CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: purpearllyna

Pilihan Malaysia 0 Chelsea FC 2

hahaha as expected..kalah lagi.... chelsea x main sepnuh jiwa raga tu..klu x sure kena blasah nyer

mesia kalah sbb:

-marking tak kuat..
-tak press player (bagi chelsea players ruang byk sgt)

- bila mesia dapat bola (chelsea players terus kepong/press).. buatkan mesia GELABAH terus pass bola ntah kemana
- mesia tak main full pitch... tak mau pass kiri-kanan-belakang...  mesia main bila dapat bola, terus hentam nak pass jejauh...  (mana boleh lawan john terry )
- mesia suka main bolot.. nak gelecek sorang sorang..  bukan apa, sbb team mate mesia lain sume dok jalan jalan cari makan je...  tak mau create space...

Semoga pasukan malaysia dapat memperbaiki kelemahan-kelemahan yang ada... dan menjadi kuasa bolasepak asia semula.... yang paling penting.... bolasepak bukan untuk dipolitikkan.... kasik singkir itu KJ

team malaysia nih patut buang orang2 yang dah tua cam botak 2 orang tuh
suma nak try darik jauh,kalau on target takpa gak

apsal aku tak nampak khyril muhymeen
aku nampak memula je tuh pon masa dok spray kaki

yup byk sgt kuda tua...ada pengalaman tp main cam hampeh xde guna gak.. patut bagi jelah bebudah bwh 23 lebih sikit.. budak botak try ntah kemana.

ok la tu 2-0 ....tahniah la malaysia...

Follow Us
tahniah m'sia sebab berjaya menghalang chelsea dari berkenduri gol.........

tahniah pd golkeeper Helmi sebab banyak save percubaan bahaya dari pemain chelsea........ 2 gol tuh pun dah ditepis tapi bergolek jugak masuk......

bhg serangan masih lagi bermentaliti liga tempatan, dah depan gol tu rembat jer la ada lak nak kuis2 ja cam zaquan buat tuh......... rugi tol dah 1 by 1 tuh.......

tak puaih hati sebab ramai player2 yg dah nak pencen still boleh lekat lagi......

2-0 tu kira berbaloi la kalo gi stadium tgk...

wa tak gi pasal takut kena 7 ,8 - 0 ..buat malu jer...dan sebagai rakyat Malaysia tentu la akan kecik hati...he.he...

tentu player2 Chelsea cakap...Malaysia is a good team...they play well, gave us a good challenge they should get better ranking by FIFA.....but we are of course better... ( he.he...sedap kan hati diri sendiri )

jpfizo ko gi ke semalam?

aku dgr ulasan tv3 dia cakap 20,000 org jer ke dtg stadium ??

ranking malaysia dalam FIFA nombor berapa

Originally posted by AkuTakHeran at 29-7-2008 10:52 PM
ye ke msia main ok...aku rasa chelsea main cam saje2...alaa macam anggap ni latihan jek..aku still sampai hari ini tak caya ngan team malaysia...bukan nak kutuk tapi, diorg still tahap tak memuaskan.

laa... komen selom nih mati2 aku ingat ko gi tengok sendri

yg heran nyer kuda2 tua yg tak perform dlm liga super masih lagik kena pilih.... hayoo... pengalaman? pengalaman asyik kalah ader ler ... tim pahang yg selalu kena buli ngan bebudak muda kedah pon tiap2 tahun jd select bila lawan tim2 besar.... bila nak wakil negara pandai plak carik bawah 23

aku rasa chelsea letih dan tak tahan cuaca, selain tanak cedera.... itu jer, bab salahkan padang langsung takleh pakai... stanpot brige  dulu rumput pon takde masa lawan barcak...

player chelsea bukan main saja2... dorang nak terpilih jd kesebelasan utama... mesti sungguh2 gak walau tak 100%... dgn 22 org star dlm satu pasukan takkan nak main2 bila dapat peluang

tu la....
tahap nak pencen perot boroi pun buleh masok lagik....
yg muda2 belambak siap terer2 lagi x nak amik....
kang jd cam kedah lwn chelsea plak muehehehhehe bukan pilihan mesia lwn chelsea.....
muhaimin masuk lambat....tu yg x nampak btg idong dia....

aku p tgk smlm..

Mesia main not bad..kena 2-0 je..tp still passing bola tah kemana..

keeper mesia(keeper kedah) cemerlang byk save

ada satu gerakan mesia yg menarik..tp penyudah macam kambin..

haper............. sanggkut manjang

aku rasa lg la kan, malaysia bleh bertahan sbb wat pertukaran byk sangat...hmpir sume player kene tukar...so, tenaga byk lg laaa

theori aku laaa....kakaka

Chelsea end tour with win over Malaysia XI

KUALA LUMPUR, July 29 (Reuters) - Chelsea rounded off their pre-season tour of Asia with a 2-0 win over a Malaysia select XI thanks to goals by Nicolas Anelka and Ashley Cole on Tuesday.

The Champions League finalists secured the third win of their three-leg tour in hot and humid conditions in front of a crowd of 80,000 at the Shah Alam stadium.

The Malaysians battled hard to fend off a Chelsea side orchestrated by new signing Deco and the industrious Anelka, who put the visitors ahead after 26 minutes.

The France striker latched on to a neat through ball from Joe Cole, skipped past the defence and slotted home into the bottom right hand corner from inside the penalty area.

The hosts created a handful of chances and forward Amiral Hadi Zainal almost opened the scoring inside three minutes when he broke free in the area and fired inches wide of the far post.

He also blew a perfect opportunity to equalise before halftime when he popped up unmarked in the box but fired a weak effort past the post with Chelsea goalkeeper Petr Cech beaten.

Portugal midfielder Deco then came close to a memorable first goal in a Chelsea shirt when his spectacular volley from 22 metres was tipped over the bar by the Malaysian keeper.

Chelsea grabbed their second goal eight minutes after the break when Ashley Cole received a Frank Lampard pass and blasted the ball into the top right hand corner from five metres.

The match was a stark contrast to the previous two games, when Chelsea romped to 7-0 and 4-0 victories over Chinese sides.

Premier League Chelsea's Brazilian manager Luiz Felipe Scolari said the rugged pitch hampered his team's performance and he was relieved that his players came out unscathed.

'I crossed my fingers to finish without injuries,' he told reporters. 'It was impossible to play on this pitch, my players tried to play but it was difficult, but I saw some players play better than in the other games.'

Malaysia coach B Sathianathan said: 'I'm surprised. Everyone thought Chelsea would steamroll past us but they didn't.'

source: soccernet

six: sayang sungguh takde tv live semalam

Originally posted by rambutan at 30-7-2008 10:15 AM
yg heran nyer kuda2 tua yg tak perform dlm liga super masih lagik kena pilih.... hayoo... pengalaman? pengalaman asyik kalah ader ler ... tim pahang yg selalu kena buli ngan bebudak muda ked ...

yang ni paling aku tak faham....

aku paling tak suka geng2 tua tu....geng2 yg kena belasah masa piala asia dulu....atau dgn kata lain produk yg fail.....

macamana depa bleh ada dlm team....

contohnya hairuddin omar, dlm liga mesia, pahang duduk kat mana? pastu berapa banyak yg dia skor? camna bleh terpilih...?
pastu indraputra, camna bleh terpilih....??
depa ni rosakkan  team....

aku malas nak komen sebab tak tgk lagi.....tapi aku agak pantang betulla dgr komen2 pas bola tah hapa2 nie....
sebab aku tgk sejak geng2 muda main sejak kebelakangan ni, walopun tak menang, at least aku tak nampak trend main cam budak sekolah tu....
lagipun geng2 muda ni keras sket....

pastu heran jugak nape perlawanan persahabatan kat india, result tak bagus?... pastu baru aku tau, dlm team tu ade geng2 tua tu...

takpala, mlm nie aku nak tgk dulu....nanti komen....

Scolari salahkan keadaan padang    Oleh Ahmad Khawari Isa dan Mohd Fadrie Hazis
bhsukan@bharian.com.my                               Punca utama Chelsea gagal  berikan aksi terbaik berdepan Malaysia di Shah Alam

PENGURUSChelsea, Luiz Felipe Scolari menyalahkan keadaan padang yang kurangbaik sebagai punca utama pasukannya gagal memberikan aksi terbaikketika berdepan Malaysia dalam perlawanan persahabatan di Stadium ShahAlam, malam tadi.

Malah bekas pengendali Brazil dan Portugal itu mengakui, dia lebih risau sekiranya pemainnya mengalami kecederaan.

"Keadaan padang hari ini tidak begitu baik, malahsebelum perlawanan saya berdoa tidak ada pemain kami mengalamikecederaan kerana selepas sesi latihan semalam, saya amat risau jikaada pemain tercedera malam ini (semalam).

Scolari juga merasakan skuad kebangsaan Malaysia bermaindengan baik berdepan pasukannya, namun merasakan kemungkinan keputusanlebih baik mampu dicatat pasukannya jika pemainnya tidak berasa terlalurisau mengalami kecederaan.

"Berbanding ketika saya membawa Brazil berdepan skuad negaraanda pada 2002, saya dapati pasukan kali ini lebih yakin berdepansebuah pasukan mantap seperti kami walaupun pasukan kami jauh lebihbaik dari segi teknikal.
                                  "Apapun, anda harus faham pemain kami juga tidak mahu menanggungkecederaan pada perlawanan ini dan ini adalah perlawanan persahabatan,bukannya merebut kejuaraan," kata Scolari ketika sidang media sejurusperlawanan tamat, semalam.

Sementara itu, penjaga gol Chelsea Petr Cech berasakanbarisan serangan skuad kebangsaan harus bijak menyudahkan peluangdicipta apabila berdepan pasukan berkelas dunia seperti Chelsea.

"Untuk berjaya di peringkat antarabangsa, penyerang harusbijak menyempurnakan peluang kerana ia mampu mengubah keputusanperlawanan di saat genting. Kegagalan menyempurnakan peluang gol akanmemberi peluang kepada lawan untuk bangkit.

"Secara keseluruhan, saya rasakan pasukan anda bermain sebaikyang mereka mampu, dan bagi saya mereka berjaya memperoleh permainanyang lebih baik berbanding kami," kata Cech.

[ Last edited by  ussopp at 30-7-2008 12:20 PM ]

guys cube check 2nd gol safee......world class...!!!

cecco semangat buat banner

go.. CHELSEA!!

player chelsea sombong..

bukan nak kasik otograp..

penat je kena himpit sbb berebutkan otograp sekali tak dpt lak.

sume player terus masuk bas. uhhh

Reply #159 a.ceCCo's post

dorang tak berlagak........ walaupon dorang jutawan... gaji ratus2 ribu pound seminggu... dorang tak mintak nak nek merc,... dorang naik bas jer..... usung bek sendiri