CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sh@rk_iR

About My Wife..need some advice plsss!!!!!

siannya...simpati utk awak....
Sh@rk_iR Post at 25-8-2010 21:17

ang keja ka cakir?...bini mcm mana sekarang?

bersbr la shark..semua mengalami benda yg sama utk 1st bb. baby blues namanya... hormon perempuan yg ...
azwa81 Post at 25-8-2010 03:23 PM

ya...baru tau sekarang, 1st experience katakan, xtau apa lagi.....mmg berguna info2 kat sini (psl dah search thread2 camni xdok lagi...), lepas aku bagi dia baca thread ni, barula dia rasa lega sket even x byk.....

salam..I forumer baru kat sini..baca pengalaman sume takut pun ada..I'm thingking of berpantang send ...
airCooL Post at 25-8-2010 03:51 PM

selamat melahirkan anak!!!!!!

Reply  Sh@rk_iR

maybe sebab anak sulung kot... pe2 pun,nor ucap tahniah dulu..
ibu yang baru bersalin ni, akan mengalami tekanan perasaan yang kuat..diri sia pun lemah lagi sebab proses bersalin tu.. tmbahan pula, diakena urus hal dia sendiri cam basuh poo poo anak,siapkan air mandianuntuk dia dan  mandikan anak, tdo tak cukup..pendek kata, xcukup rehatla.. ambik la orang gaji ker ? mintak tolong dgn jiran tengok2 wifemasa keja malam tu.. kl ada orang teman, xder la dia tensionsangat.lagi 1, jangan lupa bca ayat kursi bila masuk umah.. rajin2 labaca quran masa isteri dalma pantang ni..
nor5480 Post at 25-8-2010 04:14 PM

thx nor!!!!

psl mintak tolong jiran 2, already done, dia pong dah pesan kat wife, kalo ada apa2 just panggil je dia...

me take note.. as my wife now pregnant 5bln..
din_atos Post at 25-8-2010 05:11 PM

wehh!!bila ko kawen ni???huhuhuhu..pe pong congrate din!!!!

welcome to the daddy club!!!!(ayat SMS pakcik aku...)

Best plak thread ni, thanks yg share pengalaman. Sekurang kurangnya para suami tau ape yg terbuku di hati kebanyakan isteri semasa berpantang. Rasanya isteriku amat bertuahkerana mendapat mertua yg memahami dan pembantu rumah yg baik. Sedikitsebanyak thread ni membuatkan aku lebih berterima kasih kepada emakkuyg begitu memahami org berpantang.. Begitu juga dgn pembantu rumah yangsentiasa menjalankan tanggungjawab dgn baik.

Byk pengajaran dari thread ni. So if aku dpt anak ke 3, insyaallah aku sendiri akan lebih beri perhatian kat isteri.
bacteria82 Post at 25-8-2010 07:07 PM

wahhh!!dah berkira2 nmpknya 2 bac...

Follow Us
ang keja ka cakir?...bini mcm mana sekarang?
luce Post at 25-8-2010 09:18 PM

iiii luce~~~

ha'ah...sedang bekerja....xtaula sekarang dia ok ke x, hope dia okla, sat lagi member dia nak mai umah....adala peneman dia...

mak sy pesan, jgn duduk sensorang bila dlm pantang sbb bdn masih lemah. tu nasihat org2 tua. sebaik2nya bila awk xde di rumah, wajib cari org temankan isteri awak. betul... sy waktu dlm pantang dulu, mmg mak sy xpenah biar sy dok sensorang

saya masa 2nd baby tiba2 ada satu perasaan kosong, mcm rasa bosan..pastu bila tido jantung berdebar2

bb yg 2nd ni jenis x tido siang, asyik merengek je kalau diletak, mungkinsaya stress pasal tu kot..n saya rasa saya xde bond yg sama mcm dgn abg dia..even masa dia nangis tu bukan saya yg pegang tapi maid, itupun saya rasa stress sgt..saya rasa mcm rimas, saya asyik nangis je..bila ke klinik doc risau sbb bp saya naik n saya masa tu baru masuk minggu ke3 dlm pantang dia takut kena seizure n suruh saya relaks..

last2 saya call kawan2 kat ofis n ajak borak2, n one of my friend ni suggest saya zikir, senang je, bukak astro oasis n ikut je la zikir tu..alhamdulillah saya beransur pulih..yg penting hubby kena support kita n alhamdulillah hubby saya mmg superb..

kadang2 saya heran mcm mana saya boleh nak kena meroyan ni sbb anak saya cuma jaga siang je, mlm bangun utk minum susu je n saya ada maid yg sentiasa bantu saya, last2 baru saya teringat yg saya kena tempias hujan masa nak pegi c-up jahitan(kena jahit banya luar/dlm n bleeding) masa hari ke12..mak saya cakap hujan ni la paling bahaya kalau kena ibu/baby dlm pantang..wallahualam

mmg setuju dgn forumers lain, mengandung n bersalin saya sanggup..duduk rumah masa dlm pantang yg paling saya x sanggup sekali..depressed..

harap2 org rumah TT sihat n x depressed lagi..

my wife?!!!!!

hi syg....
Sh@rk_iR Post at 25-8-2010 21:16

Zulaiha84 tu wife ko??

Hai Zulaihaaaaa (mcm name anak sedare aku lakk.. heheh.. Tp anak sedare aku br jek peknen- bunting pelamin)

saya masa 2nd baby tiba2 ada satu perasaan kosong, mcm rasa bosan..pastu bila tido jantung berdebar2

bb yg 2nd ni jenis x tido siang, asyik merengek je kalau diletak,mungkinsaya stress pasal tu kot..n saya rasa saya xde bond yg sama mcmdgn abg dia..even masa dia nangis tu bukan saya yg pegang tapi maid,itupun saya rasa stress sgt..saya rasa mcm rimas, saya asyik nangisje..bila ke klinik doc risau sbb bp saya naik n saya masa tu baru masukminggu ke3 dlm pantang dia takut kena seizure n suruh saya relaks..

last2 saya call kawan2 kat ofis n ajak borak2, n one of my friend nisuggest saya zikir, senang je, bukak astro oasis n ikut je la zikirtu..alhamdulillah saya beransur pulih..yg penting hubby kena supportkita n alhamdulillah hubby saya mmg superb..

kadang2 saya heran mcm mana saya boleh nak kena meroyan ni sbb anaksaya cuma jaga siang je, mlm bangun utk minum susu je n saya ada maidyg sentiasa bantu saya, last2 baru saya teringat yg saya kena tempiashujan masa nak pegi c-up jahitan(kena jahit banya luar/dlm n bleeding)masa hari ke12..mak saya cakap hujan ni la paling bahaya kalau kenaibu/baby dlm pantang..wallahualam

mmg setuju dgn forumers lain, mengandung n bersalin saya sanggup..dudukrumah masa dlm pantang yg paling saya x sanggup sekali..depressed..

harap2 org rumah TT sihat n x depressed lagi..
niza_0401 Post at 25-8-2010 10:25 PM

ehehehehe....mcm sama je.....xpe, kita tunggu esok camane bini aku cite plak, psl yg rasa dia, bukan aku, tp rasa2nya dah mmg sama kot gayanya....

Zulaiha84 tu wife ko??

Hai Zulaihaaaaa   (mcm name anak sedare aku lakk..  ...
mulberi Post at 25-8-2010 10:33 PM

yup..my wifela 2....ekekeke...bila masa plak dia masuk sini aku pong x sedar...

meroyan ni masalah gangguan mental ibu bersalin....disbbkan die baru lepas bersalin, so die rase diri die sgt perlu diambil berat dr segi penjagaan diri dan layanan dr suami.....senang citer ngade2 sikitlh selepas bertarung dgn maut ketika hendak bersalin.....lepas bersalin mase kat hospital perkara mcmni sgt jarang berlaku sbb kat hospital ade nurse2 yg bantu dan memberi layanan pd die.....tp, bile sampai kat rumah maybe layanan tu tak sama ngan kat hospital membuatkan perasaan die bercampur-baur....kene pulak suami keje shift malam, so die maybe kurang selesa tinggal sendirian kat rumah....that's why berlaku sikit perubahan emosi yg org panggil meroyan.....kene pulak anak menangis malam2 pun antara penyebab kpd ketidak selesaan si isteri ni tadi.....
Untuk elakkan anak kerap menangis pd waktu malam, biasanya teknik menanam uri yg menjadi penyebab kpd masalah tersebut....so, klu tak berape jelas dgn cara menenam uri dgn betul, better refer ngan org tue2.....insyaallah ok...

meroyan ni masalah gangguan mental ibu bersalin....disbbkan die baru lepas bersalin, so die rase diri die sgt perlu diambil berat dr segi penjagaan diri dan layanan drsuami.....senang citer ngade2 sikitlh selepas bertarung dgn maut ketikahendak bersalin.....lepas bersalin mase kat hospital perkara mcmni sgtjarang berlaku sbb kat hospital ade nurse2 yg bantu dan memberi layananpd die.....tp, bile sampai kat rumah maybe layanan tu tak sama ngan kathospital membuatkan perasaan die bercampur-baur....kene pulak suamikeje shift malam, so die maybe kurang selesa tinggal sendirian katrumah....that's why berlaku sikit perubahan emosi yg org panggilmeroyan.....kene pulak anak menangis malam2 pun antara penyebab kpdketidak selesaan si isteri ni tadi.....
Untuk elakkan anak kerap menangis pd waktu malam, biasanya teknikmenanam uri yg menjadi penyebab kpd masalah tersebut....so, klu takberape jelas dgn cara menenam uri dgn betul, better refer ngan orgtue2.....insyaallah ok...
rosemary70 Post at 26-8-2010 12:42 AM

ckp pasal uri ni, actually, PIL me yg tolong tanamkan, area umah diorg kat cheras, sbb2 utamanya, psl my wife operate, (delievery-06/08, keluar spital-08/08) keluar hospital 2  hari lepas operate, katanya, tanam cam biasa jela, 3cm ke dalam tanah.....me pong x pegi tgk lagi tmptnya kat mana sbb ari 2 buka kat sana pong x sempat nak pegi usya....mayb lepas raya ni kot baru nak pegi tgk kat mana diorg tanam..huhuhu

Reply 94# Sh@rk_iR

klu boleh uri anak kite ni ditanam di halaman rumah.....klu rumah flat ke kondo pun kene carilh kawasan yg berhampiran dan selamat seperti bwh pokok ke dependlh....dan lebih afdal klu sibapa sendiri yg tanam....klu nak ikut cara hubby i, uri tu kena basuh dulu.....pastu cari 2 tempurung kelapa.....masukkan uri tu dlm tempurung bersama dgn beberapa keping asam keping....korek tanah lebih kurang 1 hasta tangan.....sebelum masukkan uri tu baca selawat keatas nabi sebanyak 3 kali dan timbus tanah tu.....alhamdulillah anak kite dh 4 org dh, takde masalah kembung perut ke / menangis malam ke,klu nangis pun sbb nak susu je....

Reply  Sh@rk_iR

klu boleh uri anak kite ni ditanam di halaman rumah.....klu rumah flat ke  ...
rosemary70 Post at 26-8-2010 01:14 AM

hmmmmm..nnt me tanya diorg balik...huhuhuhuhu...

Reply 1# Sh@rk_iR
assalam mualaikum kepada semua...

minta maaf saya tak membaca thread yg seterus nya...cuma menjawab terus kepada thread pertama ni jer..

saya cadangkan saudara membeli CD Ayat-ayat Ruqyah syariah (Pengusir & Pembakar Jin) dan pasangkan kat rumah. InsyaAllah berkesan...

TT...wife u nangis mcm mn?jenis teriak2 mcm bb nangis ke..nangis gitu2..ala air mata je meleleh?

Reply  Sh@rk_iR
assalam mualaikum kepada semua...

minta maaf saya tak membaca thread yg seterusnya...cuma menjawab terus kepada thread pertama ni jer..

saya cadangkan saudara membeli CD Ayat-ayat Ruqyah syariah (Pengusir& Pembakar Jin) dan pasangkan kat rumah. InsyaAllah berkesan...
monorail Post at 26-8-2010 07:57 AM

owh..yg ada pong CD2 Al-Quran je, huhuhu, insya-Allah akan dibeli...thx!

TT...wife u nangis mcm mn?jenis teriak2 mcm bb nangis ke..nangis gitu2..ala air mata je meleleh?
dealova04 Post at 26-8-2010 08:07 AM

meleleh ayaq mata ja, badan terasa panas, ati x tenteram, baby pong dia xleh pegang or xleh dengar baby melalak...(mende ni jadik masa me ada sekali...)