CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

Kenapa kenduri kahwin melayu suka memekak?

kdg2 tu...yg buat bertambah sakit hati....masa azan kat masjid ....radio/muzik tu bukannya di off kan terus...tp hanya dislowkan je...tp masih kuat...org camni mmg dasar bengong + budus..tak hormat langsung...dia ingat kalau setakatkan slowkan volume tu dah kira hormat...

Lg satu....lepas je azan ...dia bg kow2 nyer kuat volume muzik tu....at least...bagilah can org solat dulu....ini tak...mmg mengganggu betul...dah la jarak surau ngan tempat kenduri tu dekat sesangat..:@

bak mercun sebijik medang,aku nak lempar kat org yg memekak melalak tuh

Ada satu rumah kenduri kahwin kat kajang sg.sekamat .Aku pergi dalam tahun lepas...tuan rumah panggil DJ main lagu mcm biasa...tapi tuan rumah mensyaratkan hanya lagu kahwin dan lagu2 berunsur nasyid sajer yg dibenarkan...no pop,no rock,no jazz,no hip-hop,no rap and off course no karaoke...

Yg aku rasa tak sedap hati tu,DJ tu banyak kali cakap mintak maaf kat tetamu sebab tak dapat mainkan lagu2 yg tengah ngetop atas arahan tuan rumah...hanya lagu2 nasyid sajer yg dibenarkan...sekali dua cakap takper..ini setiap kali habis lagu diulang2 jer statement tu..dah macam perli tuan rumah pulak...padahal aku nengok takde saper plak yg ada request lagu...elok jer tetamu dtg makan...tak paham betul aku...
Itu kahwin dgn menantu mat saleh tu...lagi ler aku respek...

dane....sebenarnya DJ tu nak lampiaskan rs tak pueh hati kat tuan rumah tu....lagi satu...mungkin DJ tu muka ala2 rockers.....tp bukak lagu nasyid...mungkin nak ilangkan serba salah kat diri dia yg dipandang semacam je oleh tetamu yg datang....nak cover line...so setiap abih lagu dia bgtahu camtu la...hehehe:re:

Bukannya memekak...tp utk memeriahkan suasana..
klu nak sunyi sepi itu tandanya upacara pengebumian
bukan upacara perkahwinan..
setiap kaum ad budaya tersendiri..itu yg mjdi keunikan idup di malaysia..
cuba ty warga2 asing/mat saleh mereka semuanya sronok
dgn budaya & adt resam kemeriahan perkahwinan msyrkt m'sia
khususnya msyrkt melayu..cubela bfikiran terbuke cikit..

Follow Us
boleh je nak memekak masa orang kawin
tapi kenela ada had masa...
11-1pm
2-4pm bagi aku masa yg paling ideal
ni kalau sampai ke-tengah malam apa cerita kannn...
tapi aku x suka sangat ada music masa orang kahwin ni
sebab nak borak2 dgn member2 pun kene jerit2
padahal majlis2x mcm ni la kita nak bertanya khabar dengan teman2x lama kann
semua adik beradik aku kawin takde panggil DJ ke hape
hanya paluan kompang memecah keheningan hahaha

p/s:kalau aku kawen, aku pasang lagu Kenny G sajo

Rate

1

masa yg seswai tu mulutbecok...

11-1pm
2-4pm

cuma kadar "memekak" tu sewajarnya di'turun'kan lagi la...

Bukannya memekak...tp utk memeriahkan suasana..
klu nak sunyi sepi itu tandanya upacara pengebumian
bukan upacara perkahwinan..
setiap kaum ad budaya tersendiri..itu yg mjdi keunikan idup di malays ...
Donatello86 Post at 23-9-2009 09:05

kita faham suasana perkahwinan adalah suasana yg menggambarkan kegembiraan dan kemeriahan ... tp yg kita nak ialah ade had masa .. jgn sampai mengganggu masa solat and jgn terlalu kuatt sampai satu taman pun kena 'kongsi' gaks ..

nakk 2 plak kat taman perumahan .. lgpon klu org islam ade budayanya nya tersendiri... ade ke unsur lagu2 yg bukan islam ? kraoke bagaii... pasang nasyid rancak , lagu kawin dolu2 and lagu berkonsepkn ketuhanan sudahhlahh

elok2 majlis tu kite nak diberkati and dirahmati ALLAH dah jadi majliss yg bercampor dgn kemaksiatan... kan x berkat tu

Rate

1

jirann2 pun gembira dapat berkongsii kegembiraan coz anak jiran dah mendirikan masjid.. tu yg dtg menziarah , menolong ape yg patut dan memeriahkan suasana adat berjiran..

yg kite nie plakk sebagai tuan umah jgn la plak menyakiti hati jiran .. x reti2 bahasa nak kawal suasana agar tidak menyinggung hati mana2 pihakk

aku x tujukan kpd melayu aje.. semua bangsa and agama yg bole membaca posting nie yg akuu maksudkan ye

tu yg skang ni ramai yg  buat kenduri kat balai raya dan dewan kan....yg lokasinya agak jauh dr rumah org...kalau camni...kira ok la nak memekak 24 jam pun

org bandar mmg la anggap memekak.... org bandar kan individualistic... jiran pun tak kenal... aiya... melayu... melayu mudah lupa... hurm...  peringatan untuk dri sndri jgak

kalau kat kg, setiap rumah kebanyakkan ada jarak, tetapi kat bandar kan sebelah menyebelah...memang bunyi sangat kuat. Saya pernah gi kenduri kat shah alam..sy dok tengah makan bunyi muzik sampai nak kuar tahi telinga ,kuat sesangat...bagi sy nak berseronok boleh tp jangan sampai menyusahkan jiran tetangga, biar sedang2 je laa muziknye...ataupon x perlu muzik, on kan speaker utk menjemput tetamu jer....kalu nak gak, pasang laa lagu2 yg menuju kebaikkan, nasyid ke hehehheeh kut pon sedap sikit hati ni nak dengar..hehehhe..ni lagu entah apa2...

yg paling sakit hati siap ada karoke dengan suara sumbang nyeee..tolong laaa...berubah laa ke arah kebaikkan..jamuan perkahwinan utk org doakan kesejahteraan pasangan..jangan jadi sumpah seranah ...

Rate

1

kata umatt nabi saw .... ikutlah cara nabi bile nak berkenduri-kendara..

mula2 rase x best .. tp bile dah semua org buat , dah jadi trend baru plakk

Menyampah akau dgn kenduri kendara yg memekak ni....terutamanya yg buat dkt apartment atau Flat dan jugak Kondo...bukak volume speaker tu sehabis2nya....mcm gampang pun ada...:@

aku setuju ngan ko. yg jenis kawin memekak tu, memang jenis bahlul tak reti hormat org lain.
kalau islam, jenis islam fasik.

org yg kawin mcm tu, aku doakan cepat cepat bercerai berai...

...
annoy_you Post at 20-12-2008 22:31

MANGKUK BETUL LA DOA KO...MANA ADA KAWIN ORG TAK BISING..KALAU KO NAK SUASANA SUNYI SEPATUTNYA KO TINGGAL KAT HUTAN ATAU GUA...KITA IDUP BERMASYARAKAT KADANG KADANG KITA PERLU MENRIMA HAKIKAT YG KITA HIDUP BERMASYARAKAT.JGN PIKIR BENDA ELOK JE KITA AKAN DAPAT..

bg aku jemputan ramai tuhh tak kesah la meriah sakan mcmana pong...

time kenduri tuhhh nak psg lagu pong pasanggg laaa..

tp peliss la jgn ade karoke yg menyesakkan otakkk owang sekeliling... dahh tu kuat2 lak volume de psg.. kalo ade anak kecik pong tak senang tido budak tuhh..

bg aku kalo nak karok pong karok la kt tmpt sepatutnya..

lpas majlis.. smer ahlil koger g la tmpt karok tuhhh karok puas2 takde sape nak mrh

tu bg yg reti hormat jiran tetangga.

dah la seharian memekak dgn lagu pengantin.. smbg ke malam dgn karok lagi.. tak ker takde sivik tuhhh..

Bagi aku. aku tak kesah kalau dorang nak memekak time majlis kahwin ke apa, lagipun sehari jer kan. bukannya selalu...

Tapi ada pulak puak2 bangsat nih buatkan aku tak boleh bertolak ansor. pasang sound system sampai nak berdarah cocklea telinga aku, macam nak jemput satu KL nih datang majlis kahwin dia. gila ke apa. dah tu terhegeh2 nyanyi macam tak pernah jumpa microphone. kalau suara kau sedap takpa, ni macam nak pecah tingkap rumah aku. yang paling2 bangsatnya sampai dah nyata2 dengar azan kat masjid, tak reti2 nak berenti. camno tu??? orang macam ni la yang aku doakan cepat bercerai berai. aku terpaksa mendoakan keburukkan kalo perangai tu dah bangsat sangat...

erm...tak salah nak meriahkan hari kahwin...tapi berpada la....paling tk suka kalau ada sesi karoke...tk taula biler start budaya nie jadi ikutan....dulu2 tkda karoke time kawen nie oke jer meriah....skang nie sumer dok terhegeh2 nak tonjolkan bakat yg tk seberapa tu....kesan sr rancangan realiti nyanyi kt tbi....

mengganggu betul terutama kalau dekat taman perumahan...kenela fikir org yg ada baby ker...atau org yg nak solat ker...kan mengacau kalau dipasan kuat2? sore pun bukan sedap mana....silap tarik kadang2 tu bingit jadiknya.... :@

kalo kat tmn medan siap ade joget lambat skali sampai kol 12 am....adoi...nak tido pon susah dah la esoknye nak kene bgn awal coz keje....aku plg kesian kalo ade baby.....mmg mentaliti org yg suke memekak time kenduri nie mmg rendah kot...x reti nak hormat org....