CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Muntz

Kerja Kerajaan

betul ke keje swasta nie teruk..kena perah keringat ngan otak sampai abis..rasa takut lah nak masuk private.... kalo mcm tu life kureng lah...ade x keje swasta yg rilek2 sket..x byk pun..tp still x torture sgt?..huhu..

nak senang saja....

Armaya This user has been deleted
yg aku tau.. bila keje gomen ni, secara automatik anda akan jadi demotivated pasal environment yg amat la tiada persaingan.. staf2 sume mcm xde wawasan nak majukan diri sendiri... ni based on ape yg aku rasa la.. tapi aku tak cakap semua...

Reply #103 Armaya's post

itu kalau ko duk kije bahagian admin la.. tp kalau ko dapat teknikal cam aku.. ko akan rasa betapa over motivated nyer ko... Setau aku, sejak jawatan aku dibuka dua tahun yg lalu, lebih 8 org dah resign... Bilangan kitorang tak pernah cukup 20... semuanya sebab beban tugas yg teruk.. nak gi dating pun tak sempat sbb sabtu ahad pun kijer... Tahun ni, aku baru amik cuti 3 hari.. tu pn sebab urusan family kat kg.. Nasib baik ada porum nih... leh jugak aku lps tension waktu malam...

Jadi, bila ada org kata kijer kerajaan takde persaingan dan wawasan, aku cukup hangin.. sori ye....

nak mintak pdpt laa...kalo aku grad bulan may 2007 lh tak apply SPA skrg?bukan ape aku dah ada 1st degree so ok ker apply skrg

Armaya This user has been deleted
Originally posted by padlie at 5-7-2006 07:47 PM
itu kalau ko duk kije bahagian admin la.. tp kalau ko dapat teknikal cam aku.. ko akan rasa betapa over motivated nyer ko... Setau aku, sejak jawatan aku dibuka dua tahun yg lalu, lebih 8 org dah r ...

macam aku kata tadi... bukan semua la...

Follow Us
hi.. dok skodeng tred ni..
nak citer gak pengalaman saya..
august ni stat keje ngan gomen..
alhamdulillah.. dapat gak.. selepas brapa byk kali pegi interbiu sana sini..
senang dapat?? saya tak rasa keje gomen ni senang..
1st interview je ada 3 orang panel...
2nd interview ada 6 orang panel termasuk pengarah...
saya ingat dah tak dapat sebab saya asek kena tembak jer dengan pengarah tu..
sampai saya cakap " takpelah kalau takde rezeki kat sini, tp saya akan tetap cuba cari scope keje yang saya nak." hehe.. tension giler kena tembak ngan pengarah tu..
tp.. kalau ada rezeki memang tak kemana.. saya dapat keje tu...

Reply #106 Armaya's post

Originally posted by Armaya at 5-7-2006 05:18 PM
yg aku tau.. bila keje gomen ni, secara automatik anda akan jadi demotivated pasal environment yg amat la tiada persaingan.. staf2 sume mcm xde wawasan nak majukan diri sendiri... ni based on ape yg aku rasa la.. tapi aku tak cakap semua...

Bold statements is from your heart. The underline is to defend yourself... Thats what I understand from your post..

lain kali, cakap dengan jelas.. siapa dia dan jabatan mana... apa ko x puas hati psl dia...
eg.= Org2 kat HQ aku pun camtu... Rilek jeeee... Claim bulan 4, x proses lg..

member sherrina pi amik ujian menaip kat Mindef pagi smalam. jawatan jurutaip rendah, antara jawatan yg gajinya terendah. tapi yg mai amik ujian, humang aihhh....unbeliveable. yg datang tu bukan calang2. ada pegawai akaun, pegawai admin dan juga yg lepasan SPM. yg jenis gaji dah ribu2, datang minta keje jurutaip gaji 500. bila tanya kenapa, katanya nak secure. Mindef kalau kene bom aje baru tutup kompeni. kalau ekonomi lingkup pun gaji masih jalan.....

aiyakkk...macam ini pun ada. patut lah owang melayu aje yg apply. sorang aje india.

Reply #109 sherrina's post

isk.. ye ke... tak sangka plak..
tp memang competetion is great la..
kalu daftar kat SPA.. ikut nasib la.. bila kena panggil exam / interview..
macam i ni.. lepas 3 tahun daftar baru dapat gi interview..

kawan sherrina pun apply 2 tahun lepas, baru dipanggil ujian menaip. harap2 dia tak dapat le, nak suh dia apply jawatan tinggi sikit. sebab lepas kira2, gaji yg ditawar tu dah jatuh dibawah paras kemiskinan dah. mana mampu dok di bandar (toksah citer pasal pemilikan harta, insuran, simpanan dll lah, jauh benar tu) dengan pendapatan sebanyak tu sahaja. lagipun beri pada yg benar2 layak le (takde kelulusan, SPM pun sekadar lulus) sebab mereka2 ni kalau nak apply keje lain maybe susah sebab kelulusan rendah. kalau semua org berpendidikan tinggi sapu keje jawatan rendah, org pendidikan rendah nak keje apa?

tp keja kerajaan nih rendah sangat laa gaji
kalo engineer starting 1.8k
kalo admin work lagi laaa
tp benefit dia kot yg best...

Reply #112 lady_nF's post

1800 basic... elaun perumahan 210, elaun khidmat awam 300, elaun cola 50-150...
ok la tu....

Originally posted by pakcik_d7668 at 11-5-2006 09:59 AM
errrr....Muntz,
kat office ada internet ek? hehehe.....

macam mana ngan suasana tempat kerja baru ni?

internet tu.. state secretary tak bagi proxy lagi. mgkin dalam sebulan dua dapat lah. mmg lambat sikit lar.. tapi takper.

well, suasana kerja baru nie sangat selesa berbanding kerja lama. malah saya nie tambah minat dgn kerja saya skarang sbb kerja skarang nie lebih kepada berkhidmat utk rakyat. contohnya kalau ada sesuatu masalah di satu kawasan tu macam tanah runtuh ker, jalan berlobang ker, saya akan make sure diorang bertindak dgn cepat. kalau tak cukup fund pun, kitorg akan tengok penyelesaian yg mampu kitorg lakukan. kalau kerja lama dulu, asyik nak kejar dateline jer... pastu nak bagi boss kenyang. hehehe.

lagipun skarang nie semuanya proper. nak buat claim, nak pegi mana2, nak dapatkan khidmat kesihatan.. semuanya tertakluk di dalam perintah am. walaupun gaji tak seberapa... tapi belanja tak banyak. belanja petrol rm50-100 jer sebulan (itupun kereta kuat makan minyak). ofis pun dekat, sbb tinggal kat quarters. semuanya oklah. kerja kerajaan nie tak seperti mana yg orang gambarkan... semua orang ngular, rasuah dsb... saya akui ada yg buat jugak.. tapi org terlalu generalizekan pekerja kerajaan nie. ramai yg committed dgn kerja dan mudah utk bersosial.

aperpun, bersyukur gaklah dapat kerja kerajaan nie. hidup pun dah mula teratur sikit. takderlah macam dulu kena kerja keras siang malam sampai tak tidur malam. skarang kurang stress, tambah lagi byk masa terluang lepas kerja utk buat benda lain. kerja tak ler relax mana.. byk jugak kerja.. tapi saya boleh kata, kurang stress lah. kejadian stress kerja kat kerajaan nie biasanya terjadi pada mereka yg tak tau saluran utk mereka membuat aduan masalah kerja mereka. actually semuanya kita boleh beritahu pada ketua kita, kalau dia tak dengar pun, kat peringkat HQ. pasti ada orang yg sanggup luangkan masa utk mendengar keluhan atau membaca email kita. kerja di kerajaan, takder masalah yg tak boleh diselesaikan. kalau masalah fund tu biasalah... tapi taklah seteruk sampai seksyen kita tu bankrupt kan?

so, kalau ada peluang kerja kerajaan tu, jgn lepaskan peluang. ini termasuklah kerja di sektor semi-gov, GLC ataupun dgn tentera, polis dsb. banyak benefit yg kita akan dapat walaupun gaji tak seberapa. ramai kawan saya yg main reject jer kerja kerajaan nie. kesian pada mereka yg betul2 berharap.

Reply #114 Muntz's post

stuju ngan ko .... ader yg saja2 datang interview ngan perlekeh interviewer smata2 sbb mamat tu dah keje best ... sian pada mereka yg x dapat .

tapi saya tak puas hati la dgn sistem pengambilan spa ni... mcmne orang yang dah tamat tempoh pendaftaran dan tak mendaftar semula boleh dipanggil temuduga..kami yang duk renew tiap tahun tak dpt ..tak adil langsung

Reply #116 yatthrash's post

camna ko tau ... ko check ke .. kan ke seme tu guna internet ... ?
spa pada aku telus ... bila x dapat tu mesti ade sebab .. ke ade kes

sebab aku cek le aku tahu.. member aku yang dah tamat tempoh daftar nyer di panggil temuduga..

nih najib dah suruh bukak 30,000 jawatan dalam kerajaan
harap2 buat cepat2 lah ye
kesian kami2 yg menganggur nih

Tadi cek statistik jawatan SPA. Mak aih, yg memohon je 30 ribu lebih. Yg ditapis 400 lebih. Yg dapat 2 org je...camner tu? musykil2.