CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: glitterati

Pendapat... Cepat ye..

alaa cik kak..saya kenai oang pompuan ni

depa cakap la camna..depa tu pengasih

cakap lemut2..cayaq gak..mengamok pun jadik reda

btui dak?

ni secret dari tuhan dan rasul untuk suami..wajib berlembut dengan isteri , tak kira suami salah ke suami tak salah ke.

sebab pompuan tu bagian lembut dari lelaki yang di kuorkan untuk di satukan balik misal dalam marriage tuh k?

dengan kelembutan haa baru keras baru sorong dan lahir lah kelembutan baru..haaa gitu..paham ke?

saya salu aju soalan cam ni but tadak sapa leh jawap dengan huraian

kalo anak2 depa ada ibu bapa untuk mengadu, kalo isteri depa ada suami untuk mengadu tapi kalo suami depa nak adu camna?

ni nak tunjuk tingkatan dan betapa penting kefahaman suami bab kehidupan esp berumahtangga..mende2ni depa tak ajar di sekolah, kene fikir dan amik tahu ok?

tadak lelaki sejati misal dia de keje kendian kene buang keje..dia senang2 balik cakap abang kene sack laa yang..takdok. Lelaki bermaruah dia diamkan jek dan fikir keje baru ..malah kekadang sampai merompak nak idup semata2 isu the pride of being a man ok? sebab itu isu jobs or employment even di kaca mata kerajaan tu tersangat penting..tak kira keje apa asal HALAL aaa..sebab ni ada pengaruh pride of a man gak k?

bukan nak kata tokleh adu..boleh, malah zaman terbuka cam ni ramai bini terbuka dengar masalah suami dan depa tuntut nak dengar dan tanggung sama masalah tu but saya cite dari fundamental , asas pride of a man..mende ni di program sejak lahir ke dunia, soal survival ok? paham dak? so cik kak..kene usul satu kaedah di mana suami tu kalo de masalah dia senang2 leh bincang, luahkan tanpa rasa jejas kelelakian dia, kepimpinan dia sebagai nakhoda umahtangga..cik kak paham dak ni?

Reply #158 MelahJanda's post

aku pompuan la! aku bukan gay sbb spouse aku lelaki

Reply #160 meow_tompok's post

ha...aaa... lupa, yg jenis dera bini pun aku tak leh terima, tak kira la dera fizikal atau mental...

aku pernah nampak depan bijik mata aku ada lelaki ni tumbuk dan tampar gf dia dlm keta... terkezut badak time tu, bukan aku sorang ajer yg ada time tu, kawan2 aku pun ada... ikut hati kitorang nak ajer pecahkan cermin keta dia dan selamatkan pompuan tu... tp lelaki sewel camtu tak pepasal ajer kitorang kena penumbuk sorang sekor... almaklumla mana kita ni kuat mcm org laki..... aku assume itu gf dia la sbb time tu dlm kawasan u...

Tersentuh sy baca komen bang aji...sungguh..! Kalaulah dapat sy sampai dgn jayanya apa yg bang aji tulis tuh kpd hb sy...kot2 hb lebih memahami ttg pemimpin rumahtangga...

Originally posted by zanorba at 6-2-2008 06:05 PM
Tersentuh sy baca komen bang aji...sungguh..! Kalaulah dapat sy sampai dgn jayanya apa yg bang aji tulis tuh kpd hb sy...kot2 hb lebih memahami ttg pemimpin rumahtangga...

dari sultan agung tu tok imam baca kutbah tiap jemaat cikgu lelaki cikgu displin NGO jantan, tentera pilot malah sapa saja pun lelaki......lama patut dah cite mende2 cam tuh

tapi hang tenguk lah saja keliling hang..propagandan dan seme2 peperangan dalam dunia..yang teraniaya siapa ? kalo tak anak kecik dan kaum ibu seme yer dak?

bila saya cakap kat kawan lelaki..tokleh salahkan pompuan apa saja mende depa buat..dia terkejut

dia cakap abis tu kalo pompuan tu btui curang pun..salah lelaki or suami dia?

aha..saya jawap.salah jantan dia.

dia mintak saya huraikan..aku balas ko de kepala otak tuhan kasik ko pih usaha carik jawapan tu..kendian baru tanya aku.

kalo saya tulis seme tu satu mende tipu..meh sini bawak tang mana, meh sini cite apa mende saya tipu. Pi cite seme manusia lam dunia apa saya tulis tu betui ke tidak?

selagi jantan dunia ni tak btui..selagi tu cepat jahanam dunia nih. dan yang paling parah..nak btuikan jantan tu u need another man gak..ni masalah nya. Sebab tu societ hancus mula dari ulama dan umarak , kepala masarakat (read MAN).

saya dah berkali tulis cik kak sini ada tanggungjawap besar didik suami dan didik anak2 tu esp anak jantan..cik kak manjakan depa kalo tak kene cara..jahanam lah dunia ni nanti ok? paham btui2.

Reply #140 ajinomotonosuga's post

Betul kata Ji...., bila kena part ppuan... asyik disuruh bersabor je... tp smpi bila?

Yg lelaki pulak rmi yg pndi khwn tp tgungjawab sebgi sorg suami n bapak tak
tahu... sbb tu byk institusi perkhwnan yg runtuh dan tak blh bertahan lama...

Follow Us
Originally posted by Longhairlady at 6-2-2008 06:42 PM
Betul kata Ji...., bila kena part ppuan... asyik disuruh bersabor je... tp smpi bila?

Yg lelaki pulak rmi yg pndi khwn tp tgungjawab sebgi sorg suami n bapak tak
tahu... sbb tu byk institusi ...

Institut latihan pekerja ada tak yang runtuh?

Reply #167 nighunter71's post

Ada2 je hunter ni....

Originally posted by Longhairlady at 6-2-2008 06:58 PM
Ada2 je hunter ni....

Abg ingat nak pm u..tapi pm box abg penuh..sebab lama tak bukak..so i'll pm u tomorrow..

Reply #169 nighunter71's post

Nak btahu yg dia rmi peminatlah ni ya....

Originally posted by Longhairlady at 6-2-2008 07:06 PM
Nak btahu yg dia rmi peminatlah ni ya....

Mana ader peminat....bila dah lama ilang orang tanya ler..dah mati ker belum..kah3x

Reply #171 nighunter71's post

Ha ah..., rupa2nya msh hidup lg...

Originally posted by Longhairlady at 6-2-2008 07:08 PM
Ha ah..., rupa2nya msh hidup lg...

Hidupppppppppppppppppp...atas bawah hidupppppppp

Reply #173 nighunter71's post

Hiiissshhh..., hunter ni...

Originally posted by Lily_Savage at 6-2-2008 03:43 PM

aku yg ada sedikit darah feminist ni pun terpana bila baca posting aji

mesti ada yang bengkek ngan statement lily neh

Originally posted by Longhairlady at 6-2-2008 09:58 PM
Hiiissshhh..., hunter ni...

Ater dah itu yang bebenornya sirambut oiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....

Originally posted by NURMIMIE at 7-2-2008 12:23 AM

mesti ada yang bengkek ngan statement lily neh

Bengkek ngan bengkak sama tak?