CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI XIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
mesmerize posted on 15-1-2013 04:25 PM
heheh kebetulan pulak contoh saya sama ngan nama datuk MizzNaza

Nama arwah uncle. Takpe, tak offended. Harapnya tetiba ade je nama tuh dlm list? Takpelah, nih baru bulan 1. Pjg lg masanya utk tahun ni, lembutlaaaaa hati kau pak arab!

attyalong posted on 15-1-2013 04:26 PM
info terkini , pakcik belah mak..diaorg tgh berbincang lagi..50-50..semoga semuanya dipermudahkan am ...

berharap sgt uncle belah mak boleh jd mahram. still berharap jugak...wpun dh putus asa smlm
semoga dipermudahkan urusan untuk kesana.

yupp selagi belum refund duit n pulangkan passport, mes pun masih berharap ada peluang lagi nak pegi

mesmerize posted on 15-1-2013 05:15 PM
yupp selagi belum refund duit n pulangkan passport, mes pun masih berharap ada peluang lagi nak pegi ...

Mes dah pernah rasa jejak kaki ke sana. Saya nih baru nak buat umrah fardhu. Masya Allah, apalah hikmahnya yg Dia aturkan di sebalik semua ini ya?

Assalamualaikum forumer semua,

lama betul menjadi silent reader.... nak mencelah x de topik..hehehe
byk kisah dikongsi bersama... suka saya membacanya....

Alhamdulillah sya baru sahaja mendaftarkan jiran sya untuk menunaikan umrah pada bulan Mac ni...
rasa sedih juga.. sepatutnya sya juga berdaftar sama tp terpaksa membatalkannya... mungkin bukan rezeki saya utk
menunaikan umrah bulan mac ni.. wluapa pun sya tetap gembira dpt membantu jiran sya... terasa diri sya pula yg akn berangkat sama.. tiap2 minggu akan menemaninya ke kursus umrah/haji...

buat sahabat2 yg akan menunaikan umrah.. selamat pergi dan kembali... semoga Allah s.w.t memberi kesihatan yg baik
dan dpt melakukaan ibadah dgn sempurna... Insyaallah....

Aslkm kawan2 semua.. officemate saya pun ada hadapi masalah pasal mahram. Dah siap semua utk bawa anak perempuan umur 15 thn utk pergi tp disebabkan xde mahram x dpt ikut. Kawan tu dh bercerai pulak. Jd mmg xde la nak bwk bekas suami pergi kan. Xde rezeki anak. Insya allah kaalu ada rezeki sy sampai ke tanah suci mac ni saya akan doakan moga dilembutkan hati pak arab tu. Insya allah. Sedih sy baca pasal mahram ni lak yg jadi isu. Bertabahlah ye.

Follow Us
ladY-appRhodite posted on 15-1-2013 09:46 PM
Aslkm kawan2 semua.. officemate saya pun ada hadapi masalah pasal mahram. Dah siap semua utk bawa an ...

Wsalam lady. Itulah yg diharapkan juga pd kwn2 lain yg boleh pergi menunaikan umrah tanpa masalah tolonglah doakan utk kami juga ya? Terima kasih sgt2

MizzNaza posted on 15-1-2013 11:17 PM
Wsalam lady. Itulah yg diharapkan juga pd kwn2 lain yg boleh pergi menunaikan umrah tanpa masalah  ...

insyaallah ..
mudah-mudahan mereka kaji balik isu ni ... sbb baru awal tahun kan.

assalamualaikum.. nak tny sgt2 kat sini kalau2 ada yg arif psl buat visa umrah.. mcm ni cite nye.. saya ni dah daftar umrah utk 9 march.. insya Allah nak pergi ber-6 dgn husben, anak2 dan ibu bapa saya.. td tgh dok pk2 psl nak submit documents and buat full payment minggu dpn.. skali br terpk.. kena bagi pasport.. masalah nye husben saya kerja di singapore berulang alik ke malaysia hari2 dan dia mmg perlukan pasport nak bwk pegi keje.. call TA saya dia kata 40 hari sblom pegi boleh bagi salinan pasport dulu.. tp 2 minggu sblom pegi dia nak original pasport utk buat visa, dan ms nak pegi br dia pulang blk.. jenuh nego, dia kata mmg tu procedure dia.. dia kata mmg amek masa 2 minggu utk process.. lps tu saja2 la try call office ustaz halim hajiumrah yg dkt seremban tu pulak.. org yg angkt telefon tu ckp dia perlukan original pasport dlm masa seminggu.. dia kata mmg amek masa 5,6 hari utk approve.

So persoalan kat sini nak tanya la pada sape2 yg lebih arif.. betul ke selama tu masa utk buat visa umrah..? boleh x kalau kita pegi sendiri kat imig ms nak chop/tampal visa.. so sehari je la pki pasport tu.. sebelum tu guna salinan dulu..boleh tak agak2 process macam tu..

tima kasih pada yg dpt membantu eh.. buntu ni fikir, x kan husben kena cuti sampai 2 minggu psl x de pasport.. cuti dia dah la x berapa nak ada psl company bagi setiap 6 bln..

stroberi79 posted on 16-1-2013 02:30 PM
assalamualaikum.. nak tny sgt2 kat sini kalau2 ada yg arif psl buat visa umrah.. mcm ni cite nye.. s ...

Assalam Stroberi79

Cuba PM rakan forumer kita Lipsofanangel kalau tak silap last year Lipsofanangel ada masalah gini time nak gi Umrah.

aily posted on 16-1-2013 02:49 PM
Assalam Stroberi79

Cuba PM rakan forumer kita Lipsofanangel kalau tak silap last year Lipsofana ...

ok tima kasih.. skang gak saya PM dia

stroberi79 posted on 16-1-2013 03:57 PM
ok tima kasih.. skang gak saya PM dia

Jangan lupa update kat sini.. mungkin ramai juga yag ingin tahu caranya..

Kawan mek pun menangis semalam bila dapat tahu mengenai isu mahram ni ..
Dia kehilangan ayah 2 tahun lepas , hanya ada ibu dan adik perempuan seorang..

Bertubi-tubi email TA Andalusia memaklumkan mengenai sekatan wanita bawah 45 tahun dan kanak2 lelaki bawah 18 tahun. Tanpa diiringi mahram/bapa. Kasihan kepada yang berkenaan. Bersabarlah

jom kawan2 kita doa ramai2 smoga isu mahram nie diselesaikan dgn segera

Ptg td dah walk in ke andalusia. PIC tak cakap byk pun, bagi je resit pemulangan pasport dan ambil pasport semula. Time tuh sayunya hati, pilu sgt terasa dlm hati. Surat consent, ic abah dgn surat beranak semua tertampal elok je kat pasport tuh tp tulah...dah Allah cakap bukan masanya lagi.

Bila tanya hal refund, nak kena pulang balik segala beg dan bukunya dulu. Baru acc dept diorg akan bagitau kemudian. Tp dia cakap tiket semua dah settle. Kwn2 yg ikut agensi lain macam mana cerita? Dpt full refund ke atau kena deduct jgk? Bab duit nih pun sedih jgk nih, bila tau dah terguna utk beli tiket semua tuh tp tak kesampaian jugak nih..Allahu Allah

MizzNaza posted on 17-1-2013 12:42 AM
Ptg td dah walk in ke andalusia. PIC tak cakap byk pun, bagi je resit pemulangan pasport dan ambil p ...

my SIL pun antara yang terlibat sama
dah book n byr ngan Andalusia
flight date 21 Feb
pegi berdua bwk anak dara sulung dia(umo 22 thn) since anak dia dh teringin sangat nk pegi
SIL n BIL dh pegi umrah 2 thn lepas
now tunggu panggilan haji pulak
cumanya, time dia pegi umrah dulu hanya sempat buat umrah sekali je katanya
sbb uzur syari'e
maka hati meronta nak pegi lagi dan tunaikan ibadat sebanyak mungkin
namun dah tertulis
bukan rezeki kali ni
bukan rezeki nak jadi tetamu Allah

Ptg td dah walk in ke andalusia. PIC tak cakap byk pun, bagi je resit pemulangan pasport dan ambil p ...

assalam ...

oo rupanya tak dapat refund full la yerk ...
beg & buku takpe la ..
ticket flight kalau dah beli ... cemana kisahnya ??
ehem ingatkan dapat full ...

ada yang dah tukar duit ker ??? untuk penerbangan Feb ...
ehem baru terpk semalam .. dok pk pasal dapat pergi atau tak??
tak teringat pasal tukar duit ..

rasanya dia refund duit ticket tu