CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

[RITA RUDAINI VS AIDIL ] Bukan Senang Jadi Ibu Yg sebenar nya ibu

Close [Copy link]
http://beautifulnara.com/cukuplah-dia-burukkan-saya-aidil-zafuan/

Cukuplah Dia Burukkan Saya – Aidil ZafuanAkhirnya menerusi Berita Harian hari ini, bekas suami Rita Rudaini, Aidil Zafuan menjawab segala persoalan yang bersarang di minda orang ramai. Bukan mudah untuk menceraikan seorang isteri lebih-lebih lagi di bulan Ramadhan, namun menurut Aidil, dia sudah hilang sabar dengan tindakan Rita selama ini.

Ditanya mengapa dia tergamak menceraikan Rita di kala Aidilfitri hampir menjelma, kata Aidil:-
Saya tidak mahu mengesahkan menghantar SMS untuk menceraikan Rita atau tidak. Mengenai perkara itu, kita tunggu saja di mahkamah. Tapi apa yang saya boleh katakan, saya sudah hilang saar dengan tindakan Rita selama ini. Bukan tidak menghormati bulan baik Ramadhan, tetapi kesabaran saya ada hadnya.
Biarlah saya saja tahu apa yang berlaku, tak perlu rasanya kongsi dengan masyarakat kerana ini hal rumah tangga kami. Apa yang boleh saya katakan, saya sangat terkilan dengan tindakannya yang tidak sudah-sudah memburukkan saya. Tidak cukup dengan itu, Rita juga menghantara SMS yang bukan-bukan kepada saya.

Mengenai tuduhan Rita yang dirinya tidak mengambil berat hal anak-anak mereka, Aidil menjawab:-
Kenapa dia tidak bersikap jujur dengan memberitahu perkara yang sebenar kepada media? Saya tidak pernah gagal memberikan nafkah kepada anak setiap bulan. Semua bukti pemberian ada saya simpan. Sebelum ini dalam perbicaraan di mahkamah, hakim tanya dia, adakah saya memberikan nafkah kepada ana-anak. Rita jawab ada tetapi apabila memberikan kenyataan kepada media, dia tidak menyatakan perkara sebenar.
Apabila sudah menyediakan nafkah untuk anak-anak, jangan kata nak ucapkan terima kasih, dia boleh pula beritahu nafkah saya beri tidak cukup. Saya tidak faham berapa banyak yang dia hendak sebenarnya? Macam persiapan raya baru-baru ini, seinggu sebelum Aidilfitri saya ada menghantar SMS bertanyakan soal persiapan raya anak-anak.
Ini kerana saya bercadang membawa mereka membeli-belah pada 29 Julai lalu. Tapi Rita bising, dia kata, kenapa lagi seminggu hendak raya baru saya sibuk nak bertanya. Bukan saya sengaja, tetapi sebelum itu, saya berada di Jepun untuk menjalani latihan. Seminggu sebelum raya baru saya pulang ke Malaysia.
Selepas bising-bising, Rita kata mereka sudah pulang ke kampung di Perlis pada tarikh itu. Akhirnya saya dapat tahu, rupa-rupanya pada tarikh itu, dia belum pulang ke kampung. Tetapi apabila saya SMS, dia tidak jawab mesej saya.

Abang Nara agak sedih juga membaca kata-kata seterusnya daripada Aidil mengenai perjumpaannya dengan anak-anak. Kata Aidil:-

Siapa kata saya tidak rindukan anak-anak? Bukan saya tidak mahu bertemu mereka, tapi beritahu bagaimana saya henda berjumpa anak-anak sedangkan untuk masuk ke rumah Rita memerlukan kad akses. Apabila saya hantar SMS bertanyakan hal anak-anak, dia senyap. Jadi apa lagi yang boleh saya buat? Rita kata saya juga sering memungkiri janji, kononnya sudah berjanji untuk datang bertemu dengan anak-anak tapi saya tidak kotakan.
Memang saya pernah beritahu dia hendak berjumpa dengan anak-anak, tetapi saya kata Insya Allah kerana ketika itu, saya terikat dengan perkara lain. Jika saya tidak datang, dia kata saya menipu. Tak mengapalah, saya sudah lali diburuk-burukkan oleh Rita.
Biarlah masyarakat memandang serong pada saya, lagipun tiada apa yang perlu saya takutkan kerana saya tidak ada peminat seperti dia. Saya tidak tergamak melakukan perkara serupa kerana dia selebriti dan ramai peminat. Saya tidak mahu tindakan saya nanti menjejaskan nama dan periuk nasinya pula.

Ditanya sama ada keputusan yang diambil olehnya dipengaruhi oleh orang lain seperti Zareema (wanita yang dikaitkan mempunyai hubungan dengannya), Aidil berkata:-
Tiada siapa yang mempengaruhi keputusan saya dalam setiap keputusan yang saya buat. Sebelum ini, dia tuduh adik saya, Zaquan Adha dan isterinya, Ayu Raudhah banyak campur tangan dalam hal rumah tangga kami. Kini Zareema pula jadi mangsa.
Biarlah saya berterus terang bahawa setiap keputusan yang saya buat semuanya datang lahir dari hati saya sendiri, buat apa saya terus hidup dengan orang yang pentingkan diri seperti dia? Saya juga impikan kehidupan rumah tangga yang sempurna seperti orang lain.
Bayangkan selama beberapa tahun berkahwin, tidak pernah sekali pun dia mengikut saya pulang ke rumah keluarga saya di Seremban. Saya akan pulang seorang diri dari mula-mula kami berkahwin sehinggalah apabila sudah anak.

Ditanya adakah keengganan Rita berpunca daripada ketakutan keluarganya tidak akan menerima, Aidil menerangkan:-
Siapa kata keluarga saya tidak terima dia? Jika keluarga saya tidak terima dia, takkanlah ibu bapa saya datang melawat ketika dia melahirkan anak kami? Bayangkan orang lain seronok beraya bersama keluarga masing-masin, tapi apabila tiba giliran saya beraya di Seremban, saya terpaksa beraya seorang diri.
Adilkah untuk saya, tapi apabila tiba giliran dia, saya tiada masalah mengikutnya pulang ke kampungnya di Perlis. Jadi berapa lama lagi saya harus bersabar?
Saya tidak akan berdiam diri kerana saya juga ada hak ke atas anak-anak saya. Mereka zuriat malah saya tidak pernah gagal memberikan nafkah kepada mereka. Jadi saya juga ada hak ke atas mereka.
Fuh ~~ Memang panjang lebar penjelasan Aidil Zafuan kali ini. Semoga segala persoalan anda terjawab sudah. Akhir kata, marilah sama-sama kita doakan agar masalah keluarga mereka ini dapat diselesaikan tanpa mencipta sebarang kontroversi lagi.

tempek lagi komen edel

apasl rr tak lahar isi hati edel yg ini??

kalo tak betul napa tak nafiii??

kalo ngan zakuan cepat je gaduhnya walopun zakuan beking mak bapak die..

nih edel dah beri kenyataan perihal diri rr dan rumahtangga derang... takde plak rr maki edel

alih2 kuat statmen bangga menjadi ibu sebenar.... jadi org lain tak jadi ibu sebenarr ke??

mmg dia tgh berdramaaaa sangatt

Syd posted on 20-8-2013 04:32 PM
rr tak leh katup media semua social network dia
dia berniaga
dia berkomunikasi

since rr dah single mingle ni...
aku doakan ko berjodohan dengan rr...

aminn

Syd posted on 20-8-2013 04:37 PM
ai nak gelak baca thread neh

hahahaha aduii

kan?? benda cm ni pun nk tanya org gak
lagi hazab kannnnn
so, ape nak diheran kan dgn royanan si rita ni??

Kalau nak cakap pasal campur tangan, Jee pun dulu ada campur tangan, Datin J pun ada campur tangan, ramai lagi artis pempuan ada campur tangan. It takes a class act to react gracefully to these situation sadly it just didn't happen dgn minah ni.

Skali cakap buruk pasal mak bapak orang, i think that's it. Cakap la buruk pasal pasangan kau, tapi mak bapak jangan campur . RR bawak porsche cayenne tu sapa bagi?penat menabung ke sejak 5 tahun ni?

NAT_11 posted on 20-8-2013 04:40 PM
Jangan libatkan 'camportangan' as alasan untuk berperangai pprt.
Masing-masing ada akal, boleh ko ...

dd penah jual nasi lemak utk sara anak2.... pun dia tak penah pong pang bertahun2 jaja kisah rumahtangga...

Syd posted on 20-8-2013 04:33 PM
kalau citer stim, aku bawak @maxim sekali

aku tak ajak pun

Follow Us
ikaizraa posted on 20-8-2013 03:31 PM
Di Alhamdulillah kn pulok? knp dia x sagat je org yg ngata dia ni? dia kn kaki lahar. pening aku d ...

dah pulak...aku pun pening ngan ko gak
org tu melahar korang mengeji dia balik
org tu x melahar pun korang pelik jugak

dino posted on 20-8-2013 04:45 PM
aku tak ajak pun

sori..
baca sambil gelak2 nehh

aduh laaa

jom laa jemaah pergi

perembes posted on 20-8-2013 04:42 PM
since rr dah single mingle ni...
aku doakan ko berjodohan dengan rr...

aku rela kasi kat bang dino

dah lama dia mengintai

lepas sorang2 orang yang dok mengidam tu terlepas kat tangan orang

sorang ke paan comey, sorang ke zain

Syd posted on 20-8-2013 04:38 PM
lama gak kan
ND meroyan dulu

meroyan royan ND tp x terok mcm RR,

RR ni mcm geram gila x dpt apa yg dia nak, dan dia mcm nk gunakan anak2 dia utk hentam aidil, cian budak2 tu

Siapa kata keluarga saya tidak terima dia? Jika keluarga saya tidak terima dia, takkanlah ibu bapa saya datang melawat ketika dia melahirkan anak kami? Bayangkan orang lain seronok beraya bersama keluarga masing-masin, tapi apabila tiba giliran saya beraya di Seremban, saya terpaksa beraya seorang diri.
Adilkah untuk saya, tapi apabila tiba giliran dia, saya tiada masalah mengikutnya pulang ke kampungnya di Perlis. Jadi berapa lama lagi saya harus bersabar?
Saya tidak akan berdiam diri kerana saya juga ada hak ke atas anak-anak saya. Mereka zuriat malah saya tidak pernah gagal memberikan nafkah kepada mereka. Jadi saya juga ada hak ke atas mereka

meshni posted on 20-8-2013 04:44 PM
Kalau nak cakap pasal campur tangan, Jee pun dulu ada campur tangan, Datin J pun ada campur tangan,  ...

rr bwk porsche cayenne? perghhhh... gah jugak. die ni biz ape ek..

sb iols jrg tgk ig/twitter retis2 ni

rr ni keras kepala... berubah la weii

Syd posted on 20-8-2013 04:46 PM
sori..
baca sambil gelak2 nehh

p mana pun aku tak tahu

Syd posted on 20-8-2013 04:47 PM
aku rela kasi kat bang dino

dah lama dia mengintai

adeih.....

kukulangau posted on 20-8-2013 03:01 PM
wahhhh dah bukak benang baru!!!
jom jom jom @NAT_11 @Syd @ribena84 @novlin
ekekekek

tq tq sbb panggil...ekekeke

kalo nak buat perbandingan...

statmen2 kga edel & edel yg kuar di sokkabar / media masih tetap nak tutup aib rr...

rr plaa buka habis habisan... sampai sejarah silam pun di bongkarnya balik.. maki hamun, hina mertua.. hina bodi pijikal orgg...

tapiiiiiiiiiiii...fans  rr tetap kata kga edel yg tgh maki hamun... bermodalkan secebis fb dr kakak2 edel...

fans rr nih sentiasa terbalik... rr yg buat... yg kena tuduh org lain

wartawan yg batu api gile2... fans rr termasuk rr tetap kata kga edel salah batu api..

sedar2 la fans rr... apa lagi yg korang nak bekap... salah tetap salah

cammie1711 posted on 20-8-2013 04:35 PM
ni haa...mengong!

http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=699169&extra=page%3D ...

kah kah kah sumpah nak tergoleh kusi baca.....apadaaaa

teha86 posted on 20-8-2013 04:23 PM
dulu aku follow ig rr..since aku baca dia suke memaki follower dia...aku terus unfollow...
dah dah  ...

teha, bezanya kamu tu org besa sajork
takde sape nk amik tau
kalau kamu x cite kat dlm ni pun kami x tau
rita ni retis tau, semua org tau pasal dia
dari sebelum kawin sampai dh kawin sampai la ditalakkan
semua org berminat nk tau
tak cite org akan terus korek dan korek lagi
mungkin bagi dia xde beza kut
biar keluar dr mulut dia sendiri dr org yg bukak cite siap tambah perisa lagi

selain daripada mulut puaka @ longkang sangttttt.... rr nih penipuuu, putar belitt, pandai minta simpati org,,

aku nak sangat rr beri kenyataan balas pd statmen edel yag latest...