CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tomatto_gurl

waaa..... aku tak suke kerja ni!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply #38 sibel's post

Yup..aku suka buat budak jadik kawan, but first time jumpa, mesti mau tegas sket..pastu baru la teman tapi mesraaaaaaaaaa....

Tapi betul cakap sibel, buat ala2 bolayan tapi analyse sapa taiko dia, pastu buat strategy mcm nak tekel si taiko ni. Macam kat my skool, taiko India ni kita buat as student contoh pasal sangat2 rajin tolong cikgu semua tu, semua cikgu plus penolong kanan bagi kepercayaan kat dia. Now kes2 disiplin pelajar2 India dah kurannnnnnng sangat2... taiko ni dulu, siap ada kes mabuk dan gaduh dlm kawsan sekolah taw... ngeri sehhh... looking at him now, mmg x percaya la perubahan pada diri dia... respek cikgu...

mula2 kan... kena tanya diri sendiri, kenapa kita pilih ur dream job nie? n then, senaraikan ciri2 dream job u too...

n then my friend, please wake up, setiap job tu ada challenges dia sendiri, even ur dream job, even u like it or not...

thinking of changing ur career? are u sure u can survive later? banyakkkkk lagi challenges, depending pada keteguhan jiwa kita, just remember, Allah bagi ujian pada kita tu sbb Dia tau kita mampu hadapi nya...

kalo betul2 buntu, buat solat istikharah... or dah bincang ngan parents/ anobody u r comfortable with?

Reply #31 yowa2's post

david kapapil kata dia suka giler keje dia.!!

Reply #35 starcity's post

awal2 ni, kor pikirlah betapa ramainya owang nak jadi cikgu mcm kor (tu duk apply kpli saban taun)卥or dah jadi cikgu..

2)keje lah utk gaji..boleh beli myvi..

tapi, aku pon tak mor jadi cikgu..hehe..penah cuba 2 bulan..
1)aku tak pandai ngajar even ada silibus..
2)aku meluat tgk bebudak..mcm lah kita ni rajin sgt nak ngajo dia..so, better aku stop dari merosakkan anak owang..hehe

Reply #33 alinone78's post

cadangan baik nih!! cu kor try..

tomato...

pd aku kan, apa2 keje pon ada best dan x best. dan dari situ kita pon develope diri sendiri. keperibadian kita adalah hasil penerimaan keje. aku pnah test diri aku. 1 day, sume keje yg diberi kat aku, aku mmg emo the whole day. buat keje pon jd x ikhlas. skt hati memanjang. fedap jek. another 1 day plak, aku gagahkn diri tersengih sepanjang ari, dan terima apa jua yg dtg dgn hati yg tenang n ikhlas. aku found out, kalo kita didik diri kita jd ikhlas, sumenye berjln lancar.

kalo ko semat perasaan syg kat anak murid ko, blaja kenali dorang mcm anak2 sedara ko sendiri ke.. try buang barrier, dan cuba jd manusia yg ikhlas.. insyaAllah ok. tugas mendidik ni bkn mudah terutamanya kalo kita sendiri blom ada anak. tp jgn lupa, its a stepping stone, peluang yg ko ada utk bereksperimen ngan budak2 b4 ko alami sendiri pengalaman tu. so cuba positif kutip segala pengalaman, turunkan pengetahuan dgn ikhlas...

Follow Us

Reply #17 pengkid's post

weh... cakap senang laa.... ko tak tau rasanya buat keja yang ati kau tak kesitu...   Aku tengah mencuba suka ler ni... ishk3... tak dapat keja?.. tu masalah lain.... tu effect coz main2 masa blajau dulu.. atoi

Reply #17 pengkid's post

weh... cakap senang laa.... ko tak tau rasanya buat keja yang ati kau tak kesitu...   Aku tengah mencuba suka ler ni... ishk3... tak dapat keja?.. tu masalah lain.... tu effect coz main2 masa blajau dulu.. atoi

Originally posted by pengkid at 28-2-2008 03:06 PM
senang cakapla...koni jenis takreti nak bsyukur...beribu orang nakkan keje ko skang..ko plak bley main2....huk alaa... kalo ko bsyukor... ko akan cintakn keje ko tu. habis citer..

Aku tengah try ni... buat aku makin pressure ada minah ni

Reply #46 misery's post

ilmu?... aku tak pernah bagi yang tak ikhlas tau. Sepenuh hati aku ajar apa yang termampu, selembab mana pun budak tu aku buat yang terbaik utk masa depan dia... Part ikhlas aku tak de prob. Memang aku buat macam adik betul aku... cuma mungkin aku blum dapat terima seadanya kot...

Slalu dapat monday blues... mimpi2 yang tak best.. tah la... aku pun confuse

Reply #31 yowa2's post

ehe... aku tak de la sampai nak gadaikan masa depan anak murid aku semata2 aku rasa tak brape sesuai ngan keje ni...  Part emosi aku, itu cite lain.. ngaja tetap ngaja...

Susah nak jelaskan sebenarnya... aku tak cari duit... aku cuma nak kepuasan kerja.. yang buat aku rasa hidup aku berbaloi.

Cikgu?... Aku ikhlas ngaja, tak terdetik pun nak abaikan diorg sbb semata2 emosi aku yang tengah bergoncang ni. Jangan salah faam, aku bukan tak bersyukur .. cuma aku masih rasa yang aku mencari sesuatu...

Reply #32 artgeex's post

Btul tu... kalo ko paham perasaan aku tu dah cukup bagus... mmg kalo dapat keja yang kita suka kita jadi workaholic sket.. ehe...

Reply #34 alinone78's post

btul gak kata kau tu... ehe.. tahla.. kekadang aku terasa gak idup aku ni kosong. tak de benda yang seronok.. gi keja pun rasa nak nangis.. tapi mungkin betul kata ko, aku baru... x dapat adapt lagi la kot...

Reply #37 MamaIlya's post

tq mama!... ehe... aku kan cuba sedaya upaya jatuh cinta kat keja ni... ehe.. bior lama sket, pastu baru decide nak tukar ke dak..

Reply #38 sibel's post

ayarkkk... ko ada buku ke?... aga3.. aku buat cara tu gak, tackle kepala dulu... yang lain ikut kemudian. masalahnya dalam masa nak menackle kepalanya tu... banyak cabaran.. Muka meluat jangan cakap laa... memang muka yang aku pakai tetiap ari sblm masuk klas.. ehe...

Klas aku banyak lelaki... proses mengambil ati kanak2 over riang ni mudah gak coz lain jantina, senang cair...
tapi budak yang 'tegar' tu yang buat aku meluat..

Reply #44 azeel's post

dulu aku tak pernah tau... ingat keja ni senang. tapi lepas aku sendiri jadi cikgu baru aku tau..

Guru ni jiwa kena teguh... cukup kuat sampai dapat buat murid pandang tinggi pada dia.. padahal orang tak tau tetiap ari aku meraung tension... kat skola muka macam best, konon mcm tak de prob langsung dengan keja ni.. tapi kat hati aku... uiisshhh... tengah bergoncang tunggu bertabur je lagi...

Respect cikgu aku dulu!... i love u

Reply #44 azeel's post

huh... ko pun tak tahan... aga3.. lebe kurang la kita ni kan?.. atoi..

bestnyeh jd cikgu..my parents pon due2 cikgu..
dan cita2 sy pon nk jd cikgu tp rs cam kurang layak jek sbb esek ikutkan perasaan marah
pernah ajar budak tuisyen..die lembab sgt pastu gelak2 xmoh belajar..esek nk rehat jek time tu rs nk bersembur jek api kemarahan nie..sebbaik berjaye sabar

Reply #58 purplehyppo's post

tu la pasal... jaga budak ni kne banyak sabar... ikut ati nak aje aku bkk kasut tinggi aku ni n ketuk kpale diorg smpai belubang.

tapikan kadang2 aku rasa bertanggungjawab gak nak ubah perangai diorg tu... aku rasa tu naluri guru kot (eiii...gerunnya aku ada dah ciri guru)..

Tu pasal aku takut ngan masa.. masa ada penawar yang paling baik, paling mujarab.. lupakan segal sakit, sembuhkan segala luka...

Originally posted by tomatto_gurl at 5-3-2008 12:11 PM
ilmu?... aku tak pernah bagi yang tak ikhlas tau. Sepenuh hati aku ajar apa yang termampu, selembab mana pun budak tu aku buat yang terbaik utk masa depan dia... Part ikhlas aku tak de prob. Mema ...

hai...

dah kerja mcm tu memaglah kena byk sabar, lagi polak dgn budak nakal,......
tapi tak apo dapt byak berkat, ......