CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lai1688

sanggup ke korang makan di restoren cina ( chef cina) yg mempunyai sijil halal ?

hello!!bukan takat selawat noks..
malah mereka baca qoran habis satu juzuj sambil2 masak itu
islamic sgt kannnn?
dan dgn baca qoran satu juzuk makanan yg dia masak secara autonya jadi bersih su ...
Selma_Jeskova Post at 11-12-2009 23:14

Takder maknanya nak baca salawat bagai tapi gerai tepi longkang, makanan tak disediakan dgn bersih.

Post Last Edit by alyana at 12-12-2009 12:25
yuckkkkkkkk, kedai mamak maju kat depan umah aku tu aku xsanggup nak g makan lagik.... dorang sengaja letak bulu ketiak dalam mi goreng aku.... sampai ati.... aku xnah pown anti-keling ato mamak...... ...
genot Post at 12-12-2009 11:29

ya ampun.... ngeri sekali , kalau ikutkan hati ini, apa2 restoran yg tukang masaknya lelaki pun ai takmo pergi, sebab kita tak tahu, kalau lepas mmereka keluar dari toilet tu, mereka basuh tangan kewr tak?

lepas tu mereka masak tu, pakai sarung tangan ke tak, yelah kowt garu2 kepala habis laaa, kelumur jadi bahan tambahan penyedap....    boley?

ai pernah pergi makan nasi lemak yang amat sedap  disuatu tempat , sebab kawan ai bawa... ramai sgt yg makan kat situ, sambal dia manis2 pedas, telur penuh sebijik, pokoknya secukup rasalah...   so kalau ai tak pergi , ai suruh kawan ai tapaukan,
nak dijadikan cerita... suatu hari tu, seperti biasa ai pergilah dgn kawan2 ai, so macam biasa kami order lah nasi lemak ...

ai pulak tetiba nak perasa tambahan, jadi sebelum derg siap hidnagkan order ai baiklah ai ubahsuai cepat2 kan...sebab ai nak minta sambal lebih banyak biar ada umpph..  ai pun teruslah ke tempat tingkap makcik2 tu prepare makanan... (yelah sebab biasanya kami duduk dan order qann, anak dia jewr yg catit order)... so nah uols, jari jemari yang panjang serta berwarna hitam bersinar lagi......   ai tak tahulah apalah ingerdient disebalik kukunya yang hitam..bukan pewarna ye uols... sebaliknya dibawah kuku...so terus ai cancel beli nasi lemak.. ai beli meehun..  

kawan2 ai, hairanlah, sebabnya kan ai gigih nak pergi belakang suruh tambah sambal...   dah balik lepas makan tu baru ai cerita, jam2 tu jugak ai kena carut uols...   period.

restoren cina halal yang aku slalu gi makan ialah Muhibbah TTDI.. mmg tukang masak dia semua cina.. tapik sebab ada tanda halal dan kelihatan semua tukang masaknya bersih2 (pakai baju ala2 chef siap pakai topi putih tutup kepala bagai), pastu diorang buat concept open kitchen so nampak la dia masak tu proper n bersih, so aku makan ajek la tanpa was2.. lagipun takde lak aku belajar skola agama dulu kata, syarat makanan tu halal ialah ianya mesti dimasak oleh orang Islam..

saya sebagai melayu dan islam tak sanggup makan klau org non muslim masak sebab dorang  tak selawt masa membasuh makanan yg nak di masak.

walaupun makanan tu bersih dari sudut kesihatan dan kebersi ...
syamen Post at 11-12-2009 11:43

neeway... ko rase kl tukang masak melayu tuh.. diorg bace selawat ke...

ko makan kat kt mekdonel..?

i rasa vegetarian mungkin jauh lagi halal drp sesetengah restoren muslim, sbb depa langsung x masak bende berdarah atau yg boleh rasa sakit bila dibunuh, termasuk udang, kerang, ketam yg x nampak dara ...
majohan Post at 11-12-2009 13:31

tp ade gak yg pakai wine kan....:

skrg ni pantang ade name KOPITIAM... sumer bantai masuk... tak kesah pon.. padahal tukang masaknyer,, perbagai bangsa.. internasional kekdahnyerrr.... bangla.. mynmar...

Follow Us
Kalau memang betul sijil halal Jakim, why not?

Cuma aku sendiri was2 gak lah.....time nak dapat sijil dia by rule....bila dah dapat sijil....back to square.... huhuhuhuu

Kalau memang betul sijil halal Jakim, why not?

Cuma aku sendiri was2 gak lah.....time nak dapat sijil dia by rule....bila dah dapat sijil....back to square.... huhuhuhuu
mat_tempe Post at 12-12-2009 13:17

tp dr aspek lain... klau kite dah yakin bkn slh kite lg kan... klau was2 tu jgn makan... penyakit was2 oberdose bhy gak... cthny amik wuduk pun smp 10 kali.. punyalah tak yakin hukhuk

aku cukup teringin nak makan chinese food..tp nak cari yg halal tuh payah..
so kalau ada ..mmg aku nak sgt2..

dulu2 masa matrik suka makan nasik ayam kat kedai cina muslim (dia mualaf)....nasik ayam dia sedap sgt compare tpt len...

pilihan di tangan masing2...

aku memang suka chinese food,

tapi aku cuma akan makan di kedai yg aku yakin halal

maknanya ada sijil perakuan ayam semelih, no pork served,

dan semestinya ada logo halal

pasal tuan punya kedai nak menipu ngelat ka apa ka aku serah pada Allah

yang penting sebelum makan baca Bismillah!

boleh tak kita makan ayam yang disembelih non muslim atau disembelih oleh  robot?alyana Post at 11-12-2009 17:24

ngat, jgn mkn kat kfc
tapi kat kfc melayu lagi ramai drp cina

tp ade gak yg pakai wine kan....:
True-X Post at 12-12-2009 13:09

baca abis dulu apa yg i tulis  ....

dan i galakan ko lebih baik jgn minum jus buah2an dlm packet, pasal i pernah dgr ckp jus simpan lama otomatik leh hasilkan alkohol, wlpun bkn dgn kandungan yg byk,  jgn jugak minum ninuman bergas spt cocacola, pepsi, 100plus  ....dll,   sbb ko camne nak pasti brp lama disimpan ?  dah gerenti tak terhasil alkohol ke ...?

kalau robot tu, kalau nak tahu dia islam ke tak, adakah bergantung kepada siapa yang hidupkan suis robot tu?

kalau potong pakai machine ni ai terus lumpsump sebagai robot lewr... ai percaya za ...
alyana Post at 11-12-2009 18:00

kan skang kilang sembilih ayam yg diusahakan oleh melayu dah pakai mesin sembilih, i pernah tengok kat rtm

halal ke tak jika bkn manusia yg sembilih ?

i x sure

restoran cina mana yg best dari segi sedap dan bersih bagi korang ekk?

kalo Cina muslim punya restoran jek aku pi.
aku pernah sediakan bahan2 dan guna dapur rumah aku, pastu mintak member cina aku masakkan masakan Cina..abis citer

pilihan di tangan masing2...

aku memang suka chinese food,

tapi aku cuma akan makan di kedai yg aku yakin halal

maknanya ada sijil perakuan ayam semelih, no pork served,

dan semestinya ada ...
diamondlover Post at 12-12-2009 13:41

no pork served pun takleh memain tauuuu....yg takde cuma babi.....katak, ular, mungkin ada tauuuuu....

aku mampu makan chinese food hari2...tapi mamak2 kari2 segala tu sebulan sekali pun payah

fftopic:

procesed food doesn't do ur body any good, dear..
rupa macam ayam, tapi bukan ayam... it means that they put a lot of additives to make it taste & look like chicken.
how can u be s ...
J Post at 12-12-2009 10:50

dah lama aku mkn kat restoran vegetarian cina, setakat bau je dah aku boleh cam, bau masakan vegetarian tak sama dgn masakan berdaging,  tambahan pulak,  cube ko mengkaji sifat org cina tu, depa lebih pentingkan keuntungan, ramai tak cina yg vegetarian ?   klo nak cari duit baik depa buka je restoran menjual masakan berdaging, bukan semua cina pentingkan duit, jgn dipengaruh leh org politik,  perangai cina takde byk berbeza dgn bangsa lain,  ada yg baik,  ada yg gila duit, ada yg beragama,   melainkan depa ada lebih satu mata atau rupa cam alien

apape pun, bagi aku, restoran vege adalah antara yg paling halal, tu bagi aku lah,  yg org lain nak ckp apa biarkan

satu lagi aku nak tanya, kedai yg dibuka leh bangsa sendiri yg korg rasa halal tu,  daging pulak sapa yg suply ?   pemandu lori yg hantar daging  ke kedai tu islam tak ?  pekerja dia bersih tak ?

how can u be sure that all the additives are halal?
u don't even know the ingredients & ASSume?  
J Post at 12-12-2009 10:50

ckp pasal ingredients, setakat makanan aje ke ?

ubat yg doktor bagi tu, camne pulak ko make sure halal ?

dulu sedara aku kat kampung wat jualan langsung jenama HPA, sykt islam latu, cume muslim aje yg boleh masuk member,  mula2 bisnes ok, tapi bila kuar herbal dlm kapsul, sedara aku kena terpaksa stop, sbb ramai org kampung  x caya dgn kapsul tu halal, pasal dorg kata kapsul semua guna bahan binatang, dan kebykan ialah import dr negri omputih

abis shampu rambut, shampu mandian, gincu wanita, minyak wangi,  pun dgr ckp x leh jadi klo x de bahan binatang,  x ketinggalan jugak beg kulit, baju renang jugak pakai bulu itik

tapi yg paling penting tu,  duit kertas yg somo paling sayang tu, dah pass brp tangan yg x halal ?   i rasa, bende yg paling kotor tapi paling disukai oleh manusia ialah wang kertas

Post Last Edit by majohan at 12-12-2009 15:27

aku rasa tajuk topik ni pun ada problem " sanggup ke korang makan di restoren cina ( chef cina) yg mempunyai sijil halal ?

nape cume ditujukan pd cina ?   abis restoren jepun, korea, vietnam, thailand yg bersijil halal korg cayalah ?

yg kedai fastfood cam kfc dah ada org ckp, toksah aku ckp lagi, cube cite jepun tu,  yg ikan dlm susi langsung tak masak,  korea yg kimchi dia jugak taruk bahan binatang import dr korea,  bila drama jepun drama korea hit satu ketika dulu,  nampak jugak melayu gila masuk restoren depa telan

ngat jgn buat sampai umat lain semakin benci terhadap islam