CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hest

ADA MASALAH? PERLUKAN KATA SEMANGAT? LUAHKAN DISINI !

bila banak bercakap aku rasa aku banyakk buat salah...

kadang2 aku rasa apa aku kata, walau ia gurauan orang akan anggap ia sesuatu yang menjengkelkan..

betul ke aku tak matang lagi, dan macam budak2

Aku nk keja tp umur dah 37 thn, ada lg ke compsny yg nak ambik aku keja?

kenyir posted on 26-3-2013 08:56 AM
Aku nk keja tp umur dah 37 thn, ada lg ke compsny yg nak ambik aku keja?

kalau kerajaan ada je peluang. sebab bila dia open, dia ada had umur kena check.

kalau swasta hest rasa ok je.. asal ada pengalaman dan sijilnya

kena cuba. tak cuba kita tak tahu

Akak ada access internet 24 jam sehari, ada transport sendiri, anak baru sorang tapi xde keja, nak bisnes x tahu nk bisnes ape......

kenyir posted on 26-3-2013 10:50 AM
Akak ada access internet 24 jam sehari, ada transport sendiri, anak baru sorang tapi xde keja, nak b ...

akak pernah kerja ke sebelum ni? kerja apa?

actually banyak je kerja kak kalau akak juz nak sampingan2.. kalau yg hest cakap tu kalau akak nak kerja dengan company2 .. kalau takat nak isi masa lapang.. rasa hest banyak je kerjanya

hest posted on 26-3-2013 11:10 AM
akak pernah kerja ke sebelum ni? kerja apa?

actually banyak je kerja kak kalau akak juz nak sam ...

last keja sebagai pengurus koperasi sekolah. about 4 years ago. sekrg ada buat bisnes kuih sikit2........

Follow Us
kenyir posted on 26-3-2013 11:37 AM
last keja sebagai pengurus koperasi sekolah. about 4 years ago. sekrg ada buat bisnes kuih sikit2. ...

minat bisnes ke?

cm keje2 sendiri gitu lah eh?

kenyir posted on 26-3-2013 11:37 AM
last keja sebagai pengurus koperasi sekolah. about 4 years ago. sekrg ada buat bisnes kuih sikit2. ...

kak, hest rasa kalau akk tumpukan pd  bisnes akk tu pun ok gak.. cuma akk kena pk inovasi sikit. buat penMbah baikkan. cuba tengok pd market skang, and folow the flow
plus kn dgn idea baru..i tot will be more excellent. dengan pengalaman mngement yg ada tu..kalau rasa kompius.. mungkin akk boleh pm bro @GuaAnakMelaka . he is a one the best bumi putra businessman... insya Allah dia blh bg sikit tips

hest posted on 26-3-2013 09:07 PM
kak, hest rasa kalau akk tumpukan pd  bisnes akk tu pun ok gak.. cuma akk kena pk inovasi sikit. b ...

penatlah bisnes production ni. bila ada kerja mcm pergi kenduri ke, esoknya tak blh nk meniaga sbb xde produk. bila seharian kt dapur, ank pun tak terurus. ....

kenyir posted on 26-3-2013 09:52 PM
penatlah bisnes production ni. bila ada kerja mcm pergi kenduri ke, esoknya tak blh nk meniaga sbb ...

hehee..mmg pun kak berniaga ni sangt renyah. tp hasil dia sgt mmuaskan. kalau akk tk nk berniaga, akk ada perancangan nk keje dgn mana2 company ke atau akk tk kisah kedai yg kcl2? tp keje dgn org kena full commitment. kalau keje sendiri ni blh adjust sikit

hest posted on 26-3-2013 09:07 PM
kak, hest rasa kalau akk tumpukan pd  bisnes akk tu pun ok gak.. cuma akk kena pk inovasi sikit. b ...

ops...............emel pun boleh...

jarang  baca pm sebab ia open..

bukusaat@gmail.com

aku nak senaraikan beberapa  jenis pekerjaan yang aku dah buat selepas tamat Universiti ...

1.Guru sekolah Menengah

2.Penyapu sampah.

3.Sale-man.

4.Pemotong rumput.

5.Operator kilang.

6.Pemandu van.

7.Penganggur...................

8.DLL.............

Macam2 keje aku keje......walaupun aku lulusan Univ...........aku x kisah..sebab aku belajar mencari pengalaman dan kehidupan...

Pengalaman paling manis masa aku keje sapu sampah,ada lelaki Cina tua bagi RM5..dia cakap

"Manusia paling berjasa dalam negara ini adalah kamu ".

Bila aku teringat kembali kebaikan lelaki Cina itu,aku menangis kerana aku lihat ramai Melayu islam menjauhkan diri dari penyapu sampah jalanan kerana mereka anggap penyapu sampah kotor dan busuk...

Bila aku memandu kereta dan terlihat penyapu sampah di jalanan,aku hulurkan RM10 buat mereka...

"Terima kasih bang.........."katanya.

(aku cerita bukan nak riak,tapi aku pernah bergelar penyapu sampah dengan gaji amat kecil dan aku memahami mereka )

Masa aku sedang melepak di Bandar Hilir,aku lihat seorang makcik Melayu,usia 60an sedang menyapu sampah...

kami berbual dan aku bertanya gajinya.katanya RM600..........

Bila pulang,mata aku bergenang...kalaulah aku jutawan..............

Tp aku keje dua minggu je..aku nak cari pengalaman je..gaji pun aku x ambik....

Bila aku dah matang dengan pelbagai pengalaman dan ilmu,dengan sedikit modal,aku berniaga................

dari untung 10 sen,20 sen,sampailah dapat puluhan ribu sebulan...

aku pernah bergelar penjaja di KL...menjual pelbagai makanan dan minuman,alhamdulillah dapat 5K sebulan...

Kdgkala aku sedih lihat ramai graduan Melayu yang menganggur..mereka memilih kerja dan tido makan bertahun2...

Dalam kehidupan ,kita JANGAN bertanya MENGAPA?

Kita perlu berkata APA YG PERLU AKU LAKUKAN?

Ramai manusia sering bertanya MENGAPA AKU MENGANGGUR?MENGAPA AKU MISKIN?MENGAPA ALLAH SWT TIDAK JADIKAN AKU KAYA?

Soalan-soalan itu perlu dibuang  dari kamus kehidupan..

APA YG PERLU AKU LAKUKAN?BERTINDAKLAH SEKARANG..............

Masa aku menganggur berbulan2,aku suka baca buku Dale carnagie,Brian Tracy dll..buku2 yg  memberi semangat dan idea dalam kehidupan..

Aku juga suka menonton filem berdasarkan kisah benar kerana ia memberi inspirasi dalam kehidupan...

Aku menulis dalam sebuah buku yg aku tulis "MELAKA PADA ZAMAN HANG TUAH TIADA KAPAL TERBANG DAN INTERNET NAMUN MAJU DAN KAYA...MENGAPA?KERANA MELAKA MEMPUNYAI PEMIMPIN YANG HEBAT DAN RAKYAT YANG HEBAT.."

Kita tidak perlu buang duit untuk hadir ceramah motivasi dll kerana semua manusia ada motivasi dalam diri.Cuma ramai mansuia tidak tahu bagaimana meningkatkan motivasi diri...........maka carilah ilmu..............

Bila aku baca komen2 ADAMBILIONAIRE,aku kasihan..kerana dia Melayu islam dan menggunakan jemarinya untuk memperlekehkan dan mengaibkan org lain dalam forum.....sedangkan aku dah tulis 8 buku,dia sebuah buku pun belum..namun dari riak katanya,seakan sudah menulis 1000 buah buku..........

Allah musta'aan...................

Rate

1

GuaAnakMelaka posted on 27-3-2013 01:24 AM
aku nak senaraikan beberapa  jenis pekerjaan yang aku dah buat selepas tamat Universiti ...

1.Gur ...

abang saat, ikhlaskan dirimu.. kalau benar abang saat niat nak membuka mata anak2 melayu dalam perniagaan, ketahuilah itu semua adalah perkara baik.. semua perkara baik Allah bagi ujian. melihat sejauh mana ketabahan kita, sejauh mana kesabaran kita, abang lebih dewasa dari hest, abang lebih berpengalaman dari hest, malu gak hest nak bagi beberapa pandangan.. tapi bagi hest, orang2 muda sekarang kalau nak ditegur, kita kena guna lenggok teguran yang berbeza pada manusia yang berbeza.

anak2 muda sekarang tak macam anak2 muda dulu.. anak2 muda sekarang sangat terpengaruh. tanpa mereka sedar. kadang kala nasihat secara bahasa yang sama adalah salah kerana api tidak dapat dipadam dengan api. tetapi cuma gunakan pembalikan ayat dan intonasi yang lebih tenang dan sakarstik serta kelakar.. dia akan mati di situ.

adam ni. abang jgn ambik hati dengan dia. anggaplah dia anak2 yag baru kenal dunia. yang cuba teroka dengan penuh kudrat tanpa latihan dan amali yang kuat. bila dia dah terjatuh kehabisan tenaga... masa tulah nasihat si tua akan datang bagai air terjah kemindanya..

abang saat kena banyak bersabar, kalau ikut perasaan, dalam forum ni, abang saat boleh dapat darah tinggi..

Rate

1

seronok bc forum nie..nnt klu sy ada prob leh la kongsi kat cni sbb ramai yg bijak bg pandangan

saljiputih posted on 2-4-2013 04:46 PM
seronok bc forum nie..nnt klu sy ada prob leh la kongsi kat cni sbb ramai yg bijak bg pandangan

hai salji..

tak kan ad amasalah baru nak masuk

mana tahu salji pun blh tolong kawan2 yang minta pendapat

join je.. jangan malu2 mungkin pendapat kita tu adalah bernas nak selesaikan kawan tu punya masalah

@skeezotone ko ban aku dr masuk rumah borak ke apa tak ley pung aku masuk sana. umah lain ok je plak

aku ada kawan slalu tanya aku...
"klu lelaki umur 40thn susah gak nak dpt keje kan?....nak wat biz pun modal tak de...."

sian dia ni...puas carik keje....temuduga dah byk..tapi satu pun tak dpt..tak tau la apa silapnye..huuhu

mcmmane saya nak luahkan masalah saya tapi kalau ada org sudi
mendengar terima kaseh

saya duduk sorang tak ada kawan
life can be depreessing when you are alone

ak nak share gakla kat sini..

aku xtau yang mane 1 arah tuju aku...

nak bisnes ke nak keje makan gaji??

kalau bisnes, aku xde modal lagi...tp aku ade sijil2 kemahiran yg aku dah ikut kelas...

aku nak keje makan gaji...tapi aku dah lame xkeje...about 1years ago...so aku mcm takut nak face environment kerja...

jadi aku perlukan kata2 semangat korang utk aku kembali bersemangat utk keje makan gaji....