CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Kes tuntutan faraid harta 2 bilion JJ didengar 25 Julai

iols bukan nk cakap apa la........family iols dulu penah ada EFFING BAD EXPERIENCE dengan lawyer Kamar Ainiah yg representing mak JJ ni.

Serious, kalau korang nk carik lawyer pembahagian harga (secara islam) STAY AWAY FROM HER! Unless you're some big shot then she will treat you nicely, but if you're no one......WALAUPUN KAU CLIENT DIA...KAU YG BAYAR DIA..... dia tetapppp treat kau mcm sampahhhhhhh siap keji-keji kau! DAMN SHIT! Menyesal aku tak lawan dia balik back then......

she replied at 18-5-2019 12:35 AM
Bukan omaknya yg nak harta

Tp adik badik arwah yang gunakan omaknya

kannnn.....Omaknyo dh tuo apo ey lagi nak buek ngan duit menggunong tu ah. Tak lain tak bukan, adik beradik yo la tu.

Tak dapek esey nak bersangko baik dah......itu yo yang jelas lagi di suloh.

cmf_premierleag replied at 21-5-2019 04:08 PM
kalo najib, ada anak lelaki 2 dr 1st marriage, 1 dr 2nd marriage
nazif
nizar

Harus Kak Mah bersilat anak2 bini tua Najib xleh dapat sesen pun...

Acikgomen replied at 22-5-2019 04:26 PM
Takde mau nye setakat sejuta sorang
1 billion pun 999 juta. Ni dua billion. Ada ke balu jj b ...

hahhaa...derang bukan ada hak pun atas tu....
ok lah tu sejuta.....dr tak dapat langsung.....

arwah JJ ada anak lelaki kot....
tapi ye lah....klu maknya tuntut...dapat lah lebih lagi ye tak..?

makmelah replied at 22-5-2019 04:41 PM
iols bukan nk cakap apa la........family iols dulu penah ada EFFING BAD EXPERIENCE dengan lawyer Kam ...

wowwww...  serious ke?  aku benci betul orang cenggini padahal servis dia dibayar kot...  bukan mintak dia represent secara percuma...

seri_mawr replied at 23-5-2019 08:28 AM
hahhaa...derang bukan ada hak pun atas tu....
ok lah tu sejuta.....dr tak dapat langsung.....

tak semestinya...  ada cases bila mintak check balik, mahkamah akan jadi lagi thorough...  sesilap dapat kurang dari yang pernah diperintahkan mahkamah...

Follow Us
eyansss replied at 23-5-2019 09:02 AM
tak semestinya...  ada cases bila mintak check balik, mahkamah akan jadi lagi thorough...  sesilap ...

aihh.....payah klu tamak ni...

entah la...aku ni tak pernah ada duit juta2...makanya....

org dah kaya nak lagi kaya...

klu aku ....aku amik tuk aku n anak2 boleh survive je...harta atas nama sendiri masing2 dah ada kan..?
lebih aku sedekah pada anak2 yatim atas nama arwah suami...
biar semua putih mata...

zidane2011 replied at 22-5-2019 12:47 PM
Kalau dah 2 billion kompem adik beradiknya tak hadap sejuta jahh mesti mauu lebih punya. Tp kan cm m ...

bila ada je anak lelaki, "hak" faraid gugur terus...  kalau takde anak lelaki baru la "hak" tu masih ada...  tapi hak beserta tanggungjawab, bukan buat joli...  jangan memain dengan harta peninggalan ni...  kalau termakan apatah lagi sengaja makan, rezeki tak berkat...

orang kita kalau fahami betul2 apa itu harta faraid, memang tak berani punya la nak rebut harta tu...

seri_mawr replied at 23-5-2019 09:06 AM
aihh.....payah klu tamak ni...

entah la...aku ni tak pernah ada duit juta2...makanya....

tamak tu biasa sebab memasing fikir harta tu buat joli, padahal harta faraid ni datang bersama tanggungjawab...  nak2 plak bila dah main bilion2 ni...  terang bijik mata, panjang akal nak merembat...

harta peninggalan ni, memula kena tolak segala hutang arwah...  pastu tolak hibah dan wasiat (kalau ada)...  pastu baru tolak harta sepencarian dan baki baru kira faraid...  dalam kes ni, kalau betul la yang menghasut tu adikberadik, mesti memasing nak mak diorang dapat lebih supaya diorang boleh paw mak diorang...  nak paw direct, hak sebagai penerima faraid dah gugur sebab arwah ada anak lelaki...

aku pun kalau la apa2 jadi kat suami aku, aku nak lepaskan bayar segalamala hutang dulu, pastu make sure hak anak2 aku dapat, baru la aku fikir part harta sepencarian ke, faraid bahagian aku ke apa...  yang penting, bayar hutang dan hak anak2...  harta ni kalau rebut2, bukan boleh bawak masuk kubur...

eyansss replied at 23-5-2019 09:08 AM
bila ada je anak lelaki, "hak" faraid gugur terus...  kalau takde anak lelaki baru la "hak" tu mas ...

tapi ramai yang tak faham....atau buat2 tak faham...

bila nmpk harta ..gelap mata.....
tanggungjawab x nak pikul...duit si mati sibuk nak...

gila betul....

eyansss replied at 23-5-2019 09:08 AM
bila ada je anak lelaki, "hak" faraid gugur terus...  kalau takde anak lelaki baru la "hak" tu mas ...

btul..kalau org yg tau hukum agama dia takkan mkn duit pusaka sewenangnya
sbb azabnya sgt pedih

seri_mawr replied at 23-5-2019 09:55 AM
tapi ramai yang tak faham....atau buat2 tak faham...

bila nmpk harta ..gelap mata.....

banyak yang buat2 tak faham...  padahal memasing tau yang tanggungjawab membesarkan anak2 jatuh pada bapa dan keluarga bapa...  kalau bapa tak tinggalkan sesen duit sekalipun, adik beradik bapa kena bertanggungjawab dan diorang takleh bising kalau balu/ janda/ isteri datang tuntut nafkah...  apatah lagi kalau ada harta yang difaraidkan...

aku suka dengar satu kisah ni, arwah abang takde anak lelaki dan dia dapat big portion sebab dia je adikberadik lelaki si arwah...  tapi duit tu dipulangkan pada kakak ipar untuk diberikan pada anak2 buah dan pada masa yang sama dia bertanggungjawab terhadap anak2 buah...  tak berkira walau sesen pun dan sentiasa ambil berat tentang anak2 buah...  punyalah luas dan lapang hati dia sampai Allah swt balas balik dengan melapangkan lagi rezeki dia...  yang menyampaikan cakap, memang lepas dia sara anak2 buah, rezeki bisnes dia semakin melimpahruah...

kan bagus kalau semua bersikap cam dia ni...

johan-adx replied at 23-5-2019 09:59 AM
btul..kalau org yg tau hukum agama dia takkan mkn duit pusaka sewenangnya
sbb azabnya sgt pedih
...

azab kat dunia dan akhirat...  dedua azab...

eyansss replied at 23-5-2019 10:01 AM
azab kat dunia dan akhirat...  dedua azab...

lg 1 mkn harta anak yatim...fuhhhh
dlm al quran brapa kali ckp psl ni..

Fight ur right acik..acik yg besarkan jj patot ada la bahagian acik.napa menatu and cucu nak sorok sorok pulak harta yg sepatutnya difaraid.btw kayanya arwah..

eyansss replied at 23-5-2019 10:00 AM
banyak yang buat2 tak faham...  padahal memasing tau yang tanggungjawab membesarkan anak2 jatuh pa ...

ni org tahu hukum ....
and org tahu mati itu pasti....
and tahu azab api nereka....

Acikgomen replied at 16-5-2019 05:36 PM
Boleh jadi juga. Billions kot. Busuk2 serpih duit pun depa dpt ratus ribu juge

Lain la rakyat ...

Orang negeri mana mertua tu? Sudahnya klu ada anak camana tu nanti. abg ipar iols meniggal, letak nama mak nya pun dh meninggal puluh tahun jugak.. nasib baik epf lepaskan kat kakak iols

kucingitam replied at 17-5-2019 09:54 AM
amboi mak mertua...kesianlah kat bini kawan tu yang dok ngadap peel anak laki dia seumur idup..

...

ad betul... mak kena muliakan tetapi hayat tinggal dng mak & isteri beza bnyak wo..

cadarblogsot replied at 23-5-2019 10:54 AM
ad betul... mak kena muliakan tetapi hayat tinggal dng mak & isteri beza bnyak wo..

ye la..ni yang mak2, ipar duai tak sedar bila membawang pasal menantu gitu-gini...

cadarblogsot replied at 23-5-2019 10:50 AM
Orang negeri mana mertua tu? Sudahnya klu ada anak camana tu nanti. abg ipar iols meniggal, letak  ...

Mertua acik tu jenis mcmtu dah. Tapi weols anak menantu takde layan pun peel sheols. Siap nganjeng2 lagi dgn pak mertua kalo dia start drama ngada2 dia tu

Dia takde la dendam kesumat kat org ke apa. Dia cuma perasan mcm dia boleh kontrol anak2 and laki dia je. Padahal takde sapa pun dengar ckp dia

Dah dah dahhhh jgn nak OT sangat