CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nuoii

Jawapan dari belah family wife Jimmy Shanley di FB

hati aku kuat mengatakan belah wife si jimmy ni yang tak betul...duk tuduh2 orang nak harta bagai...kaya sangat ke family bini jimmy tu??? tak masuk dalam list billionaire pooonnnnn....takat bapak dato, bapak aku bukan dato kaya je...(emo plak aku)

p/s : aku bukan peminat jimmy ye...

Reply 441# farahanafarah

tu la.. walaupun aku nie pompuan.. nape aku rase cm jimmy yg toll.. nth la......  

p/s: aku pn bkn peminat jimmy...   

owh my..malunya ada bapak saudara macam tu...jimmy i hope you will not stoop down to their level..whether they're right or you're wrong.Just don't use the social media. It will not do you justice.
Cakap langsung tak beralas dan menunjukkan tahap pemikiran yg er..err...

wife jimmy sebijik muka bapak dia kannnn....datuk suhaimi tuh...

sblh pihak ckp len,sblh ckp len

fb : ayu azmera
click utk besarkan

Follow Us
entah yg mna stu btlny!!

bertabahlah Jimmy kalau ko di pihak yg benar..byk2 berdoa... masuk la court buat tuntutan isteri nusyuz..selalunya, kalau dah terbukti, leh la dpt hak penjagaan anak...

kalau dah tampar bini, tak tau la apa yang dia buat kat anak tu nanti. tak ada justifikasi dalam agama untuk pukul bini sebegitu.

sedih dan sayu..walau macamana marah dan benci pun..as parents patutnya mak bapak si suhaila ni bagi nasihat kat anak dia yg keras hati nih..

nak kata lawa bini jimmy tu..tgk biasa je..
nak kata jimmy tu hensem...tgk biasa je..

knapa dua2 pihak mesti nak cr kesalahan masing2?lepas sorang bg kenyataan..esoknya sorang lagi bg kenyataan..kononnya wife jimmy kata jimmy nak cr publisiti murah..bg aku bini dia pun sama juga..sbb buktinya ,lepas jimmy bg kenyataan, selang dua tiga hari bini dia lak bg kenyataan....

orang yg paling kaut keuntungan besar adalah media...
orang yg kakinya berdiri antara neraka dan syurga adalah org yg menyokong antara dua pihak sbb kita tidak pasti siapa pihak yg betul2 benar dan sapa pihak yg betul2  salah..

renung2 kan la..

p/s: apapun ianya hanya la sekadar pandangan saya saja..peace

Post Last Edit by Santeira at 8-8-2011 11:38

aku still tak faham kenapa org nak salahkan suhaila sebenarnya. yang mula2 buat kenyataan kat media si jimmy, bukan sekali, dua tiga kali gak. teraniaya lah, itulah, ini lah, mau jadi bapa mithalilah, siap ada orang leh nampak dia kat pavillion ngan pompuan lain, drama sangat. sekali suhaila pulak yang kena kecam. dalam islam, tak boleh pukul bini sesuka hati. kalau nak didik kena sabar, ada cara dia, kalau tak dapat, lepaskan. salah sendiri tak mau nampak, bini tu jugak yang dikondem.

lebih mengganggu lagi bila perempuan2 sendiri sokong jimmy ni. bila lelaki islam buat macam ni, orang lain, kaum lain, bangsa lain, agama lain pandang rendah kat agama kita. sebab seolah2 membenarkan bini tu dilempang pulak.

Jimmy x pernah ada gosip? hahahaha  nak gelak wa baca statement orang yang x pernah bother pasal gossip pastu nak kuar statment menyokong jantan kabaret cam Jimmy Shanley ni

aku dengan suami muak bila beli paper ada Jimmy Shanley punya statement. Padahal laki aku tu bukan minat gossip...terpandang je Jimmy Shanley dia siap rolling eyes.

Sampah sangatt katanya hal rumahtangga keluar habis. something fishy sangat. tak reti jaga maruah sendiri ke, kata laki aku...

Reply 453# cmf_yipun78

kannnnn yip, nam[ak sangat menyokong secara membabi buta

My view :
Whether or not Jimmy salah dlm hal rumahtangga, tp yg pasti cara dia handle sgt tak matang! If u rasa suhaila tu teruk sgt, then lepaskanlah dia. Ni tak nak lepaskan (sebab apa? harta ke? dont blame kalau org ramai fikir mcm ni!). Ni tak nak lepaskan, tp dok ckp suhaila sosial etc, dia cuma nak didik suhaila..baru 2,3 bulan jd suami dah nak ckp mcm tu, cuba fikir apa perasaan mak ayah suhaila, as if teruk sgt ke diorg didik suhaila? kot ye pun, jgnlah tegak2 ckp as if parents suhaila tak reti didik, dia yg baru 2,3 bulan dtg dlm hidup suhaila terus muncul seperti superhero utk membetulkan kehidupan suhaila. parents mana yg boleh terima?! come on, js. u sound like a jerk!

kalau dah tampar bini, tak tau la apa yang dia buat kat anak tu nanti. tak ada justifikasi dalam aga ...
Santeira Post at 8-8-2011 10:56

kalau dah bini mulut macam lubang jamban aku pun sepak..hehehehhe...tapi patutnya dia pukul la bontot ke mana2 ke..masa akad nikah bukan ke tok kadi ada cakap boleh nak pukul isteri untuk mengajar tapi muka tak boleh pastu apa lagi entah..aku belum kawen..tak tau sangat..hehehhe...

Reply  farahanafarah

tu la.. walaupun aku nie pompuan.. nape aku rase cm jimmy yg toll.. nth la. ...
arira_arora Post at 8-8-2011 09:02

pada aku la satu family bini dia ni bodoh..bini dia extra bodoh..kalau bini dia tak g cerita macam2 benda buruk pasal jimmy tak kan la sampai pak sedara semua suku sakat kerabat dia nak attack jimmy..kalau aku jadi bini dia buruk macamana pun aku diam je...g pejabat agama mengadu ke..mintak cerai ke apa ke...dia ni tak tahu ke maruah suami tu maruah bini..maruah bini tu maruah suami...dia cerita aib laki dia, dia pun sama dapat aib sebenarnya...yang bapak sedara dia duk pung pang kt fb, tak pikir ke kesan kat family c bini jimmy ni..bapak dato, kalau aku..aku pandang rendah je lah family dorang sebab tak cerdik.....memalukan tau..aku yang mendengar membaca dan memerhati ni pun ada rasa malu tak kan la wife c jimmy ni tak de malu langsung...

kejam sangat tau tak bagi bapak jumpa anak...kalau dah cerai ke nak cerai sekalipun janganlah putuskan hubungan anak dan bapak...beballl

p/s : sekali lagi...aku bukan fan jimmy..kikiki

pakcik die lebih tahu mende dlm kain jimmy hahahahah

Reply 458# farahanafarah

haha... tu la... leh yeh cite luar dlm pasai laki hang nak main bontot ke hape.. tk silap.. wife die nie dulu big fan die kan..