CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ah_mao

masuk MRSM? atau tak?

Reply #60 ouragloco's post

thanks loco...

tp ada jugak kes budak yg takleh nak accept pembelajaran & suasana kat mrsm, aku pun tatau la nape..sbb aku tak pernah masuk mrsm..
adik aku masuk mrsm dr form 1, masa pmr,ok je result dia..tp bila naik form 4,tatau la apa mslh dia,sibuk duk nak blk tukar sek kat kg,tp mak aku suruh stay jugak..tak tau la apa yg dia duk tension kat mrsm dia tu..dia stay jugak sana smpai form 5..last2 spm,result dia teruk..nak mintak U pun tak lps,duk nganggur je kat kg..hmm..tp tu kes 1 dlm ntah brp ribu org la kot..bila adik aku yg bongsu beriya apply mrsm, dia punya la marah,dia kata tak pyh la duk asrama..baik duk umah je,sek je dkt umah..hehe..tp adik bongsu aku apply tk dpt pun,so sek je la kat kg..

pandai ke tak, belum pegi dah bleh nilai ke? ape la apeng ni.. kuat semangat sket..

dulu masa form 4, ramai student from skolah luar yg score tau.. sebab diorang ni serius sket belajar, tak mcm student mrsm (from form 1) byk main2.. hehe

ermm..tgk la apeng nk study ape..ktkan sc tulin..
kat skool lame cam kurang best sc die..
so better g mrsm..
tp kalo rs skool lame ok jek study..
xyah pi pon xpe..

psl kawan tu..toksah la pk kawan2..
nnt abeh f5 tinggal jugak derang..
kalo masok skool baru lg ramai kwn2 nnt..

pk2 kan laa..

Reply #63 prego's post

apeng blajar pun still memain lagi..

sabo.sabo.sabo.pegi.pegi.pegi.

Reply #59 ah_mao's post

apeng apeng..
bg sy kan..

xde terpilih ke xterpilih..tu sume rezki..beribu org apply ke ape ke..
rezki jek sume tue..
pandai bodo ker..ape ker..
asal kalo kite btui2 nk blaja..kat skolah pondok burok pon kite boleh blajaa..

cek jugak enviroment and subject you nk grab..
kalo you rs kat mrsm bley bwk you lg advance..go on take the chance..

good luck~

Follow Us
takpe... bila masuk nanti, bleh tgk sistem pembelajaran tuh.. then try to adapt..
memula tu jgn pikir pasal pressure, kalo asyik pikir pressure jek camane nak blaja..

kalo ade masalah, bleh refer kat cikgu homeroom or kaunselor..
kat mrsm memang cikgu amik berat pasal student.. kalo yg lemah tu, biasanye ade kelas tambahan, sebab cikgu2 takkan nak simply biar mereka yg lemah.. sekolah pun nak cemerlang gak, tul dak kira team work laa..

pasal kawan tuh, no problem.. sekolah dekat umah kan..
ujung minggu bleh jumpa ape..

Reply #64 purplehyppo's post

apeng amik pure science...
mcm ne nak tau skolah tu nanti ok ke tidak?

Reply #64 purplehyppo's post

yup.

masuk uni nanti, dah ader koleksi kawan2 baru.

masuk keja nanti, lain plak koleksi nyer.

masuk alam perkahwinan nanti, lain plak...

hehehe... kawan saling bertukar ganti maaaa... tak bley bawak pi mana pun berkawan nih... ko pikir masa depan ko jer lah apeng...

Reply #67 prego's post

takde lah sekerap tu kot leh kuar..

insya allah..apeng try..

Originally posted by eenaz at 6-2-2008 11:34 AM
TAPI biler kat jasin...nie terkejut lah jugak tgk depa 2 nie..bawa buku add maths yg kaler merah tue duk bawah pokok...buat exercise...
ya allah punyer lah tension sgt.... environment nyer lain.... ...

hahaha... aku ingat lagik buku add maths kaler merah tuh... fajar bakti ker haper... naik lunyai aku buat exercise kat buku tuh

kat jasin spesis selected top students... tu pasal ler environment nyer pun lain...

ishk.. ishk..manjer beno la ko ni apeng.. sib baik ko bukan adik aku.. kalau tak mmg dah kena seligi ngan aku...

aku tau perkara ni nampak cam remeh jer tapi INGAT ini akan jadi titik tolak dalam keputusan ko utk mencorak kehidupan ko yg akan dtg.. seharusnya ko kena pikir semasak瞡ya tapi jangan sampai rentung dah le... 1st thing yg ko kena buat listkan sendiri baik buruknya kalau ko amik keputusan nak masuk MRSM @ tak tu... ko kena amik kira semua perkara... jangan tinggal satu pun... tapikan dari gaya posting ko ni serius aku rasa ko tak yah la pegi... tinggal setahun lebih jer spm tu.. boleh ke ko sesuaikan diri kat tempat baru?? cam tak boleh jer.. ko terus jer kat sekolah skang + study betul sampai dapat semua A.. koku pun ko join habis瞐n... insyaAllah ko leh fly gak nanti..

sesusah sangat buat istiqarah ler..

Reply #72 aYuGiLeR's post

nak pegi ler.

sebenarnya banyak perbezaan antara belajar di asrama dengan bukan asrama, lebih2 lagi kalau asrama penuh.....persekitaran untuk belajar tuh mmg baik.....berbanding kalau kat umah banyak tarikan untuk tak belajar.......

lagi satu pengalaman yang bakal apeng timba.....pada pendapat loco orang yang pernah tinggal di asrama memandang dunia dengan cara berbeza dengan orang yang tak pernah tinggal di asrama......loco belajar banyak perkara pasal kehidupan bermasyarakat, macamana nak hadapi konflik dan dilema, persahabatan, percintaan, mengurus prioriti, mengurus diri, dan yang paling penting belajar untuk mengenal diri sendiri....sebab loco percaya orang yang berjaya ialah orang yang kenal diri sendiri....tau apa kelebihan dan kekurangan diri....so boleh act accordingly...lagipun loco percaya bahawa untuk mengenal tuhan, kita kena kenal diri sendiri dulu...

dan semua ni loco belajar daripada pengalaman loco selama 10 tahun di asrama sejak tingkatan satu sampai habis universiti.....

anyway, best wishes to you....good luck....

Reply #53 eenaz's post

wehh...aku pun mrsm jasin dulu...ko batch bile? aku spm 98...hehehe..
tapi mmg betul cakap ko eenaz...gile tension aku dulu masa kat mrsm jasin tuh...jadual ketat satu hal..pas tu masa riadah...sume budak2 dok bawah pokok baca buku....ya rabbiiiii....gile tension...aku ni dah la jenis aktif....aku tanya budak mrsm lain tak de pun mcm ni...tapi masa tu mmg mrsm jasin ni antara yg top...mcm mana aku blh masuk situ aku pun tak tau...untuk aku...aku rasa aku tak blh masuk la ngan environment cam tu....sentiasa bersama buku...oohh tidak....bg aku ade time belajar...kite belajar...time main kite main...tak larat la 24 jam mengadap buku je...masa tazkirah between time maghrib dan isyak pun budak2 kat situ dok bukak buku lagi...pendek kata 24 jam bukak buku....bile spm...heheh...masa tu mrsm jasin secara purata 7 agg....gile tak...makna nya result budak2 kat situ antara 6, 7 atau 8 agg je.....heheheh...tapi maybe aku salah sorang yg menyumbang result yg tak bape baik...aku cuma berjaya dapat 10 agg je....member2 aku sume 7/8/6 agg...sume fly oversea....aku pun dapat gak offer g oversea...buat medic kat ireland...tapi aku tolak sbb aku dah start blaja engine 1 sem kat UKM....tapi...pada pendapat aku...lain mrsm lain environmentnye....try la masuk dulu...rasa tak serasi...chow laaaa...ape susah....cuma masa aku dulu...aku rasa kalo aku rasa masuk mrsm yg biasa2 sket ok kot....sbb kawan aku dok mrsm BP asyik main je...die cakap tak de mcm mrsm jasin...kat BP...enjoy...budak2 pun biasa2 je...ptg je...sume turun mainnnn...wahhh...best kalo dapat masuk situ.....tu la...dr pengalaman aku...aku rasa kalo aku stay je kat convent ipoh nun...may be aku blh score lg bagus...heheh aku rasa je....tapi..ye lah...dah takdir kan....masuk mrsm ni aku rasa bnyk gak kelebihan die....terutama dr segi nak sambung belajar kat oversea...nak masuk U....nak dapat biasiswa/pinjaman....ok la jugak....ade pro and cons....dr pengalaman aku ni ko amik la yg elok2 je jadi panduan...heheh....nasihat aku....masuk je dulu.....peluang beb.....jgn tolak...cari kawan baru....cuba life baru....gud luck heh....

Reply #73 ah_mao's post

haaa.. tgk tuh.. apeng dah semangat dah
camni la baru bleh berjaya.. tak kenal maka tak cinta

kita kena berani buat keputusan dan berani berubah!
kalo org lain bleh, nape kita tak bleh??
uik.. cam pakar motivasi mrsm plak ingat zaman dolu2..

bertambah points utk masuk nih...

Reply #76 prego's post

mmg semangat..
tapi bila ngadap sahabat ku sorang tuh..
nanti jadik longlai balik..

Reply #78 ah_mao's post

bukan mrsm ko dapat tuh dekat dengan rumah ker? aper susah? suruh jer la kawan baik ko tuh lawat tiap minggu or something...

satu lagik, apsal sama kawan pompuan pun bley longlai?... ko ader sesuatuuu ker apeng?

Reply #78 ah_mao's post

ala apeng.. nanti bila dia kawin dia akan tinggalkan apeng gak.. or ade ke dia nak tunggu apeng sampai ke tua? takpe, jauh di mata dekat di hati
duk berkepit jek, lepas SPM nanti berpisah jugak..

cakap le, aku pergi kerana ilmu.. hihihi..