CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: orangdalam

Edisi Liwat: Buah Dada Sally Fool Diramas (#590)..kahkahkahkahkahkah!

mmg la imam yang tersenarai kat situ tak dak nama dia....dia bukan org arab...aku dah bagitau dia org kita....dia cuma imam waktu solat fardhu yang tertentu dan mengajar di masjidil haram...ini sumber dari mak sedara aku laa...dia pon menetap disana..dah jadi rakyat sana....

Dari apa yg ko ckp, aku rasa dia bukanlah imam masjid al-haram. Cuma mgkn dia menggantikan imam masjid al-haram yang takde pada waktu2 tertentu. Tu pun bila imam sebenar takde. Sbb imam sebenar ada 10 orang. Malah ada yg kata lebih. Agak aku lah mcm tu, hehehe. Aku ada gak tanya member aku kat Saudi. dia kata tak penah dgr Imam Masjid al-Haram (yg sebenar) daripada org Melayu. Wallahua'lam. Apapun, tok sedara ko tu lagi hebat la dari aku yang tak semenggah ni,

imam masjid mano pun den memang tabik..tapi tak guno la kalau beriman dengan koran utusan dan meratib hari2 anwar peliwat..kahkahkahkahkahkah!!!

"lebih baik bebaskan orang bersalah drpd jatuhkan hukuman kpd orang tak bersalah"<<<ado lombu tanak paham ayat ni ko..kahkahkahkahkahkahkah!!!

Dari apa yg ko ckp, aku rasa dia bukanlah imam masjid al-haram. Cuma mgkn dia menggantikan imam masjid al-haram yang takde pada waktu2 tertentu. Tu pun bila imam sebenar takde. Sbb imam sebenar ada 10 orang. Malah ada yg kata lebih. Agak aku lah mcm tu, hehehe. Aku ada gak tanya member aku kat Saudi. dia kata tak penah dgr Imam Masjid al-Haram (yg sebenar) daripada org Melayu. Wallahua'lam. Apapun, tok sedara ko tu lagi hebat la dari aku yang tak semenggah ni,
tarik_mengkarun Post at 3-3-2011 10:12

Setuju cakap ko. Imam Masjidil Haram adalah imam2 yg terpilih dgn syarat2 & kriteria2 tertentu...org 'ajam terutamanya org Melayu hampir mustahil utk menjadi Imam, & makna Imam adalah spt 10/11 imam2 yg dilistkan sblm ni, mmg HANYA MEREKA2 LAH IMAM MASJIDIL HARAM. Selain daripada mereka bukanlah IMAM MASJIDIL HARAM, cuma mungkin pernah sekali dua mengimami solat2 fardhu di sana, Wallaahu'alam.

Hakikatnya benar kata2 member ko kat Saudi tu, nama orang Melayu jadi imam Masjidil Haram adalah amat janggal sekali, malah dlm senarai bekas2 Imam Masjidil Haram hinggalah ke senarai imam2 terkini, belum ada nama2 Imam dari Malaysia...

SO MUNGKIN TOK SEDARA mizzluna ADALAH BUKAN IMAM MASJIDIL HARAM, cuma mungkin penah jadi imam solat di sana, setakat tu je. mizzluna kena jelas dgn setiap kata2 sbb kalau tak berhati2 & tanpa ilmu, maka ditakuti terdapat unsur2 fabrication or exaggeration dlm statement tu...dgn niat apa, itu Wallaahu'alam.

pitmie...
P/s  jgn tya dah pasal tok sedara aku yer...doakan dia bagi sehat....sbb klu hang jumpa dia...ntah la bukan aku nak puji....tapi rasa lain....aku sampai tgk jer muka dia...tak terkata...tapi tak taw la aku pon boleh jumpa dia ker tak...tak tau bila pulak dia nak mai malaysia...maybe klu aku ada rezeki pi sana boleh laa jumpa lagi...

Aku tak pertikai kredibiliti tok sedara ko tu wahai mizzluna, langsung tak sbb org2 baik & beriman tak perlu kita kutuk...sia2. Aku puji kalau dia mcm yg ko cakap, berseri2 wajah etc kerana semua tu anugerah Allah, tak ramai yg dpt. Syafaahullaah, aku do'akan dia panjang umur..

Aku cuma wondering dgn statement ko yg dia adalah bekas Imam Masjidil Haram, tu je...

tak pernah dgr sebab ada ker sedara hang tinggal kat sana...aku tak merujuk kpda org arab paggil...aku kata melalui perbualan mak sedara aku yang kat sana panggil kita kat sini org jawi...jgn la nak perli okay...

Sori, aku tanya sbb aku taktau & sangat janggal dgn kenapa org Arab panggil org Malaysia sbg jawi, mungkin kerana refer kpd Jawa kot, tu je... Tapi still, pelik la...JAWI...ermmmm....

NAMA DIA HAJI AHMAD AL JAMILDI

Emmmmmmmmm.......kenapa ada Jamildi ya? Biasanya nama2 laqob di blkg nama asal tu merujuk kpd bapak atau datuk2 yg terkenal, atau merujuk kpd tempat asal spt "al-Maliizi", or "al-Kedahi", or "al-Fataani" atau lain2.. Maaf aku bertanya, perkataan JAMILDI tu kalau tak silap aku takde dlm istilah bahasa Arab, maksudnya perkataan yg tiada maksud. Aku nak tanya ko btul2, btul ke nama tu?

Utk rujukan ko, aku bagi link senarai nama2 Imam Masjidil Haram yg terdahulu hingga yg terkini...kalau takde dlm list, maka bukanlah digelar 'Imam Masjidil Haram'. Harap jelas ttg tu. http://www.haramainrecordings.co ... haram-al-makki.html

Follow Us
apa melalut ke imam masjidil haram pulak..???kes liwat update please.....

mengenai kasyaf yang aku bagitaw kata TGNA kata tuh...sbb ada pernah sekali forumer kat sini kata aku ada kasyaf...so aku search la...aku jumpa satu blog ahli pas...kat perenggan kedua dia mengatakan TGNA juga mempunyai kasyaf...then aku cari pulak nak tunjuk kat pitmie dah tak jumpa...so aku tak dak bukti nak tunjuk...tapi aku mmg baca la...
(that y laa aku kata mcm tuh...ok pitmie)

So hang tau ke dak apa makna 'kasyaf' ni??? Aritu ya ya ja ang kata 'TGNA yg mengaku dia ada kasyaf', then arini hg cakap hg search dlm blog ahli PAS, dlm perenggan kedua 'dia' (blogger PAS) tu plak yg kata TGNA ada kasyaf...MANA SATU SEBENAQNYA NI???

Ni komen hg aritu TUDUH TGNA MENGAKU DIA ADA KASYAF:
akceli aku tak dak kasyaf pon....tapi TGNA yang mengaku dia ada kasyaf...aku nak tya la pulak kat hang....tanda hitam kat kebanyakkan dahi2 tok alim tuh tanda dia apa????hantuk kepala kat dinding????wajah imam yang bersih tuh tanda pakai olay ka???? exxplain ckit....

Hg pakai boh ikut suka ke apa sebenaqnya kat sini? Kalau hg kata "TGNA yg mengaku dia ada kasyaf", maknanya TGNA SENDIRI YG CAKAP & MENGAKU BAHAWA DIA ADA KASYAF, bukan tiba2 pusing yg blogger PAS cakap TGNA ada kasyaf.. Kalau blogger PAS tu yg cakap, sepatutnya ayat hg kena bunyi "ada blogger PAS cakap TGNA tu kasyaf"..

Kemudian bila mintak bukti, dan2 dari tak jumpa la plakkkkkk.....sungguh ka ni??? Blog tu takkan ke mana...tapi aku mintak bukti yg TGNA sendiri cakap dia ada kasyaf, hg buleh bagi ka?

Hang tau dak kalau hg tuduh TGNA cakap itu ini tapi in fact dia tak kata, TUDUHAN HANG TU DINAMAKAN FITNAH??? Fitnah tu perkara biasa ka? Hg rasa tak bersalah ka tuduh org sesuatu yg dia tak buat? Jgn la ikut perangai puak2 UMNGOK lain spt A_N yg suka menabur fitnah dgn gembira tanpa rasa bersalah di forum nih...hati2 dgn kata2 tu jgn sampai fitnah org kat sini. Nak tuduh pastikan btoi dulu baru tulih, toksah tulih dulu baru cari fakta kemudian....

apa melalut ke imam masjidil haram pulak..???kes liwat update please.....
gede-bab Post at 3-3-2011 10:50

Tanya mizzluna sbb tok sedara dia Imam Masjidil Haram....

ingatkan nak kantoi sepol je..lombu pun kantoi skali..kahkahkahkahkahkah!

Reply 493# mizzluna

hahahahahahaha...ok la ape2 je...have a nice day

Emmmmmmmmm.......kenapa ada Jamildi ya? Biasanya nama2 laqob di blkgnama asal tu merujuk kpd bapak atau datuk2 yg terkenal, atau merujukkpd tempat asal spt "al-Maliizi", or "al-Kedahi", or "al-Fataani" ataulain2.. Maaf aku bertanya, perkataan JAMILDI tu kalau tak silap akutakde dlm istilah bahasa Arab, maksudnya perkataan yg tiada maksud. Akunak tanya ko btul2, btul ke nama tu?

Utk rujukan ko, aku bagi link senarai nama2 Imam Masjidil Haram ygterdahulu hingga yg terkini...kalau takde dlm list, maka bukanlahdigelar 'Imam Masjidil Haram'. Harap jelas ttg tu. http://www.haramainrecordings.co ... haram-al-makki.html
PitMie Post at 3-3-2011 10:45

Rasanya kuniah lebih tepat kot. Rasanya lah, hehehe...

Reply 508# PitMie

menangis si mizzluna tu nnti...skit2 ok la pitmie

mgkn terkhilaf skit si mizzluna dlm menyampaikan statement..

Edisi Liwat: Sayfool Masih Dara..kahkahkahkahkahkah!

sila kasi up blk this thread

Kalau cara fikiran kau macam ni, yg menganggap tertuduh tak bersalah tanpa memikirkan kemungkina ...
rashiman Post at 2-3-2011 21:31
untuk pengetahuan ko......ketua hakim skrg ni ialah ketua disiplin dalam parti UMNO
Anwar tu pulak bole membuatkan umno pupos
mana lah kaki perasuah dan kaki perompak negara tu nak lari kalau parti umno tak bole survive
jadik.....kes yg melibatkan ahli politik mmg sengaja di ada2kan
semua manusia tahu lombu jer kot yg tak tahu......wakakakah

mungkin juga... zaman sekarang ni... even isi borang DAP pun bolh jugak masOk syurga sebab ada o ...
cipOt_cedOt Post at 1-3-2011 14:01
iman setitik ko?
kalau dah hidup dalam kesesatan,  mati pun sesat juga.....

aku mmg tk pernah sokong anwar ibrahim...saiful tu pun tak...tp drp yg aku baca dr page 1 sampai la 20 ni..aku tgk rashiman dgm mizz luna ni mmg hanya percaya pada 100% pada sumpah...kalau dua2 bersumpah, saiful sumpah, anwar pun bersumpah, adakah kes akan selesai, mana yg kita nk percaya? sapa yg nk kena hukum atau dua2 sekali kena hukum staupun dua2 terlepas selepas buat akuan bersumpah ataupun tunggu pembalsan dr ALLAH pada yg berckpp bohong?? adakah mereka akan dibalas didunia tu kita pun tk pasti jd mcm mana nk tentukn siapa yg berslah siapa yg betul...sbb tu la dlm islam tk galakkan sumpah dlm kes jenayah sbb blh teraniaya, jd kalau ada bukti, bw bukti tu dlm makhamah...dlm islam pun mesti bw bukti nk tuduh seseorg bkn main tuduh pastu bersumpah je, sediakan bukti sekali....

mula2 kes dulu lepas saiful buat pengakuan bersumpah aku pun terfikir benda yg sama, nape anwar tk bersumpah jugak. Tp lepas aku dok tgk dan baca segala kepincangan yg berlaku apa perlu anwar bersumpah. kalau dia bersumpah pun blm tentu org mcm mizz luna ataupun rashiman akan percaya..cuma aku pelik, org yg tinggi mcm saiful blh merelakan apa sj yg anwar arahkan, siap msk mandi pakai towel semua..takde kekuatan ka utk menolak ataupun perthnkan diri. kalau yg kena ni budak tingakatn 1 ka senang gak aku nk percaya bahawa diliwat bkn berliwat..

pitmie aku faham apa yg hg maksudkan...aku tk nmpk pun hg perthan anwar, cuma hg perthnkan org yg menuduh mesti ada bukti dan selagi tk terbukti bersalah kita tk blh menghukum org tu berslah..kes liwat 1 dulu pun bnyk sgt keraguan takkan yg ni dgn bersumpah je senang2 kita nk menghukum orglain bersalh...bkn susah nk jumpa org yg senang2 nak guna nama Allah ni dgn bersumpah, bila dia terdesak sgt...

ade jugak yang faham..terima kasih pitmie

Kalau cara fikiran kau macam ni, yg menganggap tertuduh tak bersalah tanpa memikirkan kemungkinan2 yg lain, lebih baik tak perlu dibawa ke mahkamah, tak perlu ada pendakwaan, tak perlu ada perbicaraan, anggap agelah Pembunuh, Perogol, Peliwat, Pendera dan lain-lain yg dituduh sebagai tak bersalah sebab takut tersalah hukum.rashiman Post at 2-3-2011 21:31

Haku x kata tak perlu bawak ke mahkamah.. Ada haku kata? Ko neh mmg jenih belum apa2 dah imaginasi terlebey2 yek?? Mahkamah tgh prosiding kes neh.. Belum pon sabit kesalahan... Tpi gerak gaya & pemikiran ko dah sah2 menuduh sipolan tu bersalah... Kalau nampak dgn mata kepala sendiri, hokkay i rest my case... Tapi neh melalui imaginasi sendiri... Dlm situasi begini, mana yg lebih baik (sbg kita org ke-3 neh)?? Better ke tidak berdiam diri dpd terjatuh dlm golongan pemfitnah (belum2 dah anggap sipolan nun bersalah) ???  Jika diberikan pilihan, mana yg lagi berisiko tinggi utk mencampakkan diri ke neraka?? Pada haku sbg org Islam, biar tersalah anggap org tu tak bersalah (sebab tak tergolong dlm golongan pemfitnah yg jelas hukumannya sgt berat disisi Islam).. Dan serahkan kes tu pada hakim utk menghakimi... ngko tak takot ke dgn balasan bersekongkol dgn pemfitnah ???