CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: PinkSmurf

Bila Dah Duduk Sekali

Originally posted by alaa at 23-4-2008 10:26 AM
ehem.. sound direct je la...

pada pandangan aku ini bukan langkah terbaik untuk long term relationship..
pepaham jelah..bila dah sounjd tepat ni mungkin mendatangkan kepuasan pada kita..tapi hati satu pihak terluka..
kakak ipar of coz terluka..tapi hati asben..apa-apa hal..itu tetap kakak dia..baik buruk..
nanti lelama..asben pun takkan respect famili  kita sbb kita tak respect kat famili dia..   
itu pandangan aku..

Reply #41 haZelEyEz's post

itu yang smurf dok fikirkan skang ni.. Jadik nya every weekend smurf balik kg umah mak..
kalau hubby ada umah smurf dok la umah..kalau dia outstation smurf cabut balik kg.
At least bila 2-3 hari x nampak tuh lega skit kan...

[quote]Originally posted by PinkSmurf at 23-4-2008 11:13 AM
tah la...kadang

Originally posted by PinkSmurf at 23-4-2008 11:19 AM
ye ker...tah la...karang dia ngadu ngn mak mertua lak...
Mcm ni lah.. ikot memang kitorang nak pindah, tp mengenangkan
kesian kat dia kitorang x pindah. Sabar dulu. Tp dia pun x pandai jaga
h ...

yelah..nak pindah pun bkn senang kan...
financial kena kukuh dulu..pastu kena pilih kawasan ..
pendek kata nak pindah ni banyak keja..
lagi boleh bertahan..bertahanlah..kalau nak mengadu kena
pilih tempat..seelok-eloknya jangan crita dulu ngan mak smurf atau adik beradik..
takut jadi lain lak..sbb ini melibatkan keluarga pihak asben smurf..
sebaik-baiknya ngadulah ngan asben..
aku lebih banyak berkongsi crita ngan asben..
the most trusted person in this world..
biar dia tau isi hati kita...

Ada gak kekadang cam hint hint kat dia... ye lah nak ckp direct tak tau nak mula
kat ner... Alhamdulillah setakat ni smurf x pernah ngadu ngn family smurf
hal family dia. Takut nanti lain plak dia org nya pandangan kat asben smurf.

pindah la umah kat kawasan tu jugak..

Follow Us
bagus smurf nih....rasenye sabar jelah...sbb baru je lg smurf tinggal ngan kakak ipar...baru sebulan dua kan eh...tunggu jelah sampai dia kawin...dah ade pakwe tuh maybe x lame dah tuh....ade org blh bersabar bertahun2..takkan baru sebulan dua duk skali smurf dah rase x tahan....

sian kat smurf...norrah faham keadaan smurf...norrah dulu sedara dia saje2 nak dok sini nak tgk la anak dia punye life pas kawin camne...norrah target dia tinggal 1 mgu jer tp dok sini dalam 40 ari!! (lebe kureng org berpantang) bende ni jadi lebe kuang 2 bln lps...norrah preg 7 bln mase tue...

water heater xde kat umah so norrah kene masakkan air utk dia mandi kuang2 5 ceerek..pastu dia x pee kat toilet jenis duduk so dia pee kat bathroom. bile da pee...mayb jirus x bape sempurna so 1 umah bau...sabo jer aku nak kene bersihkan...dengan nak kene masak lagi...mmg la kene byk sabar...tp norrah luahkan kat hubby...tp kene ckp bebaik la...

so skang nie bile da balik, aku protes...xnak masak...alasan tengah sarat...dan memang la selame nie norrah da xmasak,,,hahah

smurf kene byk sabar & luahkan ape yg xpuas ati kat hasben...jgn pendam...nnt smurf yg merana..

lagi 1, asal ujung mgu aje smurf ajak la hasben kuar...mlm2 baru blk...biar akak tu rase boring...bile dia tanye buat bodo aje...dia xde hak nak tau korg g mane.. (norrah pun buat mcm nie...asal hubby nak kuar aje norrah ikut )

Reply #48 norrah_joe's post

hmm memang skang ni tgh baykkan bersabar la ni...
Skang ni husband x ada kat umah smurf saje blk dr opis lewat

kes ko sama ngan aku...aku sharing ngan abg ipar seblum haku kawin..means dulu before kawin ngan laki haku..haku menyewa bilik umah diorg..pastu kawin n pindah duk umah 2 tingkat...kehidupan kira ok sbb aku n laki tak suka campur urusan org..tup2 anak sedara laki aku nak duk sama..dah la tak discuss ngan aku nak duk umah..main bwk beg je..mak dia pun tak tanya kitorg...laki aku terhutang budi ngan mak dia..so aku yg mkn hati...

budak ni jenis yg tak hormat org..slalu keluar mlm dating ngan bf..laki n abg ipar aku diamkan je sbb mak dia sendiri tak pernah nak tegur..sbb budak ni aku ngan laki slalu gado sbb aku ni kasar..kalo tak puas hati terus tanya..tapi laki aku takleh accept..sbb dia takut bdk ni ngadu ngan mak dia..smlm aku ckp ngan budak ni kalo nak bilas naju jgn dekat sgt nagn pintu bilik air..nanti lecak..tapi bdk ni takleh accept n tutup pintu bilik pas aku ckp..pastu dia ada amik bantal aku..kata nak pinjam sbb bantal yg sebelum ni dia guna(ni kak ipar laki aku punya) ada org lain pakai sbb mak mentua abg ipar aku dtg..pastu aku suh laki aku amik bantal sbb aku tak biasa tido bantal 1..laki aku ckp nanti2...nanti2 makan masa seminggu..so pagi tadi aku amik bantal tu pas bdk tu pi keje..tup2 laki aku marah..ckp aku takde otakla...tak gentlemanla amik bantal tak bgtau..

Tu lah... susah kan diorang ni. Dah la tumpang umah kita, buat la sopan-sopan sikit.
Mcm smurf.. Kakak ipar ni sejak ada bf asik dating jer.. Balik lewat mlm..
Bukan kita marah dia dating, tp agak

smurf..kita ni as "org luar" sbenarnya takleh komen byk psl family in law..sbb keadaan akan jadik lagi teruk.. nak2 laki cam aku yg paranoid..bukan nak kutuk laki sendiri just nak luahkan perasaan..sbb balik2 kita akan dipersalahkan 1 day..aku nak buat pendekatan pandang n lihat..biarla hati sakit..aku dah tak mahu involve dlm family dia..anak sedara dia tu pompuan..jgn jadik kes lain sudah...aku pun dah tak tahan ngan dugaan yg bangang ni..

Reply #50 liessa's post

salam....
kes liessa ni pun sama cam kes aku gak..
lepas adik ipar dok sekali, agak dalam 2 tahun datang pulak abg ipar..nak tumpang anak beranak jer dh 6 org..
just imagine dalam rumah tu ada 10 org...sabar dalam hati hanya tuhan yang tahu..
macam2 perangai..kadang geram jer...yelah dalam rumah tu semua harta benda kita sendiri..tapi kalau dah ramai2 buat cam harta benda dorang..panas jugak hati..
pasal bilik air, dapur, ruamg tamu, laman rumah..tak payah crita la...benda dah lepas...

sabar satu hal...
selagi boleh sabar..sabarlah...tapi ikhlas kah kita dalam menghadapi karenah dorang???
aku ngaku..aku ckp ngan asben aku..hati ni susah nak ikhlas terima dorng duduk sekali..
bila hati dah tak ikhlas,kadang2 kita kan salahkan asben sbb tak mengutamakan keluarga sendiri..
tolong sikit tu bolehlah..tapi kalu dah selalu???
adik beradik dia pun ada keluarga sendirikan..so buat apa nak susah kan diri..sampai tahap macam tu kita akan terfikir..
bila hati dah tak ikhlas, panas..lelama ia kan mengeruhkan rumahtangga sendiri..
itu pandangan aku..dan pengalaman  aku..

Originally posted by haZelEyEz at 24-4-2008 01:39 PM
salam....
kes liessa ni pun sama cam kes aku gak..
lepas adik ipar dok sekali, agak dalam 2 tahun datang pulak abg ipar..nak tumpang anak beranak jer dh 6 org..
just imagine dalam rumah tu ada ...

aku tak suka sharing..even baldi ke..gayung or besen.. apatah laki..sbb bdk ni buat hartaku cam harta mak爊enek dia..yg aku pelik la mak dia ni takleh pikir sendiri ke anak dia ni perangai huduh..sbb before ni masa bdk ni praktikal duk umah kak ipar aku lagi sorang mak dia gado n nyerang kak ipar haku tu..skang ni nak carik psl ngan aku lak..kalo laki jenis paham bini dia lagu mana takpe gak..

aduhaii...

Originally posted by haZelEyEz at 24-4-2008 01:47 PM
sabar satu hal...
selagi boleh sabar..sabarlah...tapi ikhlas kah kita dalam menghadapi karenah dorang???
aku ngaku..aku ckp ngan asben aku..hati ni susah nak ikhlas terima dorng duduk sekali..
  ...

aku suka posting ko yg ni..sbb ayat ni yg aku sms laki pagi tadi "sbb benda bodoh ni buat hubungan kita retak..aku just bertahan sampai mana.." aku nak mengelak benda ni jadi buruk..mana la tahu tetiba mak dia nak mai umah aku bukan nak jln tapi sbb nak nyerang aku..tak kes nyanya namanya..

mcm2 crita org dh kawen ni

Originally posted by liessa at 24-4-2008 01:58 PM

aku tak suka sharing..even baldi ke..gayung or besen.. apatah laki..sbb bdk ni buat hartaku cam harta mak nenek dia..yg aku pelik la mak dia ni takleh pikir sendiri ke anak dia ni perangai hu ...

dulu ko mesti bukan budak sekolah asrama kan

Originally posted by mawarputih2612 at 24-4-2008 02:29 PM

dulu ko mesti bukan budak sekolah asrama kan

aku sekolah biasa je..pastu tu baru masuk kolej..tapi roomate aku ader sendiri punya..kalo nak pinjam pun jap je n pulang cepat..ni tak buat cam harta mak nenek dia aka MIL haku..