CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zvicmorrow

menangis, menangislah.......

Reply #80 glump's post

ntah lah bro nak kata keras tapi aku still masih ada perasaan, aku sedih tengok anak2 jalanan sedih tengok
anak2 di palestin begitu juga anak2 di iraq cuma tak sampai tahap keluar air mata...

Reply #77 Markonahz's post

ape nk malu.. jom berPM.. abg PM nanti.. Mar jgn tak reply pulak ye

cerita pasal nangis ni.. cerita atau filem apa kat dalam tv setakat ni yang korang tengok teruja sampai terkeluar air mata
sampai tak tertahan2..aku off kos lah macam biasa tak de benda, tapi mmber2 aku tah berapa bnyak dah air
mata diorang tumpah kerana penangan cita TITANIC...

Reply #84 zvicmorrow's post

aku tabley tgk felem tamil.. sedih siot..

Reply #85 audioslavefan's post

heheheheeheeeee.............ekekekekeek.................kekekekek............!!!!!!!!!!!

Follow Us
Originally posted by zvicmorrow at 19-4-2008 11:52 PM
cerita pasal nangis ni.. cerita atau filem apa kat dalam tv setakat ni yang korang tengok teruja sampai terkeluar air mata
sampai tak tertahan2..aku off kos lah macam biasa tak de benda, tapi mm ...

tgk titanic byk kali pong xleh nangis gak

Originally posted by zvicmorrow at 15-4-2008 11:48 PM
Aku lelaki... apa yang nak aku bincangkan, kenapa lelaki susah nak menangis..contohnya akulah..terus terang cakap kalau aku tngok tv ada atlit sukan lelaki yang menangis terima hadiah aku jealous ...

napa lelaki main sport macam rugby seme tu..badan cam kingkong, laju cam pelesit seme tu..bleh nangis?

depa put in effor second to none..dari mula season..depa SENDIRI tau how hard they have word..hati depa BOLEH RASA camna susah, kadang2 semi final depa menang cuma satu point dalam masa nak abis dah misalnya..so justtttttttt in time to win semi final..depa masuk final..kendian pulunnnnnnnnn cam nak matiii...but they lost

sooooooooooooooooo close and yet so farrrrrrrrr away..the champion trophy

kenee start balik next season, dari bawahhhhhhh

esp pada yang dah veteran, yang tau no more chance for him..next season mayb dah tadak untuk dia..dia kasikkk segalanya, patah tengkuk pun tak takut..and yettttttttt so close but so far away..sapa bleh tahan EMOTION macam tu?

kalo ko nak praktis emotion tu ko baca kisah nabi kita..kalo ko tak nangis baca kisah nabi...ko belum JANTAN

nko..kalo oang kutuk or perli ntah2 angin terus..belasah dia kan? tu nama dia emotional..bukan makna dia emosi macam kita bincang ni..ko jangan salah paham

berani tu dalam islam..bukan makna berani tempur or berani balas balik apa oang ejek ko misalnya..tapi berani tu sebenarnya SABAR

ko bleh sabar macam nabi?

depa oang2 alim seme tu..jangankan oang buat salah or silap sikit..depa siap mengaku depa yang silap padahal oang lain buat silap noooooooo..depa kata depa yang silap...padahal semua tahu depa tu manusia paling susahhhh nak buat silap or marah

sampai macam tuh..depa very2 sensitive

maksud nya orang2 macam ni KESEDARAN DIRI TERLALU TINGGI..very aware apa depa buat sebab apa? Sebab depa ada FOKUS or tujuan pada apa depa buat. So depa ada fokus dan depa sedar setiap perbuatan depa tu arah merealisasikan tujuan or matlamat tu or tidak..so macam oang sport tu la..depa nak jadik JUARA so nak jadik ni kene lah usaha kuattttttt satu pun tak tinggal..buat TERBAIK..satu satu depa langkah sampaiiiiiiiii final..depa kalah..kalah plak tu bukan .misal satu point ke dalam masa nak full time ke..sapa tak nangis?

yang tak nangis ialah meke2 yang TAK SEJIWA..aaa kalo penonton or supporter yang sama2 sejiwa, boleh RASA apa setiap pemain tu rasa sama, EMPHATIC omputeh kata..supporter pun akan nangis

macam kekasih gak la..dia usaha terbaikkkkkkk ..buatttttt semuaa terbaik..matlamat dia nak sunting kekasih dia ni..last2 minit katakan nak nikah nihh..tok kadi dok tanya dia..setuju ke tidak nikah..dia drop dead..mati tetiba..pakwe or pegantin lelaki tu nangis tak? kalo nangis makna dia jujur kalo tak nangis makna dia masih boleh tipu hati sendiri or tertipu dengan hati sendiri

sebab itu dalam islam..ko tahajud , menangis soang2, jujur, kesal silap ko pada tuhan dan ciptaan tuhan, nangis mintak ampun, merayu2 tu di galakkan. Menangis takutkan Allah swt haa..sampai cam tu..hati jujur saja bleh buat.

but u kene faham lah jujur akan nangis tapi nangis belum tentu dia jujur ok? so kalo kita tobat dan nangis or baca sirah nabi dan nangis..Allah swt saja tahu samada kita jujur or tidak..kita pun susah nak pastikan TAPI sebaik2nya amalan lepas kita kesal tu wajar 'lurus' dan disitu paling tidak di harap bukti kejujuran kita.

Big boys dont cry, a grown men dont cry. Mende ni 'adat dunia' yang di pasak pada lelaki, lebih2 lagi ada nya wanita. Menangis ni tanda lemah pada manusia, memang ler lojik manusia tu memang lemah punn walo dia kaya billionaire sekali pun, hakikatnya kene cipta seme tu lemah, so nangis tu jujur kasik tau manusia lemah.

tapi idup dalam dunia sapa suka oang jujur? ni amongs manusia lah. Kalo kita jujur, orang buli kita..btui dak? Siap gelak2 kan kita jujur sangat. Tu pasai oang mayu dulu2 kasik tau buat baik tu pada pada lah. Jahat tu jangan sekali kali.

oang lelaki lazim nangis dalam hati..ni salu depa cakap. i cry in my heart depa kata. Kalo depa pun nangis cam oang pompuan nanti anak2 tu seme nangis sama..last2 seme nangis.. So kalo mak nangis, pak dia tahan nangis so anak pompuan ikut mak, anak lelaki ikut pak..hihihihi cam tu ler lazimnya hidup.

wasalammmmmmmm

Reply #88 ajinomotonosuga's post

uol panjangnyeee

tapi since post abg aji mmg besh utk dibaca, so ai rela membacanye

Originally posted by audioslavefan at 20-4-2008 06:42 PM
uol panjangnyeee

tapi since post abg aji mmg besh utk dibaca, so ai rela membacanye

slaben suke hok pendek pendek ke...kalo aku tulis pendek karang oang suruh huraikan..so aku teruihhh tulis panjang2

kalo tulis pendek..cam ni misalnya

'Menangis itu lagu kejujuran'.

Reply #90 ajinomotonosuga's post

kalau post abg haji, odio rela baca panjang mana pun

Reply #1 zvicmorrow's post

aku menangis dengan penuh xmalunya masa arwah bapa aku meninggal...every man in my family menangis masa tu...kira kami semua dah menjadi lelaki sejati la ye
one thing yg pasti..after menangis aku rasa lega..so menangis la sekiranya perlu..tp kembali berdepan dgn apa jua perkara yg menitiskan airmata tu selepas selesai menangis..dan jgn menangis lg utk perkara yg sama...cukupla sekali

:handshake:
Originally posted by ajinomotonosuga at 20-4-2008 06:39 PM

napa lelaki main sport macam rugby seme tu..badan cam kingkong, laju cam pelesit seme tu..bleh nangis?

depa put in effor second to none..dari mula season..depa SENDIRI tau how hard the ...

fughhhhhhhhhhhhh...................................................bang aku terkaku sbtar, apa yang bang aji cakap tu smuanya betul, kita insaf...
ni.. dan sebagai lelaki sekuat dan segagah mana sekalipun, aku belum boleh istiharkan yang aku ini JANTAN sejati selagi tiada air mata keinsafan
yang mengalir keluar dari kelopak mata aku .........aku pasti harinya akan tiba......????its about place and time.......:handshake: :handshake: :handshake: :handshake:

Originally posted by pujanclay at 20-4-2008 08:50 PM
aku menangis dengan penuh xmalunya masa arwah bapa aku meninggal...every man in my family menangis masa tu...kira kami semua dah menjadi lelaki sejati la ye
one thing yg pasti..after menangi ...

yes tniah kau dah jadi lelaki sejati....:victory:

Originally posted by ajinomotonosuga at 20-4-2008 06:39 PM

depa put in effor second to none..dari mula season..depa SENDIRI tau how hard the ...

wah panjangnya, tp point2 sumer bagus

Originally posted by pujanclay at 20-4-2008 08:50 PM
one thing yg pasti..after menangi ...

aku pulak kurang menangis ms tu, susah nk menangis

Hubby haku yg kepala batu, kali petama haku melihat dier menangis masa haku sakit bersalin melahirkan baby sulung.......

Haku tanyer kenapa menangis, hubby jwb, teringatkan emak yg sakit ketika melahirkan dier ......

Reply #97 mjla's post

makin lama kat thread ni makin banyak cerita menangis yang aku dapat tau....huuhg baru dia tau erti penderitaan ya tak...?

Reply #97 mjla's post

kepala batu ke hati batu

segagah mana pun manusia tu...bila di timpa bencana atau kesusahan yg amat sgt..dia mesti menangis dan mencari tuhan dia..jd xdak satu manusia pun yg xpernah menangis walaupun lelaki yg kononnya gagah perkasa...fitrah manusia tu lemah..insan tu sendiri bermaksud lemah dan lupa...
jadi jgn la berasa segan utk menangis..cuma utk lelaki jgn la slalu menangis depan org ramai..nanti saham jatuh lak..org cakap lembik..nak menangis biarlah kena dgn masa dan keadaan...
Nabi kita pun menangis..mengenangkan umat dia...sapa lah kita ni utk mengaku gagah dan tidak pernah menangis...