CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Capchai

Mengapa Suami ku Curang

Reply 40# Brutal

hihihi....cantik tang venus tu

Reply 41# mbhcsf
hehehe...
ayat2 tu dipetik dari national geographic channel pasal venus...
tapi diolah mengikut kesesuaian...hehehe

btw, Selamat Hari Raya Aidilfitri...
Maaf Zahir & Batin...dari aku & family...

Reply 42# Brutal

owhhh...bless you ..thank you and Selamat Hari Raya Aidilfitri  dari saye...  nenati may be insya ALLAH u akan tengok lady in rush ni tangkap gambaq lagi hahahahahahahah

bagi org yg ada anak kan

how you all define sayang anak denga sayang pasangan?

macam mana beza ada beza dari segi magnitude / degree?

sebab ada org cakap sayang anak ni unconditional ( sama ada sayang anak kepada parents) or  parents kepada anak   i taktahu laa

tapi tu lah

i tanya sebab i dunno , i tak ader anak

Reply 44# mbhcsf
susah nak cakap....
macam aku, aku rasa pasangan aku sebagai soulmate aku...sebagai pelengkap bahagian diri...peneman hidup di dunia dan akhirat , insya-Allah...
dan anak, aku rasa sebahagian dari diri aku...melihat dia seolah2 melihat diriku...penyambung zuriatku...dan penolong aku di dunia dan akhirat, insya-Allah...

tapi aku tak reti nak elaborate lebih2...rasa cam tak tersusun je ayat...sebab as a technical person, aku bukan pandai sangat menyampaikan sesuatu berkenaan hati dan perasaan...maybe kena tunggu yg labih arif dalam bab ni datang dan jawap....aku sekadar jawap setakat yg termampu...

*p/s: nanti aku godek2 FB u, tgk gambar2 raya kat sana...hehe

Rate

1

Kepada semua kaum hawa expecially..yang dah bersuami tapi kalau yang belum bersuami atau bakal bersu ...
Capchai Post at 4-8-2011 23:31

pertama:jgn dipertikaikan kewangan suami..kalu isteri bergaji tinggi..jangan nak gah..kalau dengan aku..aku bg kaki je..
kedua:jgn cabar lelaki..contohnya:kalau boleh cari la yg lain
ketiga:seks penting bg laki..kalu asyik layan diri je..sapa x marah
keempat:mulut jangan macam puaka..membebel sini..membebel sana...

Rate

1

Follow Us
Reply 9# murder_inc

Setuju sgt......kurang keimanan dalam diri, senang dipujuk oleh syaitan......

Pengakuan ikhlas dr seorang yg bergelar SUAMI...

Nasi di rumah dgn nasi di kedai bukannya sama.Walau mungkin isteri kita seorang tukang masak yg handal n nasi di rumah sememangnya sedap, tapi klu hari2 makan lambat laun jemu juga.Sesekali kita hendak juga merasa nasi di kedai.Walaupn nasi itu mungkin tak sedap namun ia tetap menyelerakan.Kita gembira menikmatinya bukan kerana kesedapan… tp kerana kelainannya!  

Rate

1

Cemana nak mula ye.. akk pernah alami benda ni.. hancur hati akk.. puas suruh dia mengaku.. mati2an dia nafikan.. akhirnya terbongkar jugak.. kemuncaknya dia lepaskan akk.. akk dah tak kuasa masa tu.. redha aje..

Memikirkan anak2.. akk terima dia balik.. lepas dia janji tak buat lagi dan sign beberapa surat perjanjian (utk kepentingan anak2 akak).. 3 bulan akk asingkan diri.. cari kekuatan.. dan baiki kelemahan yang ada.. setengah tahun berlalu.. akk dah malas nak pikir panjang2.. jodoh.. pertemuan Allah tentukan.. akk hamba yang tak punya kuasa.. akk simpan semua cerita lama.. rapat2.. biar tak kena cahaya..

Selalu dia ckp.. rindu kat akk.. walaupun akk duduk sebelah dia.. akk paham sebenarnya.. dia rindu akk yang dulu.. periang.. bole buat lawak2 bodo.. ganaz.. kasar.. selalu layan dia tengok movie yang akk sendiri mcm nak termuntah tengok.. star wars lah... tiap hari tengok bola.. mulut akk ni.. leter.. mcm2 akk tanya.. buat dia gembira.. akk suka kalu dia gelak.. sebab dia pendiam dan susah nak gelak.. sekarang ni.. akk buat apa yang akk suka.. duduk dalam bilik akk.. mandi limau lah... mandi susu lah.. sental kaki lah.. kayuh basikal lah.. sampai dia tanya akk nak tunjuk kat sape.. laaa pulakkkk...

Dua minggu lepas dia.. bawak TV dan beli DVD player.. masuk dalam bilik.. deco balik bilik akk tuh.. dia ckp dia nak duduk ngan akk.. tiap malam dia akan cari cerita yang akk suka.. kelakar bila dia tengok bini2 ku gengster.. walhal eh.. dia paling tak suka.. tengok cerita camtu.. hati akk ni dah kosong.. tak pernah benci dia.. dia lelaki yang baik.. abah yang baik.. akk tahu dia menyesal.. dan cuba sedaya upaya utk kembali mcm biasa.. tapi tak akan mungkin..

Lelaki kena faham.. perempuan nampak lembut.. tapi semangat dia kuat.. kesabaran pun lebih banyak.. kembali bersama tak bermakna rela ngan apa yang berlaku.. Tolong hargai isteri.. kalau takut kehilangan dia..

pertama:jgn dipertikaikan kewangan suami..kalu isteri bergaji tinggi..jangan nak gah..kalau dengan ...
gigibudak Post at 30-8-2011 03:07 AM

bagi kaki, alahai itu aje ke u boleh pikir sebagai lelaki..

Reply 48# BlueRose99

heheh lawaknya statement itu...tapi it make sense gak kan{:4_185:}

punca kebanyakkan lelaki curang pd aku disebabkn PJJ mungkin...(Perkhwinan Jarak Jauh) bla tu terjadi mereka akan  jadi lebey sunyi walau hakikat mereka dh kawen...kadang niat utk curang tu x der pn...mungkin cuma terpengaruh ngan kwn2 sekeliling @ sekadar nk cuba2 jer...alih2 tersangkut pastu trus tangkap cinta...tu pendapat yg aku tau dn aku rasa seniri la...

Reply 2# faraway1

wowwwwww...panazzz btl ayat faraway...

Sebab suami tu tak sedar di untung kalu la mmg isteri dia seorang yg baik..

Tetapi kalu si isteri itu sendiri bermasalah,kuat merungut dan lupa di untung baik
kaji diri sendiri dan cuba perbaiki kelemahan yg boleh dibetulkan.

biasanya laki yg curang ni, sbbnya dia dpt pempuan yg terlalu baik..means, pempuan tu jenis yg mendengar kata...baik gile..smpaikan dia dh tak sedar diuntung n lupa diri..pastu, mula la cari yg lain..tp yuan yakin, laki yg mcm ni, dorg akan kesal atas perbuatan dia lebih2 lagi bila pempuan yg baik tu tinggalkan dia..n pmpuan yg dia curang tu, prangai mcam ntahpape..konferm dia nyesal pastu merayu2..tak pun gile bayang..siyes..
laki slalu camtu..

antara sbb yg me dpt daripada kawan2 yg mencurang:-
1)wife garang asyik nak marah je....hb bosan x mo balik umah
2)bila hb slalu o/s wife asyik blk kg...bila hb balik wife plak masih kat kg...aka hb is always left alone
3)wife surirumah dan jenis x amik kisah ttg dunia luar dari umah...hb bosan citer apa pun sume x tau
4)wife x reti berdandan....always t-shirt, kain batik, baju klawar (ni slalu yg wife surirumah)
5)hb x rasa diri dia mcm x kawin pasal wife abaikan ttg mkn minum, pakai, sakit demam, sx dan kengkadang hb balik kg ke pegi os pun wife x tau pasal x penah kisah...tau2 cukup bulan nak duit
6)pjj

tp ada gak kwn yg mencurang sbb
1)nak test market
2)nak menunjuk kat kwn yg dia pun terer
3)sx desire tinggi
4)for fun

Post Last Edit by snowyqueeny at 26-11-2011 11:12

Ada 2 sebab lelaki curang. 1) Salah si perempuan 2) Salah si lelaki

1. Salah si perempuan. Laki tinggalkan pasangan dia sebab ada something yang diaorang tak suka, perempuan buat (Yang ni masih ade harapan utk kita perbaiki diri kita kalo syg relationship tuh la)
  • Tak respect. Kalo gaduh ke tak puas hati ke jgnla nak tinggi2 suara tengking2 laki. Mmg lelaki akan rase tercabar dgn perempuan mcmni. Baibai la jawabnya. Setel secara baik kan boleh.
  • Mengongkong/super jealous terlampau. Laki nak pergi main futsal tak boleh, nak kuar lepak dgn member2 sekolah/kerja laki/perempuan tak boleh, nak g kerja pun soal mcm inspector polis. Sape tak rimas.
  • Acuh tak acuh dgn pasangan. Bila pasangan mintak pandangan korang berkenaan sesetengah perkara, korang boleh pulak buat dekkk je. Atau jawapan korang "Ikut awaklah". Pasangan korang mesti rasa korang ni membosankan, takleh pakai sebab korang acuh tak acuh je pasal diaorang. Tengah dating, boleh pulak bantai main mesej dgn kawan/org lain. Takde rasa hormat langsung.
  • Bosan. perhubungan selama bertahun2 akhirnya diakhiri ditamatkan kerana bosan. Tiada aktiviti yang menyeronokkan seperti mula2 bercinta. Pelbagaikanla/perbaharui aktiviti dgn pasangan, cara gurauan, panggilan lainkali.
  • Menyampah. Mungkin dah penat melayan kerenah bini/gf yang terlalu mengada2 atau demand lebih, akhirnya curang menjadi penyelesaian. Selama ini, selalu menipu untuk menjaga hati pasangan, tetapi hakikatnya…..
  • Selekeh. Haruslah lelaki tu nampak perempuan lain yang comel lote pandai bergaya lalu curang.

2. Memang salah si lelaki. Lelaki tu memang buaya, kebulur. Nih memang spesies tak boleh dibuat laki. Tinggalkan je, janganla risau. Laki jahat untuk perempuan jahat.
  • Sangap. Nafsu lelaki yang tak dapat dikawal juga menjadi punca berlakunya curang. Lebih-lebih lagi, jika tuntutan nafsunya tidak dapat dilayan oleh pasangan.
  • Awek lama kembali menjelma dan menggoda.

ok...aku dah tangkap laki aku curang

biasa hal2 curang-mencurang ni yang mendominasi adalah kaum lelaki/suami.
tapi perlu ingat...tepuk sebelah tangan tak berbunyi...yang layan@membalas perangai curang tu perempuan jugak. Dan sehina2 perempuan yang ada affair dgn lelaki2 curang nih tadi ialah perempuan yang tau lelaki ni dah berkeluarga. saje nak jadi orang ke-3 nak menambah porak peranda. (kalau tak tau tu lain cerita)

Sifat2 orang lelaki
1.Rasa hebat bila berkuasa
-tak kisah sebagai pemimpin rumahtgga, negara atau apa2 saja, lelaki suka nampak hebat.
-sebb tu kerana kuasa mereka sanggup berbunuh sampai hancur lebur bumi ni.
-jadi, walaupun dah kawen....ada plak orang suka..dia rasa saham tggi melonjak2. terasa sgt hebat boleh menguasai ramai wanita, kalau ada lelaki lain yang tau ramai pempuan suka dia..laki dia suka...

2.Tamak (cuba tgk atas dunia ni, kaum mana yang suka berperang2, berbunuh2 rebut harta,pempuan dan segala yg ada atas muka bumi ni? pastinye lelaki
-bila bagi betis, nak peha. sebab tu dalam al-quran ada kata lelaki bila dah pangkat, pastinya harta dan wanita dia kaan kejar (al-latta, al-manna, al-uzza)
-mcm2 alasan dia akan bagi...untuk puaskan nafsu kejar ke3-3 (al-latta, al-manna, al-uzza)
nih tadi....tapi yang pasti, 3 benda ni tadi yang akan heret dia masuk neraka.

3.Memberontak
-lelaki memang suka memberontak. tak semua yang buruk2. contoh mrk kalau dijajah mrk dihadapan memberontak utk kebebasan.
-kalau yang buruk contohnya apa yang ditegah tu lah dia suka nak cuba. walaupun contoh yang dia penah tgk, semua end up dgn keburukan dan pecah belah.....tapi die memberontak nak buat sebab dia rasa bila dia buat, akan bertukar jadi ending yang indah2 belaka....

4.pantang dicabar
-ada tu sbb pengaruh kawan2 tercabar dgn kawan2 yg pasang luar ni..
-ada tu x de sapa cabar pun..tapi dia rasa tercabar bila tgk org lain peluk awek lawa2....sexy2....walhal bini bertudung litup tutup aurat bagai.
(masa ni boleh perasan time dia mengutuk2 awek2 orang tu contohnye "iskk x malu ke kehulu ke hilir bawak awek seksi2 camtu....pempuan apa camtu x takut dosa ke....." walhal time mengutuk tu bijik mata dia mcm nk terkeluar tgk pempuan tu
-sebenarnye dia jelesssss yg amat lelaki lain ada awek2 yg sgt2 cantik (biasalah kalau haram tu lg membuak2 nikmat terbentang depan mata), bior bini kat umah tu sebenarnye lawa....kalo tak lawa, ada time nk kawen dulu sampai gila berebut2? heheh
-sebab tu kalau kita tgk yang ramai curang ni..bini kat umah tutup habis....tapi kekasih gelapnye mak oiii seksi tak hingat.

Tapi jangan risau.....kalau lelaki tu tapak syurga, 3 benda ni x menjadi kudis pun pada dia
(al-latta, al-manna, al-uzza).

“Dan tiadalah kehidupan dunia ini melainkan senda gurau dan main-main. Dan sesungguhnya akhirat itulah yang sebenarnya kehidupan, kalau mereka mengetahui.” (QS Al-Ankabut ayat 64)

penyakit keturunan.......