CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: annehuda

[2015] ANT-MAN [MARVEL MOVIE JULY 2015]

ok baru lepas tengok. so still fresh.
movie yang sangat light, takde hal hal yang mendalam macam batman. so senang hadam cerita yang simple
the friends - nak nak si latino tu mmg cool
the ants- lambang kerjasama--- thats what its all about anyways. i baru tau ada ant yang can fly *cough* ant-hony
the hero- someone yang kita boleh relate
heroin- love the hair. thats all about it. i masih teringat kan dia dalam lost
pym - i guess i cant shake image dia dalam basic instinct
avengers's falcon - cool fight scene
the bad guy - muka dia macam iron chef micheal symon plus micheal rosembaum (smallville). dia pun kurang impact. he still handsome though

Rate

1

tringat ms sekolah dlu, cgu add math suh buat motto kelas, 'Kuat mcm semut'
alasannya, smut klu buang dr tgkat 3 pn msih hidup

Kalau sesiapa yg tak pernah tahu sejarah ttg antman mcm aku. Cerita ini menerangkan semua asal usulnya.
Ada lawak, ada aksi, ada kasih sayang dan ada part sedih. Part anthony mati nak matikan watak lain tak boleh sebab ada sekuel... Jadi nak masukkan part sedih.. Anthony terpaksa dikorbankan...
Biasa je ceritanya bagi aku.

Semalam tgk..

Citer ni walaupun slow dan tak banyak action sangat tapi aku suka ke"Sempoi"an character Paul Rudd ni..
Sebab dia ni Electronic Genius yang memang hidup biasa rompak2 sikit dan memang takde didalam hati dia
yang dia nak jadi hero..

Berbeza dengan Iron Man yang kaya raya dan memang nak jadi hero sebab nak tunjuk pada rakyat begitu juga
Captain Amerika yang desperate nak joint army walaupun badan keding..

Baru aku tau yang Pym tu kenal bapak Tony sebab aku bukan pengikut Marvel Comic

Yang part lawak tu memang naturally dipersembahkan sebab klu sapa2 tgk lakunan Paul Rudd
memang sempoi dan funny.

Tak sabor nak tunggu sequel sbb after credit Prof.Pym ada reveal pada anak dia suit perempuan... sorry spoiler

Rate

1

nak tambah! LUIS stole the show

love love love him

baru perasan dalam komen2 kat utube , dalam filem ni marvel dah start bagi hint pasal spidey..  

Follow Us
Edited by johnmcclain at 26-7-2015 11:28 PM

Review :

Bagi aku, filem ant man ni filem ke-3 terbaik dari francais marvel dibelakang Captain America : The Winter Soldier dan Ironman. Aku suka dgn unsur humor yang diterapkan dalam storyline, even karakter Scott Lang (Paul Rudd) pun rasa yang idea menjadi 'Ant-man' ni sesuatu yang ridiculous tapi, filem ni berjaya mengangkat Ant-Man sebagai seorang superhero yang cool. Di dalam komik, Hank Pym ialah peneraju utama Ant-Man, dia umpama Bruce Wayne alter-ego bagi Batman dan Tony Stark alter-ego bagi Ironman, tetapi dalam filem ini, watak Scott Lang menjadi peneraju utama menjadikan peminat komik agak skeptikal. Nyata formula menjadikan Hank Pym (Micheal Douglas) sebagai mentor dan 'Ant-Man' di masa lampau berjaya diadun. As long we know Hank Pym ialah Ant-Man cuma kita tak tau apa kisah pengembaraannya dia masa lampau, mungkin boleh buat filem Spin-off untuk Hank Pym. Unsur kasih sayang bapa-anak juga memberi kesan dan motivasi di dalam penceritaan, diantara Hank Pym dan Hope Van Dyne (Evangeline Lily) dan Scott Lang dan anaknya. Watak rakan-rakan Scott Lang juga memberi rencah dalam humor yang ditampilkan.

Flaw dalam filem ni ialah watak antagonis, Darren Cross (Corey Stoll) yang aku lihat kurang karakter development. Wataknya juga kurang memberi impak sebagai villian utama dalam filem ini. Aku perasan filem-filem Marvel kebelakangan ni kurang memberi impak pada karakter villiannya. Marvel perlukan karakter jahat seperti Loki(Thor) dan Wilson Fisk (Daredevil).

Apapun,keseluruhannya filem ini adalah filem terbaik dari Marvel untuk tahun ni.

4.5/5

Rate

1

nk tgk tpi review mcm so-so je?

dah tgk mase raye aritu...

yg best: michael pena...maybe kalu die jd antman lebih best cite ni..

yg x best: selain di atas..

rating: 1/5..

johnmcclain replied at 23-7-2015 03:42 PM
Review :

Bagi aku, filem ant man ni filem ke-3 terbaik dari francais marvel dibelakang Captain Am ...

civil war dah release ke?  npe i x pasan..huhu

Note: Thread has been banned by manager

ok dah tengok.
first, takyah susah2 tengok 3D...tgk biase cukup.
pada aku action and technology tade berapa penting dlm cerita ni sbb aku terlepas pandang benda tu..
yang penting cerita ni mcm semua orang cakap jugak...lite, sederhana yet hilarious on certain part.
ade various aspect of life, love and laughter
seronok nak tengok.. pastu takde scene meleret mane.. tak bosan
pekembangan watak smoothly shown aku rase.pendapat akule.
otak tak penat nak pikir. and it was fun watching and knowing all the facts of many types of ant tu. hehehh
at first macam expectation semua kat sini awal2 haritu..apee lah ant man. sebab aku bukan peminat komik marvel pon.
but once u watched, korang will enjoy it.
p/s...tengok sampai skrin hitam. hahaha

aku bagi 4/5

Rate

1

aku miss 2nd scene after credit..igtkan ada 1 scene je ( yg kuar suit ant utk anak dia tu)...terus aku blah..rupanya pastu ada lagi extended scene ek? yg tu dia citer pasal apa lak?

nashrudean replied at 27-7-2015 08:18 AM
aku miss 2nd scene after credit..igtkan ada 1 scene je ( yg kuar suit ant utk anak dia tu)...terus a ...

aku pon telepas...hahahaha... ni nak tengok balik 2nd time

nashrudean replied at 27-7-2015 04:18 PM
aku miss 2nd scene after credit..igtkan ada 1 scene je ( yg kuar suit ant utk anak dia tu)...terus a ...

filem2 Marvel mostly memang akan 2 after credit scene..memang kena tunggu..

haha aku boleh terlelap masa pertengahan cite ni...aku ngantuk sangat agaknya atau ekon dlm panggung nyaman je ditambah dengan kerusi empok...

dah tengok.... I think It was better than avengers 2... tak meleret2.... awal sampai habis memang fast phase... scene citer2 pun tak bosan... action wise sgt cool dan menarik...! aku rasa superhero paling cool jatuh pada ant man... tah korang kena tgk sendiri... 5 stars !

Mmg best cita ni

da tengok citer ni smalam. ok la tak meleret.
4/5 star