CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lamia

Pengalaman Menjadi Bidan Pada Dua Ibu Kucing!

Lamia This user has been deleted

Reply #6 pcyduck's post

Selalunya Setiap 6 bulan sekali ibu kucing akan melahirkan anaknya. Tempoh bunting yg biasa ialah 4 bulan. Selepas anak kucing dilahirkan ibu kucing akan susukan anaknya selama 2 bulan atau lebih. Tapi bila anak berusia 2 bulan ibu kucing dah mula cari peluang mengawan balik...kalau tak larat, baik kurung je dia

Originally posted by pcyduck at 11-10-2006 05:24 AM
bg tau la ape tande2 awal dh sampai mase nk bersalin......aper kite kne bt.....n rawatan pas beranak....

Diantara tanda awal ialah dia akan hilang selera makan dan akan mula mencari-cari tempat yg agak tersembunyi sebagai persediaan. Sebaiknya awak latih dia dari sekarang utk mengenali tempat dimana awak mahu dia melahirkan dan kalau kena cara mereka akan faham. Spt kucing lamia bila nak beranak sibuk dia mengiau mahukan perhatian agar kita duduk disebelah bekas yg kita sediakan utk dia beranak. Biar bekas tu tinggi dia kan pasti berjaya melompat masuk dan mahu kita membelai dia dgn lembut....:nerd:

Originally posted by Lamia at 10-10-2006 10:29 PM
Jangan sedih ati maybe akan ada peluang lain dimasa akan datang....jom kita nyanyi lagu raya:music:

Minggu depan balik kampung!Nak nyanyi lagu balik kg lahh.

:music::music:
Balik kampung...o o o balik kampung!
O o o balik kampung...hati girang!!:pompom:

la 4 bulan ke...aku ngk perotnyer dah besa bru 4 minggu...ingat kan raye ni bole la die bersalin kt kg...x sempat la gitu....aku akan ingt tu simptom2 awal nk beranak tuh...

Reply #10 pcyduck's post

Simptom yg sama mcm manusia ialah, keadaan perutnya labuh atau turun ke bawah bila dah nak tunggu hari beranak... Kalau kedudukan masih tinggi walau besar mcmana pun perutnya tak kan beranak de. Perut besar mungkin faktor saiz anak yg dlm perut tu besar-besar(this is valid for female cat yg dah nak pencen) Kalau ibu kucing tu first timer pasti anaknya nanti keluar comel lote, besar sikit dari anak tikus kot

ANAK TIKUS!!!!!!!TA NAK........AKU GELI.......AKU KENE AJO AKAK AKU NIH.....

Follow Us
dulu arwah tuk pompuan aku cukup marah aku duk hadap mak kucing nak beranak ni... dia kate tak elok... nnti mata cepat rosak... ade kemungkinan ke hah?.... mmg mata aku dah kondem la.... tapi ape nak buat dah mmg aku ni jenis berperikebinatangan.... so mmg tak leh la tgk haiwan2 dlam kesusahan sure aku cube selamatkan... termasuk la anjing.... penah aku share nasi bungkus ngan anjing kelaparan... tapi aku bagi kat tempat asing la... duk same2 makan di bawah langit dan dikelilingi gunung ganang.... ni time aku keje kat site la... heehehhe... sorang2 nasib baik la ade anjing tu yg sudi menemani aku....huuhhhuhu....

Reply #10 inazurah's post

Alamak betul ke ni: or just coincidence yg mata lamia sekarang agak blur sejak lihat kucing lamia beranak!:geram: Hisss nak percaya kang takut syirik pulak... mungkin dah tua agaknya

subhanallah! comel nya! bertuah sungguh lamia ek..tapi takda darah pun..aik?pelik..nmpak air amniotic je..:hmm:

Ada darah tapi tak byk. Even sehari lepas beranak pun bontot nya masih mengeluarkan darah menitik sana sini... Cian dia kan!

wow...lamia tolong daisy meneran ke? :nerd:

tahniah...

leh tak aku luku kepala diorang ni,... geram aku nengok.. rasa nak geget..geget...:geram::geram:

letak laa lagi gambo2 tucing ko....

Originally posted by aza at 13-10-2006 10:03 AM
leh tak aku luku kepala diorang ni,... geram aku nengok.. rasa nak geget..geget...:geram::geram:

letak laa lagi gambo2 tucing ko....

x baek luku pale diorg...kalu aku, geram je aku picit idung kucen tu yg basah....besh giler tgk dier wat muke masam sbb idung kene picit, tp aku pedulik hape...:nerd:...lagi 1, antare perkare keji yg aku salu wat ngan kucen2 aku kat kg ( kebanyakan nye jantan)...aku nmpk je die tgk khusuk tido, melepak je ala2 pemalas, aku usik telo diorg...thehehheeh...besh dier dier tpakse tuka tmpt tido sbb xkn kene kaco telo diorg, tp aku pedulik hape...:nerd:

ada tak anak kucing yang serupa macam ginger........ginger serupa macam arwah kucing cinta yg mati awal thn ni.....
pls,.....nak beli ni............

wow,anak2 daisy dah besar!

Originally posted by Lamia at 10-10-2006 01:51 AM
Sape leh tolong utk kecilkan gambar ni yek. Lamia dah cuba still tak boleh:geram:

nape pic 8 & 9 tu sama?

tahniahhhhh..comeiiiiiiiiiii

alahaiiiiiii comeyyynyerrrr..nak la jugakkkkkk.....comeiiii..comeiiiiiiiiiiiii

Originally posted by Lamia at 10-10-2006 03:15 PM
Yup Woofy tu memang comel, mulut dia sebelah hitam n sebelah lagi merah. Very soft n loving kind of kitten. paling lembut dibanding dgn adek beradeknya yg lain. Woofy n Prunella adalah cousin.:music:

woofy sangat cumillll..suka kat prunella..:love::love: