CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

then gua terjumpa ni pulak
1 LANGKAH RM54,000

LANGKAH : Bawa 1 orang sahaja (ahli baru) dalam seminggu.

Dalam program '1 langkah RM54k' ini, dianggapkan anda membawa 1 orang sahaja (ahli baru) dalam seminggu dan melaksanakan 'konsep 100LP' setiap bulan. Bonus sebanyak RM54,541.20 akan diperolehi dalam masa 6 bulan jika anda dan setiap downline melakukan perkara yang sama.

Kiraan ahli dalam 6 bulan
Level 1 : 4 kenalan sebulan x 6 bulan = 24 orang
Level 2 : 24 orang x 4 kenalan sebulan x 6 bulan = 576 orang

Kiraan Generation Bonus dalam 6 bulan
Level 1 : 24 orang x 100LP x 2% (Bonus GB Level 1) = 48LP (RM181.20)
Level 2 : 576 orang x 100LP x 25% (Bonus GB Level 2) = 14,400LP (RM 54,360.00)
Level 3 : ......
Level 4 : ......

JUMLAH GENERATION BONUS ANDA PADA BULAN KE 6 = RM 54,541.20

mmg bole kaya la if joint then dapat cari downline..

but neway thank 4 the info..ni quote ko
Bonus generasi ni insentif penat lelah leader memperkenalkan,melatih rakaniaga/downline kepada  sykt selama mana downline setia bersama sykt.(MEMBUAT BELIAN ULANGAN MINIMUM)

tp honestly bg gua..this is just bla bla bla bla = ko dapat cari ramai downline ko kaya.

serius gua cakap banyak statement ko, gua dah byk kali dengar everytime bdk2 MLM ajak gua melabur..cume cara pengolahan ayat berbeza-beza..

jadi gua mmg mengaku orang paling tak suka dengan bisnes yg mencari keuntungan berdasarkan mencari downline..

if produk ko betul2 berkesan..tak  yah MLM pon..just one way untuk menjual typical products dengan harga yang berlipat ganda mahal.

bagi gua laa..ko kutuk2 MLM lain sume cakap tak and ko nya betul..salah satu cara marketing plan ko..and ko orang MLM gak kan?? so mcm tkd business ethic je kutuk org yg sama konsep ngn ko..

nak meniaga pun kecoh2.... hadoi cmna nak maju ni weiiii????

nak meniaga pun kecoh2.... hadoi cmna nak maju ni weiiii????
cmf_Pandora Post at 3-5-2010 08:13

nak meniaga..meniaga larr...jangan ar menipu...

maju ngn cara menipu nak buat hapa...

isk... rina nk ckp bab "pembayar bonus tertinggi dalam industri MLM " pulak nie...rina sll gak jadik mangsa kene dgr talk2 nie even aku mmg menyampah tahap gaban benda nie...suka sgt tgk reaksi tukang bg talk bila aku tny soklan yg derang dok goreng -kelentong aku walhal fact dia aku tahu...amik ko..tergagap2 bila aku ckp fact sebenar..rina nie kadang2 tuh suka bca fact2 pasal kesihatan..so time derang nk kelentong poduct ni boleh itu laa..ini laa....rina mmg dgr betul2 n laa 2 tuh rina tnya..'yg u ckp nie based on ur research ke?or u baca je apa yg upline u bg nie?''heheh
SEMUA MLM yg rina dgr  AKAN CAKAP,..derang kata derang laa yg tertinggi, bila dgr yg lain lak..benda yg sama...mana satu betul nie???

Follow Us
Reply 634# pseudo_kl

ha'ah betol btol...

nak mniaga... buat la btol2. dok tipu sana tipu sini x berkat.
talk sana talk sini tp semua auta bukan fakta... tak baik semua tu.

dgn auta2 semua tu akibatnya ada org yg menanggung susah...

guarblur..TTG artikel tu..tak mengejutkan pun sal  ko mmg ikhlas tanpa berselindung mmg syak curiga  ttg MLM ni..jadi mmg wajib la ko gunapakai artikel tu.ada cerita yg elok chating kat forum tu ko tak pandang/amik.
kat situ ada berbagai cerita bole dijadikan iktibar..bro..dalam hidup ni kena realistik jgn gunapakai  isu atas kepentingan yg memihak peribadi..mana mana isu yg memihak pd ko sokong/gunapakai..mana mana yg tak memihak pd ko PEJAM KAN MATA,TOLAK..?

Guarblur MLM ni mmg bukan jiwa awak..awak ngaku tolak MLM tak de apa yg saya  ralatkan ia berkenaan JIWA,MINAT. Awak bukan penerima/pemegang amanah tu.  Saya sbg org islam memahami situasi ini. setiap kehidupan ni diatur oleh PENCIPTA SEKIAN ALAM!..PEnolakan awak kepada MLM adalah kuasa TUHAN..Pandangan seseorang terhadap sesuatu perkara mmg berbeza..mana mungkin sama bosan la hidup...!

saya kutuk MLM lain..?isu ni terlalu panjang utk di ulas buat masa ini tetapi akan dibincangkan sedikit demi d=sedikit.Saya tak kan lupa atau buat buat lupa..dah malam bro utk menulis..

Guarblur apa yg lucu nya statement saya?jika apa yg saya katakan sama dgn bebudak MLM lain?Kerja org MLM ttp sama jadi  mmg betul gaya penyampaian berbeza..

rina 635# tanya la setiap leader MLM bagaimana cara pengiraannya...mesti ada cara pengiraan yg mengikut piawaian yg standart.maksudnya formula yg digunakan tu boleh dipadankan ngan sykt sykt lain..
Fakta?auta?sapa tu 4life ke? saya? ssaya ada ada fakta fakta menarik adakah mahu menerima kenyataan/fakta atau meremehkan fakta fakta..tu..

halaaaaaaaaa.... bertekak macam ni nampak gaya sampai kiamat la...
macam angle vs devil.. tak akan habis selagi tak join. join dulu baru tau. apa la yang korang dok cakap tipu tipu tipu  tipu niii.. apa yang tipu? buktikan je la fc ni tipu...
yang berbunyi ni selalunya tin kosong saja.
kalau dah labur duit tu pepandai la kasi cover balik.. ini aku tengok banyak yang labur pastu goyang kaki.. malas..segan...
pegi belajar buat sales dengan salesman yang jual anak patung tepi jalan tu..u all tau kan salesman yang datang kat u jual macam macam barang.. u duduk dan sembang dengan dia orang. belajar cara dan taktik diaorang.
then u apply dengan cara u. ini tidak.. asyik melalak nak tunjuk diri tu bagus dan betul.
sebab aku percaya dengan mlm.. orang biasa boleh jadi luar biasa...
tambahan pulak dengan fc ni.. memang lubuk buat duit pun.. korang tak masuk korang tak merasa duit korang cakap la tipu itu ini.. cuba masuk.. pulun.. dapat duit.. masa tu baru la malu sendiri..

dah la .. malas nak bertekak.. banyak yang aku surf dalam internet ni banyak yang cakap fc ni tipu.. aku masuk.. aku rasa ok saja.. yang tak masuk tu jangan pandai pandai nak cakap yer.. yang jenis pandai cakap ni memang aku surrender..

wahai semua umat kat sini kita citer pasal DCHL aka Friend club sajer tau..
jangan la campur aduk ngan MLM lain...kasi penin sajerla..
sebabnya ada MLM yg OK....FC tak OK

Reply 638# iblismerah

hahahahah iblismerah dah kena tipu ngan iblis mata sepet

Reply 637# anuar

bro..dalam hidup ni kena realistik jgn gunapakai  isu atas kepentingan yg memihak peribadi..mana mana isu yg memihak pd ko sokong/gunapakai..mana mana yg tak memihak pd ko PEJAM KAN MATA,TOLAK..?

quote ko tu, ko bole guna pakai untuk diri ko gak..ramai org dah betah ngan point2 ko.tp spt yg ko kata sendiri, mana isu yg memihak pada ko, ko sokong/gunapakai..mana yg tidak ko bt2 tk nampak..malas gua nak bt astro kt sini.

bagus la kalo ko cuba menggunakan pendekatan agama dalam marketing ko..hopefully tak menyelewang laa..

then apa fakta2 menarik ko tu?

pada orang2 FC ni, cakap selalu bom bang je..last2 bkn harta berkoyan-koyan..hutang yg meninggi gunung..then member yg dituduh MALAS nk maju ni la akan dirujuk balik untuk pinjam duit

Post Last Edit by pseudo_kl at 4-5-2010 10:18
halaaaaaaaaa.... bertekak macam ni nampak gaya sampai kiamat la...
macam angle vs devil.. tak akan  ...
iblismerah Post at 4-5-2010 03:37

baru balik function yang terkinja2 tu ker...? dah abis kene brain wash lar nih...

aku amik contoh ko, penjual ank patung tepi jalan lebih jauh baik dan bermaruah daripada orang yang jual air liur pastu dapat duit dari loan orang lain.

back to topicla ....
x perlu nk gaduh ttg MLM lain klu nk citer ttg MLM lain buka benang barula...
kita citer ttg MLM yg tak memberi manfaat kecuali tipu daya semata2 macam FC @ DCHL je

sama je bagi gua..kalo nak buka benang baru or discuss kat sini..motif pon sama, discuss pasal MLM yg makan duit org ngn jual air liur..

nak senang rujuk je kat sini http://www.mlmscam.net/

mesti byk info yg jelas bila korang bukak website tu

Reply  anuar

quote ko tu, ko bole guna pakai untuk diri ko gak..ramai org dah betah ngan poi ...
guablur7 Post at 4-5-2010 09:31

aku ingatkan orang mlm ni bertuhan kan duit..sebab tu abis sumer tiang dia langgar
bagus la tu..mudah2an menjadi insan yang kaya raye lagi beriman

mr blur..mana ada saya kaitkan agama ngan marketing plan..tu laa..awal sangat layan thread ni 9.31am..baca la post tu molek molek..tenang mcm post ko jam 5.00pm tu..
mmg betul TRANSFERFACTOR tak mengubati penyakit!betul!jika ada leader 4life claim gitu kau wajib belasah,kutuk kow kow..cuba ko bukak harakah.net.kat situ ada iklan produk MLM JUGAK AGAKNYA...Moto sykt tu ttg produk tu mmg tepat..bla bla bla..'BUKAN UBAT TAPI MUJARAB'
Mmg transfer factor BUKAN ubat, kolostrom,herba,dadah,sayur, enzime. Transfer factor ialah IMUNE IQ.seperti yg ko tau melalui artikel yg ko post tu..tf adalah an extrac white blood cell maka ia mempunyai maklumat utk mendidik imune system imune ketahap optimum, stabil. transfer factor adalah block block pembina Imune Iq bersifat dynamik.Tf bukan sahaja meransang imune seseorang yg mengalami lemah daya imune tetapi ia berupaya merendah/menekan imune bagi penghidap gejala penyakit AUTOIMUNE DISORDER..spt LUPUS,SLE,PSORIASIS,SINUS,diabetic type 1..ada byk penyakit aotoimune ni tak kurang 80 jenis!
MMg betul transfer factor bukan istilah perubatan..mmg tepat dakwaan tu..merujuk balik kjian Dr Henry Sheerwood Lawrence semasa membuat kajian tth penyakit T.B.. sherwood Lawrence telah menggunakan sell darah merah pesakit yg telah pulih dan memindahkannya kepada si penderita TB dan pulih! makanya dia membuat kesimpulan maklumat system imune  boleh dipindah pindahkan dari 1 entiti  ke 1 entiti lain..sal tu la di namakan TRANSFERFACTOR.
org ramai betah point saya..?.ada la org sealiran ddgn awk..apa yg di ungkitkan punnn..ttg pyramid,cari orang,sayada jawap punnn!.mmg ada gak soklan yg saya tak jawap cth harga brg MLM mahal,pembayar bonus tertinggi,comp plan yg ko post tu..
Nana 5788..trima kasih website tu..saya da surf cari kot ada 4life dlm list tu..ada ke..?4life scheme klasik MLM bkm scam mr blur tesilap tafsir kot..haa..haa..jgn marah mr blur yea..gurau je..jgn sentap..ko tak de aku maleh nak layan thread ni tau..
Mr guarblur saya cadangkan awak gi amazon.com cari maklumat ttg buku transfer factor kat sana..semoga membantu..

Reply 648# anuar

then post ko waktu bila lak akan tenang dan kurang emosi??gua baca post2 ko lewat mlm, sbb tu emosi kot?

Mr Anuar website MLM scam tu more kepada DCHL..so mayb byk MLM scam lain tak dimasukkan.

if transfer factor bukan ubat,,then nape harga die mahal dari ubat?sbb R&D ke?

if produk ko betul efektif2 dalam membantu perubatan..why MLM? patut nya buka cawangan kedai di merata tempat je??nape perlu  sampai tahap kene cari downline gak?? perkara ni yg buat aku benci MLM, cakap produk bam bom,power dan ramai pembeli..then suh jd downline, salah satu reason mayb dapat murah sket..nape kene buat sume tu?bila dah main cari downline ni, bukan jual barang dah tp jual air liur.

gua tengok sume MLM berpegang prinsip jual produk..but in the end ramai ahli nya jual air liur.salah satu faktor sbb nak duit cepat,logik ke if kita just menjual barang tanpa kedai dan secara individu, bole mencapai untung bersih RM54K sebulan..jadi ramai org MLM menjual air liur dan menjual impian palsu just untuk memenuhi barisan downline bawah mereka..produk just dijual sebagai syarat awal untuk menjadi ahli.

So skang apa beza MLM ko ngan MLM lain? mayb ko cakap ko bukan macam tu, org yg jual air liur..tp berani ke ko mengaku yg ahli2 MLM ko yg lain pon jual produk sebagai core kepada bisnes ko, bukan jual air liur. Penyakit jual air liur ni dalam MLM ni mcm wabak sbb sume org yg joint nak kaya cepat.

Jadi bagi gua tak salah kalo gua nak memberitahu kepada orang2 yg belum terlibat dalam MLM ni supaya cari alternatif lain.diorg bole berniaga, nape perlu joint MLM? modal yg sampai beribu ringgit tu baik dibuat pendahuluan untuk set up bisnes diorg.baik amik produk terus dari kilang, mesti lagi murah..if menerusi MLM, confirm harga dah mark up berlipat kali ganda.kalo macam tu macam mane nak jual dan untung banyak.

Skang mmg gua bukan dalam bidang berniaga tapi time dulu2 or masa belajar banyak gak cara gua cari duit..gua jual nasi lemak,jual air kepala, jual VCD, alat mainan budak2, buat tuisyen, amik part time bg motivasi..sume tu gua rasa lagi hepi dengan duit yg gua dapat.ramai member2 gua yg nak kaya cepat joint MLM and sume yg gua kenal tkd sorg pon yg success..now bila jumpa balik dan tnya,sume geleng kepala je.kete beso2 pon dah jual sbb tak cukup nak bayar installment bulan2..sapa yg malu?mcm mana ngan maruah diorg?diorg sampi tahap nk jumpa member2 lama pon segan.

sO sebab tu la gua cuba nak menghindarkan orang yg belum terjebak.banyak akibat die, bukan dari segi kewangan je tapi maruah korg jugak.