CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: 1mas2ra

ANEKA RESEPI POPIA [SPRING ROLL]

Thanks Dewi,

Tapi bagaimana nak pastikan popiah gorng kita tak terbuka bila menggoreng... pas tuh macam mana nak elakkan isi popiah tu tak pecah bila menggoreng?

Saya baru cuba buat pertama kalinya tapi ini masalahnya yang di hadapi... Pas nih nak try popiah mentah lak...

Anyway thanks for everyone here coz my first try from the recipe here especially popiah... really worth to have a try.. Memang ngammmm!!! Best gilerrr...

Reply #165 honeyku's post

bila nak buat popiah goreng tu .. bancuh kan tepung gandum dgn air agak2 jadik paste cam nak buat cekodok tu .. tak perlu byk .. dlm sesudu cukup. balut dan gam kan hujung segi tu dgn tepung. pasti tak terbuka.

kulit popia pecah ader byk sebab ,mungkin inti popia kita terlalu basah.. jadik kulit popia tak leh tampung. amalkan tos inti popia jadi init tak berair.

kadang kita buat popia goreng in advance ... letak dlm fridge ader air menitik atas popia jadi kulit tu basah.... ni pun leh sebab kan kulit bocor.

lebih elok guna kulit popia yg tanpa telur.. lebih durable.

[ Last edited by  dewi at 24-4-2006 10:09 AM ]

dewi..

terima kasih atas resepi yg best..saya dah buat popia basah mak dewi masa balik kg hari tu..
memang best sgt2..:love::love::love:

pst..kakak dah ambik resepi & cara step by step dewi utk dibagi pada guru KEMAS sbg resepi kelas masakan dia orang..saya harap dewi tak marah

Originally posted by zaiima at 24-4-2006 12:01 PM
dewi..

terima kasih atas resepi yg best..saya dah buat popia basah mak dewi masa balik kg hari tu..
memang best sgt2..:love::love::love:

pst..kakak dah ambik resepi & cara step by step d ...

alhamdulilah.. moga dapat di manafaatkan oleh semua. leh buat meniaga .. ada generasi pelapis gitu.

Thanks Dewi..

Insya Allah akan cuba improve lekatkan kulitnya...dgan tepung gandum. Sebab ari tuh cuba gamkan dgan telur putih...

Tak leh try lagik coz 3 hari sakit gastrik lak... Maybe next weekend kot nak try yg basahnye.. coz my husband and I suka yang basahnye... tapi dah tak sihat kene postpone le jawabnye... ... Kalau dah success... nanti I inform you all!!!

Betul Dewi... ilmu yang kita ajarkan... kalau dimanafaatkan... pahalanya akan sentiasa diberikan Allah... kerana ianya tak akan dibawa ke kubur... Sebab tu I yg jugak pengajar ajar student dengan seikhlas hati sebab mahukan keberkatan rezeki dan pahala yang tuhan akan berikan... Insya Allah.

Saya belum lagi cuba buat popia ikut resipi dlm gambar Dewi. Tu tadi tgh perhati gambar2 tu tadi. Rasa tak confident nak buat sebab tak ada kuali jenis leper tu. Dulu buat kulit popia guna non-stick pan je. Tapi nantilah nak cuba mcm gambar Dewi tu.

Follow Us
Dewi, saya nak tanya sikit, memang popiah ni tak guna garam ke, sebab kat kuah dan inti tak da garam. Semalam saya dah try buat popiah ni, memang menjadi tapi saya memandai tambah garam kat sos dan inti. Kulit dia memang menjadi. Tapi nak tanya kenapa tepi-tepi keras ye? Kena tutup dgn kain ke kulit tu?

Reply #171 Norlida's post

sori sayang.. lupa lah. tang garam ni . sos tak payah buh garam .
inti buh la garam macam biasa .kulit tu mmg kena tutup dgn kain atau apa2 lah so tak kena angin nanti tepi2 dia kering.

BTW tahniah kerana berjaya menbuat popia....

Saya nak ucap banyak2 terima kasih kat Dewi sebab popiah tu memang class. Saya bagi kawan2 rasa semua kata sedap. Kalau nak tahu, mak cik husband saya jual popiah siap bagi hint kat saya sebab dia tahu saya suka popiah, dia kata org nak belajar dgn dia siap offer pergi umrah, maknanya nak belajar kena sediakan riban2 le. Itu sedara tu. Tu yang bila Dewi bagi resepi ni sukanya saya.

wa.... kita jugak yang tak pass lagi. nak buat pun, kuali leper kat rumah tu biasa buat roti jala kemudian taruk minyak. kak dewi kata tak leh kacau kalau pan popia ni.

kita siap beli kuali baru kat chow kit rm7. Cina tu letak rm 12. Kat dlm pasar murah sikit dr kat atas tu.

dewi, time kacih byk2... siap bg resepi dgn gambar lg... kulit popia yg x abis digulung tu, bole disimpan x? saya takut dia mengeras je.

Reply #175 shidaaziz's post

boleh jer shida janji shida tonyoh bersih2 sabun byk2  kasi hilang minyak tu....

akak dewi kasi semangat untuk shida buat ni..... GO SHIDA GO!!!

Reply #177 zaizaa's post

boleh simpan tapi tak leh lama sgt... buh dlm air tight container.mak akak pun biasanya dia tak simpan. kadang ada sikit2 tu dia belasah guna kulit tu buat popia goreng. tebal sikit la. tapi boleh je makan. dari bazir2 gitu.

Originally posted by Norlida at 17-5-2006 09:32 AM
Saya nak ucap banyak2 terima kasih kat Dewi sebab popiah tu memang class. Saya bagi kawan2 rasa semua kata sedap. Kalau nak tahu, mak cik husband saya jual popiah siap bagi hint kat saya sebab dia  ...

sama2 kasih.... dewi pun byk belajar resepi2 baru yg sedap2 kat sini. kita kat sini sama2 memberi dan menerima baru lah hidup gumbira.... :bgrin::bgrin::bgrin:

Originally posted by dewi at 17-5-2006 10:33 AM
boleh jer shida janji shida tonyoh bersih2 sabun byk2  kasi hilang minyak tu....

akak dewi kasi semangat untuk shida buat ni..... GO SHIDA GO!!!

hehehe..... nanti le dulu kak dewi. pasal nak kena pulihkan semangat dulu ni. ye lah.... 2/3 kali buat semuanya ditong sampahkan :cry:

Originally posted by Achik-Yaya at 17-5-2006 12:57 PM
hari tu beli kuali kecil utk buat apam balik...apam balik ke mana...terus guna kuali tu utk buat kulit popia..
rasanya lagi senang guna kuali ni dr guna kuali leper yg hitam tu...nak ratakan tepun ...

ada lg ke?..nak gak leh..rm berapa beli hr tu?

Originally posted by Achik-Yaya at 17-5-2006 02:03 PM

teja..kalau nak cepat pm address..tak yah bayar...kira cincai lah..
kalau nak bayar gaks...kena kira dalam pound sterling..heheeh..acah jek..
cepat letak address..boleh hantar esok...

psstt..dah pm dah :love:

aduh...aku tak jumpa achik-yaya ari tu trus lupa psl kuali tuh

tak per....nx time eh

gambor kulit popia mana yaya?