CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lemontree4rest

aku rasa macam nak GILA...

Reply #59 indah1285's post

awak ne x selak-cum-bace ke pege2 blakang?!! :@

kan ke die da ckp, die da xdek kontek ngan lelaki....ini yg selalu memujamu, selalu, tanpa ragu... -anuwa jin

diparaya...aaa kongsiraya-chupp!-tan sri p ramlee-sempoii (muke cam mat rempit je mamat yg ckp sempoiii neh)-uniti ben-uniti ben-deyyy macchaaa, chikerawaraaaa...!!

bila awak teringat kat dia, awak istigfar la banyak... cuba palingkan semula ingatan awak ke alam nyata dan realiti.

saya rasa awak ni dah terperangkap ngan habit awak; setiap kali awak sedih ngan hubby awak cam menyesal kawin ngan dia dan cuba tenangka diri ngan mengingati kawan awak tu. lama2 benda ni dah adi habit pada awak... setiap kali hubby awak marah awak akan tenangkan hati dengan mengingati kebaikan dan kelebihan kawan awak tu.

ntah kenapa saya rasa perasaan yg awa alami ni lebih kepada satu zone yg awak wujudkan sendiri tanpa awak sedari as a mean to escape. maaf la kalau telahan saya salah... jgn layan sgt perasaan; sbb yg menguasai hanya emosi dan bukan akal dan lebih parah banyak hasutan syaitan masa tu.

sentiasa doa pada Allah utk mengatasi masalah awak ni... jgn bagitau husb takut nanti dia kecewa dan rasa tertipu pulak; kang lagi besar pulak masalah awak jadinya.

bila awak teringat kat dia, awak istigfar la banyak2... cuba palingkan semula ingatan awak ke alam nyata dan realiti.

saya rasa awak ni dah terperangkap ngan habit awak; setiap kali awak sedih ngan hubby awak, then u start rasa menyesal kawin ngan dia dan cuba tenangka diri ngan mengingati kawan awak tu. lama2 benda ni dah jadi habit pada awak... setiap kali hubby awak marah2, awak akan tenangkan hati dengan mengingati kebaikan dan kelebihan kawan awak tu.

ntah kenapa saya rasa perasaan yg awak alami ni lebih kepada satu zone yg awak wujudkan sendiri tanpa awak sedari as a mean to escape. maaf la kalau telahan saya salah... jgn layan sgt perasaan; sbb yg menguasai hanya emosi dan bukan akal dan lebih parah banyak hasutan syaitan masa tu.

sentiasa doa pada Allah utk mengatasi masalah awak ni... jgn bagitau husb takut nanti dia kecewa dan rasa tertipu pulak; kang lagi besar pulak masalah awak jadinya.

lemontree4rest This user has been deleted

Balas #25 magnus\ catat

TQ sbb sdui memahami dan mendoakan kesejahteraan...semoga kesejahteraan jg milik anda..

Balas #37 Maideen_jr\ catat

Aku lawan saper kata x lawan...klu x lama dah aku buat muka tembok cari dia kat kg. nya...mengenangkn aku cuba x ikut perasaan...aku bercouple dgn org lain smpai la jodoh aku ngan suami sampai.

Balas #59 indah1285\ catat

masalahnya aku menyukai dia...tanpa memikirkan wajahnya,hartanya, atau apapun keadaan dia..ia lahir dari hati...yg mengacau fikiran. Mujurla x la hari2 teringat kadang2 je...

Follow Us

Balas #60 nan_azizi\ catat

Sebelum kawin aku pernah bgtau suami aku pasal ni, dia pun tau...dan aku ada ckp nk pegi cari dan jumpa lelaki tu utk kali terakhir, dlm pd tu aku pikir mgkin aku boleh lupa dia, bila rindu terlerai....tp suami aku x izinkan.....mungkin dia bimbang aku akn berhubung semula dgn lelaki tu....

Jadi, lepas kawin aku dah x berhajat nk cari/jumpa lelaki tu lg, dan itu janji aku pd diri sendiri, pada masama aku x nk hati suami aku terluka sbb perkara ni...

Balas #63 kimmycunz\ catat

Betul apa yg dinyatakan....dulu masa berkawan dgn lelaki tu, diala penawar duka hati aku ni pasal i have family problem, bila sedih aku akn call dia dn berbual-bual dgn dia, tapi aku x pernah luahkan apa2 masalah pd dia, sekadar berukar-tukar cerita pasal study...masa tu dia dah kat U aku plak sekolah lg. Kerana dia ku smakin smgt nk bjaya dlm plajran dn akhirnya masuk u jg, cuma x sama u dgn dia.

Dan mcm ko kata...mgkin dh jadi habit dan mungkin aku mmg dh set fikiran aku, bila sedih ingat saat gembira bersama dia...jd sgala kesedihan akan hilang. Dia dah jd spt sumber kegembiraan aku tanpa aku sedar, dan kesannya sekarang amat sukar aku nk set balik fikiran aku supaya SEDAR dia ditakdirkan bukan milik aku...

Yang paling menyampah...elok2 aku dah x ingat dia...tiba2 termimpi plak tentang dia, dah ambil seminggu 2 plak nk stabilkan perasaan yg mencengkam jiwa....

Dulu aku harap sgt dpt jum pa dia, klu termimpi aku harap sgt nk pandang wajah dia, tapi x dapat, mgkin sbb aku sendiri dah x brp ingat rupanya mcm mn...setiap kali tu jg bila tersedar aku rasa sedih yg amat kerana x dpt lihat wajah dia...seolah-olah ada satu keinginanan yg tercapai....sangat Hampa.

Kadang2 terpikir klu aku jumpa dia mungkinkah masalah aku ni akan selesai...atau mungkin jd lebih parah...aku x tau....

dulu aku ingat aku sorng je yg pnah rasa perasaan camni...tp bezanya aku xkawin lagi....tp nak xnak ko kena gak hilangkan ingatan ko kt laki tu..kalu x mmg makin terseksa ar jiwa raga...aku rasa ko bukan cinta kt laki tu pn...tp ko xbleh lupa sbb menda tuh antara kenangan terindah dlm hidup ko kot..aku nasihatkan ko, jgn la hidup dlm kenangan ni..byk buruk dr baiknya...smlm yg dah berlalu tuh xkan dtg balik....better ko tumpukan utk hari2 seterusnya..tq

dear lemon tree...,

lemon tree., sayer x tau berapa umur awak. Tapi begini yer, kalo awak dah kahwin dan bergelar isteri ataupun mungkin ibu...awak sepatutnya berada satu tahap kematangan. Pada tahap kematangan tersebut, awak harus belajar mengawal kehendak dan kemahuan hati. Seperti kata-2 hamka" kalo berada pada 1 persimpangan di dalam kehidupan, pertama sekali tanya hati dan kemudian tanya akal...kalau kata-kata hati dan akal sejalan maka turutilah, manakala jika kata akal dan kata hati saling bertentangan, maka tinggalkan kata hati dan turutilah kata akal".

Biaser tak dengar kata-kata seperti ini.."Aku tak taulah pasal aper aku nak sangat beli beg tu? atau Aku tak tau naper aku asik suker je ushar mamat tu?
Saudari...kata-kata seperti ini biasa keluar dari mulut gadis remaja...Mereka hanya merasai kehendak hati yang lahir tetapi tidak sampai pada satu tahap mereka wajib melawannya..maksud saya begini.., pada usia saya ujian Allah di dalam melawan kehendak hati adalah satu kebiasaan..., mempunyai adik yang biadap tetapi harus menolongnya daripada gagal SPM, ditinggalkan tunang dan sebagainya.

Justeru, jika saudari masih tidak mampu melawan kehendak hati yang boleh membawa ke arah dosa..., saudari sebenarnya tak layak bergelar isteri.Isteri itu adalah permata hati seorang lelaki kerana pada isterilah sang suami meletakkan kepercayaan dan harapannnya.

Nasihat saya, belajarlah melawan kehendak hati, jika ia membawa ke arah dosa.

Sekian.

Balas #71 tarabas1976\ catat

betul tu hidup ni mana boleh ikut hati sgt, kena selalu berfikir mana baik dan buruk, kena kuat semangat la nk melawan perasaan mcm tu.

Originally posted by lemontree4rest at 27-10-2007 04:18 PM
Aku kahwin dgn suami aku sekarang sebab aku memang mencintai dia.....tapi dalam masa yang sama aku masih MERINDUI lelaki lain yang pernah aku cintai dulu..yang  geramnya sampai sekarang ingatan a ...

pompuan cam ko nilah yg buat ramai lagi pompuan tak kawin...semua ko nak...husband ko nak..ex pakwe pun kau nak jugak...bagilah lah chance kat pompuan lain...

uiiiksss   ni kes berat ni...

apa yg kite rasakan baik pada kite, tp tidak pada allah..
apa yg kite rasakan tidak baik pd kite, tp baik pd allah..
Siapa yg jadikn suami sebagai jodoh anda?

jgn terlalu mengikut hawa nafsu, mengikut bisikan syaitan..
lama2 ia akan merosakkan hub. suami isteri..
takde cara lain utk melupakn seseoang melainkn kite kene bijak menepis godaan yg dtg..
klu perlu, kite fikirkn keburukan yg ade padanya..
selain drp itu, tanam segala barang kenangan..
jgn dok belek2 lg..
dekatkn diri dgn allah, berdoa semoga die menguatkn hati anda utk menjadikn ingatan pd x bkn suatu yg penting..
Bykkan membaca al-quran..

klu anda btul2 ingin sebuah rumah tangga yg bahgia dan diredhai, anda perlu berusaha..
mmg susah, tp kene cuba, bkn sekali, tp berkali2..
setiap kebaikan ade dugaannya, tp allah sentiasa bersama kite..
tiada siapa yg dpt ubah suatu keadaan, melainkn dgn USAHA DAN KEHENDAK DIRI KITE SNDRI..
SEKIAN..

Reply #69 lemontree4rest's post

ko nih senget!! Sblm ko kawen dulu, nape tak gi buat muka tembok carik dia..??!! Dptkan black and white, ada possibilities x korang berdua.. Skrg dah kawen baru nak menyesal!! Ko dah buat pilihan.. Selebihnya ko kene terima jer lah!!..

aku rasa nak gila sebab ada orang nak gila macam ko ni
wakakaka

faslissen This user has been deleted
dah settle ke masalah ko?? citer la...

perasaan karut camni selalunya pempuan je yg rasa.. asal ada problem mula la nak compare with ex.. camtu la ko pun..

like one forummer said.. think .. if your husband do the same thing to you.. will u accept it? ke ko akan ngamuk?

ni la pompuan..

rase mcm ada post tadik..testing2..!!