CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pelah

tension!!!!mak paksa kawen dgn laki keje goverment je!!!

ramai jgk kat sini yg berpikirin negative ngan org keja gomen eh..
ke yg berpikirin serupa ni sebab kecewa blom dpt2 lagi masuk gomen??hihihi..
buruk2 gomen pun, berduyun2 yg apply keja gomen..tak caye..cuba gi jenguk website SPA tu...tgk statistik berapa puluh ribu yg mohon  jawatan gomen...hihih

aku baru join gomen..baru sesangat..
seblm ni 5 tahun aku kat private...
2 thn pertama , aku mmg tak minat pun nak masuk gomen...so mmg tak apply la SPA..
masuk thn ke-3 baru apply.tapi tak harap sgt la...sebab aku rasa syok keja kat private..company aku dl public listed..so arasa secure la..
masuk thn ke-4 & ke-5.....aku dah rasa takde masa depan keja kat private com. ni lagi2 bila syarikat ni cina yg punya..kenaikan pangkat tadak..gaji naik ciput..pendek kata kedekut piang la...so dr situ hari2 aku doa moga2 aku dpt keja gome..tak pun biar bakal laki aku keja gomen ke..ahahah...

keja gomen bkn semuanya goyang kaki tau...kalau yg pegawai2 tu mmg bz tahap cipan ...yg nampak free2 tu biasanya tahap pakcik2 makcik2 dah nak pencen tu..sebab produktivitinya dh kureng..tunggu pencen je tu.. yg bos2 mmg aku tgk tak dok diam..bz manjang...ni berdasarkan senario kat tempat keja aku la..jabatan lain aku tak tau..sebab dolu2 seblm aku masuk gomen pun aku kutuk gak org gomen byk relaks ..rupanya tak la...sebab aku pun dah sampai tahap nak bz giler ni..

tapi kalau rasa nak ada komitmen tu...mmg elok la cari pasangan yg salah sorgnya keja gomen..in terms of security la...

dan yg dpt gomen taraf kontrak je...rembat je...apa nak pilih2...korg terpilih dpt pegawai kontrak pun dah cukup bagus.....tgk la kat luar sana , berapa ramai yg mohon nak keja gomen..ni dah dpt kontrak byk la songehnya..

jealous... tak jealous langsung... aku pernah kerja co. yg purely private dan listed in main board.... gaji ok, increment ok (the lowest is 7%)... normally aku dapat purata more than 10% increment... bonus pun ok la around 4 months (depends on biz cycle la)... so tak jealous la ngan org gomen... in fact tak pernah pun isi borang SPA

skrg aku dok kt GLC, alhamdulillah dapat better offer.... increment ok, benefit ok... aku rasa ok jer... kt GLC ni yg malas ni kebanyakkan yg dh nak pencen... semua yg disuruh last minit baru nak buat atau tak buat langsung... kekadang hangin gak aku dibuatnya...

tp aku tak suka parents yg sibuk dok suruh anak dia keja gomen ajer, sbb bg aku kesian la kt anak diorang tu pressure wooooo, yg apply berpuluh ribu org.... bg aku asalkan anak dia tu bekerja, dh kira ok kot... rezeki seseorang tu bukan nya kerana dia tu kerja gomen ajer... rezeki ada dimana2 asalkan dia leh support diri sendiri, dh kira alhamdulillah... nasib baik mak aku dan PIL tak jenis ni walaupun mereka semua ni ex-gomen (bekas2 cikgu)... diorang tak kisah langsung anak diorang kerja sektor apa... janji anak2 diaorang bahagia, udah....

Gomen ke GLC ke swasta ke ... semuanya rezki ... memilih buat hape ?

Tapi I perasan satu benda tentang kebanyakan orang Melayu nih ... orang Melayu sanggup gaji kecik asalkan kerja senang ..
kebanyakan orang Cine lak sanggup kerja susah asalkan gaji besar ...

stuju!

..

tp, antara keje gomen, keje pribet, glc....better keje sendiri...

mmg memule suffer...korg la bos, korg la kuli etc...

tp kalu kene care dan gaya, insha Allah korg pasti akan dpt merasa hasilnyer...

dan korg PASTI akan lbih appreciate earning tesebot, yg merupakan hasil dr titik peloh korg sndri..

sbb kalu ko berusaha lebih, dpt la lebih...kalu dok goyang kaki, korg x bley bising kalu ujung bln x dpt kaver overhead, gaji etc....

nasihat ahkak: kalu ade peluang utk wat bisnes sndri, kaji opportunity, risk, expenses, customer/client etc....sumer ok, jgn ragu2 utk bukak bisnes sndri...

note: eh, mcm tekeluo dr topik je...

Reply #164 philipinoe2's post

Betul tu kak  .... lebih2 lagi bisnes oligo coco ...

Reply #165 thedude's post

jom menum oligo coco di pagi kerismes ni...

Follow Us
mak u cuma memikir your future..yelah..i dah tgk contoh org2 yg tak gheti nak jimat belanja after keluarkan epf..ada yg buat bisnes habihkan duit epf last2 lingkup..dulu mmg senang lenang..sekarang nih ada yg dah takde rumah takde kereta..ada seorg pakcik tu last2 jual kuih..dulu mmg berpangkat tinggi masa mudu dulu.
so your pkirkan leaps bersara still ada duit pencen tu jerr

Originally posted by cupcakes at 25-12-2007 13:16
mak u cuma memikir your future..yelah..i dah tgk contoh org2 yg tak gheti nak jimat belanja after keluarkan epf..ada yg buat bisnes habihkan duit epf last2 lingkup..dulu mmg senang lenang..sekara ...

yup....betul...
Tapi pencen gomen...boleh makan 3 generasi.....sehingga anak terakhir yang dah cukup 18 tahun baru stop..masa tu korangdah takder..tapi anak dapat merasa......

erk...tuan tanah ni dah suh BF dia masuk meminag ke?..atau sesaja bawak jumpa org tua jer??.....

Gomen pon ada yg susah le...asyik pinjam bli keta..bli umah datg slip gaji hah ciput...mkan sorg pn x ckup...mna nak tgggung anak bini..2 yg wat keja OT..2. Nasib bek aku single...tgh pikir cmna kalo kawin nnti..

Reply #170 utaRa_KeNCang's post

InsyaAllah cukup...

Amalkan baca ayat Quran Surat At-Taubah ayat 129.

Dan jadilah orang yang dizalimi bukan yang menzalimi...

Reply #171 eastrun's post

mana2 pun sama saje.. janji halal..!!

Originally posted by alamanda_girl at 29-11-2007 08:35 AM
kalo aku aa kan..jadik mak mertua 1 hari nanti aku akan pilih menantu keje prebet.. sbb aku tawu org keje prebet gaji banyak... kalo nak yg gomen gak at least kene melepasi gred 56 dulu baru aku  ...

uikss..ada ke gred 56..pas gred 54 g JUSA trus!!

aku setuju dengan disket kosong..keje gomen ni menang secure la..(unless bg yg tak confirm lagi)..akudulu pon 3 tahun keje ngan private..memang tak tenang la ati aku..n skang aku da join GOV..

n keje gomen ni memang tak de rilek2..yang rilek2 tu tahap sokongan II je..klu tahap P&P tadek masa nk relaknya

Reply #174 princess_kunang's post

bagus lah tak der rilex...

kalau nak secure .. kerjelah gomen ...  

aku pun kerje gome..alhamdulillah...senanglersikit kehidupan...tapi nak kaya tu susah sikitler...