CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: PakMalau

BIARKAN SAHAJA HATI BERBICARA

Close [Copy link]
Originally posted by syeikhbelalang at 17-11-2006 10:29 AM

Tugas saya memperbetulkan apa yang awak tulis. Tulisan awak tak melambangkan matlamat dalam Rufaqa. Cuma jangan kaitkan dengan nama Abuya. Kalau awak tak mahu menerima pandangan, forumners yang ...

Betul kah tidak melambangkan matlamat rufaqa? Siapa sdr utk berkata demikian sdgkan sdr bukan ahli rufaqa. Sdr tidak habis2 cuba menyerang peribadi serihartatie....padahal pandangan sdr juga bukan pandangan yg tepat sebagaimana pegangan ahli2 rufaqa.

Originally posted by Mawar Merah at 17-11-2006 10:54 AM

Pendapat sdr juga bukan mewakili rufaqa dan ternyata sdr tertinggal fakta2 spt ini...

Mmg digalakkan tp lihat pada keadaan dan kedudukan serta peranan seseorg dlm jemaah. Jika peranan seseor ...

Saya tidak heran jika awak hendak menjadi sebagaii Tonto kepada Seri Harta. Bukankah matlamat dalam Rufaqa agar ahli jemaah dia bekerja sepenuh masa?

Originally posted by serihartatie at 17-11-2006 10:59 AM

sy ni maleh nak jawab sebb nanti dikatakan BIAS dan ada kepentingan diri lak...so kak mawar dah bagi jwpan yg terang dan jelas ttg strategi Abuya kepada belalng yg nampaknya masih BELUM FAHAM SEPENUHnya selokbelok strategi dalam JEMAAH RUFAQA...

Saya bukan nak mengkritik awak. Dan saya rasa saya lebih mengenali awak dari Mawar Merah. Cuma awak masuk dalam Forum. Dan tulisan awak bukan maksum. Sedikit sebanyak tentu ada cacat celanya.

Dan saya minta pehak MOD bersikap profesyenal. Kalu Seri Harta nak buat sajak ker atau novel ker atau buku ker, itu hak dia. Lagik baik jika dapat diterbitkan terus. Cuma dia masuk dalam berforum.

Terpaksalah mengikut peraturan forum. Mengkritik dan menerima kritikan.

Originally posted by Mawar Merah at 17-11-2006 10:54 AM

Pendapat sdr juga bukan mewakili rufaqa dan ternyata sdr tertinggal fakta2 spt ini...

Mmg digalakkan tp lihat pada keadaan dan kedudukan serta peranan seseorg dlm jemaah. Jika peranan seseor ...

Kepada Mawar Merah, lepas nie saya hendak bersikap profesyenal dengan awak. Klau awak sanggup mengkritik , itu hak awak. Tetapi biar secara adil dan  bukan menjadi sebagai Tonto kepada Lone Rangger. ]Saya lebih mengenali Seri Harta dari awak . Dan masak sangat akan perangai dia.

Tapi bab awak , saya amat menghormati suami awak. Tal sampai hati pelak hendak mengkritik awak. Tetapi jika berdebat bpleh menambahkan kematangan berfikir, saya rasa tak salah untuk kita sama2 memperbetulkan keadaan.

Originally posted by syeikhbelalang at 17-11-2006 11:11 AM

Saya tidak heran jika awak hendak menjadi sebagaii Tonto kepada Seri Harta. Bukankah matlamat dalam Rufaqa agar ahli jemaah dia bekerja sepenuh masa?

Nampaknya sdr langsung tak paham penerangan saya di atas yg juga merupakan pegangan ahli2 rufaqa ...patutlah sdr tak dpt betul2 ikut rufaqa selama ini biarpun sdr menunjukkan keprihatinan.

Nak jadi juru suara rufaqa di sini tapi sumbang dan memburukkan nama jemaah dan abuya.

Originally posted by serihartatie at 17-11-2006 11:19 AM

dah melampau si belalang nih...mawarmerah pula dikatakannya TONTO...sakit sungguhhatinya bila mawarmwerah memberitahu hal sebenar dlm jemaah...jadi apa sebenarnya MAKSUD awk?..utk mengelirukan  ...

Bukan saya melampau. Itulah realitinya. Mawar merah yang telah saya kenali sejak mula berforum.

Maaf kalau terasa.

Berkata benarlah walau pun pahit

Follow Us
Originally posted by Mawar Merah at 17-11-2006 11:22 AM

Nampaknya sdr langsung tak paham penerangan saya di atas yg juga merupakan pegangan ahli2 rufaqa ...patutlah sdr tak dpt betul2 ikut rufaqa selama ini biarpun sdr menunjukkan keprihatinan.

...

Saya tak pernah memburukkan Abuya. Malah saya amat menghormatinya.

Cuma sikap dikalangan pengikutnya. Topik dia Jemaah mengalakkan ahli2 dia bekerja sepenuh masa dengan Jemaah. Dan bukannya bekerja makan gaji.

Adsakah ini lari dari konsep perjuangan Rufaqa?

DAH LER TU...

klau cam ni, biarlah thread ni tutup jer.....sy dah PM pada Antique..

minta MOD buangkan post2 yg tak berkenaan dgn NOVEL yg dipaparkan ini...

sy tak suka thread ni jadi lain lak...ini bukan masalah kecilhati atau tdk menerima kritikan  tapi masalah ada forumners yg tk faham bahasa dan tidak pandai menilai kesesuaian thread...sikap forumners spt belalang yg tdk pandai menggunakan keprofesionalan dlm berforum.

And now, the end is near;
And so I face the final curtain.
My friend, Ill say it clear,
Ill state my case, of which I''m certain.

Ive lived a life thats full.
Ive traveled each and evry highway;
And more, much more than this,
I did it my way.

[ Last edited by  serihartatie at 15-1-2007 01:19 PM ]

Originally posted by serihartatie at 17-11-2006 11:28 AM
DAH LER TU...

klau cam ni, biarlah thread ni tutup jer...

minta MOD buangkan post2 yg tak berkenaan dgn NOVEL yg dipaparkan ini...

sy tak suka thread ni jadi lain lak...

And now, the  ...

Ampun Dan Maaf. Minta jangan melenting.

Bukankah perbezaan pendapat itu RAHMAT?

Bersikap profesinal dalam apa jua urusan. Ini bab Forum.

Mengkritik, dikritik dan apa jua isu perbahasan. Terimalah dengan hati yang terbuka.

Maafkan saya kalau terasa.

Originally posted by syeikhbelalang at 17-11-2006 11:21 AM

Kepada Mawar Merah, lepas nie saya hendak bersikap profesyenal dengan awak. Klau awak sanggup mengkritik , itu hak awak. Tetapi biar secara adil dan  bukan menjadi sebagai Tonto kepada Lone Rangger. ]Saya lebih mengenali Seri Harta dari awak . Dan masak sangat akan perangai dia.

Tapi bab awak , saya amat menghormati suami awak. Tal sampai hati pelak hendak mengkritik awak. Tetapi jika berdebat bpleh menambahkan kematangan berfikir, saya rasa tak salah untuk kita sama2 memperbetulkan keadaan.

Saya bukan nak jadi tonto...saya bela seri kerana dia selaras dgn pegangan rufaqa dan minda abuya. Saya bukan bela peribadi seri tapi minda dan pegangan seri yg merupakan minda dan pegangan ahli2 rufaqa. Kalau nak refer pd pembelaan peribadi.... saya sendiri pun byk kelemahan.

Lone ranger seri di sini, ini adalah kerana kemampuan diri dia, di mana kadang2 saya sendiri pun tak mampu dan tidak berkesempatan utk berhujah membela abuya dan menyebarkan minda2 abuya di sini. Utk pengetahuan sdr, peranan seri di forum ini, sebnrnya mendapat perhatian dari pihak atasan rufaqa dan mendapat restu dr mrk.

Baiklah saya ceritakan di sini ok..sebagai org yg cukup mengenali seri berbanding dgn sdr....

Pembelaan seri yg ikhlas terhadap abuya dan minda2 abuya di forum ini serta peranan dia membantu perjuangan rufaqa di luar dr alam cyber ini dgn bersungguh2 meskipun ketika itu dia masih lagi seorg peminat atau pemsimpati rufaqa dan belum pun pernah bertemu abuya semasa dia mula2 join forum ini dulu .....telah membuatkan seri mendapat perhatian yg istimewa dr rufaqa. Dan dr sinilah sebnrnya seri di bawa lebih jauh ke dlm jemaah.

Seri juga kini bukan seorg yg no body di dlm jemaah rufaqa spt sdr mungkin andaikan. Dia punya jawatan dan peranan yg di lantik sendiri oleh abuya...jawatan apa, sdr cari sendiri...

Mustahil org yg tak faham dan tak selaras dgn minda abuya, boleh dilantik utk sesuatu jawatan dlm jemaah. Jadi fikir2kanlah....siapa di sini sebnrnya yg tak faham dan tak selaras dgn minda abuya.

Utk seri...maaf akak bagi tau skit ok...semata2 utk elakkan fitnah pada seri berpanjangan tak sudah2.

Originally posted by serihartatie at 17-11-2006 11:59 AM

really touching...

tapi sebenarnya tk layak utk terima semua itu...

sy masih rasa sy no body dlm rufaqa...dan kehadiran sy dlm jemaah tdklah membawa apa2 signifikan...

apapun, tq kak ...

Itulah hebatnya abuya sebagai guru mursyid...abuya telah berjaya mendidik anak2 buahnya....biar bagaimana dan apapun peranan seseorg anak buah dlm  jemaah tapi perasaan no body, tak layak, tak menyumbang apa2 dsbnya tetap subur di sanubari...itulah jiwa hamba yg sentiasa di latih oleh abuya utk kita semua terus subur2kan.

tq abuya...:tq::tq:

Dengar citer geng rufaqa baru2 ni sibuk berkursus dan berkuarantin! Kononnya untuk melayakkan mereka terpilih sebagai para ikhwan imam almahdi. Maklumlah mengikut kata abuya mereka..."daulah dah dekat sangat ni, siapa yg tak ikut kursus akan ketinggalan" Hehehe.....kena kuarantin :hmm:   Sekali dengar macam kes ayam kena virus SARS je.

Lepas lulus kuarantin....mereka akan dikurnia sebatang "tongkat power" Abuya. Buat pengetahuan forumner sekalian....tongkat power yg dimaksudkan ialah berupa seperti kayu penggaru gatal belakang dimana dihujungnya ada bahagian yg bengkok spt garpu makan. Biasa tedapat digerai2 cenderamata dan kraftangan. Kabarnya disetengah negeri..mereka dikehendaki membayar RM100.00 untuk sebatang "tongkat power" tersebut!

Hai...sdr mawar merah dan seri dah dapat "tongkat power" ke? Hehehe.......:geram:

Originally posted by Mawar Merah at 17-11-2006 11:50 AM

Pembelaan seri yg ikhlas terhadap abuya dan minda2 abuya di forum ini serta peranan dia membantu perjuangan rufaqa di luar dr alam cyber ini dgn bersungguh2 meskipun ketika itu dia masih lagi seorg peminat atau pemsimpati rufaqa dan belum pun pernah bertemu abuya semasa dia mula2 join forum ini dulu .....telah membuatkan seri mendapat perhatian yg istimewa dr rufaqa. Dan dr sinilah sebnrnya seri di bawa lebih jauh ke dlm jemaah.

Seri juga kini bukan seorg yg no body di dlm jemaah rufaqa spt sdr mungkin andaikan. Dia punya jawatan dan peranan yg di lantik sendiri oleh abuya...jawatan apa, sdr cari sendiri...

Mustahil org yg tak faham dan tak selaras dgn minda abuya, boleh dilantik utk sesuatu jawatan dlm jemaah. Jadi fikir2kanlah....siapa di sini sebnrnya yg tak faham dan tak selaras dgn minda abuya.

Utk seri...maaf akak bagi tau skit ok...semata2 utk elakkan fitnah pada seri berpanjangan tak sudah2.
...

Terima kasih kerana sudi membalas. Tak pernah saya nak membuat kenyataan bab fitnah. Alhamdulilah kalau dia dapat membantu Rufaqa terutama dalam dunia IT, biar pun dia mula sebagai simpati.

Biarlah saya terangkan diri saya pulak. Kenapa tak dapat bergabung mula dengan Rufaqa walau pun telah 22 tahun saya mengenali Darul Arqam dan seterusnya Rufaqa.

Saya bertugas dalam perniagaan IT di Kamunting. Masa tu pejabat Rufaqa hanya terdapat di Ipoh , Seri Manjung dan Tanjung Malim. Di Taiping ditutup kerana kekurangan insan untuk membantu. Kerana jarak yang berjauhan saya cuma dapat membantu Rufaqa terutama dalam dunia IT. Dalam Rufaqa di ipoh tak sama dengan zaman Arqam dahulu. Banyak kawan-kawan yang bertukar jawatan.

Saya membantu apa yang termampu. kebanyakkan bantuan saya beri pada sahabat terutama di Penang dan di Taiping, sewaktu masih beroperasi.  Waktu Rufaqa mula beroperasi Saya tak kenal Pengarah Rufaqa di Ipoh  . Sekarang Ruifaqa dah buka di Taiping kembali. InsyaAllah saya akan membantu kawan-kawan seperjuangan yang termampu.

Apa-apa pun takkan saya nak menghebahkan kegiatan saya pada umum. biarlah insan lain tidak mengenali diri saya. Namun berkat dengan tawasul saya pada Abuya, banyak peristiwa-peristiwa ajaib saya alami. Yang setengah tu tak pernah dialami oleh ahli Rufaqa yang lain.

Seperti saya pun tidak tahu dari mana datangnya idea untuk berforum, memberi minda dan memberi jawapan setiap permasalahan. Biar pun apa yang dipandang oleh insan lain. Sebelum pengharaman Al-Arqam , boleh dikatakan saban bulan atau pun 2 minggu sekali saya mendengar ceramah Abuya samada di Kampung Sempadan, di Sungai Pencala, di Batu Hampar Beruas dan banyak tempat yang lain lagik. Abuya bagi saya adalah idola saya.

Tetapi selepas pengharaman cuma sekali sahaja saya dapat berjumpa dengan Abuya yakni pada tahun 1998.Masih lagik tidak boleh bercakap.  Dapatlah saya memeluk beliau serta mencium tangannya seraya meminta beliau berdoa akan kebahagian diri dan keluarga saya sewaktu berjumpa di Kamunting.

Tetapi selepas itu saya tidak aktif kerana cawangan Rufaqa di Taiping , ditutup. Hanya dibukak di Tanjung Malim , Ipoh dan Setiawan. Ramai rakan2 berpindah ke3 tempat tadi.

Bukan saya nak mengaibkan Seri, tetapi inilah perbezaan pendapat, yang jika dinawaitukan pada Allah dan Rasul serta tawasul pada Abuya akan membawa berakah dan rahmat. Kearah untuk memperbaiki dan bermuhasabah diri.

[ Last edited by  syeikhbelalang at 17-11-2006 03:45 PM ]

Originally posted by serihartatie at 15-11-2006 08:59 PM

cam tu ler..dia ni kan pandai meniti, pandai provokasi, tapi mawarmerah tk tau satu perkara, dia ni juga mat jiwangi...hehehe....

Abuya tk ajar cam tu pak grave woiii...berjuang ni kena pelb ...

Hehehehe...mengata kat ane yer? Sejiwang-jiwang ane tidaklah sampai menulis novel syahdu-syahdan ...menumpang lak tu kat penulisan oghang lain and then cintan-cintun perasan lak tu...syok sendiri. Hehehee...jangan mareh nooo!

Originally posted by syeikhbelalang at 17-11-2006 07:11 AM
Selain daripada itu,umat Islam diberitahu lagi tentang konsep falsafah dunia bahawa dunia ialah ibarat bangkai.

Benar lah sahabat ku Belalang. Tak guna engko nasihatkan orang-orang yang buta dan tuli yang mementingkan pangkat,harta dan nama. Habis karen saja engko berbuat demikian kerana mereka ini cuma menumpang nama abuya kita yang telah pun tersohor di serata dunia worldwide enterprise.
Satu lagi seperti yang ko kata bahawa dunia ini adalah seperti bangkai so aku nak ucapkan Selamat Jalan agar ko tinggalkan sajalah dunia ini. Aku harap ko akan jumpa dunia lain yang ibarat unta hidup yang segar bugar sebelum jadi bangkai seperti dunia hari ini!

Originally posted by serihartatie at 17-11-2006 05:21 PM
MOD....bila nak closed THREAD nih...sy rasa makin ramai lak yg suka melepak kat sini....dah hilang identiti lak THREAD ni nanti...

To belalang,

Tq ler PENGAKUAN OF THE DAY tu....so jelaslah  ...

Apa yang JELAS? Perbezaan pendapat sahaja . Antara kita . Cuma jangan dilibatkan dengan nama Abuya.

Kasih sayang dan ketaksuban saya pada Abuya kian MANTAP. Cuma diharap awak jangan memperlekehkan dan memperburukkan insan lain. Bukan awak sorang sahaja yang berjuang untuk menaikkan nama jemaah. Ramai lagik. Kerana kita semua saling memerlukan. Kekuatan jemaah atas kekuatan dan disiplin ahli dia. Dan bukan atas dasar peribadi.

Tak mengapa kalau awak hendak membenci diri saya.Bencilah dan katalah awak pada saya semahu-mahunya.  Siapalah saya berbanding dengan sayangnya saya pada Abuya.:love:

Pada harapan awak pada MOD.. saya lampirkan keratan Avatar untuk tatapan semua..

hehehehehe

Originally posted by serihartatie at 17-11-2006 05:42 PM

satu cth yg baik utk menilai sikap belalang nih...htr ler posting aper2pun, sebelum semua akan diDELETEkan oleh MOD...

perbezaan pendapat BUKAN antara awk dan sy..perbezaan perndapat ANTARA  ...

Begini. Jangan salah faham. sepanjang diskusi ini saya memerhatikan mawar merah senantiasa menyokong awak. Mungkin beliau ada sebab-sebab yang tersendiri.

Motif utama disini ialah Bekerja Dalam Jemaah Lebih baik Lagik Dari Makan Gaji.

Dan saya perhatikan dalam laman Web Rufaqadaily saban masa mengajak untuk bekerja dalam jemaah. Atas alasan lebih baik dari makan gaji.Bukan kah itu atas dasar jemaah?

Kalau awak ada alasan sendiri, itu hak peribadi awak. Bukan kah dalam pucuk pimpinan hendak meramaikan sebanyak mungkin ahli2 dia bekerja dalam jemaah? Tiba2 awak hendak mengutamakan makan gaji. Tak tahulah saya samada atas kesedaran awak sendiri atau hendak membelakangkan jemaah.

Kalu awak hendak makan gaji , tidak perlulah untuk mengiklankan keistimewaan bekerja sendiri dalam Rufaqadaily. Takut nanti dikatakan orang, cakap tidak serupa bikin.

Saya harap awak faham motif perdebatan antara saya dengan awak. Kalau awak rasa diri awak betul, teruskanlah pendapat awak. Tapi macam mana dengan ikllan dalam Rufaqadaily itu? Apakah pendapat mereka tidak selari dengan pucuk pimpinan seperti mana pendapat yang mengatakan langkah awak selari dengan pucuk pimpinan?

Cuma jangan terlalu beremosi dalam hendak menyalahkan orang lain. Dengarlah pendapat mereka walau pun dari seorang budak.

Novel dan CERPEN sy hentikan di sini...Yang tinggal hanya tasik yg sepi, buat kenangan untuk semua. Di sini pernah terlakar, sebuah cerita suka dan duka kehidupan manusia.

Tasik ini akan berubah seiring dengan waktu, tetapi kenangan tidak akan berubah, ia tetap akan kekal tinggal sebagai  kenangan....dan biarkan sahaja hati berbicara....

Tq antique....dan juga semua MOD M & M, fluersza, nahzaluz dan uncle ibnur....

[ Last edited by  serihartatie at 22-11-2006 04:47 PM ]

Originally posted by serihartatie at 17-11-2006 06:08 PM

sy nasihatkan anda buka thread lain...itu saja.....

Salam Perkenalan. Semoga Teruskan Perjuangan.

Sampai mati pun , tak terbalas saya untuk membalas budi baik Abuya.

Kalau ada yang buruk itu adalah atas sikap saya. Dan jika ada yang baik itu adalah datang dari Allah.

Mohon Ampun beribu ampun, persembahan artikel ini harap diampun. Moga dipanjangkan umur dan dimurahkan rezeki dari Allah swt pada Serihartatie!:tq:

[ Last edited by  syeikhbelalang at 17-11-2006 07:53 PM ]