CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Paradox11

Merged: Do It Yourself!

orkid ni kalau dah berbunga....dia akan menutup segala kecacatan pada pasu mahupun dawainya...
kadang2 yg kita beli tuh...pasu pun dh retak2, dawai bengkok2, tp bunga dia...emm...mabeles.....:pompom:

Salam...
Sape kat sini tau camne nk DIY rumah orkid pakai kayu... taknak ar besar2 sangat sbb ruang kt umah tu xde ar besar.. lebih kurang ukuran dalam 2' x 5' x 7'... kalau leh dengan lakaran n pic... TQ

DIY, creative and affordable wall decal/decor/stickers

Pernahkah anda menggunakan benda seperti Wall Decals ini?
Saya baru beli benda ni dan try kat bilik aku... memangnya bagus benda ni!
baru catkan satu dinding kat bilik ku merah... tapi masih rasa tak cukup satu benda...
bila aku letak wall decal ni.. wuah... bilik ku tiba-tiba je jadi modern pulak..akakaka
aku beli benda ni kat internet, kalau nak cuba bolehlah tengok kat http://www.creativewalldecal.com

1# DIYkaki
tgk kt laman web tu cantik2 designnye...... nk pasang pun senang je. main lekat2 je... bes gak beli design cartoon tuk letak kt bilik ank ni.....

Ye... sticker tu senang dipakai.. lekat je dah siap..
kalau aku ada anak pasti akan lekat byk byk kat bilik anak! sendiri tengok pun syok! ahahahah...
website tu tak mahal la, nampak satu kedai kat 1U jual benda yg sama je.. harga mahal gila!

3# DIYkaki
kos penghantaran pun web tu bg free kalau beli pd harga2 tertentu... tp kalau tukar duit malaysia ~2.5-2.7 (sbb harga dlm singapore $) masih murah ke ngan kt 1U?

Follow Us
Thread DIY pun dan ada kat sini. Kalau berkenaan dengan sticker ni setahu saya dah ada thread ni di Board Hobi dan kehidupan....sila sambung perbincangan anda di sana.

p/s:rajin rajinkanlah diri tekan button search.

Merged.

1. Dendrobium 'mini' ini dibeli dengan harga RM10, diikat pada bungkah kayu yang dibeli di kedai Aquarium RM5. Ikat menggunakan dawai atau benang. Tanpa menggunakan apa-apa media tanaman.

2. Phalaenopsis Hybrid ini dibeli dengan harga RM25, diikat pada kayu yang juga dibeli di kedai Aquarium RM5. Untuk orkid jenis ini, Moss digunakan sebagai media tanaman.

Ehsan : http://alamorkidla.blogspot.com

Rate

1

mmiss orkid yang mmiss beri tu dah hidup . Hb pun dah idup tak sempat nak ambil gambar lagi. Busy yang teramat sekarang ni. Suka sangat ni.

110# nazar436

alhamdulillah.. harap membesar ngan sempurna. hbcus mmg senang idup. yg akak nyer miss rasa idop kot. ritu miss buang semua daun so bila ada daun baru naik miss nampak

mendapp

ni pun topik yg sgt bagus.. upkan thread ni..

saya ada tanam pkk keladi yg jenis memanjat..pkk ni ambik kat umah mak gak..saya letak kiri & kanan umah..

saya buat sendiri pancang tu...sebenarnya tu bukan kayu tapi paip utk cable elektrik kat umah mak yg warna putih tu..renovate rumah lama so saya ambik byk gak utk buat pancang pkk saya.. saya balut dgn sabut kelapa (ambik kat umah mak gak) ikat dgn dawai
jadilah mcm dlm gambar tu..
nak jimat punya pasal...

Rate

1

113# cintapdyg1
bagus gak idea guna btg paip tuk cable tu and balut dgn sabut...evy tak pernah plak terfikir nak buat camtu...dulu ada banyak btg paip kaler putih kat umah tapi dah buang...
lagi satu btg paip ni tak pandai rosak kalau kena air kan..

114# evy8

Ada jual kat nursery...batang paip tu dibalut dengan sabut dan dililit dengan tali...i ada beli tahun lepas lagi di nursery...untuk pancang kesidang...

115# shiina
ada jual ke shiina?evy tak pernah nmpk...
nanti nak cuba tanya kat nursery la atau nak buat sendiri ja...nak buat pancang tuk hoya...

116# evy8

Ye ada...kalau tak silap...RM7-8 sebatang...cantik pun cantik...

113# cintapdyg1

cantik plak bila keladi tu di panjatkan...
kat umah, saya biar mereka melengkar di dlm pasu ja....

btg paip di balut ngan sabut tuh lg ok dr kayu sebab ringan...

buat sendiri jimat..tp tu ler...kdg2 tak sekemas yg di jual.

evy8....
saya ni asal org susah....so saya akan cari idea mcmana nak gunakan brg2 yg terpakai sbg brg yg boleh kita gunakan semula...maaflah pd kengkawan semua...saya ni kolot sikit..org kampung...

119# cintapdyg1

Kalau orang tu creative...dan ada sumber2 untuk recycle...eloklah buat sendiri...tak payah beli...

Buat sendiri boleh save duit...ramai orang bandar dan moden pun kalau creative dan minat...mampu saja pergunakan bahan2 recycle untuk hasilkan sesuatu...so janganlah rasa rendah diri ye...