CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bangcak

Tafsirkan Mimpi

hish!! topic serius ala2 "siri bercakap sama jin" cenggini u nak pindahkan ke topic lawak??? bakal menangis warga bod lawak nanti dibuatnya

Post Last Edit by medangmru at 1-10-2010 20:34

thread ni telah di merge dgn Topik yang dibuka oleh poremer olen.

harap maklum

semalam aku mimpi naik kapal terbanggg...

naik nya ramai.... tp aku dan anak aku depa upgrade ke premium seat...

hehehehe

aku hari tu mimpi nombor 1225...

aku dgn ahsoh ( tea lady opis tempat aku berkerja )  terus bergegas ke kedai nombor beli la 1225 , aku kirim kat ah soh tu....

skali keluar 5221..no 2 plak tu....

ceh...dah la tak beli ibox..nyesal nye...

dah la mimpi tu , mimpi malam jumaat tau...

mlm tadi wa mimpi nakketa kawan wa, nama dia azizi..wa rasa mesti nombor keta dia naik minggu ni..no keta dia...tak nak bg tau la..nanti korang beli nombor...kena tahan JAIs, kata aku yg ngajor

ala....teringin nk tanya pasal mimpi kat sini...huhu...nk menumpang board ni...bole ke?

Follow Us
assalamualaikum...

fuzzy nak share pasal mimpi2 ni.

fuzzy and hubby hampir setahun kawin dan takde anak lagi.  masa baru sebulan kawin, hubby cerita pasal mimpi dia.  btw, hubby ni macam mistik sikit orangnya: selalu nampak benda2 dan mimpi2 dia selalunya betul, so kalau dia mimpi dia memang jadi seriau sikit, takut jadi betul.  hubby cerita setahun sebelum kitorang kawin dia mimpi dia berkumpul dengan best friends dia, ada 3 orang.  semua pegang baby, kecuali hubby.  yg kelakarnya, kawan dia sorang ni (lelaki) pegang baby dengan muka yang risau macam tak ready dapat anak.  lagi sorang pulak (perempuan) tak kawin lagi in real life walaupun dah masuk lewat 30-an.  lepas hubby cerita ni, tengok2 isteri kawan lelaki dia ni pregnant lepas sebulan kawin dan kawan ni panik sangat sampai la isteri sarat baru boleh terima hakikat hehe.  kawan perempuan dia pulak tiba2 dapat jodoh, kawin dan pregnant dua bulan lepas tu.  maknanya betul lah kawan2 dia dapat anak dulu sebelum kitorang.

hubby kata lepas kawin dengan fuzzy, pengalaman mistik dia dah kurang hehe so takde dah mimpi/nampak benda2 pelik ni.

fuzzy pulak sebab nak sangat anak, selalu mimpi pregnant, atau mimpi orang beritau fuzzy pregnant.  boleh katakan tiap2 bulan.  2 bulan lepas, fuzzy mimpi ada orang beri anak untuk fuzzy and hubby dukung.  bulan lepas pulak, fuzzy mimpi orang beritau fuzzy pregnant tapi gugur.  siap tunjuk dalam test tube lagi fetus tu rupa camne.  kebetulan, lepas tu fuzzy lewat period hampir dua minggu tapi pregnancy test negative. tapi.. mungkin mainan tidur jugak kan.

fuzzy takut sikit kalau mimpi orang bercakap tanpa nampak orangnya... masa muda2 dulu selalu dengar/mimpi orang suruh bangun solat subuh.. masa mula2 kawin ada orang bisik kalau tidur jangan membelakangkan suami...  bila bangun rasa berdebar2 je.

aku mimpi dipatuk ular smlm...iskk..
sampai berbekas tgn kiri aku..
tp aku dah kawen anak sorang??camno tuh>?

nak tanya..... malas nak selak page blakang....kal kita mimpi kita ngandung per dia nya maksud...saya dah kawin dah ank sorang

salam kawan-kawan..

semalam saya tido lambat dalam pukul 2... lepas tu bermimpi bawak kereta di satu lorong yang gelap.. then nampak kawan lama yang dah dekat 16 taun tak keep in touch.. dia sedang berjalan di belakang kereta sorang2... kawan ni anak bekas mufti... dia berpakaian serba putih dari tudung hingga bawah...

saya buka pintu kereta nak tegur dia... dia diam saja tunduk ke bawah... tiba2 dengar orang baca Allahuakbar 2x(rasanya Allahuakbar... ingat2 lupa) dan La Ilaha Illallah 1x....
saya dengar mcm suara saya sendiri yang baca...

lepas tu saya terjaga... bila tengok jam dalam pukul 4.30am kot...

apa maksud mimpi ni??

dulu saya pernah juga mimpi ada suara lelaki kejutkan bangun solat subuh.... lembut saja dia kejutkan saya.... saya tak nampak dia tapi dapat bayangan dia berpakaian baju melayu bertengkolok sambil duduk bersila di kepala saya...

lepas tu saya terjaga... tak lama kemudian azan subuh....

apa erti mimpi ni?

Reply 131# getarsukma

mungkin nak suh bangun solat subuh kott......hurmmmm~

menarik gak thread mimpi nih ...

igt lagik duluk2 la...ai selalu mimpi bunuh ular....asal mimpi bunuh ular je tak lama lepas tu break up la ngan bf.....dari ular laut sampau la sebesar2 ular...sampai ada skalik mimpi bunuh dua ular dalam satu masa pun ada......

so far mimpi kene patuk ngan ular tak penah pulak ..mimpi membunuh ular je...
apa kaitannya ngan ai putus cinta wallahu'alam..........

p palang s : ai ada sedikit setuju kalao cakap mimpi pasal ular ni kemungkinan ada kaitan ngan org nak 'buat' kita ..hurmmmm

aku bermimpi diserang tentera zaman silam yg bersenjatakan senjata klasik tapi aku berjaya melepaskan diri.

salam,

mlm kelmarin, kmila mimpi ular sawa batik ...2 kali bermimpi ular yg sama dlm 2 mimpi yg berbeza mlm yg sama...

mimpi 1 ular sawa tu berlegar ikut gelegar rumah kayu tiang tinggi cam umah kg lama
kmila duk bawah umah tu tgk ular tu duk keliling jea pusing gelegar 4 penjuru umah
pastu ular tu jatuh...kmila trus terjaga....

sambung tido semula...kmila mimpi jumpa MIL & citer pd dia yg kmila mimpikan ular sawa  tadi ni...dia ckp nk kn tuka keja kot dia kt...
dlm mimpi tu kmila ckp mmg dh tuka keja dh skang ni...padahalnya tidak....
pastu kmila pon duk tepi tingkap tgk luar umah....luar umah ni ada selut besar cam bsr sawah tu
dlm selut tu penuh ngan cacing yg byk sgt
tgh tgk cacing tu suma...kmila nmpk ada ular sawa yg lagi besar drp mimpi 1
besar drp batang kelapa...kmila menjerit lahh...
ular tu mengusur masuk ke ruang dapur tmpt kmila berdiri....punyalah takut dlm mimpi tu
menjerit2 mntk tolong panggil abah yg ada di ruang depan umah tu....
pastu abah kmila (berpakaian serba putih dh arwah dh) datang dengan tali
dia ikat kepala sawa tu tarik kuar...
ular tu cam ikut jea abah kuar umah x melawan....

kmila ms tu mmg takut yg amat2 sampai terjaga pon masih menangis mengigil
FYI kmila baru jea berubat buang sihir last friday sbb ada org nk pisahkan kmila & husband.

macam mana kalau mimpi dalam satu bilik tuh penuh dengan ular then aku pandang jer....ader besar ader kecik

then aku nih selalu mimpi ularlah...dulu mimpi dikejar ular kena patuk pastuh mimpi ular besar hitam

apekah maknanya...jeng..jeng..jeng

lupa lak

dalam bulan lepas ....3 hari berturut-turut, aku mimpi kawan sekolah aku yang lama...mimpi tuh cam bersambung-sambung lak...

Post Last Edit by adorabelle1985 at 29-12-2010 14:49

Saya nak menumpang jugak boleh.

Kisah mimpi saya ni mmg pelik, dari saya kecik saya selalu mimpi yang ada org kejar saya. dalam mimpi tu akan ada aksi kejar mengejar dan org yang kejar saya niat dia cuma satu utk bunuh saya. Saya akan dapat mimpi tu dalam seminggu sekali, masa saya kecik, saya kerap dapat mimpi macam tu. sampai la saya besar ni, saya masih mimpi yang sama. Dan mimpi tu seingat saya, memang lama ( i mean perjalanan mimpi tu lama, sampai boleh jadik drama la jugak) Bayangkan lah dah 25 tahun saya hidup, asyik mimpi benda yang sama, takut jugak.

Reply 136# eekkamouse

jumaat lepas.. aku de tengok wanita hari ini..
    mengenai tafsir mimpi, ustaz yang ditemuramah tu berkata
    kalau mimpi berkaitan ular.. adalah sihir~
    tengok jugak keadaan mimpi tu ular tu patuk ke, lalu ke, kejar ke,
    yang aku dengar kalau da kene patuk maksudnya sihir tu da masuk dalam tubuh kita,
    itu jew yang aku sempat dengar~

citer pasal mimpi, kucen adew 1 citer yg samai ari ni masih rasa komfius...

dua minggu yg lalu kucen mimpi cari umah sewa yg baru & dpt sebuah rumah yg agak baik jugak tp agak berselerak. rumah tu cantik, berkembar. dlm mimpi tu kucen dpt umah sebelah kanan. ruang tamu mmg luas....

minggu lps (masa cuti thn baru cina), akak kucen dpt la sebuah umah. yg kucen terkejut, umah tu mirip ngan umah yg kucen mimpi. cuma x bersepah tp kaler umah tu mmg sama, dpn umah tu sama & dlmnya hampir sama! cuma x berselerak jek. dapur plk dapur separuh simen. lam mimpi kucen dapur kayu jek.

sampai sekarang kucen masih teringat lg pasal umah tu.....
adakah mimpi kucen jadik kenyataan w/pun sipi2 je? kompius.......