CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pendeta

[Tempatan] Edisi fitnah : Dalam kristian tiada kasta!

Dwdrum replied at 24-2-2018 11:40 AM
Copy lah banyak mana pun lobainita pakar penis .... i tidak terkejut pun .... maklum lah agama adi ...

Hahahahaha........lobainita pakar penis.....hahahahahaha

Tak baik you D.......Prrrrrrrrrrrrrrrrrpfffftght

Edited by sam1528 at 25-2-2018 03:13 PM
sofea_uk replied at 25-2-2018 12:26 PM
Bro Sam janganla memalukan Pader Kotejo, nanti terus dia menghilang..

Satu donia tahu nanti k ...

Ha ha ... kesian kan depa tu

Last2 pahaman geng lobai & lobainita ateis & pro ateis ni
- buraq = kuda bersayap

the plane ..... the plane

abam deeen(sengau2 slang mat salleh) ,@Maideen. , take note ye

Betapa punya kureng cerdik geng lobai & lobainita ateis & pro ateis ni .... bagaikan org separuh akai yg mabuk todi

Isu skg adalah ttg isra miraj & bukti tersebut. Tapi pada lobai & lobainita ateis & pro ateis ni buraq adalah bukti isra miraj

Sama lah macam aku tanya mana bukti 'singularity' ... hanya org kurang cerdik aje tanya

Tu pasal tak akan nampak mana2 org rasional yg tanya soalan tersebut

Dwdrum replied at 25-2-2018 01:27 PM
Oops ... ni perangai mengencing lah ni. Aku tau ... aku tau , bila ko mengaku dah jumpa buraq , da ...

Ha ha ... lobainita minah sewel dah marah pasal dimalukan dgn terhina sekali

Lol....bodoh pun simpan sikit gila sam.... u sudah jumpa bukti buraq wujud ?
You mean kureng cerdik sampai mati2 pikir
- buraq = kuda bersayap

Ha ha ha ha ... this is real funny

Kes dgn ko aku tak payah dah susah2 bagi bukti pasal ko dah mengaku jumpa buraq .... take note ye lobai king of tunggeng @katowjo , geng ko dah mengaku & skg dah bagi satu smash kat ko .... I just love it ... geng dah pukul geng

Kah kah kah .... lobainita minah sewel dah kena lagi ...malu ooi

Edited by sam1528 at 25-2-2018 03:24 PM
Maideen. replied at 25-2-2018 02:06 PM

Tak bai ...

Ha ha ... abam deeen(sengau2 slang mat salleh) masih buat2 berani & muka tebal

Apa yg dorong abam deeen(sengau2 slang mat salleh) sampai boleh paham
- buraq = kuda bersayap

Ha ha ha ha ... abam deeen(sengau2 slang mat salleh) belajar Islam dari gereja atau kuil yg mana satu?

The plane .... the plane

Ko setuju tak yg ko ni hanyalah taraf tukang sorak aje ... tak lebih ... kemungkinan kureng adalah

Kah kah kah .... abam deeen(sengau2 slang mat salleh) sekali lagi dimalukan dgn terhina sekali

Apa problem dgn buraq? Aku percaya ttg 'Isra Miraj' pasal ia adalah sebahagian dari rukun iman & ada pulak evidence

Yes & dah bagi pon bukti

sian pulak tgk sam dah meracau posting banyak2 nak tutup malu..

evidence kehulu ke hilir...

sam1528 replied at 25-2-2018 03:17 PM
Ha ha ... abam deeen(sengau2 slang mat salleh) masih buat2 berani & muka tebal

Apa yg dorong ab ...

Wow....hujah sam amat mengagumkan. Saya sugguh kagum. Dengan hujah sam yang mengagumkan ini maka saya yakin bahawa burqa itu kuda bersayap seperti yang sam telah hujahkan.

Yang bener,

Forumner Board Sendu.

Follow Us
Edited by sam1528 at 25-2-2018 07:20 PM
katowjo replied at 25-2-2018 03:51 PM
sian pulak tgk sam dah meracau posting banyak2 nak tutup malu..

evidence kehulu ke hilir. ...

Ha ha ... lobai king of tunggeng dah tertekan

Dah lah pahaman kelaut :
- Apa problem dgn buraq? = ada evidence utk buraq
Maklum lah pasal bukan bahasa jawa

Psssst .... macamana ko boleh pikir
- buraq = kuda bersayap

Ko belajar Islam dari gereja atau kuil yg mana satu?

Ha ha ha ha ... dimalukan dgn terhina sekali

Nak lagi lawak? Awal2 dgn gahnya mintak bukti .... last2 takut pulak bila ditanya bukti lagu mana

Aiyoyo tambi ... konfom lah ko ni kaki kencing

Boleh tak ko jawab soalan2 aku , post#650
Cuba ko jawab soalan2 senang . Pasal apa ko
(1) mati2 klaim Abu Huraira(ra) penipu? Dia telah mengaku on the spot berbuat demikian. Kalo org dah buat pengakuan bermakna dia jujur
(2) kata suka2 create hadith pasal kita boleh check dgn dua hadith berlainan iaitu #5356 & Sunan an-Nasa'i 2543 pasal hadith tersebut adalah mutawatir
(3) mati2 klaim : mutawatir (multiple attestation) = isnad (chain of narration)

(counter = 2)

Kah kah kah ... lobai king of tunggeng katowjo dah jadik pengecut pulak ... dok cari jalan nak lari ... kaki kencing yg tersohor kat CI ni

Maideen. replied at 25-2-2018 06:05 PM
Wow....hujah sam amat mengagumkan. Saya sugguh kagum. Dengan hujah sam yang mengagumkan ini maka s ...

Ha ha ... abam deeen(sengau2 slang mat salleh) dimalukan dgn terhina sekali & skg cuba spin pasal nak lari

Aku tepek apa ko cakap :
Wow....hujah sam amat mengagumkan. Saya sugguh kagum. Dengan hujah sam yang mengagumkan ini maka saya yakin bahawa burqa itu kuda bersayap seperti yang sam telah hujahkan.

Yang bener,

Forumner Board Sendu.
Kesian abam deeen(sengau2 slang mat salleh) , masih tak mau mengaku yg diri tu hanyalah taraf tukang sorak aje ... tak lebih .. kureng kemungkinan lah

Ni kes kena kencing dgn geng sendiri

Aku dah kata , geng lobai & lobainita ateis & pro ateis ni akan menangis , pujuk memujuk & kencing mengencing antara satu sama lain

Folks ... I am proven right again (take note ye abam deeen(sengau2 slang mat salleh))

Lobai eukaryote @M5 dah kencing
- buraq = kuda bersayap
Abam deeen(sengau2 slang mat salleh) pon togok lah kencing tersebut sampai 'eeeeerrrrkkk' sendawa

Oh ye , jadik abam deeen(sengau2 slang mat salleh) ni belajar Islam dari gereja atau kuil yg mana satu?

Kah kah kah ... hati abam deeen(sengau2 slang mat salleh) dah terbakar pasal dimalukan dgn terhina sekali .... the plane ... the plane

Edited by Dwdrum at 25-2-2018 05:22 AM

Sudah claim diri menang lah itu.....

Sedang kan bukti isra mikraj yang beliau bawa tidak bukti kan apa apa pun dari cerita masjid al aqsa hingga ke buraq ...

Penjelasan masjid al aqsa gila sam ..... tempat nabi bersolat ....

@sam1528

Edited by Dwdrum at 25-2-2018 09:37 AM
Maideen. replied at 24-2-2018 10:06 PM

Tak bai ...

Ada hikmat mengkaji hukum tuhan katanya.... akal hingga tinggal setitik   ......

Edited by Dwdrum at 25-2-2018 09:42 AM
sam1528 replied at 24-2-2018 11:11 PM
Ha ha ... lobainita minah sewel dah marah pasal dimalukan dgn terhina sekali

You mean kureng ce ...

Kes dgn ko aku tak payah dah susah2 bagi bukti pasal ko dah mengaku jumpa buraq .... take note ye lobai king of tunggeng katowjo , geng ko dah mengaku & skg dah bagi satu smash kat ko .... I just love it ... geng dah pukul geng

Looooooòoòooooooooool..........
U belum restock zanax kah gila sam .... lol....

Boleh lah ambil testimony i masukkan dalam list evidence u ada orang sudah jumpa buraq .....lol....
U kan scientist isle ..peminat u di board agama akan kagum dengan u  ..sama seperti hadith yang guna kan kaedah scientific hadith transmission..lol....

Edited by Dwdrum at 25-2-2018 09:54 AM
sofea_uk replied at 21-2-2018 11:01 PM
Nama sebenar Nabi Isa a.s  adalah Yahushua / Yeshua atau Eesho in Aramaic dan Eesa in Arabic.

...

Yeshua. ... The name corresponds to the Greek spelling Iesous...from which, through the Latin Iesus...comes the English spelling Jesus. The Hebrew spelling Yeshua appears in some later books of the Hebrew Bible.

Itulah banyak sangat tertelan najis sewaktu buat kajian u ..... kesian u ini terkena penyakit bodoh ....

Dwdrum replied at 25-2-2018 10:30 PM
Kes dgn ko aku tak payah dah susah2 bagi bukti pasal ko dah mengaku jumpa buraq .... take note y ...

hahahaha...gila benar sam nak lari dari bawak "evidence" buraq dia tu kan dw..sanggup dia post gini
sam1528
Kes dgn ko aku tak payah dah susah2 bagi bukti pasal ko dah mengaku jumpa buraq .... take note ye lobai king of tunggeng katowjo , geng ko dah mengaku & skg dah bagi satu smash kat ko .... I just love it ... geng dah pukul geng
nak lari sampai menipu dah..pas tu see folks see folkss..hahahah..

tu la..sapa suruh sam pi mengaku ade "EVIDENCE" pasal cerita mitos buraq..tak pasal2 kena menipu lagi..sam suka buat dosa je..pprrfthhh..maybe ajaran isle antara nya ialah selalu "menipu".maklumlah..buku mestika2 dia penuh ngan penipuan..masyaawloh

lahai sam..bagi je la "evidence" yang kau claim ade tentang kewujudan buraq tu...

kalu u bagi seperti kau kata "ada""evidence" tu..musti i taubat..i pi sembahyang ritual dan baca atthahiyat macam nabi buat tu..nabi selawat kat diri dia sendiri pun aku caya i akan terus tak mengunakan akal dalam agama yeslam..prrftthghhhh...

malah aku caya je semua "science hadeeesss" cam

nabi main ecah masa 9 tahun
kencing unta
batu leh sorok baju
pokok yahudi leh bercakap
matahri leh duk dekat sejenkal ngan kepala
malaikat dah seksa orang dikubur seblum tuhan soal di padang masyar
nabi dah tgk orang diseksa di neraka tapi kiamat takde lagi..syurga neraka dah ade manusia menghuni?
pra syuhada mayat tak reput berdarah lagi

ish...apa2 je lah cerita mistik mabuk ketum yang dikarang pak ereb sambil hisap candu tu

sam1528 replied at 25-2-2018 07:15 PM
Ha ha ... abam deeen(sengau2 slang mat salleh) dimalukan dgn terhina sekali & skg cuba spin pasal  ...

Steady Sam... teruskan usaha. Ramai dah penyokong pengganas Kristian dalam forum ni yang mengalah dan dah tak nampak muka pun.

Yang tinggal hanya 2 @ 3 kerat penyokong pengganas Krisitan yang masih ego dan tak dapat terima kekalahan dan hakikat bahawa dalam Kristian memang ada kasta.

Itu sebab diaorang terpaksa guna emocon gelak guling-guling untuk menguatkan argument diaorang yang lemah sambil mengubat hati diaorang yang lara.

Teruskan usaha Sam... yang benar pasti menang!  

Edited by sam1528 at 26-2-2018 11:52 AM
Dwdrum replied at 25-2-2018 09:21 PM
Sudah claim diri menang lah itu.....

Sedang kan bukti isra mikraj yang beliau bawa tidak bukti ka ...

Ha ha ... lobainita minah sewel merapu lagi

Pada ko tak ada bukti ttg isra miraj pasal ko
- TAK TAU apa tu mesjid
- mati2 & menyondol yondol klaim Nabi Sulaiman(as) kapiak

Bila aku mintak nak evidence buraq lagu mana

Ko mengaku dah jumpa buraq ... dah pegang pon .... lobai king of tunggeng @katowjo , take note ye

Kah kah kah .... lobainita minah sewel berpusing nak konar pasal kantoi dimalukan dgn terhina sekali

Dwdrum replied at 25-2-2018 10:30 PM
Kes dgn ko aku tak payah dah susah2 bagi bukti pasal ko dah mengaku jumpa buraq .... take note y ...

Ha ha ... lobainita minah sewel dah merapu bila dimalukan dgn terhina sekali

Oh yeah ... macaman ko boleh mati2 pikir
- buraq = kuda bersayap ??

Lu sudah ambil ubat ka ... ye lah anti depressant utk personal problem ko tu

Ni apa ko cakap :
Looooooòoòooooooooool..........
U belum restock zanax kah gila sam .... lol....

Boleh lah ambil testimony i masukkan dalam list evidence u ada orang sudah jumpa buraq .....lol....
U kan scientist isle ..peminat u di board agama akan kagum dengan u  ..sama seperti hadith yang guna kan kaedah scientific hadith transmission..lol....
Ha ha ha ha ... lobainita minah sewel tak mau jawab lagu mana nak evidence ttg buraq

Lepas tu , mati2 kata dah jumpa buraq & dah pegang pon

Ok lah .... TQ saya ucapkan ... tetiba ko merepek pulak

There is someting wrong with you

Kah kah kah ... lobainita minah sewel yg dah betul2 sewel

katowjo replied at 26-2-2018 05:36 AM
hahahaha...gila benar sam nak lari dari bawak "evidence" buraq dia tu kan dw..sanggup dia post gin ...

Ha ha ... lobai king of tunggeng katowjo dah mula mengencing .... nak lari lah tu

Cuba ko jelaskan , macamana ko boleh paham
- Apa problem dgn buraq? = ada evidence utk buraq
Ha ha ha ha .... takut benar bila org tanya ko soalan

Skg ko nak mengencing dgn ni pulak :
nak lari sampai menipu dah..pas tu see folks see folkss..hahahah..

tu la..sapa suruh sam pi mengaku ade "EVIDENCE" pasal cerita mitos buraq..tak pasal2 kena menipu lagi..sam suka buat dosa je..pprrfthhh..maybe ajaran isle antara nya ialah selalu "menipu".maklumlah..buku mestika2 dia penuh ngan penipuan..masyaawloh
Dah lebih 8 kali aku tanya ko : ko nak evidence ttg buraq lagu mana ?

He he he h e .... ko tak berani jugak jawab tapi merapu bagai org separuh akai yg mabuk todi

Psssst ... cuba ko tanya geng ko , lobainita minah sewel ... dia dah jumpa buraq & dah pegang pon ... .oops ... ko dah kantoi dimalukan dgn terhina sekali dgn geng sendiri

LOL , dosa lah , tipu sana lah , tipu sini lah ... bila ko ditanya : ko nak evidence ttg buraq lagu mana ?

Terus diam , tak mau jawab ... oh yeah .. bawah OSA ... kan kan kan

Ni lah dia , lobai king of tunggeng katowjo ... kaki kencing tersohor kat CI ni

Oh yeah .... pada ko
- buraq = kuda bersayap
Ko belajar ttg Islam kat gereja atau kuil yg mana satu?

Kah kah kah ... berpusing pusing lobai king of tunggeng katowjo konar pasal takut

katowjo replied at 26-2-2018 05:46 AM
lahai sam..bagi je la "evidence" yang kau claim ade tentang kewujudan buraq tu...

kalu u bagi sep ...

Ha ha ... lobai king of tunggeng katowjo konar sini , konar sana sampai telinga cecah jalan

See folks ... I am proven right once again

Lobai king of tunggeng katowjo , takut jawab soalan & skg cuba sedaya upaya nak ubah topik :

kalu u bagi seperti kau kata "ada""evidence" tu..musti i taubat..i pi sembahyang ritual dan baca atthahiyat macam nabi buat tu..nabi selawat kat diri dia sendiri pun aku caya i akan terus tak mengunakan akal dalam agama yeslam..prrftthghhhh...

malah aku caya je semua "science hadeeesss" cam

nabi main ecah masa 9 tahun
kencing unta
batu leh sorok baju
pokok yahudi leh bercakap
matahri leh duk dekat sejenkal ngan kepala
malaikat dah seksa orang dikubur seblum tuhan soal di padang masyar
nabi dah tgk orang diseksa di neraka tapi kiamat takde lagi..syurga neraka dah ade manusia menghuni?
pra syuhada mayat tak reput berdarah lagi

ish...apa2 je lah cerita mistik mabuk ketum yang dikarang pak ereb sambil hisap candu tu
Ha ha ha ha ... hang merapu bagaikan org separuh akai yg mabuk todi

Awal2 doh gah sgt cakap pasal Abu Huraira(ra) seorang penipu & hadith tak reliable. Ok ... skg boleh tak ko jawab soalan2 senang aje :
Boleh tak ko jawab soalan2 aku , post#650

Cuba ko jawab soalan2 senang . Pasal apa ko
    (1) mati2 klaim Abu Huraira(ra) penipu? Dia telah mengaku on the spot berbuat demikian. Kalo org dah buat pengakuan bermakna dia jujur
    (2) kata suka2 create hadith pasal kita boleh check dgn dua hadith berlainan iaitu #5356 & Sunan an-Nasa'i 2543 pasal hadith tersebut adalah mutawatir
    (3) mati2 klaim : mutawatir (multiple attestation) = isnad (chain of narration)

(counter = 3)
He he he he ... tetiba ko kecut perut & tak mau jawab pulak. Awal2 gah sgt cakap pasal kononnya Abu Huraira(ra) penipu lah , hadith tak reliable lah ... skg dah menikus pulak. Tak kan ini pon bawah OSA

Notice folks ... kaki kencing macam lobai king of tunggeng katowjo ni , takut benar jawab soalan

LOL ... ko lagi sekali kantoi dimalukan dgn terhina sekali

Kah kah kah .... lobai king of tunggeng katowjo dah tertekan pasal dimalukan dgn terhina sekali

Edited by Dwdrum at 25-2-2018 08:58 PM
katowjo replied at 25-2-2018 01:36 PM
hahahaha...gila benar sam nak lari dari bawak "evidence" buraq dia tu kan dw..sanggup dia post gin ...

Mahu lari dan tersepit ...  siapa lah ustaz ajar beliau agama ...... kuat menipu sangat ...  tapi kebanggaan gosh tau ...