CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PlutoNium

[Merge] All About Dajjal

gengis This user has been deleted
bodoh maksudnya??

ini cuma nak tau hakikat ape yg sebenarnya sedang berlaku atas bumi Allah ni... tak salahkan bertukar2 ilmu dan pendapat? bkn nak percaya apa lagi takut tapi nak kesedaran dan pengetahuan... kalau saudara/i tak minat takpe tak payah susah2 nak post kat sini.

Originally posted by gengis at 16-8-2005 01:27 AM
.........takpe tak payah susah2 nak post kat sini.

lagi satu luahan perasaan yg tak tentu pasal dan emosional. ini ke keimanan ko? aku berharap tidak semua umat islam lemah macam ko, pasti jatuh teraniaya dgn muslihat yahudi. buat malu kita jer. mulut kata berkongsi pendapat dan pengetahuan tapi lepas suka2 aje ko nak suruh org lain tak yah post kat sini.

siap yg emosi siapa? ko dah cukup kuat iman ke nak komen mcm2 psl org lain? ini bahan ilmiah nak dikongsi org ramai. nak percaya nak takut terpulang pd pembaca dlm forum ni. kalau dah rasa cukup kuat iman ko takkan cari masalah dlm thread ni. apa yg ko tau psl muslihat yahudi? umat islam lemah dari segi apa? sedangkan org intelek agama pun bincangkan masalah ni, ko pulak nak pertikaikan. apa kelayakan ko?

tolonglah sikit, jgn berhujah macam budak2, ianya hanya akan merugikan kita, bangsa kita. aku cuma nak umat kita perkasa menghadapi segala cabaran, bukan penakut yg mengelabah tak tentu pasal ttg perkara karut dan tahyul. sekali lagi, aku ulang, kita jgn hilang akal dan kalut, tumpukan kekuatan tenaga kita utk memajukan diri kita dari pelbagai segi, nescaya kita akan kebal drpd anasir sejahat mana pun. jgn kita asyik bergelumang dgn khayalan sama ada ciptaan kita sendiri mahupun musuh kita. ini bukan yg agama kita tuntut. ianya hanya membuat kita kelihatan bodoh, tetapi menjadikan kita satu gurauan org lain. dan aku bercakap di atas kelayakan aku sbg umat yg menyayangi bangsanya. sedari kawanku.

Rate

1

Tu jer? kalau statement cam tu ustaz sekolah menengah ader bagitau..adik aku darjah 6 pun tau ustaz dia cakap kita perlu perkasakan diri dan umat..jelaskanla dengan hujah mengapa kita tak perlu memikirkan dan mengingatkan satu sama lain kita tentang bahayanya dajjal dan tenteranya...:stp::stp:

[ Last edited by  PlutoNium at 17-5-2006 05:36 PM ]

Rate

1

aku tak risau sgt timbulnya dajjal dan bala tenteranya, tapi aku risau betul dgn melayu jenis  yg lemah lagi pengecut yg kerap mempengaruhi umat islam yg lain menjadi lupa diri, yg suka mengajak umat lain bergelumang di dlm khayalan yg melemahkan kita. dah lah, jgn jadi bacul dan memalukan diri yg sudah penuh anasir yahudi. tapi adalah hak utk terus jadi melayu bacul, terus terjatuh dlm muslihat yahudi memesongkan tenaga umat utk maju, dan berlagak konon nak mengingatkan  org lain. tak payah lah.

Fleurzsa:  Sorry, I terpaksa edit ayat u krn kurang sesuai.  Thanks

[ Last edited by fleurzsa at 23-8-2005 11:55 PM ]

Follow Us
Belum apa apa jawa ni dah gabra..dah maki hamun org tak tentu pasal.Tula mamat ..biasakan ke majlis ilmu jangan dok
pong pang pong pang cam tin kosong...kita bercakap tentang umat islam dia tak habis dengan melayu...melayu ...melayu
lama lama melayu layu camtu jer...oiii aku ni ada sikit jer darah melayu...darah Turki lagi banyak daaa

http://forum.cari.com.my/viewthr ... p;extra=page%3D1###

dari thread ni pun kita memahami setakat mana kekarutan jawa ni sorang... kesian ...

Cerita camni barulah kita boleh kata khayalan/karut/dongeng riccckKY...:cak::cak:

[ Last edited by  PlutoNium at 17-5-2006 05:37 PM ]

ni lah muka sebenar hero yg nak menyelamatkan islam konon, yg tak tau nak bezakan antara donggeng dgn kenyataan, yg hanya tau mengelabah ketakutan kartun pokemon/teletubbies, yg mengaku kekarutannya penuh berisi dlm tin susu. ada ke hero pengecut macam ni boleh menyelamatkan kita. rasa aku, yg menjatuhkan umat org macam nilah, bacul dan penakut, tolong lah sikit, jgn jadikan bangsa kita ni satu gurauan, nak tau kekarutan dan kebaculannya  seburuk mana ........
http://forum.cari.com.my/viewthr ... page%3D1&page=1
penuh ilmu.... konon... apalah manusia cam nii.....:cak::cak::cak:

dahla tu PlutoNium... gadoh byk2pun tak guna dgn si riki ni.. buang masa.. stakat tau buat rosak thread budak riki parit jawa ni...

Originally posted by PlutoNium at 25-8-2005 12:05 AM
RiccKY....Pak Pandir moden ...mengarut tak abis lagi jawa ni

:dia: hah, ini ada cerita pak pandir, serupa bongok macam sesetengah org, macam pak pluto lah, yg suka memesongkan org kita phobia takut dan kalut kat kartun pokemon/ teletubbies, terperdaya mempercayai perkara karut dan membuat keje bodoh sehingga lupa diri utk membuat keje yg lebih penting dan memajukan diri kita serta merugikan kita. diharap kita semua ambiklah teladan......

Suatu hari pak pandir melalui satu lorong yang kecik semasa hendak pulang ke rumahnya. Entah macam mana di tengah perjalanannya tadi dia terjumpa setompok tahi yang masih panas. Lalu dia pun berhenti, mencangkung, memerhati dan meneliti tompok tahi tersebut. Tapi dia tu masih konpius dan tidak pasti sama ada benda yang dia jumpa tu adalah setompok tahi atau bukan. Oleh kerana kemusykilan yang teramat sangat tu, pak pandir ambil keputusan untuk mengkaji sampel najis berkenaan untuk mendapatkan kepastian. Dia meneliti tahi tersebut lalu dia berkata "Rupa bentuk macam tahi."  Lepas tu dia pegang pulak tahi tu lalu dia berkata, "Lembik macam tahi." Lepas tu dia ambik sikit tahi tu lalu dia hidu tahi tu. Lepas tu dia berkata, "Bau macam tahi." Tetapi pak pandir ni masih lagi ragu-ragu dan tidak yakin dengan tahi tu lalu dia pun mengambil keputusan untuk mejilat sedikit tahi tersebut. Sebaik sahaja dia menjilat tahi berkenaan dia pun menjerit..."ISSHHHH... MEMANG TAHI PUN.. RASA BUSUK MACAM TAHI... NASIB BAIK AKU TAK TERPIJAK!"

:puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

:lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol

[ Last edited by riccckyyy at 25-8-2005 11:16 PM ]

Originally posted by gengis at 25-8-2005 07:03 PM
dahla tu PlutoNium... gadoh byk2pun tak guna dgn si riki ni.. buang masa.. stakat tau buat rosak thread budak riki parit jawa ni...

yerla gengis..salah aku juga minta dia bagi hujah:cry::cry:...aku silap orang..aku tak tau dia pak pandir moden;);)
itu bukan cara berhujjah. Jika sesuatu itu tidak benar, sila bawakan dalil dan hujahnya.Aku dah biasa dan tau org macammana paling takut berhujjah.:kerek::kerek::malu::nana::devil:

[ Last edited by  PlutoNium at 17-5-2006 05:38 PM ]

Originally posted by riccckyyy at 25-8-2005 08:31 PM
pak  pandir..."ISSHHHH... MEMANG TAHI PUN.. RASA BUSUK MACAM TAHI... NASIB BAIK AKU TAK TERPIJAK!"

ok, ini hujahnya, pak pandir takut terpijak tahi, tapi terpegang, terhidu dan termakan tahi pulak. pak pluto mengajak org islam phobia terhadap kartun pokemon/teletubbies, tapi memperdayakan org islam lupa diri, kekalutan dan terlupa memajukan diri pulak.
hah... sebut pasal tahi, ini kisah tahi......

hah..... org yg memperbesarkan sesuatu perkara karut seperti seseorg yg penuh dgn tahi.

....you are soooo full of shit.......

[ Last edited by riccckyyy at 28-8-2005 06:01 PM ]

ALHAMDULILLAH... sekurang2nya aku org Islam yg tau jaga adab bahasa dan pekerti dpd terlalu ikutkan emosi dan nafsu syaitan..

ikut kamu la riki nak ckp apa pun... aku tak rasa apa2pun. malah nak tergelakpun ada tgk post ko tu. tergelak psl berusaha cari gambar kuceng2 tu pastu paste yg kononnya utk buat lawak buat tatapan org ramai...

lagi satu aku nak ckp..bod ni bod history, MYTH dan legend.. so harap ko paham...

jgn gado2 aaaa !!

Bila kita merasa diri kita hina, seluruh dunia melihatkan kita memang hina .. bila kita melihat dan merasakan diri kita sempurna dan hebat, sedunia melihat kita di tempat yang tinggi .... dalam ertikata lain, orang melihat apa yang kita lihat dalam diri kita. Lagipun, siapa yang lebih mengenali diri kita..:hmm::hmm:

walau semua makhluk menghina seseorang.. tapi kalau Allah memuliakannya.. dia tetap mulia..

begitu juga kalau semua makhluk memuliakan seseorang.. tetapi Allah hinakan dia. .. dia tetap hina..

[ Last edited by  PlutoNium at 17-5-2006 05:38 PM ]

Originally posted by chumpon at 26-8-2005 12:16 PM
jgn gado2 aaaa !!

ala dia tu saja kacau kacau.....supaya isu sebenar yg ditimbulkan , mati begitu saja dek maki hamun. Dan jangan lupa ? Ada pihak tertentu yang saja buat macam tu demi kepentingan pihak tertentu ..Dunia sekarang dah tak ada sempadanlah katakan...... :hmm::hmm:

bug_vengeance This user has been deleted
bantai gelak je aku tgk forumer sekor ni
:lol

Originally posted by PlutoNium at 25-8-2005 06:17 PM
Ayah Pin dapat ramai pengikut kerana mudah percaya karut marut macam riccky Kisah seorang pengikut AP, kerana mudah percaya, nak cari ketenangan konon, bawa bini pergi ke perkampongan AP, tup tup tup AP sudah hantam bini dia, sekarang lagi celaru! Laki ingat AP tu divine, bini ingat laki reda, nah sekarang jadi serabut, serba salah bila bini dah kena divine c**k!   

hahaha.... lebih kurang samalah watak karut kartun di atas sebenarnya, plutopin dgn ultrapin, watak yg suka menyesatkan org dan nampak gagah tetapi sayang, bacul dan pengecut sebenarnya... takutkan kartun karut di bawah.......

[ Last edited by riccckyyy at 27-1-2006 03:24 AM ]

Pokemon teletubbies boleh hipnosis minda...memang unbelieveble !!!!

Originally posted by riccckyyy at 28-8-2005 05:25 PM

[img]http://www.desearch.net/out.php/i12801_aya ...

ko ni tak paham laaa.

peribahasa

ada udang di sebalik batu...lol..

kene hati2 maa...

[ Last edited by riccckyyy at 22-2-2006 12:43 PM ]

Rate

1