CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

kelaka la posting u ni.. macam budak2 sekolah rendah je.. hihihi
ReksakseHuduh23 Post at 30-4-2010 17:24

meh citer pendapat budak skolah menengah ko plak....... takkan hihi jerk

Dalam kes nih gua tak salahkan polis 100%....

kita kena tengok root cause menda nih dan barrier-barrier untuk prevent incident nih....

untuk buat penilaian dalam kes seperti ini, lu orang dan anda tidak seharusnya berada dalam keadaan emosional....

pendapat gua, root cause inciden ini adalah berpunca daripada keluarga mangsa....
1) keluarga sepatutnya tahu dan aware kemana kah anak-anak mereka (yang di bawah umur lah) pergi dan dengan siapakah mereka bergaul.....
2) keluarga sepatutnya simpan kunci kereta atau barang-barang beharga ditempat yang sepatutnya....
3) keluarga seharusnya mendidik anak-anak mereka apabila hendak kemana-mana, harus lah meminta kebenaran mereka untuk keluar....
4) seharusnya keluarga menyerap nilai-nilai murni supaya mereka patuh kepada undang-undang negara dan juga jalan raya.... (berhenti di traffic light, mematuhi arahan pihak penguatkuasa undang-undang)...
5) dan banyak lagi....

Di pihak polis pula, hanya satu sahaja yang dipinta, sila install CCTV di MPV polis negara.... pada pendapat gua polis berhak PREVENT DIRI MEREKA DAN JUGA ORANG AWAM..... orang awam yang gua maksudkan disini atau kes ini tentulah penguna-penguna jalan raya yang lain.....

Ini gua buat satu situasi:

Lu orang tengah memandu kereta kesayang lu orang, tetiba jer entah daripada mana ada orang memandu macam gila memotong kereta lu orang dan gesel kereta lu orang.... lu orang mesti panas gila gua confirm lu orang akan kejar kereta gila tuh.... tetiba didepan lu orang ada traffic light MERAH..... orang gila tuh pulak terus memandu melanggar lampu isyarat dan memberhayakan pengguna-pengguna jalan raya yang lain.... gua konfirm lu orang akan memberhentikan kereta lu di traffic light tersebut..... dalam pada masa yang sama tetiba lu nampak MPV polis mula kan bunyi siren mereka dan mengejar mamat kereta gila itu.... walaubagaimanapun kereta gila itu menidakkan amaran polis itu supaya memberhentikan kereta gila itu....

Persoalannya apakah yang berada dalam benak fikiran lu orang ketika itu?

Adakah lu orang akan mendoakan "pergi mampuslah" kepada mamat yang memandu seperti gila itu sebab mengancam nyawa orang lain?

Ataupun lu orang akan berharap supaya pemandu gila itu ditahan polis dan direman sehendaknya sebab mengancam nyawa orang lain?

meh citer pendapat budak skolah menengah ko plak....... takkan hihi jerk
cmf_rambutan Post at 30-4-2010 19:05

pendapat aku sama dgn pendapat2 org lain yg berfikiran rasional.. bukan sekadar berdasarkan laporan media..

Reply 1702# mr_brown

kalau ini jadi kat aku.....habis-habis temper dlm kete jer...
tapi tak lah sampai kejar-kejar , gaduh-gaduh..

&  kalau ada pisitol pun, tak lah tembak mcm koboi....

tapi stori dah ada banyak versi...
1. dari mangsa
2. dari kawan mangsa
3. dari saksi kejadian
4. dari polis
5. dari kaki nasi tambah.....
ada satu versi yg belum kuar iaitu badan penyiasat khas polis ....

terpulang lah anda percaya, 1, 2, 3, 4, 5......dan yg belum kuar

ada satu lagi....... mahkamah akan putuskan..... itu lah yg terakhir..

mmg la board ci ni sentiasa panas..
tp beradab la skit..ni tidak, org bg pendapat ckp bodoh2..
tau lah korg terlalu pandai..
apsal sentap sgt..masing2 ada pendapat n pandangan sendiri..
aku yg silent reader ni pun smpi sibuk nk menyampuk..

Follow Us
Reply  RuffyRafe

ya betul tahan tak berhenti
tembak je biar mampus
menyusahkan negara

yg  ...
cm_gagahperkasa Post at 26-4-2010 23:40

setuju.

saya ada menulis panjang dalan Fan DSAI. di sana org org keadilan memang hardcore melawan polis ni. saya ada membuat kesimpulan bahawa.

punca kejadian adalah budak tu di tahan tak berhenti. itu sahaja. ( lain lain boleh di huraikan..)

polis tu punya salah: mengambil kepurusan kurang tepat, tetapi di benarkan dalam masa yg amat singkat dan kritikal.

kalaulah anak saya:

tak ada lesen, umur 15 tahun berani bawak lari kereta sampai kul 2 pagi..langgar org sampai 2 kali..polis tahan lari...sampai kena tembak...

saya MALU dan TAK BERANI  nak kata anak saya tu budak yg baik.....

lu pk la sendiri

korang yg kutuk polis dan pelbagai...

" kita ni ambil masa berjam jam untuk buat andaian, buat kesimpulan, membayangkan itu dan ini....suruhanjaya pun kalau di adakan pun...ambil masa berbulan bulan nak lihat dari pelbagai sudut itu dan ini,...kalau mahkamah pun bertahun tahun nak kaji, nak panggil saksi itu ini...tapi korang terfikir tak...yg polis tu mengambil masa beberapa saat sahaja untuk menentukan hidup mati dia atau hidup mati budak tu."  siapa yg buat onar di sini sekarang.

aku yg silent reader ni pun smpi sibuk nk menyampuk..
nurulqisztyna Post at 30-4-2010 20:41

Nampak nya silencer ko dah tercabut !!!!   

saya ada menulis panjang dalan Fan DSAI. di sana org org keadilan memang hardcore melawan polis ni.  ...
AbangAsri Post at 30-4-2010 21:20

aku setuju..puncanya dari budak itu sendiri,klu dia berhenti tentu semua ni xterjadi...

aku setuju..puncanya dari budak itu sendiri,klu dia berhenti tentu semua ni xterjadi...
myariesa Post at 30-4-2010 22:54

aku pon setuju .........dgn beranggapan ..... sapa suruh budak tu pi masuk kandang harimau, kan dah kena baham .... yerrr korang tak salahkan harimau kan sbb harimau tu takde akalkan....

ni salah si Basir....

ni salah si Basir....
shahx Post at 30-4-2010 23:07

dah basir pulak yang salah

kalaulah anak saya:

tak ada lesen, umur 15 tahun berani bawak lari kereta sampai kul 2 pagi..lang ...
AbangAsri Post at 30-4-2010 21:24

mula2 aku simpati gak.. tapi..

siap nak saman lagi tu.. mangsa kemalangan motorsikal n pemilik merc pun bleh - kes langgar lari - samaada kelalaian/kecuaian pemilik kereta atau terpaksa defend pemilik kereta, pemilik bleh claim as kereta telah dicuri..

kesian sgt la..biler baca nie terus teringat adik kt umah.. budak zaman skang mmg susah nk kontrol.. mlm2 tetibe lesap.. tp diorg bukan jahat.. aku paham perasaan kakak dier..
mmg la budak tu wat salah tp  x patut la kalo ade yg rase die mmg patut kena mcm tue..

kalaulah anak saya:

tak ada lesen, umur 15 tahun berani bawak lari kereta sampai kul 2 pagi..lang ...
AbangAsri Post at 30-4-2010 21:24

Ramai org berani ckp itu ini sbb tak kena btg hidung sendiri lagi..kita takkan tau bgmana impak sebenar kalau benda ni benar2 terjadi pd anak kita sendiri..itu sbb ibu pd lelaki yg membunuh ayah dan adiknya sendiri baru2 ni masih melindungi anaknya yg dah terang2 pembunuh pd suami,ayah dan anak perempuannya sbb buruk baik anak kita..apatah lagi kalau anak kita mati dlm keadaan yg begini..aku taktaula hati kau mcmmana tp utk aku sendiri,aku bygkan kalau benda ni jadi pd anak aku..aku taktaula aku boleh berpikir rasional atau tidak...mintak Allah jauhkan lah aku dr dugaan yg sebegini sbb aku tau aku takkan mampu nak menanggungnya..
  Pd yg kutuk2 mak bapak arwah..sedarlah dia sekarang di duga Allah dgn dugaan yg sgt hebat..kita sendiri taktau apa dugaan utk kita yg akan Allah turunkan..berpada2lah takut nanti Allah menduga kita dgn benda yg sama iaitu kehilangan org tersayang dlm keadaan yg sgt tragis supaya kita dpt merasakan apa yg family arwah sedang lalui skrg..

serafina nih ada kaitan ke dgn arwah...tanya je

serafina nih ada kaitan ke dgn arwah...tanya je
wirazam Post at 1-5-2010 01:20

aku pun nak tnya mcm tu..sape tuan punya merc n mamat yang kena  langgar tu ek,diaorg xmau wat pc gak ke........