CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: babyghost

Hantu di Tempat Kerja korang

Reply  rayyanrafael

antara sempadan kilang2 kat situ menuju ke BBU... kat konar tu pun orang ka ...
nazurah Post at 13-11-2010 13:25

sempadan yang mana satu, dekat dengan kilang Celestika @ tempat Futsal YH @ simpang dekat kilang Vogel ???

Reply 121# rayyanrafael

Jalan dari Universal Cable...naik bukit sikit tu

tak pernah alami lak kes kat situ, mungkin sebab jarang lalu.  Biasanya lalu mengunakan jalan terus menuju ke Damansara Aliff tu je. Kalau kena kejar ngan anjing selalula walaupun masa tu tengah bawak motor. Giler babaun penya anjing, seb baik x kena gigit jer hamba ini

tumpang lalu.. n nk tumpang bercerita gak bleh ke? ..hehehe

kt opis aku ni pon ade gak kejadian paranormal ni..FYI ..opis aku terletaknya di bumi shah alam yg mana bangunannya penah satu ketika gempar ttg peristiwa jatuhnya seseorg dr tingkat 14 ke tingkat 5 (hehehe hi profile case thn lepas tu...) opis kau terletak di level 9.. hearsay nya.. level 9 ni dlu vacated premises... lepas tu ade plak criter criti kata time vacated premises dlu bila org nk ke level atas dr level 9 ni automatically lif mesti benti kt level 9... n pintu lif terbuka tp sah2 ler takde org masuk... nk turun pon camtu ...tk tekan pon mesti lif benti kt level 9 n pintu lif terbukak tanpa apa2 org pon kelihatan... tu dlu skang level tu dh penuh opis..dh opis kitorg pon amik sampai 2 lot kan..

ok cerita biasa2 aku dgr dr collagues yg lain kalo diorg tinggal sorang dua ke..mesti ade dgr machine photostate bergerak dgn sendiri tnpa sesapa pon membuat keje time tu..kdg2 ade dgr something berbunyi2 kt pantry cth: sudu dilaga lagakan ting ting ting.. tgk2 takde org pon...ade juga dgr dr diorg yg mana stay back sampai mlm..mcm org masuk dlm opis mcm berlari..bila ade tegur "siapa" diam senyap jek..then mcm ade dgr balik objek berlari dgn pantas ...mungkin tu khalayan or whatever la kan..
ade juga sorang staff ni rajin sgt la stay back ..so satu hari tu dh pukul 9 ..dia buat keje smbil dgr lagu2 omputih laa..tiba2..dia dgr satu sore lelaki kasar n garau ...."ko buat ape tu"? ....so dia pndg la kiri kanan..sbb dia dgr lagu omputih tetiba yg tego cko melayu...ape lagi tutup pc sumer menggigil2 la dia tutup opis...

ok tu staff lain punya citer ni citer dr pengalaman aku...aku tidak ler bertemu ngan sbrg penampakan tetapi dgn bunyi2an jek.. ni dh 2 3 kali gak aku kena tp selagi tk nmpk aku redah juga lak stay back smpai mlm (ala paling tinggi kul 8.30 jek pon) pengalaman pertama time tu mmg tgk byk keje jd aku nk gak abeskan keje tk nk makin beimbun tuk sok hari ..sbb sok makin tambah work load laa... tgh asyik la check n sign document n notices...aku dgr bunyi org berjln ... tap tap tap..sreet sreet srett..gila kuat...tp bunyi bukan dr dlm dr luar ...so aku pegi la keluar tgk kalo2 ade org nk masuk opis ke...pintu opis sah2 tertutup rapat nk masuk langsung tk bleh kena swipe passcard... kt luar langsung tkde org...so aku pegi balik ke bilik aku...makin kuat bunyi org jln ..srett sreet sreett...tap..tap tap..bunyi mcm kasut lelaki tu..aiseh ape la plak tu.. dh kul 8 ..aku tutup pc balik jek laa ape tunggu lg dh la aku sorang..dh tutup pintu opis...leh plak aku dgr bunyi gegar2 pintu opis tu...tgk2 balik dr pintu kaca tu tkde plak org kalo2 terperangkap..ah lantak laaa baik balik jek...

pengalaman kedua pon sama...time tu dh 7.45 ...sekali lg dok menyemak document, letters n notices... ade dgr bunyi ketuk2 manja kt pintu..kdg2 dkt meja..cari la dr mana bunyi nya..senyap plak..ok cuma perasaan kot..so few minutes after that aku rs nk chaloo jek..tp leh plak lepak kt tmpt receptionist baca newspaper..time tu la bunyi ketuk2 tu makin laju ler plak...aaahh sudah...maka maksudnya sila la blah.."diorg" punya time nk masuk keje kot....ade lag pengalaman sume na sama gak la dgr bunyi org jln, berlari, jln pantas n machine photostate bergerak sendiri..tp kalo aku tahan aku biarkan jek la ..dgrkan jek kt diorg ayat quran...kalo cm mls nk tunggu aku blah juga ler...jgn smpai nmpk udah... dgr tkpe lagi ...

Rate

1

Aku plak yg bdebar2 baca cite korang…hihi…over btol….

Nak kongsi cite pasal opis tempat aku praktikal dulu…tapi berlaku kat member aku la…bukan aku….nasib baik bukan aku…..fuhh…

Sebelum tu, aku suka bagi intro dulu….meh aku cite sket pasal member aku ni…member aku pompuan…aku namakan sebagai Leena… budak IT… aku plak bahagian lain….Leena start praktikal sebulan selepas aku….

Citenye camni…Leena ni cam aku gak la, pagi2 sampai awal…disebabkan umah dia agak jauh dari opis, kena kuar umah awal, takut jem…kalo kuar umah lambat, pastu nak kena redah jem, lagi la lambat sampai kan…. dia slalu sampai dalam pukul7.15 pagi…n disebabkan Leena slalu sampai awal, kadang2 dia ditugaskan untuk on kan server kat opis tu….tu pon kalo staff yang sepatutnya kena on kan tu tetibe ade hal ke ape la kan…

Nak dijadikan cite, pada suatu pagi…….(terskema plak)…..minggu ke 4 dia praktikal rasanya…si Leena ni, macam biasa la…datang awal…masa otw ke opis dia dapat panggilan dari En.Khairi,staff IT aka supervisor Leena…dia lah yang biasa onkan server tu…tak pun lagi sorang staff yang keje kat kaunter, Pn.Sue…sbb akak ni pon kadang2 datang awal….berbalik pada En.Khairi, dia bgtau Leena dia lambat sket hari ni, n mintak tolong Leena on kan dulu….

So, Leena pun masuk lah dalam bilik server tu…sebelah bilik IT je….time dia nak on, dia tunduk jap nak watpe ntah, pas angkat kpale balik, terkejut monyet(sopan sket) si Leena nih…dia tengok Pn.Sue ada kat sebelah kanan dia…yela, takde bunyi cam orang masuk pun… kalo korang pon sure terkejut kan…pastu dia pusing belah kiri, then pusing balik tengok Pn.Sue dah takde kat sebelah dia…eh…cepat btol kuar…”hmmm….nak cepat kot”…Leena cakap dalam hati je la….dah setel2 kat situ, dia blah la kan…dok kat meja dia balik….

Tak lama pastu, En.Khairi datang….tanya dah on blom…dia cakap dah…tapi satu je…yang lain Pn.Sue yang on…En.Khairi plak terkejut…

“ish…awak jangan main2, tadi Kak Sue(panggilan utk Pn.Sue) call saya cakap dia cuti hari ni…sebab tu saya mintak tolong awak…”  

“Seriyes la…kali ni saya tak main2...”

En.Khairi ingat Leena saje nak main2kan dia….sebab dorang ni memang suka gurau…oleh kerana masing2 tak puas hati dorang pegi la cari Pn.Sue kat kaunter…tapi tak jumpa….so, En.Khairi pun call la Pn.Sue…

“Assalamualaikum…Kak Sue kat mana?”

“Saya dalam kete lagi…jap lagi saya sampai…stuck dalam jem…nape?”

Aikk…mula2 call cakap cuti….pastu tetiba ada dalam bilik server….pastu sangkut dalam jem…mana satu ni??

“Err….bukan tadi Kak Sue call saya cakap Kak Sue cuti ke ari ni?”

“bila masa plak saya call khairi?saya bangun lambat pagi tadi…kelam kabut…tak sempat nak call Khairi bagitau tak on kan server lagi….”

“btol ke ni Kak Sue?Habis..yang tadi tuuu……”

“Nape ngan awak ni Khairi…?”

“Takde pape la kak…takpela…jumpa akak jap lagi…”

Hah…korang agak2 sape yang call?hihihi…dorang 2 orang still tak puas hati lagi….dlm pukul 10 camtu orang g jumpa Pn.Sue….dorang cite la sume2….Leena siap cakap ‘Pn.Sue’ yang dia nampak tu pakai baju kurung+tudung sebijikkk cam yang Pn.Sue pakai ari tu…tapi mati2 Pn.Sue cakap memang tu bukan dia….lagi pun takkan la Pn.Sue nak bergurau sampai camtu skali kan….ish…tak tau la ape motip ‘benda’ tu menyamar camtu….bosan kot…hehe…

Aku tak tau pe kesudahan dorang hari tu….Leena cite sampai sini je….tu pon  minggu last praktikal baru dia cite…dia saje taknak cite awal2….sebab dia tau aku pun gi opis awal jgk….sampai lagi awal dari dia….tapi nasib baik tak kena kaco cam dia kan….ye, NASIB BAIK….dah la aku pagi2 sampai mesti g toilet….n nak g toilet memang kena lalu bilik server tu….adoiii…

Lepas tau cite tu memang takde nye aku nak g toilet sorang2…hihi….penah skali pagi2 member laki aku wat lawak….dia cakap,” eh..bukan tadi ko gi toilet ke?aku nampak ko depan toilet tadi…”

kebetulan plak masa tu makcik cleaner tengah clearkan tong sampah dalam bilik kitorang….terus kena sound….”eh,korang ni…jangan main2 camtu…kang jadi betol2 baru tau….”

kitorang pe lagi…cite la pasal Leena tu kan...rilek je makcik tu dengar...siap senyum2 lagi....pastu ingat nak korek cite lain la kan….tanye macam2…tapi makcik cleaner tu taknak cite….huhuu…hampaaa….dia just bagitau kalo nampak pon buat2  tak tau je….maknanye dah biasa la kan….n port benda tu memang area bilik server sampai toilet….

eh....terpanjang plak...hehe....harap korang paham la ye....

Follow Us
Aku plak yg bdebar2 baca cite korang…hihi…over btol….

Nak kongsi cite pasal opis tempat aku pr ...
kinakoyuki Post at 17-5-2011 18:20

kalau bab menyerupai ni kina mmg famouskan, ana pun pernah gak kena tapi bukanlah pepagi cumanya ana sorang je xtahu yg staff tue cuti, siap leh senyum masa nmpk kat bilik akaun then jumpa kat toilet pastuh masa wat air, macam2 lagilah

esok2 klu ana ada mood ana citer termsklah yg kat Desa Pandan, kat Shah Alam (tmpt Teo beng hock) dan jln ampang

kadang2 diorg ni terbawak2 drpd horror movie atau citer2 seram drpd member

Reply 127# fatehana

itu la pasal...suka suki jek nak jadi orang lain....kan....haa...mintak2 la k.ana rajin menaip esok...

kadang2 diorg ni terbawak2 drpd horror movie atau citer2 seram drpd member
akeyron Post at 18-5-2011 00:34

diorang tuh sape?

Reply 130# kinakoyuki

sape2 je la yg hidupnya diselubungi misteriiiiiii

Reply 127# fatehana

Ana, opis u kt Desa Pandan tu ktne??Nuox skrang keja kt Desa Pandan..area McD..tp xpnh la lg kena ganggu..mintak2 dijauhkan..dh lar pg2 masuk awal b4 sape2 dtg lg..pastu blk pon slalu mlm..

nak join ah...

citer ni baru minggu lepas aku kene... aku stay back sebab de keje nak buat tapi at the same time tunggu tunang aku datang amik aku.. biasanya budak opis aku ramai yang stay sampai malam... tapi hari tu aku and member aku je yang stay..

dalam pukul 7.30 malam, member aku ketuk pintu bilik aku bagitau dia nak balik da.. aku angguk jelah.. sebab nak balik pun tak boleh lagi, kene tunggu tunang aku... lepas 5 minit, aku packing barang nak gerak ke parking kete sebab macam tak best jek nak duduk kat opis sorang - sorang.  then, siap2 nak kuar, makcik aku call. sambil aku nak tutup pintu, aku borak ngan makcik aku.. on the way ke parking kete, aku kene lalu satu lorong... ada department lain la.. tapi nak lalu situ agak creepy la, dengan lampu kuning yang agak kesuraman.. tapi nak taknak kene lalu gak..

masa tengah borak ngan makcik aku, aku nampak member aku tengah jalan. dalam hati aku pikir lambatnya minah ni gerak..tapi aku wat derk je.. aku still tengah borak dengan makcik aku, tapi tiba2 je sampai kat hujung nk ke pintu tu aku perasan yang benda tu berhenti menghadap cermin. aku pelik gak.. tapi dalam hati dah dup dap dup dap... aku suh makcik aku borak jek ngan aku, then aku nampak benda tu perlahan - lahan masuk dalam cermin tuh... pergh.... cuak beb... aku kuatkan hati gak jalan kat tempat benda tu masuk...aku terus jalan cepat - cepat pergi kat parking kete... jalan sampai hujung kat banyak orang and ada lampu2, tunggu tunang aku..

tunang aku sampai, aku tak cakap pe2.. kitaorang gerak terus nak balik rumah... masa dia  tengah bawak tiba2 dia jerit kat aku.. tanya aku ada benda ikut aku tak sebab motor dia berat nak mampos...macam2 doa aku baca masa... dalam 10 minit pastu motor da ringan macam biasa... sampai sekarang aku tak stay back kalau tak de orang...

Reply 103# fatehana

Dasyat2 pengalaman kau.....ish ish

aku pernah gak kena.. bangunan tempat aku keje ni bangunan lama.. turn aku keje malam... aku sorg2 la lepak kt tempat receptionist ni.. time ni aku dh rasa seram sejuk tp aku buat tak tau je la.. tiba2 aku terasa ada something yg melintas.. aku pun apa lg terus lari gi restoran..

Reply 133# asfna

beraninye ko nie asfna..klau aku mmg aku bukak langkah seribu..x pun pitam di situ..huhu

Reply  fatehana

Ana, opis u kt Desa Pandan tu ktne??Nuox skrang keja kt Desa Pandan..area  ...
nuox84 Post at 18-5-2011 16:59

ofis iols kat area belah belakang MC D tue, ni citer lbh kurang 10 tahun dulu skrg ofis tue dah pindah setiawangsa, kat ofis tue belah belakang semak samun so pepaham ajelah dan bila malam lak sunyi, klu belah malam mmg rasa seriau sikit sbb bukan takut kat entiti tue aje tapi kat penyangak lain pun yea jugak
ada lagi citer pasal opis tue nantilah next week iols citer, this week dah x sempat sbb ada kijer yg menanti

Post Last Edit by renjer at 19-5-2011 18:59

Reply 1# babyghost

Terjadi awal bulan ni pada , May 11, 2011 2:27 am,  waktu itu aku tgh wat PM ( Preventative Maintainence )  tool tempat kerja  sambil mengular aku test shot pakai camera samsung i900  saje2 je..sambil menghilangkan boring.. waktu tu aku sorang incharge,   tempat itu baru dibuka untuk tempatkan mesin-mesin dalam clean room. Esok tu aku terus cakap ngn member tempat keje aku...betul ke ada benda ni..dorang sume pun kata pernah kene usik mcm kelibat2, bunyi2 pelik2...tapi kali ni..secara xsengaja aku berjaya dapat gambar tu..huhu...percaya atau tak itu la dia..wallahualam...

Reply 138# renjer

betul ke tu kelibat nya? jelas betul kan.. apa yg u rasa time tu? seram?
   berani btl la u siap ambik pic lagi tu..huhhhh....!

Reply 139# babyghost

ms tu memang xde rasa pe2 biasa la waktu keje kan..keliling mmng cam bese..tapi bila tgk da ada..seram juga..