CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ogresepuluh

[Dunia] Jakarta Kota Nomor 1 di Dunia Paling Borpotensi Maju

dino posted on 12-5-2014 11:44 PM
kamu ade potensi mengantikan najib pyro....

indon ni mana paham..... sebab dan akibat.... ...

kalau ikut style indon, aku kena declare kat FB la kan potensi ganti najib,

noor2 posted on 12-5-2014 10:58 PM
tasik2 kat belakang rel keretapi tu masih ada org mandi tak pak?

..kena sebut ''danau'' kat indon, depa tak paham tasik...depa cuma tau Tasikmalaya saja....

janga suka meremehkan indonesia , emang malaysia udah bener ? lagu-lagu malaysia ajah liriknya ngga ada yang pake bahasa malaysia . rata-rata pake bahasa indonesia . kalian tuh harusnya sadar . kita negara tetangga harusnya membina kerukunan . bukan perkelahian ..

Jakarta - Jakarta menempati ranking pertama
sebagai kota yang paling MUNGKIN maju ke
depan dari 35 kota di dunia. H

ayoooooooooo tidurin aduhhh

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

jadi mungkin kan? ...persoalannya jadi atau tidak

famri7 posted on 10-5-2014 09:56 PM
orang negara maju berak burjemaah..secara maju

Oh, padanlah Jakarta Globe terbit artikel berbunyi "Indonesia Third in World for Public Defecation" (selepas China dan India).
Sumber: http://www.thejakartaglobe.com/archive/indonesia-third-in-world-for-public-defecation/

Follow Us
macam biase keywords disini yg dapat disimpulkan...

diramalkan... dijangkekan... akan / bakal direncanakan

Indon adalah satu-satunya spesis makhluk yang tiada kemaluan membuka thread forum di "negara orang" sambil membongkakkan dan membanggakan negara sendiri.  So pity.

liu_wei_liu posted on 10-6-2014 11:47 PM
janga suka meremehkan indonesia , emang malaysia udah bener ? lagu-lagu malaysia ajah liriknya ngga  ...

apa bukti lirik lagu malaysia guna bahasa indon? blajar balik sejarah la bangang...apa emang indonesia udah bener?

kat mesia banyak sgt penyamun warga indonsss. samun dan bunuh. brengsekk

aku baru balik dr jakarta dan bandung..
ada beberapa perkara menarik yg aku jumpa..
walaupun serumpun, tapi bahasa tu kalau tak tgk sinetron kat TV9 atau astro, mmg tak paham apa diorg ckp..berkat tgk sinetron lah maka aku dpt paham la apa yg diorg makusdkan.

situasi 1 :

aku ngn adik aku singgah lah kedai aksesori telephone.pastu tanya kat salesperson tu aku nak cari monopod..
salesperson kebuntuan ngak tau apa itu monopod. aku bitau ia semacam satu rod pjg yg bisa letak telephon dihujungnya utk diambil photo. baru dia paham...see...kena ckp style bahasa diorg jgk baru nk paham..sekali dia kata mende tu 'kosong'..? kosong tu dah abis ler...aku pun baru tau hari tu ahaha..pastu dia offer utk pre order lantas dia menanyakan aku " mba posisinya dimana?" aku..posisi?? nak je aku ckp " ya...saya lagi disini posisinya ngak gerak2' ahahah..rupanya maksud dia posisi umah aku di mana? wahhh..bahasa tinggi tu guna posisi..ko ada guna posisi dalam ayat2 sehari2?

sistuasi 2 :
kedai seven e dia best ada ruang utk mkn dlm tu...7e dia ada jual mknan fast food mcm nasi goreng , nasi ayam, nasi kuning, pasta, sandwich.dh beli diorg akan panaskan dlm microwave.pastu cashier tu ckp laju2..yg aku sempat dengan minuman gratis. pekejadahnya gratis tu? aku tanya " gratis?"  dia jwb " iya..free" ooo percuma ckp le awai2 ahaha

jakarta mmg lebih besar dari KL ..tu tak dpt dinafikan..gedung2 beli belah dia lebih hebat dr KLCC/ Pavilion..nak masuk semua kena scan  dulu takut bawak bom...orang2 jakarta dr golongan berada mmg nampak sgt highclass dr org berada di mesia...boleh nampak kalau korang masuk dlm mall2 kat jakarta..rasa mcm aku pulak org indonesia dr medan  dari segi gaya mmg kalah la ngan depa..

style tudung hijabista tu depa dh lama dh  dok pakai...kita kat sini yg terikut2 ngan depa..dulu kita kutuk tudung awning span diorg..skrg tgk sape yg giler tudung awning ahaha...kat jakarta tu kalau ko nampak pompuan pakai tudung awning tingkat2 sah org mesia sbb takde sorang pun yindon pakai tudung awning ala fareedot tu.

itu dr segi gaya and trend ..tapi...dari segi pembangunan kl way way better dr jakarta dr segala segi...
jakarta 24jam macet total...tak penah pun ada dlm  setengah pun yg tak jem..kalau kt kl ni kul 10 mlm kira dh lengang lah kan jln raya, tp tidak di jakarta.

Sistem jaringan jalan raya sgt ketinggalan..kt kl kita ada byk hiway walaupun kena bayar...kt jakarta masuk hiway kena byr pun jem jgk.jalan raya tidak diselenggarakan dgn betul...pokok pisang tetiba tumbuh di tgh2 divider hiway..

dari segi kebersihan tu jgn ckp lah...mmg tak bersih..kat sini sebenarnya blh wujud peluang pekerjaan ( kerja2 pembersihan) tapi pemimpin dah tak ambik tau pasal hal rakyat..

aku pegi hari hari buruh...dpt tgk diorg berdemo..2 hari berturut2..berbeza dgn kita di mesia, hari buruh kita ada anugerah pekerja cemerlang dsb..sedangkan mereka menuntut hak dan kenaikan upah dr majikan depa...sian kan...

so korg yg dok kutuk2 mesia mcm2 tak dengr masalah rakyat lah apa la...korg bukak mata bolat2 tgk sekelliling kemudahan apa lagi yg korang nak? andaikata korang berpeluang ke Indonesia nanti, korang akan berasa bersyukur yang teramat sgt kerana dilahirkan sbg anak Malaysia.

berpotensi tak semestinya akan maju..
setakat berpotensi tanpa perancangan yang betul.. pun tak jadi apa2.

liu_wei_liu posted on 10-6-2014 11:47 PM
janga suka meremehkan indonesia , emang malaysia udah bener ? lagu-lagu malaysia ajah liriknya ngga  ...

maaf ye,
bahasa indonesia asasnya dari bahasa melayu, dan bahasa melayu adalah hampir bersamaan dengan bahasa malaysia..
bagaimanapun, indonesia membezakan sedikit dari bahasa melayu dari segi sebutan..
kenapa indonesia tidak mengguna bahasa jawa sebagai bahasa indonesia, tapi mengambil bahasa melayu sebagai asasnya..?

Bahasa Indonesia adalahbahasa Melayu yang dijadikan sebagai bahasa resmi Republik Indonesia[1] dan bahasa persatuan bangsa Indonesia.[2]Bahasa Indonesia diresmikan penggunaannya setelahProklamasi Kemerdekaan Indonesia, tepatnya sehari sesudahnya, bersamaan dengan mulai berlakunya konstitusi. DiTimor Leste, bahasa Indonesia berstatus sebagai bahasa kerja.
Last edited by zeck19 on 11-6-2014 05:01 PM