CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Dunia] Ummah Mesir makin sesat?

zorrro_03 posted on 9-6-2014 10:23 PM
Ttg anjing dapat rasa kita sayang dia atau benci dia tu mcm betul.

Tapi tang conclusion bahawa ...

dia tak extreme benci anjing..saya pun tak kata dia extreme

sosial dia dan sosial saya berlainan so pandangan tu tentu lain

ostad azhar lagi berilmu dari saya dan dia berkata mungkin dari background dia  hidup lama dalam masarakat melayu yang memang sebati anti anjing dan babi so dia mengikut arus gitu

saya hidup dalam msarakat yang bela anjing, dan saya baca banyak cerita jasa anjing , masarakat yang cintakan haiwan peliharaan cam kuda anjing kucing , jarang2 ada babi or ular as pet..ada tapi terlalu sikit..yang ramai ialah bela anjing dan kucing

saya tak simpulkan dia benci anjing..apa yang dia sebut tu saya tenguk u tube ceramah dia jawap soalan pasal anjing dan kucing tu mana lagi elok di pelihara so dia jawap lebih kurang macam saya cite tu

saya agak masarakat ARAB baik di mana pun lebih ramai depa bela anjing dari masarakat melayu yang bukan saja takmo bela anjing malah hina anjing

setuju tak?

nak cite pasal jasa anjing ni sangat2 banyak .letih saya bebel nanti tapi memang terbukti jasa anjing lebih banyak dari kuda kaldai or kucing yang manusia pelihara

tapi kita dok kene tanya pasai pa haiwan banyak jasa ni di musuhi kaum melayu or masarakat melayu begitu sekali, kut ye pun tak suka nak bela kenapa dok pandang depa hina or jelek or jijik? kisah pemuda gua pun ada bab anjing..dia dok di mulut gua sebagai penjaga manakala tuan dia tidoq di dalam..macam tu punye setia

kita ada dengar kucing jadi pengesan bom? atau jadi pengesan oang hilang? atau jadi pengawal perempuan pulang rumah soang diri? takdok kan?

kita dengar kucing tolong tuan dia berburu? bukan saya nak kutuk sapa2 bela kucing tapi saya nak tau saja pasai pa oang melayu lebih muliakan kucing yang tak banyak jasa berbanding anjing?

bukan saya suruh besok2 ni seme pi kedai binatang beli puppy dan mula bela depa

insiden ANIMAL INSTINCT yang leh detect kalo oang itu ada rasa takut tu memang true story..kawan saya kene kokak kaki ngan anjing, anjing tu sesat dari tuan dia ladang mana ntah, tau2 depan umah saya depan bawah kete dok lepak..menderammm aje..saya sekluarga ok ok aje tak di usik malah dia elok je legar2 nak memain ngan kami adik beradik esp abang saya..abang saya ni pencinta haiwan, pernah sanggup flush labi labi lam toilet takmo kasik jiran indian kami yang makan bewak kura2 labi2 bila depa dapat tahu kami jumpa labi2 sesat

anjing tu elok kat kami mai soang kawan..dia tgh makan kacang guren tu sambil sembang2 tapi mata dia dok jeling2 kat anjing..ni anjing sheperd cam kambing nya besaq tu..anjing tu dah mula menderammmm grrr..naik2 mulut dia nampak taring SAYA DAH SOUND KAWAN SAYA JANGANNNNNN LARIII RELAXXXX JANGANNNN PUSING2 KAT AKU..kawan saya mula pusing2 kat saya dan anjing tu dok ikutt sambil grrrrr saya dah naik sore jangann lariiii..relaxxxxxxxxxxxxx buat dekkk aje..kawan saya dah panik anjing tu dok ekori dia lalu dia lariiiiiii selaju2 nya

mana nak lepassssssssssss.. anjing tu terus terkam kaki..peha dia haa..di kokakkkkkkkkk nya ngammmmmm..melolonggggg satu estet..saya amik kayu dah dok pukul2 anjing tu syuhhhhhh syuhh halau dia, lari pi duk bawah kete abah aku balik..kawan saya tu dah macam oang gila ngan darah melimpah..oang papah dia pi sepital..itu jam gak oang kampung mai umah aku dok nak setel pasal anjing tu..macam2 idea paling popular suh kasik tloq buh jarum..nak bunuh laa tuuu..abang aku mengamokkk aduhhhhh...pak aku balik suh indian jiran kami amik..amik tali..ikat..abang aku dah gaduh2 ngan abah dah pasei dia nak bela anjing tuh ahahahaha..last2 aku tau anjing tu mati..ntah macam mana depa buat..aku pun malas amik tau

tu baru satu pengalaman..ada laaa dua tiga lagi..seme pasal oang melayu tak reti handle anjing..so ni bab ilmu pengetahuan aje

yang awek lagi besh..maklom la bertudung, eksen alimmm haaa..jalan pun takmo rapat2 ngan ahbang aji, lalu tepi umah jiran..poodle aje..alaaa anjing kecik tinggi buku lali aje..ko pijak pun dia mati..dalam rumah, ada pintu lagi tertutup..dari dalam umah tak padan saiz kecik dia..menyalak bising kami lalu..awek ni dari belah kiri aku terus melompattttttttttt haa..eeeeeeeeeiii anjingg anjingg ..dia lompat ke kanan aku siap peluk pegang tangan aku lagi ahahahahaha aku bantai gelak sampai nak nangis dia kene lahar ahahahahahaha..itu baru salakan anjing..aduhhhh awek oberc  lagik cam melahjanda tu..so apa nak di harap kalo awek2 tempatan tak penah jumpa anjing?

kalo jumpa anjing mana2 pun relaxxxx aje..rotwiller ke pitbull ke bulldog kee sheperd ke..ni seme anjing bengis lagi garang..pun kene relaxx cool aje..depa leh kesan emosi manusia, kalo emosi takut2 tu nanti takut di terjemah as oang jahat..so relax2 aje dah..takkan di apa apa kan

kalo yang melompat nak memain kiss2 tu salu labrador or anjing kecik2 tu jek..alaa nak memain bior ler..susah2 nanti leh basuh..abis cite yer dak

so kenapa nak kalut nau? jangan siksa binatang udah..kesian depa, tak kire haiwan apa pun walo anjing dan babi

education cam ni aje leh tolong masarakat melayu..pada aku asian people ni tak sangat gilakan pet pasei depa masih KUAT FAMILIY network

kokesen ni ramai gila pet pasal depa self individual, depa tadak kawannnnnn, seme sendiri2..depa utamakan individual aspect so last2 bab sosial or silatulrahim cam oang islam ni depa tadak..tu yang cari anjing last2 kata A dog is a man' s best friend

saya cuma nak pebetuikan tanggapan sesetengah oang je pasal anjing..saya tak suruh sapa2 bela anjing pun cam kokesen tuh

saya tak minat bela pet..bela bini pun saya tak mampu pada saya pasai pa nak bela2 seme tu cam burung dalam sangkaq seme tu..kesiann depa bio la depa bebas macam apa tuhan cipta depa..untung nasib depa kan ada Allah swt? nak simpan lam sangkaq arnab seme tu buat apa? budus

tapi tak makna saya unkind to animal beings. semuaaaaaaaaa nya ciptaan tuhan milik tuhan..so kene layan baik lah

anjing hanya haram dimakan tapi tidak haram untuk disentuh dan adalah harus untuk dipelihara jika untuk tujuan berburu, menjaga haiwan ternakan dan tanaman
jika dipelihara selain untuk 3 tujuan di atas, setiap hari pahala mereka akan ditolak sebanyak 1 qirath (bersamaan 1 bukit uhud)
wallahua'lam

Babai posted on 9-6-2014 09:21 PM
Bela jer. Pedulik kan dengan orang. Orang2 yang dok mengata dan pandang serong tu bukannya nak jag ...

btui tuh.. beli puppy rotweiler or german sheperd or pitbull..buat jaga rumah

bio depa kokak bontot2 pencuri yang pecah masuk rumah dan kendian nak rogol

kalo adik2 sini yang pompuan dok umah tidoq soang2 haa..ada anjing 2 ekoq misalnya jaga rumah di luar tu dah cukup bagus

make sure la umah tu berpagar so anjing tak lepas kuo kaco oang lain..bio dok lam kawasan rumah berlegar2..depa kenai laa bau tuan depa

kut mai penjahat nak rompakk..naik gate bio bontot depa kene kokak dek anjing haaaaaa...dengo depa salak teruihhh call polis..kan bagus

ni idak la mai sini tempek bite asikkkkkkkkkkkkkk kene pecah rumah peh tu kene rogol..peh tu wat muke sedih dan cakap dah takdirrrrr

awat bodoh sangat..ada otak tu pikio

kalo suami malas nak amik bini di bus stop kaa..bawak je anjing ko kat bus stop pandai la dia tunggu dan kenal tuan dia turun bas dan ikuttt je balik umah..sapa bani kaco? mai laa peragut..ko suruh jek..kejorrrrrrrrrrrrrrrrrrr yeop kejoooooooorr..bio dia kokak ngan helmet2 sekali haaaaa cam tuh

ni asik2 tempek sini bite sedih..trajedi di sebabkan kecuaian dan kebodohan kita sendiri..bleh terima kaaa? taaaak blehhh takk blehh, aku intelijen!!

ajinomotonosuga posted on 9-6-2014 07:41 PM
dalam hidup ni apa yang senang konan? nak berak pun kekadang kene meneran neran pasei sembelit.. t ...

sodap lak baca ngomelan aji

dani-rox posted on 9-6-2014 11:17 PM
i don't have any problem with that... kids have the purest heart.
tapi sedihlah kalo derang diaja ...

kat malaya, ummah spt @d'zeck  diajar utk bagi anjing makan telur yg disumbat dgn jarum

Acong posted on 9-6-2014 11:49 PM
kat malaya, ummah spt @d'zeck  diajar utk bagi anjing makan telur yg disumbat dgn jarum

eww... gile kejam

Follow Us
LUNCH posted on 9-6-2014 08:50 PM
Ummah mesir mana sesat sebab mereka lagi paham Quran bahasa mereka. Yang buat masalah besar ni orang ...

Bagi ummah melayu ini mereka lebih tekan kan baca quran kena berlagu kagu mendayu mneyanyi ikut makhraj pelbagai namun isi kamdungan quran sepatah haram mereka nak faham.

MarryPottet posted on 9-6-2014 11:27 PM
anjing hanya haram dimakan tapi tidak haram untuk disentuh dan adalah harus untuk dipelihara jika un ...

abis tu tujuan jadi GUIDE DOG, tujuan jadi anjing pengesan bom, pengesan dadah, anjing pengesan oang hilang or macam2 lagi jasa ..macam mana?

saya percaya bila islam berkembang ramai dulu nya bukan islam dari pelbagai puak dan budaya dan fahaman , yang masuk islam tapi depa masih kuat kepercayaan tertentu..misal nya percaya anjing ni sial dan jahat so bila dalam islam depa terutama yang kendian langsung jadi ilmuan islam ni mula BIAS or condong pada pekara2 yang menidakkan jasa anjing dalam hidup manusia dan depa lebihkan jasa natang depa suka walo kura kura misalnya

hang tau dak..anjing tak berpeluh , so depa berpeluh ikut lidah depa yang salu terjelir

pasal tu kalo bekas minum kita or bekas pinggan kita makan kendian ada sisa dan kendian mai anjing jilat2 dan makan sisa tu, bekas tu ko kene cuci 7 kali air bersih dan salah satu tu air tanah..nak sertukan dia pasei apa?

pasai air liur anjing tu untuk diri dia..

tapi kalo ko berburu..anjing tu geget ayam utan ko tembak or ko panah, tapi tak mati masih nyawa2 ikan..jatuh ke bumi pun masih hidup dalam semak belukar..anjing idung power so dia kesan dan dapat dan dia kokak ngappppppppp gitu terus mati ayam tu dan dia bawak kat ko dalam molot dia, ngonggong gitu..apa hukum makan ayam tu? dah jadi bangkai kaa ayam tu? ko tau bangkai tu haram..kan kan kan? ha apa hukum?

hukum dia harus dan halal dan wajib ko makan pasei ko mestinya tembak or panah dengan niat nak makan, baca bismllah dan tembak, peluru tuuu dan GG anjing ko tuuu dah di angga BENDA YANG TAJAM, salah satu syarat sah semelih so ayam itu halal di makan walo dah mati anjing ko 'semelih' dan air liur dia masa tu tadak najis or kekotoran or bakteria or germ pasei itu untuk tuan dia..tuhan cipta anjing macam tu, pasei tu dalam quran ada cite pasal anjing buruan tuh..so takyah sertu

jangankan anjing, kalo kucing or bewak pet ko pun jilat pinggan makanan ko..ko patut basuh gak bersih2 pasal nak NEUTRALISE kan germ

tanah ler mende paling baik neutralise kan germ or acidic bakteria seme tuh, sabun dari haiwan or tumbuhan pun asal tanah, arang pun asal tanah so dari pening2 pikir apa paling baik nahhhhhhhhhhh nabi kita yang manusia paling intelijen kasik tau basuh salah satu air tu air TANAH !!

pada aku basuh ngan sabun ka arang ka bikarbonat kaa pun  memadai..tapi paling afdal ialah tanah

pasai pa anjing haram di makan? pasai taring?  sapa kata haram di makan? yahudi.. kan? kalo ikut ortodok yahudi cam kawan aku sini, udang ketam shellfish seme tu tokleh di makan, ikan pun jenis yang ada scale dan ada fin..macam belud tu haram untuk depa..banyak nau pantang yang di adakan

aku tak pikir islam banyak pantang cengitu masalahnya aku itik pun tak makan..tloq itik pun arnab kanggaroo pelandok rusa seme tu aku gelik na makan tekak loya..aku TAK BIASA itu jek..sapa lalu nak cekik shilakaaaaaaaannn

bela nie

dani-rox posted on 9-6-2014 11:53 PM
eww... gile kejam

wa doa kan depa mati kena kanser mulut

nanti aku nak bela anjing & babi

Acong posted on 10-6-2014 12:01 AM
wa doa kan depa mati kena kanser mulut

sadisnya doa ko
ai doakan derang nih dikencing anjing jah

ajinomotonosuga posted on 10-6-2014 12:00 AM
abis tu tujuan jadi GUIDE DOG, tujuan jadi anjing pengesan bom, pengesan dadah, anjing pengesan oa ...

pleaese summarize your reply
koser nak baca panjang2 kat porum
kalau nak baca panjang2, saya akan gi merayap kat blog jer terus

dani-rox posted on 10-6-2014 12:07 AM
sadisnya doa ko  
ai doakan derang nih dikencing anjing jah

tak pun kena kanser perut atau usus sbb menzalimi binatang yg tak berakal

ajinomotonosuga posted on 9-6-2014 11:25 PM
dia tak extreme benci anjing..saya pun tak kata dia extreme

sosial dia dan sosial saya berlaina ...

Saya setuju bahawa idea anjing haram secara keterlaluan yg dilontarkan oleh penceramah menatijahkan insiden memanah anjing oleh satu lobai baru2 ni.  dan ia Tidak Bagus dan berdosa.

Org melayu muliakan bela kucing sebab pernah tahu kisah Abu Hurairah ra barangkali. Tak salah pun muliakan bela kucing.

Inseden shepherd kokak manusia ni mmg menyebabkan anjing pendek umur.  So ini juga sebab anjing dioandang serong...

So pandangan berbeza. Jgn sampai menidakkan usaha manusia spt uai dlm memperbaiki manusia semampu beliau.  

Acong posted on 10-6-2014 12:12 AM
tak pun kena kanser perut atau usus sbb menzalimi binatang yg tak berakal

Cong....bela harimau la cong

the_killer posted on 10-6-2014 12:29 AM
Cong....bela harimau la cong

bangkrap aku nanti

Acong posted on 10-6-2014 12:31 AM
bangkrap aku nanti

Harimau cepat jinak...kalo bela cadbury lagi susah...leh bela singa..ko tambat kat ruang tamu...harimau dalam bilik...harimau kumbang dalam bilik air...harimau bintang kat garaj....baru rumah aman damai...anjing susah kit...lidah terjelir2..

the_killer posted on 10-6-2014 12:33 AM
Harimau cepat jinak...kalo bela cadbury lagi susah...leh bela singa..ko tambat kat ruang tamu...ha ...

babi antara haiwan paling bijak

Ya ampun gemuk2 nya puppies ni. Motif anjing kurap jalanan Malaysia takda yang gemuk2 comel sebegini?