CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

kalo student uitm shah alam yang duk sewa sek7 mesti polular restoran Nasi Lemak Cinta Sayang...

...
afiqehsan87 Post at 14/3/2011 13:18

betul eh

Reply  afiqehsan87

kat area mana restoran nih? nak tau gak sebab selalu gak lalu lalang kt sek 7 ...
carly_lah Post at 14/3/2011 16:47

dekat pusat komersial seksyen berhadapan dengan restoran molek..belakang kfc tuh

kat Muar lebih tepat kat Jalan Hj Jaib ada sebuah restoran utk sarapan pagi, mmg penuh, baik cina melayu mahupun india, kalau yg order roti canai tu mmg ramai, sedap pun x tapi ramai yg order dan makan kat situ, xtahulah apa pelaris dia pakai

tapi kalau nasi lemak pak lebai kg baru yg dpn DBKL tu rasanya xdelah pakai pelaris tapi mmg ramai sbb kalau pagi org2 DBKL, org SME gi makan kat situ

Issh geli nyer tengok video tue.....nak muntah

kat assalam yang ada owning besar cover antara dua blok tu ke ?? kalo ye ... tmpt ni mmg port .. ...
neceolite Post at 22-2-2010 16:42

Rasanye Restoran Law**d.. tuh mmg gile panjang queue if lunch, even weekends..

tiap2 kali blik teluk intan kakak sy mesti singgah kedai ni..sy xtau pe yg sedapnyer coz r ...
acuz Post at 28-5-2010 16:55

hubby asal teluk intan.. so it's a must to eat the mee rojak or rojak @ mastan ghani bile balik kampung.. ape yg sedap pon x tau la but kedai mmg penuh org.. punye terkenal @ teluk intan smp org jb pon tiongat2 mee rojak dia.. perhhhh...

Follow Us
Ayer ada dapat tips.. kalau boleh elakkan la makan kat restoran.. tapi kalau terpaksa jugak nak2 kalau berjalan jauh tu :

1) jgn ambik tmpat kat pintu masuk atau yg mana boleh angin lalu sebab kalau org yg buat santau ni biasanya kena lepaskan santau dia tu yg guna angin .. nanti kita tak pepasal kena...
2) ambik tmpat kat sudut2 la..
3) kalau nak minum tu.. baca la - laqad jaakum and rasa kat air tu.. kalu air panas rasa sejuk atau sebaliknya.. ada la tu... and kalau air tu takdak byg sila pesan air lain no...

Rate

1

Reply 301# MieRa

betol ke apa yang awak cerita ni.. tak baik tau buat fitnah... bubuh pasir kat periuk nasi orang x elok tau...

org melaka tak layan ikanbakar kat umbai ni...kitorg biasa pegi muara sungai duyong atau alai...
peachRose Post at 6-5-2010 12:22

aku slalu layan parameswara (tu kira umbai ke pernu?)

umbai (medan ikan bakar terapung tu kan?)

ikan bakar duyong yg tepi laut (signboard kaler merah) tu ke? mcm ada pelantar...tgk laut. skrg byk construction, kapal2 korek tanah area tu.
tak sedap langsung mkn kt situ. dh la ada minimum limit time nk order. mkn skali terus tak mau lg.

alai pula kt area mana?

err.citr pasal melaka ni..ada satu port makan kat Durian daun sebelah Maktab Pompuan durian Daun..org melaka tau la kedai mana....dgr citer dulu2 la Harun DIn atau sapa ntah yg pandai ilmu2 ni dibawa nak makan kat rest ni tapi tak jadi sbb dia bgtau kedai tu pakai pelaris...aku pun tak sure pelaris mcmn tapi org mmg ramai ya amat la esp masa lunch hour...aku sekali sekala layan gak beli beriyani kat situ..boleh le...
peachRose Post at 6-5-2010 12:36

kedai 888 tak silap. hanya buka dr tghari sampai pkl 3 ptg je. mmgla ramai time lunch sbb time tu je baru buka
hb aku yg ckp sedap sgt tmpt ni. aku rasa biasa je..

kalau cite pasal nih.. aku takde nk komen pon... tp abg aku dapat detect kalau kedai tu ade gune pelaris atau yg seangkatan dgnnye... abg aku kate bile die singgah mane2 kedai and die rase panas semacam, tak tentu arah cpt2 die blh.. g kedai lain... means that kedai tu ade something le.. aku tak tahu le maybe kbtulan ke ape.. tp kalau slalu tu kbtulan gak ke? kat sesetengah kedai tak pulak rase mcm tu... korang ade ape2 komen tak?

ade 1 stall kat kangar nih...jual nasi kandar...ermm, ari2 tgk mmg rmai yang beli situ..siap beratur lagi...so, aku ngn kwn aku decide laa nk try beli nasik kat situ..yelah, nmpk cm pemes jek...kitorg bungkus jea.. tp, bila makan...ceh, xsedap langsung...dahla mahal...
aku da syak something..pelaris kot!!.erm, lps drp tu...xingin lgsung nk beli nasik situ....

Rate

1

Reply 446# afiqehsan87

baru je makan kat sini bulan lepas.

kalau gerai kat pasar malam plak macamana ya? nampak sama je semua. bersih sangat pun tak, kotor pun ya juga.

Ptg tadi ms dlm perjalanan balik ke rumah ..tetiba hubby aku buka citer pasal gerai nasi ayam femes kat Kerteh...kisahnya opismate dia pernah makan kat kedai tu tetiba gelas yg berisi air sejuk tu pecah..opismate ni buat2 tak tau aje bila kawan2 lain sakat..Dah lama baru dia bercerita yg tuan kedai tu ada dtg kat dia ..minta maaf & harap tak hebohkan pasal gelas yg pecah tetiba tu...rupanya kedai tu guna pelaris.

Geng2 yg lain cam tak percaya laa ckp opismate ni hingga laa satu hari hubby aku & kwn2 g makan kat kedai tu ..mata hubby aku dok melilau cari pelaris tu..perghhh..mmg betul laa ada pelaris tergantung kat pintu masuk kedai.kata hubby ..dia nampak mcm tulisan jawi tp ada botol kaler merah...huhuhu...sejak tu semua opismate dia mmg ban kedai tu.Patut pun dia tak pernah bawak aku anak beranak makan kat situ lagi..hihihi

pastu aku citer laa pasal restoren nasi ayam kat Segamat yg kami selalu singgah klu balik kampung..ada laa 3 kali masuk situ..last aku masuk 2 bulan lepas..tengah makan aku terpandang ayat pelaris dlm plastik tergantung  kat siling...ampunnnn lepas ni mmg aku tak singgah lagi restoren nasi ayam tu.

Rate

1

Reply 477# kodoklawa

kedai nasi ayam kat kerteh yg femes? mcm tau jer... err..kedai tu sekarang makin besar dan ada jual makanan lain selain dari nasi ayam tak?

Post Last Edit by Nichelena at 18-5-2011 17:41

nih yg aku nak kongsi ni, yg misterinya dari segi nama masakan. tuan dia tak misteri pun. dia tak de kedai coz dia surirumah. ada orang order baru dia buat.

'Nasi Lemak Bunian'..kaler tak macam nasik lemak biasa. wangi sangat dengan aroma daun pandan ngan daun pisang. pastu dia macam set. lauk pauk dia marveles..rendang kerang, telur dadar racik, timun sagat, pucuk paku celur, sambal tumis, kacang ngan ikan bilis goreng, sambal sotong, paru goreng ngan ayam ada rempah.

kenapa nama menu dia ada nama 'Bunian'? sebab lepas member aku nih hilang kecik2 dulu, pastu famili dia jumpa dia dalam rumah (padahal orang dah cari dia berkali kat situ). Dan dia tetiba pandai sangat masak..padahal umur baru seploh tahun masa tu. Dan dia masak menu kat atas tu. Orang tanya, "ko masak apa?"..selamba je dia jawab "Nasi Lemak Bunian". ekeke. dia bagi resepi kat orang pun, orang masak tak jadi macam dia masak.

tapi aku respek laa kat dia. sambil masak, mulut tak berhenti baca quran..basuh bahan mentah berselawat bagai. senyum je orangnya. airmuka sejuk mata memandang.

Rate

1

tq momod San untuk kacang itu.

btw, sesapa ndak rasa Nasi Lemak Bunian tu, PM aku. cukup sepuluh orang nak makan, aku order ngan member tu.

tapi klang valley sajorkk...kutip kat klcc. member aku duduk sana.

Post Last Edit by kodoklawa at 18-5-2011 23:18

Reply 478# daun_hijau

ermmmmmm.....boleh agak..kan!

Reply 474# onepeace

rasanya daisy tau stall nasi kandar tu. depan sebuah klinik kan. daisy dengan husband pernah cuba.. memang biasa2 je. ayam goreng keras sikit. sedap lagi nasi kandar ghani. tapi orang memang non stop. beratur dalam 5-10 orang. mahal pun boleh tahan jugak..