CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kembara

[MERGED] Kerajaan atau Swasta

Reply #29 cik-ogy's post

kesimpulannya..

org gomen ngulor terang-terangan..

org swasta ngulor sembunyik2..

kalau dh spesies ulor tu..campak kt manapun jd ulor gak..

p/s: bukan seme..yg spesie ulor jer..

Originally posted by Maisarah at 29-2-2008 01:41
kesimpulannya..

org gomen ngulor terang-terangan..
org swasta ngulor sembunyik2..
kalau dh spesies ulor tu..campak kt manapun jd ulor gak..
p/s: bukan seme..yg spesie ulor jer..

ades ... pecah pankreas
lawak ulor plak

Originally posted by masnina at 29-2-2008 09:37 AM

mukmin, kawan kau tu keje pos/kementerian mana? cepat giler, mcm ajaib je.. :eek:

xde ajaibnyer....kawan-kawan aku yg masuk gomen tahun 2003..ramai(aku rasa hampir semua kot) dah naik gred 48 pun.......

Originally posted by masnina at 29-2-2008 09:37 AM

mukmin, kawan kau tu keje pos/kementerian mana? cepat giler, mcm ajaib je.. :eek:

biarlah rahsiaaa.............hehehehee....PTD ade, MITI ade, MATRADE ade.... under Sami Velluu pun ade

bg aku sama jek dua

member aku keje gomen lps abis spm skang dah hidup senang.ada umah ada kete.aku yg lps spm ni sambung study smpi degree pastu masuk private n gaji aku lebih kecik drp member aku yg lps spm tu.pastu aku ada hutang ptptn yg berpuluh2 ribu nak kena setel.

bukan aku x bersyukur.tp agak2 korang berdasarkan situasi cerita di atas mn satu lg best?private atau gomen?sendiri mau igt ma..

Follow Us
aku sekarang keje awasta. ada gak mohon keje gomen tapi tak penah dapat

rasa2nya dua2 best... keje private pung best, keje gomen pun best... yang penting, kita puas hati / suka dengan apa yang kita buat...

siapa kate keje swasta kerak banyak? it all depends pada financial planning individu tu sendiri.. ukur baju di badan sendiri... even most oil n gas company offers interest rate for loan (car/ housing) much... much.... lesser than the governments... but to be on the safe side.... stay in government sect pun oke....

tak aper lah...mane2 kerja pun sama gak....yang penting niat kita sahaja...kalau niat kiter ok lah kita...btul tak semua

Originally posted by budakjawa at 28-2-2008 09:31 PM
pelik gak ... lepas aku grad. ramai pakcik pakcik suruh masuk gomen.
kenapa tak ...
. suruh sambung master ke phD
. suruh kerja kat Riyadh
. suruh kerja kat UN ...
. suruh bantu orang sakit ...

aku setuju dengan pendapat ko ni.. aku pun tak paham naper kebanyakkan org melayu berfikiran macam ni.

alasan nak secure, nak senang nanti bila pencen, senang nak mintak loan.. kenapa tak plan dari awal2 i means dari kita muda apa nak buat time pencen.

aku sekarang keje gomenn gak tp aku still mencari peluang di luar sana

tp comparison aku private ngan gomen.. aku rasa jiwa aku lebih sesuai dengan swasta.. gomen ni aku nampak macam banyak biroksi lepas tu dengan polisi yang merepek2. aku tatau la either tpt aku je or tpt org lain pun sama jugak

Reply #40 otai_g's post

nape kor banding cam tu..??? dia takat spm..kor ada degree..
owang kata..apa guna kertas tu..?? bg aku depends lah..
tak ambk degree, bleh kaya gak..
ambk degree, blh kaya gak!!
terpulang pada individu...

bak kata mr Os .." biar ada degree, tak de keje, tak pe.."hehe...

pasai keje gomen/swasta..
tepuk dada tanya diri sendiri.. cari keberkatan.. itu saja..

asal aku buat keje aku siap, tak cantas rezeki owang, tetiap bulan aku dpt gaji, byr rmh, kete, bil2 settle, alhamdulillah..

tapi, bila pikirkan masa depan.. yg jauh lagi.. kdg2 kalut jgk!! pening jgk!! bila owang ckp pencen lah, aper lah.. aku keje swasta, so, aku kene pikir utk diri sndri, tak leh harapkan apa2 dari sapa2.. itu saja.!!

nk cite perbzaan keje gomen n swsta..aku x reti nk komen
ape..sbb x pnah masuk gomen lg..tp ni pengalaman aku yg separa
nk masuk gomen.. mcm ni, bru2 ni aku dpt offer bsyart dr
kompeni yg bleh tahan la besonye..dr masa diorg panggil aku
nk buat technical assessment lg diorg dh kol aku..ckp pon
lembutttt je tlinga ni nk dgr..smpi la ni, diorg kol lg adakh aku dh rcv
email diorg or blom....lepas tu, dlm masa yg sama, aku check web
spa..aku bjaya lam intvw last mnth,tp knpius sbb ari tu aku kol diorg
kata simpanan je (suara yg angkt phne tu pun mcm br bgn tdo).
jd td aku kol lg spa, utk kepastian..sbb aku nk sgt keje ngn gomen..
tp malangnye, yg jwb panggilan aku tu pnya la kasar...
x habis lg soalan aku, die dh jwb yg aku mmg tau pun jwpnnye..
at last..aku ok2 je..malas dh nk tnye... :@

mana satu aku nk trime skrg ni..klu ikut hati nk sgt masuk gomen..tp
aku takut yg dikejar x dpt..yg dikendong berciciran..

aku pnah keje swasta..n skang kt govnt..masa aku keje dulu, swasta ni ada yg ok sgt n ada yg x...swasta ni kalu dpt yg guna sistem kapitalis mmg naya la...govnt plak terlalu byk prosedur..kena study segala peraturan n prosedur, kalu tak, x jadi keje...govnt sbb x berorientasikan profit sbb tu less pressure..sbb less pressure sbb tu jadi slow...

Originally posted by sakurahati at 4-3-2008 04:33 PM
aku pnah keje swasta..n skang kt govnt..masa aku keje dulu, swasta ni ada yg ok sgt n ada yg x...swasta ni kalu dpt yg guna sistem kapitalis mmg naya la...govnt plak terlalu byk prosedur..kena st ...

aku setuju dgn ko

Originally posted by sakurahati at 4-3-2008 04:33 PM
aku pnah keje swasta..n skang kt govnt..masa aku keje dulu, swasta ni ada yg ok sgt n ada yg x...swasta ni kalu dpt yg guna sistem kapitalis mmg naya la...govnt plak terlalu byk prosedur..kena st ...

hahaha betul.. slow slow macam siput babi aku yang dalam gomen ni pun rimass ngan sistem birokrasi yang ada tapi takde kuasa nak  mengubah.. pasal asyik menurut perintah ajer. karang tak menurut perintah jadi macam parti pembangkang plak. walau pun sebenarnye memang banyak membangkang

Reply #49 akira_nagasaki's post

mcm tu ker...

Reply #47 sakurahati's post

kor masuk gomen after brape taun kat swasta...???ada tak pengalaman keje kor tu diambk kira utk tangga gaji kor..??(juz mau tau..)

Reply #51 generasi2's post

aku keje swasta dlm setahun gitu la pas grad..pastu masuk govnt dia xde kira pn exp keje aku..

kita salah seorang gov. servant... dulu pas grad. kita kerja swasta dalam 2 tahun.. lompat2 lah.. co. pun tak lah beso.. kecik2 jer.. dalam ati.. nak cari big. co.. income besar... mana main gov. ni.. tup2 mak i paksa kerja gomen... i punya lah hangat ati... mak i berleter kat i.. benefit lah itu ini.. dipendekkan cerita sekarang ni dah 8 tahun jadi gov. servant... banyak benefitnya, seperti yang korang sedia maklum... satu yang tak perlu risau TERJAMIN.. gaji tiap2 bulan masuk.. ikut time.. tak de lewat... kita amat berterima kasih pada mak.. sebab dia paksa lah hidup i terjamin.. tak payah risau kena buang kerja lah, gaji lambat lah itu lah ini lah... kebetulan hubby pun gomen... Alhamdulillah  syukur... dari segi kepuasan pulak.. kalau korang enjoy... korang puas lah.. kat mana2 kerja pun.. kalau dah set mind tak syokkk, komplen itu ini... macammana nak puasss

Originally posted by sakurahati at 6-3-2008 12:18 PM
aku keje swasta dlm setahun gitu la pas grad..pastu masuk govnt dia xde kira pn exp keje aku..

memanglah tak kira exp kerja kat swasta tu.. kita apply lah sendiri.. masa kat swasta tu... memang nampak beza kalau orang tu pernah kerja sebelum ni atau belum... swasta berkehendakkan kita cergas dari segi fizikal n mental.. semua serba pantas.. memang ada yang gomen take for granted.. nak potostat pun suruh opis boy buat.. potostat suruh dia buat... kalau semua orang suruh opis boy wat semua tu... lambat lah.. ... apa kata ambil initiative wat sendiri .. benda yang simple 2 tu belajar lah.. kerja kita pun tak tertangguh