CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: water_lily

Berapa ramai amik loan untuk wedding purposes?

oralsatin replied at 20-6-2016 12:01 AM
saya juga menghadapi masalah ni juga....tak mampu nak beli perabot dengan cash kerana duit digunak ...

kamu boleh pergi Courts beli barang dan bayar secara ansuran, tapi sekarang Courts boleh membeli barang secara online, tak perlu keluar rumah beli barang dan mereka hantar barang sehingga ke rumah kamu. Dan banyak kebaikan lagi beli di Courts.

sjkming replied at 20-6-2016 09:40 PM
kamu boleh pergi Courts beli barang dan bayar secara ansuran, tapi sekarang Courts boleh membeli b ...

Ada apa kebaikan lagi beli secara online di Courts? adakah barang yang dibeli ada banyak diskaun????

qingcaogao replied at 20-6-2016 10:44 PM
Ada apa kebaikan lagi beli secara online di Courts? adakah barang yang dibeli ada banyak diskaun?? ...

saya sudah beli produk secara online di courts, memang senang! cuma tekan butang sahaja dan beli dah....produk hantar terus ke rumah saya. saya tak perlu keluar beli produk. sekarang courts buat promosi, http://www.courts.com.my/. kalau tak puas hati tentang produk boleh pulang balik kepada Courts dalam 30 hari.

ginsengplus replied at 20-6-2016 11:32 PM
saya sudah beli produk secara online di courts, memang senang! cuma tekan butang sahaja dan beli d ...

macam sempoi je, boleh beli secara online dan pulang balik produk kalau tak puas hati, beli online lebih senang kerana tak perlu tersekat di jalan, sekarang kesesakan lalu lintas amat teruk, nak keluar beli barang pun nak 2 jam walaupun dekat shj......

ginsengplus replied at 20-6-2016 11:32 PM
saya sudah beli produk secara online di courts, memang senang! cuma tekan butang sahaja dan beli d ...

di courts boleh pre-order produk yang dibeli dalam 14 hari, kalau kamu tiba-tiba tukar tak nak beli, kamu batal pembelian tu....

RE: Berapa ramai amik loan untuk wedding purposes?

sjkming replied at 21-6-2016 12:47 AM
di courts boleh pre-order produk yang dibeli dalam 14 hari, kalau kamu tiba-tiba tukar tak nak bel ...

wah! boleh batal pembelian dalam 14 hari????bagusnya kerana banyak kedai tak boleh batal pembelian selepas membuat pre-order pembelian.

Follow Us
qingcaogao replied at 21-6-2016 01:04 AM
wah! boleh batal pembelian dalam 14 hari????bagusnya kerana banyak kedai tak boleh batal pembelian ...

satu lagi kebaikan ialah boleh memanjangkan waranti sehingga 10 tahun untuk produk2 tertentu seperti handset. saya sudah memanjangkan waranti handset saya dah

sjkming replied at 21-6-2016 12:47 AM
di courts boleh pre-order produk yang dibeli dalam 14 hari, kalau kamu tiba-tiba tukar tak nak bel ...

bagusnya boleh batalkan pembelian, kerana kita selalu membeli barang tidak fikir secara panjang dan serius, selepas membeli produk baru menyesal kerana bajet tak cukup.

Hahahaaa promo courts pulak.. Lawak betul posting ayat borak sesama sendiri dengan gaya mengiklan

qingcaogao replied at 21-6-2016 01:04 AM
wah! boleh batal pembelian dalam 14 hari????bagusnya kerana banyak kedai tak boleh batal pembelian ...

Sblm ko nak proceed beli barang kat kot memot...aku suggest ko search thread psl COURTS MAMMOTH ...ada kat bod aduan sebegitu
Sila.khatamkan tred tu
Plis...plis ...plis

32kW replied at 27-6-2016 01:24 AM
Hahahaaa promo courts pulak.. Lawak betul posting ayat borak sesama sendiri dengan gaya mengiklan :l ...

Aku harap sapa2 nk beli brg dgn kot memot...silalah search tred psl COURT MAMMOTH
plis laaaaa khatamkan tred tu
Sbb kot memot mmg kejam zholim taraf abu sayyaf
Awas kalian...aku sayang ama kalian...jangan serahkan tengkuk leher utk disembelih

fairy_fairy replied at 16-2-2016 03:26 AM
Rate pinangan bebudak di kampung aku sekarang dari RM15k-RM20k. Aku kata bebudak sebab umur baru ear ...

Betul tu sis
Kalo anak org kaya yg harap rete makpak ni..takyah le layan..esok2 parents dh mati..entah2 depa bercerai sbb tak reti cari duit sendiri
Baik layan lelaki dr keluarga biasa2 tapi dia rajin kerja dan tahu erti kehidupan...sbb kalo parents dia dah takde..dia masih mampu survive dan bertahan

32kW replied at 27-6-2016 01:24 AM
Hahahaaa promo courts pulak.. Lawak betul posting ayat borak sesama sendiri dengan gaya mengiklan :l ...

cmf_premierleag replied at 4-7-2016 03:34 PM
Aku harap sapa2 nk beli brg dgn kot memot...silalah search tred psl COURT MAMMOTH
plis laaaaa kha ...

Courts Mammoth ke Courts MAUT?    

32kW replied at 4-7-2016 11:08 PM
Courts Mammoth ke Courts MAUT?

Kot Maut laaaa
Gigih kan MN pastu borak sesama sendiri        
Yg plg tak tahan tu soalan dan set jawapan ala2 FAQ utk customer jah      

tergelak baca komen courts mammoth tu..tetibe je

errr....apsal rasa cam lawak skema sgt court mammoth ni? korang 2 org mmg staff court eh? skema sgt ayat2 tuh...xleh hadam d pikiran aku

kuceng pon buat loan..almaklum ank tunggal..xleh wat pe la..mak nk mcm itu ini..tp tdklah sampai membazir...dan xlah pinjam duit org sana sini..lps tu nasib adik beradik mak byak tolong..loan 10k, tp pakai dlm 8k je...cuma tempoh bayar tu aku biarkn lama..so x lah terbeban tiap2 bulan nk bayor...potong gaji terus...senang

dn nasib baik jugak, lps kawen duk ngan mak..mak pon single kan, so why not..mak men tinggal kt kpg..duit yg org bagi (salam kaut) tu, byr separuh loan, ade lebih sikit buat duit muka beli keter ..ye lah hubby lom beli keter time tu..memasing gaji kecik.. stakat ni alhamdulillah.majlis setel, utang bank je, utang org tiada..

Tumpang TT punya thread jap..

Iolls nak tanya..tanggungjawab membuat majlis perkahwinan ni terletak pada anak perempuan sdiri ke ataupun ibubapa perempuan tu sendiri ye?

Sbbnya ibubapa iolls suruh iolls tanggung sendiri kalau iolls nak kawen & suh buat pinjaman pd bank kalau nak kawen..iolls pikir balik mmg tak la nak buat pinjaman sbb iolls tahu sakitnya dikemudian hari..kalau ikutkan hati nak buat majlis akad nikah & panggil org makan2 je dkt rumah..buat simple2 xpyh nak buat pelamin bagai, makeup & baju.

CikNano replied at 28-8-2016 11:13 AM
Tumpang TT punya thread jap..

Iolls nak tanya..tanggungjawab membuat majlis perkahwinan ni terlet ...

Derang nak hang tanggung pembelanjaan majlis semua...boleh..Tapi hang jugak kena ler kasi syarat kat derang...that derang kentot DICTATE how the majlis Harus diuruskan.........taking a loan is a NO NO to you...period....

Derang saja nak test water jerk kat hang........caya ler cakap manak....

mannak3.9 replied at 28-8-2016 03:23 AM
Derang nak hang tanggung pembelanjaan majlis semua...boleh..Tapi hang jugak kena ler kasi syarat k ...

Ntah la Mannak..ibubapa iolls mcm serius talk je. Mmg dah plan mannak...majlis iolls yg tanggung iolls yg tentukan caranya lgpon kalau jd ini majlis perkahwinan pertama dlm family & cucu pertama yg kahwin bothsides..buat masa skrg iolls tengah kumpul duit