk ke sekolah henry gurney kat telok mas....kualiti terbaik dan harga sampai susah nak percaya murah....

pasal D'nangka bukit katil tu tak taw nak cakap..penah makan skali kat sana time malam....test gulai nangka....yucks...entah rasa something tak sedap.....

ape pun..nasi lemak terbaik buat kat rumah la mak tiri den...kohkohkoh...lemak secukup rasa..sambal terbaik...ikan bilis garing..telo rebos bubuh la brape byk nak.....tu  blom nasi ayam lagik..blom sup gearbox....senang citer sume masakan kampung kalo mak tiri aku masak mmg mables...even seumur idop aku sampai sekarang tak jumpe lagi yang setanding hatta kat kedai makan mana-mana pun....(*satu jer...mak tiri aku masak tak pernah bubuh perencah/perisa tiruan a.k.a msg a.k.a ajinomoto)

*btw..sapo ponah raso nasi ayam gemas??dah banyak cawangan dah..kat tampin tu jo dah 2 cawangan kalo tak silap den....komen sikit info pasal ni....

susah2 makan kat umah jek..kalo bab nasik lemak ni.mana2 pegi pun tak penah nye sedap..yang sedap nasik lemak mak aku jugak yang power..lemak die boleh edjust2 kalo nak diet kurangkan lemak kalo nak sedap tambahkan lemak..sambal lak leh pilih2 nak manis nak pedas berapi..cakap jek semua buleh...em aku rasa aku dah kene mandrem dengan mak aku jugak kot..huhuhu

umbai tu tak payah makan le..name jek glemour tapi masak hampeh..tah hape2 rasa sedap lagi kalo aku sendiri yang buat ikan bako..gerenti menjilat jari..dah le mahal melantun..die jual nama jk agak nye..semua pegi kedai die..yang depan2 tu cam kesian jek aku nengok takde sape yang nak pi..masuk2 dah terus jalan pi kedai ujung..

yang kat tanjung harapan tu pun sama..rasa hampeh rege mahal nak potong kepala..suasana pun takde la hebat mane pun..dah le busuk..macam2 bau ade..emm mandrem die tak kuat kat aku agak nye..sebab hantu aku lagi power.hahaha

tapi kalo nak makan ikan bakar kat kuala perlis paling best..kedai Linda ikan bakar.perhhh mase study kat utara dulu mesti makan pg sana..memang terbaik..yang jaga semua abg2 lembut..kalo korang pangil abng sampi sudah korang tak dapat nak pilih ikan..kalo panggil akak laju jek die pilih ikan tuk korang beso2 lagi die bagi..rege pun berpatutan dengan kesegaran..pendek kata memang terbaik..setakat ni mandrem kak linda jek berkesan dengan aku yang lain tak jalan...heheheh

ermmm... bese kedai yg laku2 nih mmg mandrem.. penah dengar la.. dorg letak sodalam dlm mknn sbg pelaris.. yuckss!! n ade gak cite psl top restoran kt jb yg ustaz harun din tamo mkn kt ctu..

gerai nasik lemak kt senibung mmg meriah.. kalo g sane mmg 1 mesia lar... sume bangsa ade.. skeri je bile pijak lantai papan dia.. nasik lemak dia bese jer tp sbenarnya kaum cina mmg suke mkn nasik lemak.. tu yg penuh je kt ctu.... yg pasal ade bnde meraung ms azan tu x tau la sbb x penah dengar...

aku blasah nasik lemak yg sedap kat red chair gombak. ehh.. nak gie tapau jap aa.. lapar lak...