CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: latahzan

share pengalaman dlm dewan mahkamah syariah

katakan tuntutan fasakh..kalau alasan tak berapa kuat..walaupon proses tuntutan cerai dah makan  ...
vitamin_c Post at 21-5-2012 08:49

klu alasan x kuat hakim akan tolak fasakh tu...hakim xkn perintahkan suruh blk semula kecuali klu suami ada failkan perintah kembali taat...hakim biasa akan nasihat je..so klu x lulus fasakh, fail lah takliq plak x pun rayuan fasakh x pun cerai secara baik..

skrg ni, cerai secara baik lg sng dari fasakh sbnrnya...bila kena caranya, confirm last2 akan cerai juga...cepat skit dari fasakh..

geram la aku ngan laki aku ni..aku nak tuntut cerai je..satu sen duit dia pon aku tanak..tu pon susa ...
vitamin_c Post at 21-5-2012 08:50

fail lah cerai cara baik, klu x setuju masuk JKP..pastikan dlm JKP tu keputusan dia mmg x boleh hidup bersama lagi..so hakim akan arahkan pindah ke hakam..bila dh hakam tu, insyaallah akan cerai..dia xnk ceraikan, hakam akan ceraikan...

oh, mmg dia sengaja dera kaulah...6 bulan tak jumpa, kau ada sbb utk failkan, kalau  dia tak datang  ...
cmf_blingblings Post at 21-5-2012 16:23

betul2..mmg lh kuasa talaq atas suami, tp klu mmg dh xleh nk bersama lagi, last2 akn cerai juga walaupun dia x setuju...

saya nak tumpang tnya pada yang arif pasal law syariah ni... saya dalam proses pengesahan penceraian.. dier sms ceraikn saya ... patut kah saya proceed dengan pengesahan penceraian or tuntut sekalik nafkah2 and hak2 isteri yg diceraikan? Thot taknak pakai lawyer (dier pakai lawyer ) sebab ada kwan pakai lawyer bayar belas2 ribu tapi lawyer dier time bicara takpenah mai.. dok antaq wakil.. wakil takbley cakp on behalf... last2 terkebil2 die kena jawab sndirik...

saya nak tumpang tnya pada yang arif pasal law syariah ni... saya dalam proses pengesahan penceraian ...
chualenglui Post at 21-5-2012 20:44

Eiiiiiiii.....napalah dulu aku ambik accountancy, patutnya aku ambik Law...

Eiiiiiiii.....napalah dulu aku ambik accountancy, patutnya aku ambik Law...
cmf_blingblings Post at 21-5-2012 22:58

sekarang pun boleh kayuh lagi....
Men like Uddhav Alkari would scoff at the idea of introducing an age barrier in law classrooms, or any classroom for that matter. The 80-year-old had to work harder at meeting the admission criteria than cracking the entrance test to get admission for a Bachelor of Law degree course.

Follow Us
sekarang pun boleh kayuh lagi....
Men like Uddhav Alkari would scoff at the idea of introd ...
panasnyelavaitu Post at 21-5-2012 23:47
accountancy pun ada law tp partnership and common law, contract and so on...dulu aku malas menghafal, aku cuma study masa dlm classroom, tp otak ada sikit cair mmg tak payah bergelut mcm org lain. masalahnya sekarang ni dah berkarat...tp betullah, kalau hendak kena betul2 tekad

accountancy pun ada law tp partnership and common law, contract and so on...dulu aku malas menghafal ...
cmf_blingblings Post at 21-5-2012 23:55

itu dulu...semua entry manual...gedabak beratus2 buku kena jaga...cabinet besi x muat2..
la ni dah ada acct software...sonang banyak...

accountancy pun ada law tp partnership and common law, contract and so on...dulu aku malas menghafal ...
cmf_blingblings Post at 21-5-2012 23:55

sekarang aku nak ambik course masak memasak arabic cuisine.....nak bukak rest. arab...tgh meletup biz ni sekarang..

ok tak?

sekarang aku nak ambik course masak memasak arabic cuisine.....nak bukak rest. arab...tgh m ...
panasnyelavaitu Post at 22-5-2012 00:02

kat tempat kau aku tak berapa pasti tp klau kat lgk ni dah terlalu bersepah sampai lengang, chef pulak kn ambik dr sana sbb nak jaga ketulinan masakan, harga jgn cakaplah , beriani ayam 32.00, kuahpun tak nak kasi...baik aku makan briani mamak 6 hengget siap dgn dalca, bg aku ilmu tu tak rugi kalau kita nak gali...mungkin kalau kau dapat lokasi yg bagus ngamlah

kat tempat kau aku tak berapa pasti tp klau kat lgk ni dah terlalu bersepah sampai lengang, chef p ...
cmf_blingblings Post at 22-5-2012 00:06

apahal mahal sgt..kata duty free..
kat kl..nasi mendi siap ice lemon tea baru rm9.90....syisha rm5 ringgit je..lamb briyani rm17.90

dorang tgh fight harga...

ramai je manusia tiap malam sampai kul 2 3 pagi...

saya nak tumpang tnya pada yang arif pasal law syariah ni... saya dalam proses pengesahan penceraian ...
chualenglui Post at 21-5-2012 20:44

dlm proses x leh tuntut lg..tggu dh sah jatuh talaq tu baru lah tuntut...

fail apa dia buka sampai belas2 ribu?

fail lah cerai cara baik, klu x setuju masuk JKP..pastikan dlm JKP tu keputusan dia mmg x boleh hi ...
hafiz_1312 Post at 21-5-2012 18:08

aku dah failkan cara baik..dia tak setuju..then sekarang dalam proses masuk JKP.. masalahnya macamana nak ada JKP sbb dia tak datang..dia datang kali pertama je, pastu 3 kali tak datang.

dah mintak mahkamah keluarkan waran tangkap..next session aku minggu depan..nanti aku update apajadi

aku dah failkan cara baik..dia tak setuju..then sekarang dalam proses masuk JKP.. masalahnya mac ...
vitamin_c Post at 22-5-2012 09:30

nape tak failkan takliq .... kalau ikut cite vitamin dah 6 bln tak balik rumah. lebih mudah berbanding fasakh

aku dah failkan cara baik..dia tak setuju..then sekarang dalam proses masuk JKP.. masalahnya mac ...
vitamin_c Post at 22-5-2012 09:30

patut kali kedua dia x dtg terus mohon waran tgkap je

nape tak failkan takliq .... kalau ikut cite vitamin dah 6 bln tak balik rumah. lebih mudah berb ...
dahliea Post at 22-5-2012 20:11

klu x blk rumah, tp ada msg atau call, ataupun tau kt mana dia ada, susah juga nk sabit takliq...takliq ni mcm hilang terus tanpa berita baru sng nk lulus..

dlm proses x leh tuntut lg..tggu dh sah jatuh talaq tu baru lah tuntut...

fail apa dia buka s ...
hafiz_1312 Post at 22-5-2012 06:49

ooooo... tq en hafiz... maknanya hutang2 die pun tgu dah selesai pengesahan baru bley tuntut eh? Member saya ada 2 kes... 1 tuntut nafkah anak.. yg kedua ex die nak ubah perintah hadanah... bile lawyer dier soh buat lg satu iaitu harta sepncarian.. die dah takberani.... takberani nak hbiskan duit cenggitu jer...

ooooo... tq en hafiz... maknanya hutang2 die pun tgu dah selesai pengesahan baru bley tuntut eh? ...
chualenglui Post at 22-5-2012 23:38

yup, kena tggu pngesahan..tp hutang tu rasanya boleh difsailkan terus, tp bergantung pada mahkamah...ada mahkamah terima..ada yg kena ada surat cerai dulu

patut kali kedua dia x dtg terus mohon waran tgkap je
hafiz_1312 Post at 22-5-2012 20:55

dah..mahkamah salah alamat wess..ni waran tangkap kedua

klu x blk rumah, tp ada msg atau call, ataupun tau kt mana dia ada, susah juga nk sabit takliq ...
hafiz_1312 Post at 22-5-2012 20:56

kes cerai ni banyak aniaya wanita yang lemah seperti aku hehehe..terpaksa sabar jela..datang keje pon terpaksa lupakan sumer masalah demi mencari sesuap nasik bagi meneruskan kehidupan yang penuh cabaran ini..

ohh..tetiba emo pagi ni hehe