CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FussyPussy

Sejarah bolasepak Malaysia dari pengalaman forummer Bod

Kisah yang menarik.....

mari kita kupas pasal penyokong pulak...

kita boleh sebut sekarang ini zaman kejatuhan sokongan peminat bolasepak di mana sesetengah stadium jadi sepi akibat tak ramai orang nak tengok game tu. aku sendiri pun dah lama x jejak larkin... kali terakhir tengok bola kat larkin 2003 kot tu pun orang boleh dihitung dengan jari

Lepas pindah dari JB ke Pasir Gudang... aku masih ke stadium sekali sekala terutamanya bila home team jumpa team yang best la... ataupun match yang penting, satu aku perasan, orang2 kat PG lebih santai, family oriented gitu... bila ke stadium pakai kain pelekat, datang bawak baby, emak anak tok nenek semua diangkut...

orang dah malas nak keluar duit bila tengok player main entah apa-apa... (Senang kita cakap depa main macam bapuk, pondan etc...dorang yang main kita tatau camne) tapi kesungguhan nak main bola tu macam kurengggg jek!

peace, my 2cents

Last masuk stadium Malaysia lwn Chelsea zaman Felipe Scolari ... last Malaysia League aku tengok kat Stadium Darul Makmur tahun 2000 or 2001 (dah tak ingat), tu pun pergi lepak sambil makan kuaci dan gelakkan players jer.

Nak penuhkan stadium bawak mak bapak nenek tokwan tu salah satu marketing yang Singapore League buat few years back ... tapi tak tau ler plak these days macam mana. Kat J-League ada participation from corporate companies. Every teams ada nama corporate kat hujung.

Kat Jepun semua Liga dari berbagai sukan berasaskan dari Kelab Syarikat.....

aku last tgok bola dulu tahun 1993, zaman hashim mustapha

idea macam tu pun bagus jugakkan. selain dari boleh dpt extra fund untuk kelab... boleh tarik ramai supporters gak...

patutnya Johor FC guna kaedah ni coz kat Pasir Gudang berlubur kilang Jepun

Follow Us
Johor FC pun  memang dari  Syarikat Johor Corporation lah...... bukan dari Kerajaan Negeri....

Reply 87# HangPC2

yupp...JCORP... skang kita nak demand mintak stadium besor

ni skang ada ura-ura nak gabungkan JFC dgn JFA...semenjak dua menjak JCORP dah tak tadbir Pasir Gudang lagi

Post Last Edit by Brotherrock at 26-7-2011 14:24

Ini ada lah gambar kelab Kaki Bukit United (Singapura). di ambil sekitar tahun 1977. Saya bermain untuk team simpanan (reserve). Gambar ini bersama team belia (bawah 16 tahun). Waktu itu Fandi dan Razali Alias baru sahaja mula bermain mewakili Singapura untuk Lion City Cup.

Terasa macam zaman tahun 1977....  Bila masa Kelayakan Piala Dunia dengan Keadaan sekarang nih...

Ini ada lah gambar kelab Kaki Bukit United (Singapura). di ambil sekitar tahun 1977. Saya bermain un ...
Brotherrock Post at 26-7-2011 13:47

1 Batch dengan Fandi Ahmad lah.....

Reply 91# HangPC2

Tak lah.....saya lebih tua. Umur saya ketika itu sudah 22. Saya yg memakai jersey kuning d barisan depan. Ada saya tanda kan tu

sekarang nih.... Brotherrock menetap kat mana ?

wah ada bekas pemain singapore join forum kita la..

Reply 92# Brotherrock

waaa... otai bola ni!

Cerita ini disampaikan sendiri oleh pakcik aku yang merupakan jiran Tan Sri Anuar Musa di Bukit Damansara. Beliau juga merupakan orang kuat dalam KAFA.

Dahulu team Kelantan amat nazak. Sampai kena gantung oleh FAM sebab takda duit dan tak bayar gaji pemain bola. Jadi pasukan tercorot liga.

Tan Sri Anuar pun masuk ke dalam KAFA dengan tujuan untuk memulihkan maruah team Kelantan. Seruan pertama Tan Sri Anuar Musa: Pertama sekali saya menyeru kita semua letak kat tepi dahulu soal parti. Kita fokuskan kepada soal maruah team Kelantan dalam liga.

1) Team Kelantan pada masa itu naik bas sekolah untuk pi lawan kat negeri lain. Banyak kali juga bas mati di tengah jalan, bahkan perlawanan kena tunda sebab Team Kelantan tak tiba di stadium sebab bas mati di tengah jalan - engine rosak. Kenapa sewa bas buruk yang selalu mati tengah jalan? Sebab tak boleh pakai bas SKMK - hutang tak bayar sebab takda duit.

2) Takda duit untuk sewa hotel untuk bermalam di tempat lawan. Bertolak pagi drpd Kota Bharu, tiba petang, malam terus lawan bola, habis game - terus balik ke KB. Akibatnya pemain jadi amat PENAT. Nak lari pon tak larat. Maklumlah tido dalam bas aja. Turun aja bas, terus masuk stadium lawan bola. Tendang bolah pon tak masuk sebab dah penat ...

Tindakan pertama Tan Sri Anuar Musa - beliau terus call handset Dato Pahmin Rejab Air Asia. Mintak Air Asia angkut team Kelantan naik Air Asia dan beri tajaan secara percuma. Dato Pahmin Rejab terus jawab: Beressss Tan Sri ...

Bila naik flight, dah tak penat.Boleh rileks kat hotel pulak tuh. Main bola pon makin bersemangat ....

BERSAMBUNG ....

aku tak rasa bola dulu hebat2 pasal malaysia pernah lawan korea, jepun, aradona datang semua, tp sebab prestasi malaysia menurun, dan kualiti negara lain meningkat
-zaman tu tak global lagi, dan malaysia antara negara asia yg maju dlm bola sepak

skrg ni yg saya bangga da ramai org pakai jersey mesia even bukan pegi tgok bola pun..

aku tak setuju ada kata nak tgok jumlah penonton kat stadium nak penuh susah
-sekarang la zaman kegemilangan balik, tak mcm 10 tahun lepas

Tan Sri Anuar Musa patutnya paling layak jadi Presiden FAM....