CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

ADA MASALAH? PERLUKAN KATA SEMANGAT? LUAHKAN DISINI !

aku mmg tpakse keje skrg ni sbb kena setelkan loan degree aku yg riban2 tu...

tapi nak cari keje bukan senang...aku nak gi interview pon rase takut ni...padahal baru je 3 bulan lepas aku ikut kursus graduan jobless...

ke kalau kita dlm keadaan terdesak, kita akan jadi berani?maksud aku berani redah saje?

molley444 posted on 5-4-2013 07:09 PM
aku ada kawan slalu tanya aku...
"klu lelaki umur 40thn susah gak nak dpt keje kan?....nak wat biz  ...

yeke?setahu hest.. klu lelaki ni, tk susah sangt dlm pekerjaan,diorg ni byk sikit peluangnya. cuma dia jg lah.. jgn terlampau memilh atau demand. atau sejarah kerja dia yg buatkn org kdg2 susah nk prtimbangkan

kaseh80 posted on 5-4-2013 07:49 PM
mcmmane saya nak luahkan masalah saya tapi kalau ada org sudi
mendengar terima kaseh

but u have choice to be not alone. ok kita kji balik.. nape kita alone?adakah keliling kita mmg tak de org? adakah kita tak de medium?apa punca kita alone? sikap kitakah? org sekeliling kah? adakah anda sudah berusaha?

hakikat hest pun alone.. kat opis pun hest alone..rumah pun alone.. tapi hest tksunyi... hest ada internet. ada smart phone. hest ada komuniti ym..hest ada geng twitter. yanv terbaru hest ada eng boklovers yg menjalankn kerja amal uti memupuk minat membaca.. jadi diorg sediakan open library di tasik bangi...forum kita  pun ada jg yg jlnkn aktiviti..contoh esok..ada lwn boling..walau hest tk main.. hest turun jg utk jumpa kawan2 yg hest tk knl... jadi.. kita tanya diri kita dl. dh atau belom kita usaha keluar dr kepompong alone tu

Rate

1

miss_strangers posted on 5-4-2013 09:21 PM
ak nak share gakla kat sini..

aku xtau yang mane 1 arah tuju aku...

ok..sy nak bantu awak ... utk berkerja mkn gaji.. kita kena th... mmg kita perjudikan nasib utk work environment... nasiblah..untung sAbut atau batu.. tPi bg sy.. ia lbh kpd.. mcm mn kita bw diri kt tmpt br.. yg pentig.. sikap kita yg pertama dgn org kliling mcm mn... baik yg kita bagi... insyaAllah baik jg yg kita dpt...tapi setahu hest. suasana tmpt kerjw skang dh makin ok.. tk mcm dulu2

hest posted on 6-4-2013 09:50 PM
ok..sy nak bantu awak ... utk berkerja mkn gaji.. kita kena th... mmg kita perjudikan nasib utk wo ...

ok..thanks hest...

hest keje gomen ke private? ok x env keje?

betul kata u...kalau baik kite buat kat orang...baik pula yg di balas....tapi kalau let say i dah treat org ngan baik..then i dibuli ...mayb sbb terlalu baik...alamatnye i kena resign la ye...ke mental i yg xtahan ngan work environment? huhu..

Follow Us
salam kaka hest....

apa khabar??

waa da ramai yg berkuntum kt sini skrg kan.......

bagus yer

aqita posted on 6-4-2013 10:12 PM
salam kaka hest....

apa khabar??

WAALAIKUMUSSALAM.. EKEKEKE.

hai akqita.. mana pergi??? alhamdulillah, adalah org yg dtg.. kita tlg mn yg mampu je

miss_strangers posted on 6-4-2013 09:57 PM
ok..thanks hest...

hest keje gomen ke private? ok x env keje?

hest kerja gomen.. environment kat sini secara jujurnya adalah tak berapa baik, ditambah dengan management yang lembap.. tapi di sebabkan hest ni duk tmpt sorang2 jadi hest memang tk kisah sangat.. jangan di ganggu tempat hest.. and lagi satu, hest tak amalkan berklik.. bila kita ada group kat tmpt kerja, otometikly kita akan kurang rapat dgn orang keliling yg lain, lagi masalah kalau kat opis tu memang berpuak2.. and ada plak puak yg berdengki2.. ouh itu sgt tak best.

tmpt kerja hest sblm ni, berpuak2.. tp hest ambik langkah loneranger.. jadi hest nuetral dengan semua puak.. blh cakap dan minta tolong dgn semua puak bunyi mcm duk dlm puak red indian plak

ok mcm yg awak kata baikk sampai dibuli then kena benti keje.. bukan itu yang hest maksudkan..

baik itu bukan bermakna kita tidak tegas ada diri sendiri dan orang lain.. baik adalah cara kita melayan orang.. tapi jgn lketepikan prinsip, dan kita mesti ada prinsip kita pda environment kerja. contoh hest.. kat tempat kerja, hest akan buat ikut arahan, kalau ada kawan2 nak minta tlg settlekan kerja dia, hest akan pastikan hest tolong kalau hest tak de kerja sahaja. daaaaaaaaaaaaaaaaaannn.. jumlah hest buat adalah jumlah orang menolong, maknanya minimum dan bukannya macam kita yang pikul tugas tu. menghulurkan tangan membantu, adalah perlu tapi bukan meletakkan beban tu atas bahu kita.

ingat.. hidup dalam komuniti kerja.. kita kerna baik tapi dalam masa yang sama kita kena menjadi orang yang tegas pada diri kita dan orang keliling. ini supaya menghindarkan orang keliling perlekehkan kita.. dan supaya diorang tahu kita ini baik tapi ada bordernya...

ingat satu benda.. zaman sekarang adalah zaman orang ambil kesempatan demi kepentingan diri.. zaman sekarang bukan zaman dulu yang lebih menitik beratkan ukhwah dan  kasih sayang. sekarang ni sayang dan baik semua ada makna... so.. use ur mind.. thinking mature, use ur princip as ur guid line.. improve ur self.. be good looking but not good to kicking..! remeber that!

Comments

terima kasih acik hest...  Post time 10-4-2013 11:54 AM

Rate

1

hest posted on 6-4-2013 09:15 PM
yeke?setahu hest.. klu lelaki ni, tk susah sangt dlm pekerjaan,diorg ni byk sikit peluangnya. cuma ...

tak tau la hest......emmm...apa yg bole saya katakan.....usaha doa dan tawakal...insyaAllah....ada rezeki  satu hari nanti..

molley444 posted on 8-4-2013 06:38 PM
tak tau la hest......emmm...apa yg bole saya katakan.....usaha doa dan tawakal...insyaAllah....ada ...

yup betul setuju. dengan jangan terlampau memilih.. pesan dengan dia, mula2 ni sambar je mana yang ada.. dalam masa tu, usaha carik yang lain, jadi masa dia tak terbuang, duit dia tak banyak melayang..

molley jgn lupa bagi dia semangat dan tolong mana yang bantu ya.. kesian gak macam ni... sekarang memang zaman diflasi tapi kerajaan tak nak mengaku

hest posted on 9-4-2013 08:26 AM
yup betul setuju. dengan jangan terlampau memilih.. pesan dengan dia, mula2 ni sambar je mana yang ...

cam saya ni pun ..tgh carik keje...lepas tamat kontrak ngan keje lama (tamat projek).....dah setahun menganggur...mcm2 gak apply keje.... ingat nak wat biz je...tgh pikir nak wat biz apa.ihih.......  ...duk umah memula dulu seronok...lama2 ni cam boring nye.... Last edited by molley444 on 9-4-2013 03:25 PM

molley444 posted on 9-4-2013 03:23 PM
cam saya ni pun ..tgh carik keje...lepas tamat kontrak ngan keje lama (tamat projek).....dah setah ...

klu biz memang hest setuju sangat... sblm kaji bisnes apa.. kaji dulu kita expert pada apa

hest posted on 9-4-2013 03:25 PM
klu biz memang hest setuju sangat... sblm kaji bisnes apa.. kaji dulu kita expert pada apa

produk nye ada........ minyak kelapa dara ..yg ni mmg original member tu wat sendiri..packing sendiri... .. .... skrg ni wat secara kecil2...tgh tlg dia promot kan produk tu...

dlm kepala ni mcm2 nak buat.... tapi nak memula kan ..tu...perasaan bercampur2...haih... Last edited by molley444 on 9-4-2013 05:25 PM

molley444 posted on 9-4-2013 05:24 PM
produk nye ada........ minyak kelapa dara ..yg ni mmg original member tu wat sendiri..packing send ...

kalau bercampur.. moli kena list kan dulu. dari senarai tu, letak kan rate. mana yg tinggi tinggi demand less supply and less cost. pastu atur kan proses, padankan dengan budget dan marketing.. jgn lupa letak timeframe pada semua aktiviti supaya dia tak terllalu lama dragg

@yeepi_33 mano ni??? peanut mana

@figurae awak macam mana? semua getting better?

hest posted on 10-4-2013 11:37 AM
@yeepi_33 mano ni??? peanut mana

err..

pssttt..ni baru je nak masuk keje..
smlm baru je baca 1..2..threads.
haha..

yeepi_33 posted on 10-4-2013 11:39 AM
err..

pssttt..ni baru je nak masuk keje..

sabau jele aku.. kikiki... yeep cer la bg pandangan pada kawan2 tu juga eak.. mungkin ada penambahan atau pengalaman sendiri yg yeep ley konsi dgn diorang

GuaAnakMelaka posted on 27-3-2013 01:24 AM
aku nak senaraikan beberapa  jenis pekerjaan yang aku dah buat selepas tamat Universiti ...

1.Gur ...

Assalamualaikum wbt

terima kasih sb sudi kongsi cerita..

cuma tak perlu lah nak print screen posting forumer lain..

ni bleh dikategorikan sbg personal attack.

harap tuan haji bleh delete or edit posting tuan haji..

takpe..hest dan saya pun dah baca..

org lain tak baca pun takpe yang print screen tu..

bak kata hest..bleh dapat darah tinggi lau layan perangai dorang ni..

advise saya...

jangan letak kan diri sama level dgn org tu..

mebi dorang guna kan kata2 kesat..tapi secara halus nya cara tuan haji pun lebih kurang sama bila print screen cmni..
memasing ''berdebat''...cume 'medium' je yg tak sama..

nway, welkam to bod KMPK...
saya tau tuan haji byk bleh share pengalaman..

takpe..takde manusia yg sempurna kat lam dunia ni..
sb tulah dorg wat salah...dan samalah ngn kita..
cume bezanya..kita kenalah belajar dari kesilapan dan keep moving forward..